kategoria: Dema
[#91] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Sir_Lucas, post #61

Ciekawe demo - da Jormas - Guillotine
Trudno mi uwierzyć, że to OCS.
Dźwięki dobywające się z drgaczy akustycznych, poszatkowały mój zmaltretowany umysł jak gilotyna do kapusty
[#92] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Ferin, post #91

Ephidrena "Any One Of These Suckers"



Bardzo dobre, ale mniej znane, minimalistyczne i trochę zapomniane demo Ephidreny z 2004 roku.

yt: https://www.youtube.com/watch?v=G85MnCbs3fg
pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=12709
ada: http://ada.untergrund.net/?p=demo&i=384
[#93] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #92

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Świetna muzyka i baaardzo "nowożytne" efekty. Szkoda, że takie krótkie. Gdyby chociaż trwało z minutę dłużej.
[#94] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #92



To ja też fajne moim zdaniem intro wrzucę: Węgierska grupa Therapy.

pouet: Stars
[#95] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #6

Tak sobie przeglądałem temat od początku, odkopę post z 2004r.

W tym demie Darkroom by Stellar jest bardzo podobny sampel jak w Altered State na PC z 2001. Jedno z dem, których słucham na okrągło, stąd skojarzenie, ale nie wiem czy jedno z drugim ma jakiś bezpośredni związek. Jeśli to jakiś kultowy motyw to z góry przepraszam za niewiedzę.

POUET
YT
[#96] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@wlodi5, post #95

W tym demie Darkroom by Stellar jest bardzo podobny sampel jak w Altered State na PC z 2001. Jedno z dem, których słucham na okrągło, stąd skojarzenie, ale nie wiem czy jedno z drugim ma jakiś bezpośredni związek. Jeśli to jakiś kultowy motyw to z góry przepraszam za niewiedzę.



The Future Sound of London - Papua New Guinea

https://www.youtube.com/watch?v=OjQqYFNK50M

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 12:19:08 przez slay
[#97] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #96

No właśnie. Pewnie się wygłupiłem. Fajnie po latach posłuchać brzmienia w oryginale. Zawsze to demo brzmiało mi nieco podejrzanie ;)
[#98] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@wlodi5, post #97

Innym demem w którym użyto muzykę zespołu "The Future Sound of London", (z płyty Lifeforms) jest Relic. Moim zdaniem ładniej zaaranżowane niż oryginał.
[#99] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@ZbyniuR, post #98

A czy kojarzycie może, czy muzyka z tej produkcji została skądś zapożyczona, czy ktoś zrobił ją specjalnie na potrzeby dema ?

Było to wyświetlane na budynku, takim szerokim telebimie, Main 2010r.

Od 1:34 się zaczyna, po tej nie znośnej muzyczce z gwiezdnych wojen. Zaliczam ją do jednej z lepszych jakie w demach słyszałem, ale sama prodka chyba nie jest jakoś szczególnie popularna ?

Cybernetic Genetics
[#100] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@wlodi5, post #99

fajne demko
[#101] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@wlodi5, post #99

Od 1:34 się zaczyna, po tej nie znośnej muzyczce z gwiezdnych wojen. Zaliczam ją do jednej z lepszych jakie w demach słyszałem, ale sama prodka chyba nie jest jakoś szczególnie popularna ?


Nie znałem tego wcześniej. Może dlatego, że nie jest to demo, a animacja wystawiona w "Huge Screen Animation Competition". Tak czy owak, miło się ogląda, a muzyka niczego sobie, wygląda na to, że skomponowana na potrzeby tej produkcji właśnie.
[#102] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #101

Jeśli faktycznie ktoś muzykę upitolił samemu, to z mojej strony zasługuje na gratulacje. Konstrukcyjnie nie jest to jakiś geniusz, ale ot po prostu bardzo trafia akurat w moje gusta. Wizualnie już nie robi takiego wrażenia, ale przynajmniej jest jakiś pomysł i klimat.

Jeśli ktoś jest ciekaw na czym to było wyświetlane to proszę.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 01:24:22 przez wlodi5
[#103] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@wlodi5, post #102

No rzeczywiście to kategoria Wild.
Więc z Amiga nie musi mieć dużo wspólnego (sprzęt) bo boingball w animacji jest.

Jednak sama prezentacja "na żywo" robi wrażenie i wyjaśnia skąd taki format obrazu- SUPER OK

Co do wstawki muzycznej na początku to nie z Gwiezdnych Wojen tylko z klasyki, czyli Richard Strauss- Also sprach Zarathustra wykorzystany w filmie Kubricka "2001: Odyseja kosmiczna"
[#104] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@BULI, post #103

Harmagedon grupy Infect. Jedno z moich ulubionych kiedy miałem jeszcze gołą A1200.
[#105] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #104

Czas odkopać zapomniany wątek



The Breath Of The Muse by Chryseis & Poseidon

Zapomniane trackmo na gołą Amigę 1200 z 1994 roku, które przepadło w Amiga Demo compo na Saturne 1994 (7 miejsce).

Oglądane dzisiaj, może się wydawać trochę (za) oldskoolowe, ale warto je obejrzeć choćby dla designu / niezwykle dopracowanych przejść pomiędzy efektami (tak to się właśnie powinno robić), niektóre efekty także - nawet dziś - wyglądają ok. Sporo tam też (momentami niezłej) grafiki.

pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=12320
yt: https://www.youtube.com/watch?v=0GHZBwjbKko
[#106] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #105

Oglądane dzisiaj, może się wydawać trochę (za) oldskoolowe

I tak jest lepsze niż ukazująca się obecnie radosna twórczość na poziomie gołej A500 i 1989 roku.
[#107] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #105

Dzięki. Bardzo fajne demko. Nie widziałem go wcześniej. Dorzucę ja do swojej kolekcji trackm na A1200
[#108] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@PopoCop, post #106

@PopoCop
pora to zmienić.
na YT znajdziesz tutoriale Photona (38 odcinków) - assembler od zera do napisania demka.
na webie masz masę gotowych tutoriali i przykładowego kodu.
czekam na Twoje produkcje.
Powodzenia.

a samo demko bardzo fajne
o taki "oldschool" powinno chodzić w obecnych czasach.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 17:13:03 przez retronav
[#109] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@retronav, post #108

Jak przestaną się ukazywać dobre scenowe produkcje na Amigę (nie wyglądające jak znalezione na strychu, na który od 25 lat nikt nie zaglądał), to może się i wezmę za naukę. Ale na szczęście jeszcze się ukazują, więc mam więcej czasu na inne zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 19:10:51 przez PopoCop
[#110] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #105

I to jest dopiero fajne demko !!!
[#111] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #105

Oglądane dzisiaj, może się wydawać trochę (za) oldskoolowe


Jak dla mnie jest za mało oldschool.

I tak jest lepsze niż ukazująca się obecnie radosna twórczość na poziomie gołej A500 i 1989 roku.


A co macie do zarzucenia oldschoolowym demom?
[#112] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #105

Fajny design i w ogóle fajne demko OK
[#113] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@BULI, post #112

Fajny wątek ;) To może i ja coś zaproponuję:
Demo Sound Vision by Reflect na Amigę 500.
Jest to demo które wygrało Assembly w 1992 ale co ciekawe, nie zaistniało jakoś szerzej w świadomości amigowców a już na pewno nie weszło do panteonu dem kultowych :)
Czasem zastanawiam się dlaczego ? Czy dlatego że nie ma w nim rzeczy przełomowych, choć kod jest bardzo solidny ? a może dlatego że kiedy wszyscy zachłysnęli się TECHNO które wespół z ultraszybkimi efektami atakowało prawie z każdego dema powodując epilepsję, ekipa Reflectu zdecydowała się na produkcję stonowaną, chilloutową, eteryczną ?

Podsumowując, demo może nie było przełomowe ale w mojej ocenie bardzo solidne - twórcy jak sądzę bardzo mocno inspirowali się Enigmą / Phenomeny bo mamy obracanego boxa z efektem na ściankach, lot po mieście, raytracing itd... ale koder wykonał kawał świetnej roboty optymalizując to bo sześcian ma o wiele płynniejszą animację a w locie po mieście zobaczymy że bryły rzucają dodatkowo cienie. Kolorystyka w miarę fajnie dobrana, kilka ładnych obrazków no i ta muzyka z wpadającą w ucho melodią - uwielbiam :)

Jeśli ktoś nie widział, miłego oglądania:
Pouet: link
Youtube: link

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 22:56:27 przez Dakota

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 22:58:40 przez Dakota
[#114] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Dakota, post #113

Tak widać pewne inspiracje, ale jest kawał porządnego, kompletnego DEMA- kilka super efektów w wydaniu na OCS OK
[#115] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Dakota, post #113

Sound Vision zapomniane demo? :) W życiu bym go tak nie nazwał. Może nie było tak znane jak SOTA czy DD, ale nie przeszło bez echa. Chociaż jak się dzisiaj czyta komenty na Pouecie czy Adzie to może niespecjalnie to widać. Pamiętam, że o Sound Vision przeczytałem w Amigowcu, gdzie ś.p. Gacuch (później Accord) regularnie opisywał najnowsze dema.

Ciągle się to miło ogląda. Zresztą niedawno nawet skomentowałem SV na Adzie. Jakaś tele(a)patia :) Morfing w intrze, sześciany w sześcianach albo ten piękny pomarańczowy wir - chyba jeden z moich ulubionych Pięćsetkowych efektów w historii. No i muza Jellybeana! Na tyle dobra, że nawet mi rypane sample nie przeszkadzają :)
[#116] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Dakota, post #113

Już po samej muzyce wiadomo z jakiej epoki pochodzi to demo :)
Ogląda się dobrze, chociaż faktycznie przełomowe - w roku wydania - nie było. Są efekty bardzo ciekawe (wektorowe miasto z oświetleniem, globus, fraktalowe mapy), ale też i dużo klasyki wałkowanej setki razy w innych demach (starfield, wektorowy sześcian).
[#117] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Jazzcat, post #115

Jazzcat - co do rozpoznawalności tego dema to na serio nie jest takie oczywiste, tak przynajmniej wygląda z moich obserwacji ;) Przykład, ostatnio puściłem je podczas nasiadówki u jednego z kolegów amigowców aktywnych na demoscenie od lat 90. Ksywek nie wymienię ale to znane i szanowane persony na amiscenie ;) Jakież było moje zdziwienie że koledzy nie znali tego dema ;) dla mnie podobnie jak Tobie wydawało się że demo jest powszechnie znane ale chyba jednak nie do końca tak jest, stąd pomyślałem że warto je w tym wątku zaproponować :) Wracając jeszcze do muzy - szukałem jakiś czas temu więcej modułów tego autora, coś tam znalazłem na AMP ale po przesłuchaniu muszę stwierdzić że ten soundtrack z dema to była chyba jego szczytowa forma :)
[#118] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@Jazzcat, post #115

Muza piekna.. no i te Copperowe efekty ...mniam
[#119] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@pabloz, post #118

Ten by Vectors

Estetyczne, mało znane, ładnie zdizajnowane interko.



http://www.pouet.net/prod.php?which=2645

https://www.youtube.com/watch?v=Ow0VR7tmgkY
[#120] Re: Ciekawe "zapomniane" dema

@slay, post #119

Water'n'Fire II (intro 64k)




http://www.pouet.net/prod.php?which=58550
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem