kategorie: AMOS, Asembler
[#31] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #29

Takie momenty uzmysławiają mi z jak niesamowicie bystrymi osobami mamy tu do czynienia na forum. Chapeau bas Juen! .
2
[#32] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #29

:piwox:
[#33] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #31

Czekam niecierpliwie na news, że te pozycje są już w Rodzynkach PPA OK
[#34] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #29

OK Miła łamigłówka?
[#35] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@karolb, post #33

Czekam niecierpliwie na news, że te pozycje są już w Rodzynkach PPA

Już poprosiłem Pana Stanisława aby porozmawiał o tym z ówczesnym wydawcą. Mam nadzieję, że się uda
[#36] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #35

Witam wszystkich,
szukając starych gier na Amigę trafiłem na ten wątek co przypomniało mi o innym z tego forum, który czytałem kilka lat wcześniej:
https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/37867/king-kong-recenzja-w-top-secret-1995-5/2
Dzięki uprzejmości Abaddon'a z forum EAB udało się przekształcić część gier do IPF m.in. Laser World (Promic Group). W związku z tym mam pytanie czy są może dostępne dumpy gier z tego wątku w formacie KryoFlux?
Można by było zrobić dokładne kopie dysków od Pana Stanisława. Ewentualnie może dało by się ponownie wypożyczyć te dyski w celu archiwizacji dla potomnych :)

Jeszcze info odnośnie gier z poprzedniego wątku:
King Kong (Okay) is a bad dump! Track 16.0 on both disks have a bad sector 7 but that track is empty on Disk 2!
Milioner (Promic) - dump shows lots of bad tracks
Speedway Manager (Promic) - incomplete dump, tracks 28.1 and above are missing

PS
Jeszcze link do wątku na EAB:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=114142
[#37] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@rygar997, post #36

czy są może dostępne dumpy gier z tego wątku w formacie KryoFlux?

Niestety nie. Zgrałem je na Amidze do ADFa. Zastanawiam się tylko czy jest sens drążyć ten temat dalej. Gry zostały pomyślnie "scrackowane", są do ściągnięcia w Rodzynkach na PPA. Po co zatem zawracać głowę Panu Stanisławowi ?
[#38] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #37

Niestety nie. Zgrałem je na Amidze do ADFa. Zastanawiam się tylko czy jest sens drążyć ten temat dalej. Gry zostały pomyślnie "scrackowane", są do ściągnięcia w Rodzynkach na PPA. Po co zatem zawracać głowę Panu Stanisławowi ?


Przede wszystkim serdeczne podziękowania za to, że udało Ci się zdobyć te dyski i zripować.
Po co drążyć temat?
W mojej opinii warto zachować te dyski w oryginalnym stanie skoro jest taka możliwość. Bardzo kibicuję wszystkim Preservation Projects an różne platformy.
Dzięki członkom English Amiga Board powstał lata temu KryoFlux i pojawiła się możliwość zachowania oryginałów w idealnym stanie.
Obecnie zostało zachowanych prawie 3500 gier w formie IPF ale niestety praktycznie nie ma tam Polskich pozycji.
Trochę się dziwę, że na Polskim podwórku nie ma projektu dla ratowania Polskich gier. Przynajmniej ja o nim nie słyszałem.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 19:45:37 przez rygar997
1
[#39] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@rygar997, post #38

Jeżeli gra nie jest zabezpieczona technikami wykorzystującymi specyfikę zapisu na dyskietkę, to co wnosi IPF wobec zwykłego obrazu ADF?
[#40] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@Krashan, post #39

W przypadku niezabezpieczonych rzeczywiście niewiele wnosi ale w moje ocenie warto każdy dysk do takiego formatu wrzucić żeby mieć pewność, że dane są w 100% poprawne i zgodne z oryginałem. ADF takiej gwarancji nam nie daje.
[#41] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #37

Ciekawa sprawa, bo ja chetnie swojego odsprzedam [KF, nie grę] ;)
[#42] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@Krashan, post #39

Bardzo duzo polskich programow mialo zabezpieczenia trakowe, programy LK Avalon, Atares, Za Zelazna Brama, TeenAgent, Taekwondo Master itp. Problem jest czy byl taki, ze w Polsce do robienia kopii nie uzywano UNIX-owych kopiarek tylko Amigi. A wedlug zalozen tworcow formatu IPF to bylo nieprawilne. Teraz oni juz sie tym nie zajmuja w zasadzie, tylko inni wiec maja inne zasady i robia IPF-y dla programow nagrywanych na Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 00:51:08 przez Don_Adan
[#43] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #1

Dzięki, zupełnie zapomniane tytuły.

Przy okazji. Kojarzę nazwę Superduper. Do tego służył ten programik?
[#44] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@aMifan, post #43

Przy okazji. Kojarzę nazwę Superduper. Do tego służył ten programik?

To tego samego co xcopy
[#45] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MarX, post #1

Hej!

rygar997 wykopal skads Mały Matejko od Promic Group.

z tego co mi przekazal autor pozostalych gier ktore lamalem (tej autorem jest Maciej Dymek) to prawa autorskie do tytulu takze ma wlasciciel Promic Group i nie bedzie problemu z udostepnieniem. Jeszcze sie upewnie i podrzuce dyskietke, moze w PPA dolaza do rodzynek? :)

jeszcze mam na warsztacie LASER WORLD ale nie wiem czy tak gra nie jest zlamana juz gdzies w necie



Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 06:59:59 przez juen
11
[#46] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #45

Dobra robota.
1
[#47] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #45

Ja jestem tylko zwykłym pośrednikiem. Program "Mały Matejko" zawdzięczamy uprzejmości AdamZeku ;)
3
[#48] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #45

Fajnie, że kolejne twory z przeszłości zostaną uratowane od zapomnienia. Dzięki. 👍

A tak przy okazji. Czy tez tak macie, że trudno się czyta niebieskie litery na czerwonym tle. Tutaj jeszcze jest jakiś czarny cień więc jeszcze coś widzę. Ale normalnie niebieski na czerwonym zawsze mi się gryzł i miałem wrażenie, że litery chcą uciec z ekranu.
1
[#49] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MDW, post #48

mamy ostatni tytul zlamany :)

adf przeslany do Marxa, zapewne wyladuje w rodzynkach. Milego grania

8
[#50] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #49

2
[#51] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #49

Paweł jesteś wielki. Zdradź jakieś technikalia.
[#52] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@MDW, post #48

Jak dla mnie to czerwony kolor wali po oczach, a pozostałe kolory to już dodatkowo robią z mózgu sieczkę.

Ale, ale to mogło być zrobione kiedy monitory były "zielone" i wtedy to wyglądało w porządku.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 14:05:41 przez Tomski
[#53] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #49

Z softu firmy Promic Group brakuje jeszcze ;)
Atlas Polski
Puzzland
[#54] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@rygar997, post #53

jesli nie sa zlamane a sa pliki dostepne to nie zrobie co moge

--

Jimmy: co tu duzo mowic. duzo kopania, a na koncu objawienie :)
1
[#55] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #54

Te gry, to amosowe produkcje ?
[#56] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@asman, post #55

Tak. Cieszy mnie to akurat. Wyzwanie było większe. A na pewno inniejsze
3
[#57] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@juen, post #50

Krótki gameplay z gry Laser World:
2
[#58] Re: Złamanie zabezpieczeń - potrzebny cracker :)

@zzielinski, post #57

Wygląda dokładnie jak Lasermania na Atari XL/XE, kurcze jak ja nie umiałem w to grać, wymagany mega poziom wyobraźni :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem