[#1] Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
Słuchałem sobie dziś na YT (a właściwie oglądałem) parę klipów z grami amigowymi, usłyszałem parę starych dobrych kawałków z gier, których dawno nie słyszałem i aż mi się dzieciństwo przypomniało. I tak sobie pomyślałem żeby coś napisać, właśnie na temat ulubionych soundtracków z gier.
Jeżeli chodzi o moje typy to w pamięci ciągle grają mi piosenki np z czołówki Lotusa 3, Fury of the Furries, Pinball fantasies czy Pinball illusions (najlepsza muzyka oczywiście na Extreme Sports).
Ogólnie myślę że ciężko tutaj typować najlepsze czy najgorsze, jako że wiele gier na Amidze miało świetne soundtracki, ale mimo wszystko może ktoś się chce podzielić swoimi typami na najlepszą muzykę w grze??

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 12:42:18 przez nostrum666
[#2] Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
Słuchałem sobie dziś na YT (a właściwie oglądałem) parę klipów z grami amigowymi, usłyszałem parę starych dobrych kawałków z gier, których dawno nie słyszałem i aż mi się dzieciństwo przypomniało. I tak sobie pomyślałem żeby coś napisać, właśnie na temat ulubionych soundtracków z gier.
Jeżeli chodzi o moje typy to w pamięci ciągle grają mi piosenki np z czołówki lotusa 3, fury of the furies, pinball fantasies czy pinball illusions (najlepsza muzyka oczywiście na Extreme Sports).
Ogólnie myślę że ciężko tutaj typować najlepsze czy najgorsze, jako że wiele gier na Amidze miało świetne soundtracki, ale mimo wszystko może ktoś się chce podzielić swoimi typami na najlepszą muzykę w grze??
[#3] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

coś mi się strona przycięła i utworzyła mi dwa razy ten sam temat, ten do zamknięcia....
[#4] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

Nie wiem dlaczego, ale absolutnie uwielbiam kawałek Ecolove z Dune:

https://www.youtube.com/watch?v=atSIXC4jJqI

Edit: jak widzę, odpowiedziałem w złym poście;)

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 00:35:32 przez aszu
[#5] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@aszu, post #4

oglądałem dziś ten klip link
pewnie znane, ale i tak dobre
[#6] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

mi się podoba muza z KGB siedzi, pije i chrupki Z najbardziej klimatycznych Elvira czy Escape from Colditz.
fajne są też kawałki z Goblinsów 3, Dla wyciszenia czołówka z Leandera, pięknie brzmi.
do najbardziej udanych zaliczam Yo! Joe! i oczywiście Turrican 1, 2
[#7] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@snajper, post #6

Z lotus 2
[#8] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Dorian3d, post #7

[#9] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

[#10] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

Mimo, że nie jestem zwolennikiem tekno to soundtracki z kidchaos'a całkiem nieźle "kopio doope". Są do pobrania w mod.* Nawet mam kilka wybranych i noszę w telefonie
[#11] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
  • Pinball Fantasies - Intro oraz Menu,
  • Benefactor,
  • Apidya,
  • Cannon Fodder,
  • Lotus,
  • Goblins 3,
  • Alien Breed Tower Assault,
  • Lemmings 1/2,
  • Elfmania.


I pewnie wiele innych.

Niestety "no YouTube links, sorry". Ogromnych wrażeń ze słuchania tych kawałków w żaden sposób nie jestem w stanie przekazać. Dla kogoś może to być tylko brzęk Pauli, dla innego coś cudownego. Dla mnie każdy z tych utworów przenosi tyle emocji, że aż trudno uwierzyć.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 08:05:31 przez Hexmage960
1
[#12] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Hexmage960, post #11

prehistoryk
pinball mania - stół Jailbreak (świetna klimatyczna muzyka)
oczywiście Cannon Fodder
osobiście podoba mi się też muzyka z settlersów, tyle że słuchana przez parę godzin grania może wyrządzić trwały uszczerbek na zdrowiu
do tego nie można tez zapominać o The Lost Vikings ( coprawda na niektórych poziomach muzyka była usypiająca, ale ogólnie i tak wypada znakomicie )

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 08:23:12 przez nostrum666
[#13] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

Shadow Of The Beast (Inside the Tree)
Project-X
Super Stardust (CD32)
Jet Strike (CD32)
Lotus II
Jaguar
Skeleton Krew (CD32)
Pinball Fantasies
Body Blow
The Last Ninja
Full Contact
Alien Breed Tower Assault

Proponowałem kiedyś, żeby zrobić tu listę przebojów muzyki oraz listę przebojów najlepszych Dem scenowych.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 10:23:22 przez Duracel
[#14] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@aszu, post #4

Bo ten kawałek jest genialny. Ciekawe jest, że występuje tylko w wersji amigowej.
Tu w oryginale.
[#15] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@aszu, post #4

Dla mnie jest takim R-Type
.
[#16] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@cholok, post #14

O najlepszych już napisano, więc ja wymienione polskie tytuły, gdzie muzyka też była całkiem niezła:

- Za żelazną bramą
- Cytadela
[#17] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@_arti, post #16

A dla mnie wymiata muzyka z Nicky Boum, wszystkie 4 tracki są wspaniałe :
https://www.youtube.com/watch?v=okpRmAg0ttk
P.S To była moja pierwsza amigowa gra, odpalona na A-600...Podłączyłem Amigę do amplitunera Tosca i kolumn Alton 80, efekt był piorunujący...

Inne moje typy:
Cannon Fodder
LionHeart
Lotus II
Body Blows Galactic
Turrican II
[#18] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@_arti, post #16

Jezeli chodzi o cytadele to jeszcze dzis pietam jak siedzialem przed monitorem z kopara na dole i nie moglem wyjsc z podziwu intro do gry zarowno pod wzgledem muzycznym jak i graficznym. To bylo cos pieknego dla A500.
[#19] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #18

W moim typie muzyka z gier:
Reunion,
Desert Wolf - z menu.
[#20] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

Bezwzględnie najlepszym soundtrackiem z amigowej gry jest ten z "Turrican 2". Mistrzostwo świata. Skadinad niedawno wydane "Turrican Anthology" to jedyne czego słucham w aucie...ten zestaw to po prostu moje spełnienie marzeń. cos niesamowitego!
[#21] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #2

Hired Guns
Flashback
[#22] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Vato, post #21

Flashback
Utopia
:)
[#23] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Z tytułów które nie wymieniono:

Slam Tilt (szczególnie menu music)
Pinball Dreams (jak wyżej - szczególnie menu music)
Ruff 'n' Tumble - jedna z najlepszych aranżacji rockowego brzmienia w muzyce elektornicznej .mod itp w grach z tego okresu.
[#24] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@michalmarek77, post #20

imho druga płytka z antologii jest kiepawa, większości utworów brakuje tej esencji, która jest obecna na pierwszej. Wyjątkiem są "Mr Walker and his Factory" oraz "Freedom", przy czym w tym drugi też miejscami jest upchnięte zbyt dużo dźwięków (2:06-2:30 - na wuj tam w tle ciągną to łupanie, w oryginale ten fragment brzmi dużo ładniej, a tu się uparli żeby zrobić jakąś orkiestrę), a ten pierwszy to był już na pierwszym soundtracku (był to chyba najfajniejszy kawałek z tamtej płytki obok "The Desert Rocks", które w antologii ("Traps") znowu wypada strasznie blado - 50% brzmienia to jakiś reverb, tego się aż nieprzyjemnie słucha ).


wracając do tematu, z pojedynczych kawałków to mi się podobają jeszcze temat z Body Blows Galactic, Project F s Superkmiota, Sham Rip i Spaceninja z Lotusa 3, końcówka z Lotusa 2... cośtam jeszcze, nie pamiętam siedzi, pije i chrupki
[#25] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Bardzo dobry soundtrack był też w grze Jaguar XJ220. Całość była świetna i nadawała klimatu grze.
Z kolei bardzo dobra muzyka na "game over" była w Prime Mover. ("Game over tune" - bardzo trudna do znalezienia na youtube czy gdzie kolwiek). Swoją drogą intro też było bardzo fajne, reszty soundtracku nie ma co komentować bo to głównie hymny państw.
Z polskich gier pamiętam też bardzo fajną muzykę intro gry HeartLight.
Aaa i bym zapomniał, bardzo ładne intro (może nie jakieś super jakościowo) ma też gra Federation Of Free Traders (F.O.F.T.).

aaa i bardzo dobre muzyczki intro miały też arkanoidy takie jak:
Amegas - intro
i intro klasyka z gry Crystal Hammer przy którym ówczesne pc-ty z lat 90 które nie miały kart dźwiękowych lub góra pc-speaker zapadały się przy tym pod ziemię.
[#26] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@QUAD, post #22

i zapomniał bym o push over, też sympatyczna muzyczka jest
[#27] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@jogg, post #25

aaa i bardzo dobre muzyczki intro miały też arkanoidy takie jak:
Amegas - intro


oryginału nie słuchałem, ale w swojej kolekcji mam remix, który brzmi w rzeczy samej całkiem zacnie. siedzi, pije i chrupki Złowiłem go kiedyś słuchając jakiegoś nectarine czy innego radyjka (zresztą nie wiedziałem nawet, że to jest z jakiejś gry).

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 14:53:09 przez snajper
[#28] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Mi jakoś w pamięci najbardziej zapadła muzyka z intro Ultimy VI.
[#29] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@jogg, post #25

Jeżeli chodzi o Jaguara, to najlepszy według mnie kawałek to "Trash pig"
[#30] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Lotus 2
Shadow Of The Beast 3
Superfrog
Wings of Fury
Cannon Fodder II
Alfabet śmierci

I może jeszcze coś
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem