[#31] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@tukinem, post #30

nie za bardzo rozumiem, czemu ktos kto umie programowac w amosie i w c mialby w jednym z tych jezykow cos szybciej zrobic, skoro posluguje sie wzorowo obydwoma. przeciez Robert gdyby tylko chcial to napisal by magazyn w pare godzin w amosie, bo nie musialby nawet zerkac do dokumentacji, bo pewnie zna ja na pamiec, ani zadawac milion pytan na forum, bo on to po prostu wie i umie.

skoro mowi, ze to jego wina, ze tyle czasu to trwa to chyba nie ma co tego roztrzasac bo kazdy wie czym to jest spowodowane

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 13:06:14 przez juen
2
[#32] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@tukinem, post #30

Napisałem to w kilka godzin, ale trzeba zaznaczyć, że grafikę wykorzystałem Robertową, a układ poziomu ukradłem. Robert natomiast robi wszystko (grafikę i poziomy) sam, więc musi to dłużej zająć. W Magazynie będzie też więcej kolorów, menu, edytor, komunikaty, muzyka, wisienki, czaszki, klucze, drzwi, pękająca podłoga i zgodność z systemem. Nie ma co porównywać z tym co na szybko ustukałem w amosie.



Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 13:53:54 przez mastaszek
1
[#33] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@mastaszek, post #32

W miesiąc byś wystukał całą grę w Amosie maksymalnie. Jeśli chodzi o pisanie w C no to na pewno znając język i bardziej rbudowane procedury też sobie można szybko poradzić z tym. Najwięcej czasu myślę że zabrał brak końcowej koncepcji gry, ciągła zmiana grafiki i stałe zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany.
1
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MAGAZYNek - ukryta komnata
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MAGAZYNek - ukryta komnata
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MAGAZYNek - ukryta komnata
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MAGAZYNek - ukryta komnata
[#38] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@mastaszek, post #1

Niw gniewaj się o pytanie. A gdzie jest twoja wyścigówka w Asemblerze ??????
[#39] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@djpiotrs, post #38

Krashan
Jak to mówią, pamięć dobra, ale krótka.


nie pamietam, zebym tak mowil


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 21:56:36 przez juen
[#40] Re: MAGAZYNek - ukryta komnata

@djpiotrs, post #38

Wyścigówka się robi. Baardzo wolno. Dopiero niedawno do tego wróciłem, bo czasu brakowało. Rozkminiam jak zrobić zakręty, bo zakręty w takich grach działają inaczej niż mi się na początku wydawało. Straciłem mnóstwo czasu na próbach obliczeń 3d i perspektywy, a wystarczy kilka prostych złudzeń optycznych żeby zrobić "arkadowe" skręcanie. Tzn taką mam nadzieję. Jak będzie coś wartego pokazania, to napiszę w wątku o wyścigówce.



Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 07:03:48 przez mastaszek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem