[#1] Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
Witam serdecznie wszystich Amigowych zapaleńców :) Może ktoś pamięta tytuł trzech gier w które grałam i za którymi tęsknię od czasów dzieciństwa :D

1) gra tematycznie związana chyba z Egiptem, gatunek to platformer - główną postacią był taki jakby mnich (postać z kapturem na głowie) a każdy level sprowadzał się do tego, że należało kilkakrotnie zebrać dzban (wazę)? Na planszach były drabiny po których się chodziło a formę przeszkadzajek pełniły jakby mumie, które można było zabić przesuwając w ich kierunku kamienny blok (nasza postać mogła przechodzić przez te kamienne bloki). Nie wiem czemu ale jakoś zdaje mi się, że ta gra nazywała się Cheops ale nie znalazłam żadnej gry pod taką nazwą więc może to coś innego. Wydaje mi się, że to mogła być polska gra ale nie jestem pewna...

2) również platformer, nieco w konstrukcji przypominający dyna blaster - tutaj motywem przewodnim był komputer to znaczy wszystkie elementy gry nawiązywały do komputerów. Po planszy goniły różne przeszkadzajki w postaci magnesu, myszki, chyba joysticków a zabijało się je poprzez uderzanie, jakby dmuchnięcie w niebieską dyskietkę (którą można było również "zjeść", wessać jakby :D żeby dostać się do niedostepnego miejsca na planszy. Były również szare "twarde dyski" którymi też można było zabijać przeszkadzajki ale ich nie dało się zjeść/wessać. Gdy próbuję sobie przypomnieć tytuł tej gry to na myśl przychodzi mi ""SYS" ale pod tą nazwą również nic nie znalazłam... Pamiętam też, że kolega mówił na tę grę "wirus" ale ten tytuł też nie figuruje nigdzie...

3) trzecia gra to jakby "czołgi". Widok z góry i jeździło się czołgiem zabijając inne czołgi ale więcej z tej gry nie pamiętam bo nigdy nie udało mi sie przejść pierwszego etapu. Pamiętam za to, że ta gra występowała w dwupaku na jednej dyskietce z Crazy Sue.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :) :)
[#2] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #1

moze te
1) Eye of Horus 2) Supaplex 3) Tank Battle
[#3] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@selur, post #2

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

1) niestety to nie to, może to jakiś polski klon tej gry?
2) niestety też pudło, faktycznie z wyglądu bardzo podobna ale to nie to :( może i tym razem grałam w polski klon?
3) tak, to jest to.
[#4] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #3

2) jednak istnieje taka gra ja SYS i to jest to o czym myślałam :) widocznie nie jest to popularna gra i znalażlam ja na zagranicznym serwerze;) pozostaje tylko nr 1...
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
[#7] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #4

Tej gry nie ma na hol.abime.net, więc to jakaś nieoficjalna produkcja albo public domain.
Możesz podać linka do tego forum?
[#8] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #7

SYS to gra PD .
Jest nawet wątek na forum eab.
Ktoś też jej szukal
[#9] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@snajper, post #6

Superfrog nie jest aż taki kiepski.. :) co do a500-cool, ale jednak wole ECS czyli a600. i tak najlepsza 1200 :P
@#1 A może gra numer 1 nie była wydana na amigę? Może okres wcześniejszy/późniejszy?
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
[#11] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #1

Nie ma zbyt wielu gier na Amigę w klimatach starożytnego Egiptu. Może to być Mafdet and the Book of Death. Ewentualnie Pharaoh's Curse.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 21:57:14 przez OSH
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)
[#14] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #11

Superfrog jest - 3 misja dzieje się w Egipcie :)

Tak samo z Rick Dangerous :)
[#15] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@Hubez, post #14

i nie zapominajmy o Lemmingach 2 :munchint out:
[#16] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@snajper, post #15

PP hammer również egipski klimat... moze to tej gry szukasz??? Choć watpliwe, lub Arabian Night

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 23:59:11 przez Amiga4ever
[#17] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@Amiga4ever, post #16

Biorąc pod uwagę, to że dwie z trzech gier, to gry PD, jest duża szansa, że trzecia też nią jest, a w tym przypadku poszukiwania będą mocno utrudnione.
[#18] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #17

ja proponowałbym wyznaczyć jakąś nagrodę, będzie większa motywacja i poszukiwania na pewno nabiorą tempa siedzi, pije i chrupki
[#19] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@snajper, post #18

A moze to to Cheops IV La Legend Des Dynasties
http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=16091&d=1204626300
pomysł

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 00:58:57 przez Amiga4ever
[#20] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #1

3. FirePower lub Tank Battle

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 07:41:09 przez imp
[#21] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #1

A może, drugi etap... Rick Dangerous?


Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 11:29:08 przez Duracel
[#22] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@Duracel, post #21

Cholercia żadna z tych gier nie pasuje do nr 1... Gdzieś w rodzinnym domu mam w piwnicy jeszcze Amigę 600 i worek dysietek do niej i ta gra na pewno tam jest.
Ciekawe tylko czy ruszy po tylu latach... :) Odpalę i spróbuję. I na pewno to gra na Amigę bo grałam w nią właśnie na Amidze 600 :)

Do Sys am tylko link do pobrania: http://archive.org/download/Commodore_Amiga_TOSEC_2012_04_10/Commodore_Amiga_TOSEC_2012_04_10.zip/Commodore%20Amiga%20%5BTOSEC%20v2012-04-10%5D%2FGames%2FPublic%20Domain%2F%5BADF%5D%2FCommodore%20Amiga%20-%20Games%20-%20Public%20Domain%20-%20%5BADF%5D%20%28TOSEC-v2011-11-05_CM%29%2FSys%20v2.10%20%281989%29%28Bjerin%2C%20Anders%29%28PD%29.zip

Od razu też zadam pytanie:

1) co to są gry PD?
2) jeśli znajdę tę dyskietkę to jak zrobić z niej obraz do pliku *.adf lub *.adz?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 22:03:57 przez LadyDragunov
[#23] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #22

1) PD - oprogramowanie Public Domain. Jest to rodzaj oprogramowania, które można rozpowszechniać za darmo albo za symboliczną opłatą.
2) Jest wiele programów, można użyć np. Transadf albo ADFBlitzer. Ale na gołej A600 może być problem z powodu małej ilości pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 22:13:28 przez OSH
[#24] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #23

No ta moja piwniczna Amiga600 jest na pewno "goła". W sumie to bardziej zależy mi na tym, żeby móc odpalić ją na WinUAE bo poczciwa Amiga może już nie dać rady, zresztą nie mam sprawnego joysticka :P no i kwestia ile zniosła dyskietka...
[#25] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #24

Jak ją odpalisz na A600, zrób fotkę ekranu. Będzie łatwiej.:)
[#26] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #24

1) Astral. Dziękuję, dobranoc ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 22:00:46 przez RomanWorkshop
[#27] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@RomanWorkshop, post #26

Niestety to nie to :( A najgorsze jest to, że nigdy chyba się nie dowiem bo właśnie dowiedziałam się, że moja mama będąca komputerową ignorantką wyrzuciła całą moją kolekcję amigowych gier DO KOSZA ;( A Amiga ostala się tylko dlatego, że to "urządzenie elektroniczne" którego nie można ot tak wyrzucić na śmietnik... Grrr
[#28] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #27

Te dyskietki i tak by pewnie nie działały po tylu latach, a co do Amigi to przepisy o segregacji śmieci jednak się czasem przydają.

Gier na Amigę jest dosyć sporo, platformerów nie tak dużo. Ja przeglądałem te na tej stronie i żadne mi się nie rzuciły w oczy, a te co się rzuciły zostały już wymienione. Gdybyś znała choć pierwszą literę tytułu... To byś pewnie sama znalazła.
[#29] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@RomanWorkshop, post #28

Te dyskietki i tak by pewnie nie
działały po tylu latach


wątpisz w potęgę amigowych dyskietek? Z moich spora część działała, a przechowywane bynajmniej nie były w szczególnie dogodnych warunkach (niestety Workbench akurat nie działał :( ).
[#30] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem