kategoria: Blitz
[#61] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@_arti, post #60

Dzieki za sprawdzenie. Nie slimaczyl na CS PPC + 060 ? szeroki uśmiech

Co do Twojego pomyslu, obawiam sie, ze jest to niewykonalne na te chwile. Ten program jest zrobiony "na commadity" za pomoca funkcji Blitz-a, ktore maja spore ograniczenia i np. jednym z nich jest wywolywanie commodity - nasluchuje tylko wcisniecia klawiszy - nie pusczenia, czyli od biedy daloby sie przechodzic po liscie przy wcisnietym klawiszu specjalnym (alt,shift) i klepaniu strzalki ale nie wykryje puszczenia tych klawiszy. Jesli kiedys podejde do tego od strony systemu to pomysle ze czemu nie.

Druga sprawa to wywal te werje co masz i nigdy wiecej jej nie uruchamiaj szeroki uśmiech to byla tylko taka na probe pokazujaca dzialanie. W linku ponizej masz wersje pewna. Ale nie ma opcji podgladu z dolu - nakladanie ekranow o innej rozdzielczosci bylo zmora - jak i dla monitora jak i dl a mnie szeroki uśmiech

TUTAJ!!!

jesli uruchomisz bez niczego to bedzie bez podgladu i okno bedzie na srodku ekranu
Mozesz natomiast maksymalnie 5 cyfr przy uruchamianiu
notAnAltTab 5 1 10 10 3

Te co widac na przykladzie to domyslne zreszta czyli:
5 - okno na srodku (0 wymusza podglad i w tym trybie jest na stale na gorze)
1 - grubosc czarnej ramki
10 - pustye miejsce miedzy ramka a poczatkiem textu w poziomie
10 - jak wyzej ale w pionie
3 - dodtakowy odstep miedzy liniami tekstu (dla poprawienia czytelnosc)

jesli chialbys np zmienic tylko te ostatnia to musisz podac wszystkie !!!



Jak widac musze jescze poprcowac nad kosmetyka po suwak przy innych grubosciach ramki zlewa sie z nia.

Pamietaj ze dzialanie w trybie z podgladem nie jest bezpieczne - gdy wwejdziesz na liscie na ekran ktorego juz nie ma to amiga sie nie zwiesi momentalnie (na szczescie) ale program pomiesza kolejnosc podgladanych ekranow (wersja bez podgladu jest bezbieczna)

Zmiana podgladau strzalka do gory jest dosc specyficznie rozwiazana i dlatego przy ekranach o roznej rozdzielczosci i na monitorze VGA uswiadczysz chwilowe przygasniecie. Uzywajanie strzalki nie powoduje takiego zachowania (bo tam od razu kazdy ekran leci na spod)
[#62] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #61

link

poprawiony znacznik aktualnej pozycji na liscie

W poscie wyzej ucielo mi koncowke - uzywanie strzalki w dol przy wlaczonym podgladzie nie powoduje zadnych efektow ubocznych (tylko strzalka w gore moze czasami przyciemnic monitor)


Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 11:49:25 przez peceha
[#63] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #61

nasluchuje tylko wcisniecia klawiszy

Kurcze, no aż nie wierzę, że obsługa zdarzeń takich jak
naciskanie klawiszy może być tak mocno ograniczona
w jakimś języku.

Jeśli chodzi o otwarte ekrany - nie można zbudować jakiejś listy,
która odpala zdarzenie, jeśli jej zawartość się zmieni - tym samym
nie sprawdzałbyś jej tylko przy uruchamianiu programu ale
też podczas jego działania.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 16:36:09 przez _arti
[#64] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@_arti, post #63

Tu nie chodzi o ograniczona obsluge zdarzen tylko o implementacje akurat tej konkretnej "dziedziny" czyli commodities jako komend Blitza. Mimo wszystko mozna te ograniczenie obejsc wykorzystujac wprost komendy systemowe - ale... to dluga i zmudna droga ,ktora najpierw musze poznac, hehe.

Co do drugiej czesci to problem jest w tym ze sa ekrany PUBLIC i CUSTOM. Jesli program mialby obslugiwac tylko ekrany PUBLIC to zaden problem - takie ekrany sie blokuje i jestes pewien ze nie zniknie gdy cos na nim robisz.
Ekranu CUSTOM niestety nie da sie zablokowac i moze on zniknac w momencie gdy go chcesz pokazac a wtedy beda problemy. No i nie wiem jak dostac informacje z systemu o zamnknieciu takiego ekranu szeroki uśmiech
[#65] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@_arti, post #63

Tu jest wersja sporo zmieniona - teraz tworze dwie listy, jedna od ekranow publicznych, druga od "custom". Obie listy zostaja polaczone, ekrany CUSTOM dostaja przedrostek __ i pokazuja sie na koncu listy. Wszystkie ekrany publiczne zostaja zablokowane w momencie otwarcia okna i pozostaja takie az do zamkniecia okna - czyli innymi slowy dzialanie na ekranach publicznych jest bezpieczne takze w trybie z podgladem.
Co do ekranow "custom" mysle ze nikt nie trzyma wielu naraz ekranow (np AGMS) - innych programow nawet nie znam ktore moglyby zamknac swoj ekran po zakonczeniu pracy. Takze moge zakladac ze tryb podgladu tez jest bezpieczny.

link
[#66] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #65

Wersja kolejna szeroki uśmiech
1. podglad ekranow publicznych jest bezpieczny
2. podglad pozostalych ekranow "powiedzmy" jest bezbieczny czyli:
-w trakcie "strzalkowania" po liscie ekrany niepubliczne sa sprawdzane w locie i jesli ekran juz nie istnieje to na dana pozycje nie da sie wejsc
-w momencie wcisniecia strzalki w prawo tez nastepuje sprawdzenie czy dany ekran niepubliczny wciaz istnieje - jesli juz go nie ma to okno z lista sie zamknie a ekran nie zostanie zmieniony
3. toolTypes wciaz nie sa obslugiwane ale przy uruchamianiu z CLI mozna podac:
MODE=0
BORDER=2
XPAD=10
YPAD=1
SPEED=10
SPACING=5
i wpisac cyfre po znaku rownosci (te podane wyzej to sa domyslne) np:
notAnAltTab mode=5 spEEd=15
wielkosc liter nie jest wazna.
4. przesuwanie ekranu nie ma juz stalej predkosci (chyba lepiej wyglada)
link

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 18:06:27 przez peceha
[#67] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #66


link

. Usunięty upierdliwy komunikat przy uruchamianiu z Cli bez argumentów
. Używa Tooltypes:
MODE
BORDER
XPAD
YPAD
SPACING
SPEED
CCOLOR
Ten ostatni to kolor w jakim na liście pojawia się ekrany niepubliczne, domyślnie 3.
. Usunięty przedrostek przed ekranami niepublicznymi
. Maksymalna długość wyswietlanej nazwy ekranu ograniczona do 39 znakow
. Działają dwie dodatkowe opcje ale tylko z Cli:
FName
Fsize
To pozwala użyć własnych fontow (jeśli podanego rozmiaru nie znajdzie to sam przeskaluje)

Dla trybu z podglądem okienko wyświetlane jest teraz pod belka gorna i po jej prawej stronie (pod gadgetem zmiany ekranu)


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 12:07:55 przez peceha
[#68] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #67

W weekend obczaję OK
[#69] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@_arti, post #68

Czekam na opinie szeroki uśmiech
Myślałem znowu nad Twoim pomysłem by podczepic ekran pod klawisz. Jest to proste do zrobienia ale może wnieść sporo zamieszania.
Skoro ten program to commodity więc skróty klawiszowe są globalne i będą kolidowały że skrótami innych programów. Mogą one oczywiście "zaskakiwać"tylko przy otwartym oknie mojego programu ale wtedy to mija się z celem bo szybciej będzie uzyc strzałek do wybrania ekrany (bo lista już będzie wyświetlona).
Co do drugiej Twojej sugestii odnośnie sposobu działania wyboru ekranu (wcisniety jeden klawisz i wciskanie drugiego zmienia pozycję na liście a puszczenie obu wybiera ekran): zapytałem na Eab jak i czy można w blitzie na poziomie commodity to zrobić. Jeden odpisał że chyba byłoby to możliwe ale za duży bałagan z tego wyjdzie.
[#70] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #64

exec.library/PatchSetFunction()

Łatasz OpenScreen*(), CloseScreen*() i wiesz kiedy ekran ma być otwarty/zamknięty. Podobnie z oknami.

Ale to juz raczej nie w Blitz.
[#71] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@hrw, post #70

Dzieki za podpowiedz ale mysle ze narazie nie bede sie nad tym glowil szeroki uśmiech


Wersja kolejna (kilka zmian a najwazniejsza to przepisana od nowa obsluga klawiszy):
link

Film z dzialania:
[#72] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #71

rewelka, a napisałeś już tego playera dla prismy ?
[#73] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@QUAD, post #72

Hehe, noooo... mam playera dla Prismy ale wykorzystuje on Opusa5 (nawet gra to na tym filmiku wyzej).
Jest to kilka skryptow arexxa kontrolujacych odtwarzanie - jesli piosenka dobiegnie konca a w playliscie jest kilka innych to automatycznie zacznie grac kolejna, losowo wybrana. Oczywiscie mozna wymusic swoja piosenke (jak w kazdym grajku). Mozna miec dowolna ilosc playlist (jeden lister to jedna playlista). Mozna nagrac playlisty do pliku ale jeszce nie mozna ich wczytac :) - zrobie to na dniach. Ogolnie dziala to calkiem sprawnie ale wykorzystuje TYLKO binarke PrismaPlay - wiec jest nieco ograniczone.
Jesli chcesz to daj znac a podesle skrypty.
[#74] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #73

No spoko, jak możesz to podeślij, opusa mam więc przetestuję jak to bangla. WB masz fajnie minimalistycznie zrobiony hahaha podoba mi się, w A4000 system już mam doszlifowany, teraz pora na A1200, i własnie myślałem o czymś podobnym bo fajnie to wygląda, z tego co pamiętam to masz 030 ?
[#75] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@QUAD, post #74

Jest tu gdzies na forum temat odnosnie tych skryptow (co prawda samych skryptow tam nie ma) - po poludniu go odnajde i tam zapodam linka oraz umieszcze szcegolowa instrukcje jak tego uzywac

EDIT:
co do prostego WB...
+ ikonki rysuje sie latwo bo masz tylko 4 kolory wiec nie potrezba duzej wyobrazni by cos wyszlo, no i nie trzeba miec wlasciwie zadnych zdolnosci do rysowania :)
+ to samo tyczy sie tla pod WB - nawet przyjemnie sie to robi
+ calosc dziala bardzo szybko (nawet przy 800x600)

- mala ilosc kolorow troche ogranicza kolorowanie skladni w Annotate

- na poczatku masz uczucie przyglebienia i zdolowania spowodowane 4ma niesamowicie zywymi kolorami workbencha szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 09:11:33 przez peceha
[#76] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #75

No i przyszedl ten moment na nieunikniony update :)
Pierwsza wersja powstala gdy blitz jeszce byl mi prawie obcy (nie mowiac juz o tym jak uzywac komend systemu amigi) wiec .. pora na kolejna odslone, hehe.

Przepisany prawie caly, naprawiona kupa bledow (az wstyd mowic). Przykladowy plik konfiguracyjny zalaczony (nawet plik help w amigaguide po polsku tez :) )

Na te chwile program nie oddaje okolo 800 bajtow po zamnknieciu - wciaz z tym walcze ale byc moze jest to wina biblioteki blitza do commodities - kolejnym krokiem bedzie oczywiscie usuniecie tej biblioteki i zastapienie jej komendami systemu amigi - wtedy bede wiedzial czy to byla przyczyna.

link




Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 10:07:36 przez peceha
[#77] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #76

Co tu dużo gadać, odpał, trzeba Ci dużą ami z kartą graficzną, żebyś takie cuda zrobił pod gfx
[#78] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@QUAD, post #77

No na graficznej nie mam pojęcia czy zadziała.
A tak wogole to program potrzebuje Kicka 3.0 do działania bo używa komendy screenposition().
[#79] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #78

link

To chyba ostateczna wersja (na pare miesiecy przynajmniej)
Wywalilem biblioteke blitz-a do robienia commodities i teraz program oddaje cala pamiec po zamknieciu. Jak dodat zwisow nie odnotowalem i mam nadzieje ze nie wystapia.

Oczywiscie sam program to sztuka dla sztuki bo powinien byc napisany w C ale nie musi :)
No a skoro jest w Blitz-u to jest dosc spory (teraz okolo 40kb).
By go bardziej nie powiekszac postanowilem nie dodawac standardowych tooltypes dla commodity (cx_popkey, cx_priority) do ikonki - takze podanie ich tam nie bedzie mialo sensu.
Nalezy je wpisac do pliku konfiguracyjnego, razem z pozostalymi ustawieniami (jesli jednak zostana pominiete to domyslnie przyjma wartosci: cx_priority=0 a cx_popkey=ralt down).
Sam plik konfiguracyjny tez nie jest wymagany (szczegoly zalaczonym w helpie)

By zaoszczedzic nieco czasu tym ktorzy postanowia kiedys uzyc w Blitz-u komendy CxBroker_():
NIE DZIALA w dwoch plikach: amigalibs.res oraz amigalibsii.res
Jest poprawiona w pliku: all.res

Niestety na mojej amidze kazda proba skorzystania z "all.res" spod BB2 konczyla sie zwisem wiec jedynym rozwiazaniem bylo przepisanie programu do AB3 i tam uzycie "all.res".
Adoptowanie programu pod AB3 (bardzo male zmiany wymagane) zaowocowalo zwiekszeniem binarki o jakies 5kb
[#80] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #79

To kiedy przesiadasz się na C? Wywalanie rzeczy z Blitza idzie Ci dobrze, to jeszcze jeden mały kroczek i wywal samego Blitza.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 19:44:14 przez Krashan
[#81] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@Krashan, post #80

Przesiadka na AmigaE też nie byłaby zła.

@peceha
Ile linii ma kod?
[#82] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@forge, post #81

Również polecam AmigaE, moim zadaniem jest prosty i przejrzysty, świetnie współpracuje z systemem, ma dużo fajnych funkcji, a kompilator tworzy szybki i mały kod.
Oczywiście to wszystko jak na język który ma ponad 20 lat, ale w końcu mówimy o hobbystycznym programowaniu hobbystycznego komputera :)
[#83] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@Krashan, post #80

@Krashan
jak wyjdzie wb.3.2 to przyjdzie kolej na C - tak sobie mowie przynjamniej

@forge
musze sprawdzic na amidze (bo tam to pisze) tyle ze ostatnio zaczela mi ona szwankowac
to znaczy mam problemy z wystartowaniem kompa - mysle ze to przez stacje dyskietek (o iile amiga faktycznie moze przez stacje nie wystartowac).
Po wlaczeniu zasilania zapala sie dolna dioda i koniec.
Czasami pomaga jak na wylaczonym komputerze "podryluje" na sile dyskietka w srodku a czasami musze wrecz palcami jakby dodac luzu w otworze na dyskietki.
Co by nie bylo teraz nie chce wystartowac

@vojo
mysle ze jak juz co to trzeba isc z postepem :) a to chyba jednak C


Tak przy okazji pomyslalem ze moglbym gdzies zapodac ten kod i jesli ktos ma ochote to by poprawil albo cos zmienil - tyle ze nie bardzo wiem gdzie to by trezba wstawic...

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 20:32:07 przez peceha
[#84] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@forge, post #81

No dobra, amiga wystartowala.
Tam sa trzy pliki:

MAIN -152 linie
INI -102
FUNC - 358

oczywiscie wliczajac w to pare komentarzy i pustych lini
[#85] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #84

Dzięki! To niewiele, gdybym miał więcej czasu to może bym się podjął przepisania.

Kod możesz umieścić na GitHubie, lub od biedy na jakimś pastebin. Na Aminet wrzuciłeś starszą wersję, mógłbyś zrobić update + kod.
[#86] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@forge, post #85

Ok, mam github bo czasami napisze jakis "issue" do jakiegos programu.
Nigdy jednak nie patrzylem co tam mozna wiecej a tym bardziej jak to zrobic.
I widze ze zaczac jest dosc niefajnie... przynajmniej pierwszy raz.

Tak, na aminecie MUSZE nadpisac poprzednia wersje bo az wstyd by tamto "wydanie" bylo wogole dostepne - musi zniknac z powierzchni ziemi.
Dobrze ze mi o tym przypomniales, no i dodam tam tez kod tego co mam.
[#87] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #86

link

ok, w tym linku jest program i kod

Jest mala poprawka w programie
W C przy iniciacji CX_SENDER jest podawany shortcut do stalej 1L wiec ja to dalem jako TRUE bo to temu odpowiada w blitzie ale przy sprawdzeniu warunku zrobilem IF TRUE a to jest bledem bo TRUE w tym wypadku jest wszystko co nie jest 0 - juz poprwaione chociaz i tak w tym programie raczej by to niczego nie zepsulo

ten link tak jak i pozostale idzie do tinyupload i niektore browsery pokazuja STOP ale mysle ze smialo mozna w tym wypadku to zignorowac

Tylko pamietac ze potrzebny jest "all.res" w blitzie - inne nie zadzialaja
Jesli ktos chce to wgrac do bb2 to w pliku start_naat.asc trzeba zamienic wwszystkie (raptem chyba 3) NULL na 0 (bb2 nie rozpozna NULL)
[#88] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #87


Ikona programu powinna mieć DONOTWAIT tooltypes...
[#89] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@peceha, post #87

Ciekawostka: Twój program guru-medytuje przy włączonym Agraconv.
[#90] Re: "not an alt-tab" czyli jak ktos chce pouzywac to prosze bardzo :)

@forge, post #89

O Masz :) - dzieki za info, sprawdzę u siebie i spróbuję znaleźć przyczynę. Niestety na razie tylko na emulatorze bo jestem daleko od Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem