kategoria: Szukam gry
[#1] Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC
Mai z EAB jest jednym z ludzi odpowiedzialnych za kolekcję TOSEC i od jakiegoś już jego temat (odnośnik usunięty) wisi na forum a kolejne tytuły spływają, nadal jednak brakuje sporej ilości gierek.
Na ten czas, ze znanych tytułów (spisanych na stronie grupy Wanted Team) brakuje nadal następujących:

American Poker data dysk Mirage
Colortris Exe
Diamenty Techland
Diamonds Mine Arrakis
Erotic Puzzle Techland
Fantris Bilang Soft
Fast Brain Fi PaxPol
Fortuna Kołem Się Toczy Biuro
Frutis Relax Comp
Gra Teleturniej Techland
Hexis Mirage
IQ Master Atari Star Force
IQ Test KGMSz
IQ Test Pro Biuro Informatyczno
Jasiu Jones BiSoft
Kaczka Biuro Informatyczno-Wydawnicze
Karuzelada Atari Star Force
Kink Kong Techland
Koło Fortuny Alderan
Koło Szczęścia Arrakis
Koło Szczęścia Tim Soft
Komputerowa Fortunka RaWi
Kosmobit Okay
Laser World Promic Group
LaserMania Biuro Informatyczno
Logotron Promic Group
Łowca Pereł BiSoft
Memo Exe RaWi
Milioner 1.3 Exe
Miner Arrakis
Myszon BiSoft
Reversi Arrakis
Reversi Biuro Informatyczno-Wydawnicze
Reversi Techland
Saper Alderan
Scarabeo Arrakis
Sokoban Alderan
Speedway Manager Exe
Speedway Manager 96 Exe
Statki Biuro Informatyczno-Wydawnicze
Super Puzzle Techland
Swap! Intruder
Zestaw Gier Zręcznościowych Fi PaxPol


Jeśli ktoś posiada te tytuły, proszony jest o kontakt ze mną lub zuploadowanie i podesłanie bezpośrednio na forum EAB, dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 11:05:09 przez mailman
[#2] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #1

Wieczorem sprawdzę które Koło Szczęścia mam, może dyskietki nie padły po tych 15 latach. ;)
[#3] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #1

Nie wiem czy masz, ale mam "Skarb Templariuszy" wersję która się nie zawiesza przy wróżbicie.
[#4] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #1

chyba mam koło fortuny, muszę zobaczyć, na pewno miałem 2 różne.
[#5] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #1

dodalbym Astral
[#6] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@HOŁDYS, post #5

Dzięki Panowie, ale potrzebne są już tylko te gry wymienione na liście, tak popularne tytuły jak Astral czy Skarb Templariuszy już dawno są w TOSEC. ;)

No chyba że macie coś czego nawet nie ma na powyższej liście grupy Wanted Team, to chętnie zobaczę, sam wczoraj dwie nieznane odmiany Kół Fortuny dostałem z emulacja.net

PS: Upewnijcie się też że ta Fortuna/Koło Fortuny/Szczęścia czy jak tam zwał to jest ta konkretna wersja, bo tego jest masa odmian.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 12:43:41 przez Shoonay
[#7] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #6

Tylko upewnij się właśnie co do dyskietki Skarbu Templariuszy - to była bodaj trzecia dyskietka z crkfixem i swego czasu nie było jej w TOSEC.
[#8] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #6

niestety moje koła fortuny nie są alderanu. Jedna produkcja jest jakichś 2 gości i w sumie to nie nazywa się koło fortuny a "Fortuna"...
Z ciekawosci zagralem i pierwszym haslem była czynnosc, "kopulacja" :D

Shoonay, czy produkcje powinny być orginalnymi/scrackowanymi dyskietkami czy mogą też być produkcje które mam na HD a do których nie mam dyskietek?
1
[#9] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Mir3k, post #8

Cokolwiek, w jakiejkolwiek postaci, w końcu może też się później okazać że to będzie jakaś inna/fixnięta/hacknięta wersja. Już oni sobie poradzą z przeniesieniem tego potem na łatwiejszy w użyciu nośnik. :)

Jeśli ta Twoja "Fortuna" nie ma żadnego loga przed grą to możesz podesłać, na ten czas mam tylko wersją od B.B. (żółte logo) i z Realm Computer Center.

Oczywiście najchętniej mai z EAB przyjąłby cracki, ale oryginał można podesłać odpowiednim osobom i sie zrobi ;)
[#10] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@sVC6MWEk, post #7

Mam oryginał tej gry. Tam jest jakiś zabezpieczane, patent avalonu. Do grania z HDD i tak potrzebna jest dyskietka.


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Proponuję zrobić obraz WWarp i przesłać komuś do stworzenia slave'a pod WHDLoad. Najlepiej do Stingraya lub Psygore'a.
[#12] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Kiedyś, świeżo po zakupie, chciałem zrobić sobie kopię roboczą.. Tyle lat minęło i do dziś nie wiem, czy to zbieg okoliczności czy też jakieś przedziwne zabezpieczenie Avalonu, ale po skopiowaniu nie wstał już ani oryginał ani kopia :d
[#13] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@okejokej, post #12

Może miałeś dyskietkę odbezpieczoną i coś pomyliłeś OK
[#14] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@parallax, post #13

Może, może.. Chociaż raczej bym to zauważył już po procesie

Edit: I nie wiem czy te dyskietki aby nie były pozbawione switcha odbezpieczającego.

Edit2: A może to nawet nie był Skarb Templariuszy tylko hmm.. Tajemnica Bursztynowej Komnaty, czy jakoś tak:D Dobra, kończę z offtopem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 15:24:18 przez okejokej
[#15] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Ja miałem dwie wersje tej gry.

Potem zdobyłem tą co się nie zawiesza przy wróżbicie.
[#16] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #1

Mam coś takiego.
[#17] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@TomcioPaluszek, post #16

A jakie jest logo autorów? Bo szczerze mówiąc nic mi ten ekran nie mówi, ale też nie miałem czasu sprawdzić wszystkie "Koła" dogłębnie.
Jak możesz to podeślij, mój mail/gg w profilu.
[#18] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #17

A ja mam coś takiego co nazywa się Glizdor autorstwa Szymona Ulatowskiego z Biura Informatyczno-wydawniczego, jest to jakiś edytor do tworzenia gier jednak nigdy go nie uruchamiałem a tym samym nie wiem w jakim stanie jest dyskietka. Czy coś takiego jest w Tosecu?
[#19] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@rafgc, post #18

Raczej tak, ale dzięki :)
[#20] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #19

Czy Patrol Cobry Atares jest poszukiwane ?

Na dyskietce w sumie są trzy gry Atares
Patrol Cobry
Skoczek
Pionier

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:38:18 przez TomcioPaluszek

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:38:50 przez TomcioPaluszek
[#21] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@TomcioPaluszek, post #20

Niet, mamy, nawet Stingray zrobił cracka.
[#22] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@SPECT, post #2

Jednak mam zupełnie inne, od QuickSoft.
Obrazek

Nie mam teraz jak sprawdzić czy nawet działa.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 14:30:58 przez SPECT
[#23] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@SPECT, post #22

Tego nie ma nawet na liście WT, możesz podesłać jak uda się zrzucić. OK

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 14:37:49 przez Shoonay
[#24] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #23

Patrząc na dyskietkę, wydaje mi się że to jest wersja, którą ja poslalem w swojej paczce na FTP-a.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 21:50:23 przez AdamZeku
[#25] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@SPECT, post #22

@SPECT dałbyś radę zrobić skan wkładki do boxa i manula?
[#26] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@AdamZeku, post #25

[#27] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@AdamZeku, post #26

A to jest jednak pełna wersja tego? Najs, dzięki.
[#28] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@AdamZeku, post #24

Chyba nie, albo jej nie widzę ;)
[#29] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@Shoonay, post #28

mam tylko dyskietkę tego koła, ale jak mnie pamięć nie myli to logo na naklejce jest takie same.. looknij tam gdzieś do tych fold.. jak nie to mam na laptopie..
[#30] Re: Polskie gry które warto ocalić od niebytu i zachować dla potomnych w zestawie TOSEC

@AdamZeku, post #25

Sam nie mam jak, ale zagadam do Koyota to mi pewnie zrobi. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem