kategoria: Party
[#1] Riverwash 2016
Witojcie!

Z zupełnie niewiadomych nam względów w ubiegłym roku nie pojawił się na forum adekwatny wątek — i naprawiamy to w te pędy w obecnym. Zatem — oficjalnie i raz jeszcze — zapraszamy Was wszystkich bardzo gorąco na tegoroczną edycję Riverwash Demoparty, które to odbędzie się w dniach 2-4. września w Katowicach w uroczym miejscu zwanym (przewrotnie) Teatrem Bez Sceny. W tym roku dzięki Waszemu udziałowi i produkcjom zadbamy, aby Sceny było tam wyjątkowo dużo!



Impreza tradycyjnie trwa trzy dni, podczas których będziecie mogli wziąć udział w licznych compos — od grafiki i muzyki począwszy (w tym roku do łask wraca kategoria Tracked Music!) — na demo compo skończywszy. Do wygrania w tym roku, oprócz wiekopomnej sławy (rzecz bezcenna!), również nagrody-niespodzianki (serdeczne ukłony dla fundatorów — bez Was by ich nie było!).

Oprócz konkursów mamy dla Was również moc innych atrakcji:

  • przyznanie nagrody Polskiego Demoscenera Roku (zobacz listę nominowanych!)
  • dwa koncerty — w tym roku zagrają dla Was dwa duety; psychodelicznymi brzmieniami z analogowych syntezatorów późnym wieczorem w piątek uraczą was Paula i Magda z Bassalog, natomiast party otworzy drugi — tym razem męski — duet dwóch niezwykle utalentowanych demoscenowych muzyków, których nicków jeszcze przez chwilę nie zdradzimy . Po występach gości zapraszamy na Najkrótszy Koncert Świata w stylu minimal-techno, który będzie moim skromnym debiutem jeśli chodzi o granie na żywo (trzymajcie więc mocno kciuki, bo stres na pewno mnie zje ). Ten krótki występ będzie niejako zaproszeniem do ostatniego muzyczno-koncertowego punktu tego wieczoru: Jam Session z udziałem demoscenowych muzyków, Was i naszych gości!
  • dwie prelekcje, przygotowane przez Kbi/Elude na temat nowego API kart graficznych — Vulkan oraz Slajerka/Samar Productions, który zademonstruje debugger C64 swojego autorstwa. Polecamy obie prezentacje, nawet jeśli żadna z nich nie dotyczy naszej ukochanej platformy — zapewniam, że komodorowy debugger miecie z nóg, a i Kbi nie zasypia gruszek w popiele
  • quiz wiedzy o demoscenie przygotowany przez znanego Wam wszystkim (mam nadzieję!) KK/DMA
  • darmowe śniadania
  • darmowe piwo
  • darmowe wejściówki dla newcomerów (prosimy zapoznać się z zasadami na zalinkowanej stronie!)
  • w przerwie między compos — nagranie odcinka videocastu Demontaż z udziałem trzech amigowych koderów: Cahira/Whelps, Kiero/Elude oraz KK/DMA i Was jako publiczności.


Szczegółowy program, deadlines i godziny poszczególnych compos znajdziecie na stronie
http://2016.riverwash.org/pl/schedule, na pozostałych podstronach zaś szereg innych informacji (regulamin compos, wskazówki dojazdu, etc.). Najświeższe informacje zaś znajdziecie zawsze na naszej Facebookowej stronie.

W razie pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji e-mailowo bądź przez wiadomości na FB.

ps1. Uwaga: muzyków, którzy chcieliby wziąć udział w Jam Session prosimy o wcześniejszy kontakt.
ps2. Jeśli zamierzacie przywieźć ze sobą jakiekolwiek urządzenia przypominające w jakimś stopniu komputer , bardzo prosimy o zabranie ze sobą we własnym zakresie przedłużaczy, jednocześnie informując o bardzo ograniczonej ilości miejsca i możliwym braku stołów do ich postawienia (to niestety budynek teatru).
[#2] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Obecny OK
[#3] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Ciężko wybrać na kogo głosować. Same tuzy!
[#4] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Zapowiada się apetycznie ok, racja
[#5] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Obecny :) obowiązkowo :)
[#6] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Pojawie sie w piatek ale dopiero przed 23:00...
[#7] Re: Riverwash 2016

@Phibrizzo, post #6

Czyli o ósmej rano? ;)
BTW, Będę dzwonił na weekendzie w sprawie prodki, mamy tylko 4 dni na jej zrobienie ;)
[#8] Re: Riverwash 2016

@sordan, post #2

Sordan OK
Masz już Hotel?
Może jakiś ogar w kupie? szeroki uśmiech
[#9] Re: Riverwash 2016

@Vato, post #8

Tak. Spie z Gumboyem i Phibrizzo jakos mega blisko party place. Z tego co kojarze jest jeszcze 1 miejsce wolne. Jakby co to pisz do Gumboya.
[#10] Re: Riverwash 2016

@sordan, post #9

OK!
Napisałem prrr..iva szeroki uśmiech
[#11] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Z zupełnie niewiadomych nam względów w ubiegłym roku nie pojawił się na forum adekwatny wątek — i naprawiamy to w te pędy w obecnym.


Dlatego właśnie poruszony tym faktem rok temu wypisałem moje gryzmoły o RW na ppa niedługo przed imprezą właściwą.

Na RW 2015 (Kraków) było rewelacyjnie. ponad 140 osób, z czego 1/3 zza granicy, dema prawie non stop i inne rzeczy. Najdłużej oczywiście pili Belgowie i Niemcy (i ja).

Było preparty w czwartek na którym niestety nie mogłem być.

Opcja newcomerów jest super! Szkoda że nie było rok temu.

A teraz malkontenctwo.

Miałem problem z miejscówą rok temu ale szybko udało mi się znaleźć tanie akademiki w centrum. Więc jak ktoś szuka miejscówy polecam akademiki w Katowicach (są na bank). Czysto i tanio.

Oraz rok temu gospodarze serwowali kuchnię dla jaroszy. Ale na szczęście dla chętnych był ostatecznie grill.

Mam jeszcze pytanko

quiz wiedzy o demoscenie przygotowany przez znanego Wam wszystkim (mam nadzieję!) KK/DMA


CZy to jest pierwsze pytanie quizu?
[#12] Re: Riverwash 2016

@GumBoy, post #7

Dopiero od niedzieli bede dostepny. Jak cos to lap mnie na IRCu. chyba ze faktycznie chcesz bardzie na tel. to bede musial doladowac fona.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 22:55:08 przez Phibrizzo
[#13] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Zamierzam być, w sumie rzut beretem :). Jestem zainteresowany tym Jam Session live. Jak to miałoby wyglądać? Trzeba mieć własny syntezator? Gramy do jakiegoś konkretnego rytmu. Rozwiń ten temat .

Pozdrawiam,

Azz
[#14] Re: Riverwash 2016

@Azzorek, post #13

Azzorek: na razie jeszcze nie ma konkretnych ustaleń - przede wszystkim, umieścimy oficjalne ogłoszenie i chcielibyśmy zobaczyć jaka będzie liczba chętnych - i wtedy myślę, uruchomimy jakiś gremialny mailowy wątek aby ustalić co i jak. Jak nie ustalimy - jedziemy na żywioł, w ubiegłym roku wypadło chyba całkiem nieźle, z tego co słyszałem :)

ps. Otrzymaliśmy 2 brakujące mini-wywiady - od Tygrysa i Sachego (dziękujemy), do przeczytania na tej stronie: http://2016.riverwash.org/pl/scener-of-the-year



Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 14:35:36 przez argasek
[#15] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #14

Nie trzymamy Was już dłużej w niepewności - i z ogromną przyjemnością ujawniamy drugą z muzycznych gwiazd, która zagra dla Was w piątkowy wieczór. Wasze uszy połechcą chiptune'owe brzmienia serwowane przez absolutnych demoscenowych wyjadaczy - duet w składzie YERZMYEY I PINOKIO!

Obaj muzycy, choć mocno związani z polską demosceną małego Atari i ZX Spectrum, nie stronią od innych maszyn - na ich koncertach w akcji usłyszeć można dźwięki wydobywane m.in. z Amigi czy Atari Falcon. Brzmieniowy mariaż brawurowych solówek perkusyjnych Pinokia oraz klawiszowej wirtuozerii Yerzmyeya zadowolić powinien nawet największych muzycznych malkontentów. A zresztą - posłuchajcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=LcnrtikSfgM
[#16] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #15

GR8! OK Zatem wszystko muszę zrobić żeby tam być!
[#17] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #15

Brawo- chłopaki świetnie grają, mieliśmy przyjemność gościć ich u nas w Rzeszowie OK
[#18] Re: Riverwash 2016

@BULI, post #17

Czy ktos moze szuka transportu w drodze powrotnej z Katowic do Warszawy? Bede kolo popoludnia wyjezdzac autem sam z Katowic na lotnisko do Modlina.
[#19] Re: Riverwash 2016

@sordan, post #18

Ja natomiast będę leciał ze Świdnicy przez Wrocław, i tez mogę kogoś zabrać.
[#20] Re: Riverwash 2016

@alt_, post #19

Moje szanse na pojechanie na dzien dzisiejszy to 50/50. Czy jedzie ktos z Wawy w piątek tak zeby zdążyć na Yerz&Pinokio ?? Nie ważne czy auto, pociąg, pks… Pytam bo samemu nie lubię nigdzie jeździć :) ;)… ani pić ;) Dajta znać na priv, ja koło czwartku będe wiedział na 100% czy pojade. Pozdro!
[#21] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #1

Pytanie: czyja Amiga 1200 bedzie robila za kompo maszyne? Bo chcialbym podeslac prodke do testow zeby nie bylo wtopy ze sie nie uruchamia.
[#22] Re: Riverwash 2016

@Phibrizzo, post #21

Moja! :)
[#23] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #22

Przedstawiamy kolejną niespodziankę, którą dla Was przygotowaliśmy: Demovibes Poland vol. 1, składanka demoscenowej muzyki polskich artystów w ramach znanej kolekcji - niektóre utwory zostały zremasterowane specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa!

Wybór playlisty: Riverwash Staff, przygotowanie materiału: Aceman, projekt okładki: Rork, koordynacja projektu: Willbe.

Płyta w limitowanej serii 50 sztuk, niedostępna w sprzedaży. Otrzymają ją natomiast wszyscy wspierający nasze party finansowo.

[#24] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #23

Nie widać napisów na miniaturze, więc może wrzucę tutaj playlistę:

Chaser - Soliloquy from "Soliloquy" by Elude (2008) // Amiga AGA Demo

Falcon - Aural sunflower.demo from "Sunflower" by Pulse (1997) // PC Demo

JazzCat - Metropolice from "Metropolice" by Ghostown & Rave Network Overscan (2010) // Amiga AGA Demo

JazzCat - Electric City from "Electricity" by Appendix (2000) // Amiga AGA 64k

Revisq - Acid6b from "Untitled" by Floppy (1997) // Amiga AGA Demo

Skipp - Planet Potion from "Planet Potion" by Potion (2002) // Amiga PPC 64k

Chaser - Lightshaft from"Lightshaft" by Elude (2009) // Amiga AGA Demo

Dakota - AXIOM from "AXIOM" by Futuris (2015) // PC Demo

SuperFML - Datablade from "Datablade" by MadWizards & Floppy (1999) // Amiga AGA Demo

Chaser - Dolor Sit Amet from "Dolor Sit Amet" by Lorem Ipsum (2016) // Amiga AGA Demo

XTD - ## Technological death ## from "Technological Death" by Mad Elks (1993) // Amiga OCS/ECS Demo

Spectra - Suzuki akktiv from "Mute 12" by MadWizards (1999) // Amiga AGA Demo

JazzCat - Just Machines from "Human Traffic" by Ghostown & Loonies (2011) // Amiga AGA Demo

Szudi - ION from "ION" by Amnesty (2010) // PC Demo

Falcon - Zilog from "Zilog" by Sunflower (1999) // PC Demo

Jammer & Pece - Forever Lost from "Forever Lost" by Samar (2015) // C64 Demo
[#25] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #23

Zamawiam zamawiam :) Świetny pomysł :)
[#26] Re: Riverwash 2016

@Fei, post #24

Damn, jo chca! :)
[#27] Re: Riverwash 2016

@baderman, post #26

Szybka aktualizacja:
- jeden z naszych dotychczasowych prelegentów, Kbi, nie będzie jednak w stanie dotrzeć na party i przeprowadzić prelekcji na temat Vulkan API. Mamy natomiast bardzo dobrą informację - zastąpi go Cahir/Whelpz wraz ze swoją prezentacją "Jak zrobić demo (lub grę) na A500?". Myślę, że ta zmiana wielu z Was całkiem ucieszy :)
- zamienione zostały miejscami koncerty Yerzmieya i Pinokia oraz Bassalog - panie zagrają jako pierwsze o 18:30; panowie zadźwięczą o 23:00 :)
[#28] Re: Riverwash 2016

@argasek, post #27

Możliwości posłuchania i zobaczenia duetu Yerzmyey+Pinokio naprawdę zazdroszczę.
[#29] Re: Riverwash 2016

@MDW, post #28

Niestety nie wiem czy występ się odbył bo błądziłem po partyplace dość stochastycznie ;), ale i tak piątkowa odsłona party była udana.

No i udało mi się nabyć płytę Demovibesów. Oczywiście, wszystkie hity znane, ale i tak słucha się doskonale. Dzisiaj w drodze na party - nuta obowiązkowa :)
[#30] Re: Riverwash 2016

@baderman, post #29

Sobota i to co się działo uchwycone moim okiem. Oczywiście to nie wszystko bo czas nie pozwolił zostać do wieczora. Miałem możliwość poznać ogrom ludzi ze sceny i z naszego forum osobiście, co sobie chwalę. :] Pozdrawiam i chwała za to że się jeszcze Wam chce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem