[#31] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Hubez, post #30

Wings of fury link
wiem, że krótka i prosta jak drut ale ona właśnie jest dla mnie muzyką z tamtych cudownych szczenięcych lat a potem to wszystko co wstawiało sensible software i poczętek Desert Strike
link
Pozdr.
[#32] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Hubez, post #30

Lotus II i settlers- choć żona już parę razy błagała(wyłącz to bo zaraz oszaleje) mi jakoś się nie znudziło nawet przy parogodzinnych sesyjkach
Pozdr


Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 22:54:27 przez heniek29cr
[#33] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Dorian3d, post #9

Nie za bardzo rozumiem jarania się chiptunesami albo pierdami disco, skoro nasza Amiga jest w stanie wykrzesać z siebie całkiem teraźniejszą muzykę. Weźmy na przykład soundtrack z:
Hired Guns
Gloom3
Chaos Engine
Już nie wspomnę o modułach, które zalegają na Aminecie.
[#34] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@QkiZ, post #33

A co jest złego w starym disco i chiptunesach?

Myślałem, że niektórzy już wyrośli ze sporów typu - "słuchasz Lady Pank czy Republiki?".
Muzyka jest dla ludzi i każdy gatunek ma coś wartościowego w sobie. Nie ma lepszego lub gorszego gatunku obiektywnie.

Jest lepszy lub gorszy utwór... niezależnie od tego w jakim gatunku.

Kto twierdzi inaczej nawet jeżeli nie podobają mu się niektóre gatunki, ten jest snobem wywyższającym się albo leczącym kompleksy poprzez słuchanie tylko jednego, danego, "prestiżowego" gatunku.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 11:48:49 przez Duracel
3
[#35] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Duracel, post #34

Nie ma nic złego w tych gatunkach, ale grając na Amidze strasznie mi się przejadły, bo praktycznie każdy brzmi podobnie. Brak świeżości. Po za tym chiptuny lepiej brzmią z C64 niż po prostu sample z Amigi.
[#36] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

tak na szybko F117A, Lotus II, III, Space Hulk
[#37] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@QkiZ, post #35

Ja tam lubię i stare sprawdzone i niektóre... zgodnie z maksymą, że najbardziej podobają nam się te piosenki które już znamy ;)
[#38] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Cholera, jak zacznę wymieniać, to jutro na pewno do tej Łodzi nie pojadę...
No dobra: Civilization intro, UFO ENEMY UNKNOWN - wersja ECS oczywiście, Jaguar XJ220, Frontier Elite II intro, Dune (wszystko). F-15 Strike Eagle II, F-117 A Stealth Fighter, Reunion, Ambermoon, Amberstar, Reach for the Skies, Overlord, Wing Commander, Pinball Dreams intro, Pinball Fantasies Intro, Pinball Illusions intro, Lotus, F/A-18 Interceptor, Coala, Dogfight, Subwar 2050 intro, Syndicate intro, Thunderhawk intro, Transarctica, Federation of Free Traders, Diggers, Morph, Mega Lo Mania, Cannon Fodder.... dobra, chyba starczy. Ale na pewno o czymś zapomniałem...
[#39] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@OSH, post #38

zapomniałeś o Turricanie II. siedzi, pije i chrupki
[#40] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Może i średnio wpisuje się w nomenklaturę wątku ale nie wiedziałem gdzie to wrzucić bez tworzenia (niepotrzebnego?) tematu.
Covery tematów gier to w sumie nic nowego, mnóstwo tego na youtube. Ten poniżej ujął mnie jednakże z kilku powodów - kolo świetnie gra, ma świetny kanał dot. MSX'a i nie tylko, jest bardzo "likeable" no i sam kawałek jest po prostu przedobry. Pierwsze DUNE mało kiedy się na tym portalu pojawia a szkoda, bo choć to gra z mnóstwem upierdliwych mechanik ma sporo zalet a przede wszystkim audiowizualnym designem genialnie zmaga się z tym co sobą prezentuje "Diuna"
DUNE SIGN OF THE WORM
[#41] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@michalmarek77, post #40

Jak już zapodałeś tego typu formę sztuki, to ja zapodam kolejną: Street Fighter 2 - Ken
[#42] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@sanjyuubi, post #41

the best !!!
SUPREMACY

a tu remix SUPREMACY REMIX

i oczywiście alien ALIEN
i remix ALIEN REMIX

bruce lee BRUCE LEE REMIX



Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 19:57:22 przez maliniak
[#43] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@QkiZ, post #33

Być może i jest w stanie wykrzesać coś teraźniejszego, ale np dla mnie Amiga to swego rodzaju wehikuł czasu i nie chcę jej mieszać w teraźniejszość. ok, racja
Oprócz tytułów wspomnianych powyżej, z którymi w 90% się utożsamiam, dodaję jeszcze muzykę ze wstępu gry Hybris. Dla mnie osobiście gra szczególna, bo to moja pierwsza gra. yippee
[#44] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@aszu, post #4

Ecolove rewelacja.
Lubie też smuty z Lost Patrol.
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
[#46] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Duracel, post #45

A jeżeli chodzi o najlepsze soundtracki to oprócz tych co wymieniłem poprzednio słucham jeszcze wielu innych również ulubionych, kilka pewnie bardziej ulubionych niż Full Contact, ale właśnie zaglądając ponownie na ten wątek, za oknem usłyszałem z pobliskiej stacji PKP podobny dźwięk do "fujarki" z Full Contact i od razu przypomniał mi się ten nastrojowy, sentymentalny motyw, który cofa mnie o 20 lat wstecz

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 23:54:51 przez Duracel
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki
[#50] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@pawelini, post #44

Lubie też smuty z Lost Patrol.


Na albumiku Insert Disk 2 jest niezły remix kawałka z Lost Patrol by Instant Remedy redmp3.me/24186243/instant-remedy-lost-patrol.html siedzi, pije i chrupki
[#51] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

Hmmmmm.

Gods.
Turricany.
Pinballe...

To tak na szybko, co mi przychodzi do głowy, bo powaliło mnie od samego początku.


___________EDIT____________
No tak.
Jim Power oczywiście.
Tudzież Death Mask.
Tak.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 15:02:13 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 15:03:38 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#52] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #51

UNIVERSE, ale oryginalna muzyka z wersji dyskietkowej, nie z CD32.
[#53] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@odyseja_lkc, post #52

Niezapomniana ścieżka z Midnight Resistance. Wkleję wersję
z Segi, ale na Amidze melodia taka sama.
[#54] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@mmarcin2741, post #53

Jab bardzo lubię muzykę z intro frontier elite 2 😀 poniżej wersja heavy metal szeroki uśmiech

[#55] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@mike100, post #54

[#56] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@mmarcin2741, post #55

Hired Guns
[#57] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Hubez, post #56

Moja prywatna subiektywna lista najlepszej muzyki z gier amigowych jest tu link
[#58] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@nostrum666, post #1

WINGS OF DEATH
[#59] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@docent, post #57

Brakuje sporo tytułów...

np. Lotus 2, Shadow Of the Beast 3.

Nawet nasz Alfabet Śmierci był fajny.
[#60] Re: Muzyka w grach - najlepsze soundtracki

@Hubez, post #59

Ja do tej pory bardzo lubię muzykę z Nicky Boom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem