[#31] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #27

Amigę można odrestaurować i będzie śmigała jak nowa szeroki uśmiech
[#32] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@forge, post #30

Niestety nie Wizzy's Quest :( Chodzi mi po głowie CHEOP ale nic takiego nie ma, istnieje tylko jakaś francuska gra Cheops IV której za nic nie umiem uruchomić bo na początek jest jakiś quiz po francusku ;/
[#33] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #32

To pewnie jakieś zabezpieczenie. Przepisz sobie to do tłumacza google. Może naprowadzi cię na rozwiązanie.
[#34] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@RomanWorkshop, post #28

Przejrzałam wszystkie gry na tej stronie i też nic nie znalazłam... to była pierwsza rzecz jaką zrobiłam... nie zawracałabym Wam głowy tym :P
[#35] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #34

Ten Cheops IV wygląda tak: link, więc raczej to nie ta gra.
[#36] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #34

Ty sobie postaraj przypomnieć jak najwięcej szczegółów. Znajdziemy tę grę.

A jeszcze tak sobie strzelę:
Time Bandit

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 17:48:37 przez OSH
[#37] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@SuperBuster11, post #33

No to są pytania z mitologii egipskiej, odpowiadam na wszystkie i z powrotem wyrzuca mnie do workbencha... ;/ Niestety nie time bandit...

Hmmm... Co jeszcze pamiętam.. Tak jak pisałam - platformer, postać którą grałam to taki jakby ludek z kapturem (chyba fioletowy), dokładnie nie było widać. W każdym levelu trzeba było dotnąć takiej jasno-brązowej wazy, wazonu whatever. Dotknęło się raz to znikało i przenosiło się w inne miejsce na planszy. I tak kilka razy zanim ostatecznie przechodziło się do następnego etapu. Levele składały się głównie z półek połączonych ze sobą siecią drabinek. Klimatycznie to wyglądało jak piramida albo jakiś zamek. Melodyjka taka a la egipska w tle leciała... Po planszy chodziły przeszkadzajki - mumie. Mumie można było zabijać w ten sposób, że przesuwało się kamienny blok (jasnoszary) w jej kierunku kiedy szła. Nasz bohater mógł przechodzić przez te bloki służące do zabijania (można było się schować przed nią stając jakby przed kamieniem). Mumie nie przechodziły przez nie (jednak zdarzały się glitche, że przeszły przez blok i umierało się). W którymś etapie (chyba 11) pojawiały się dwie wazy, z których jedna była fałszywa. Gdy traciło się życie to ekran ciemniał i gasł ostatecznie. Tyle pamiętam, niestety nie pamiętam ekranu tytułowego gry. I na pewno była na jednej dyskietce...
[#38] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #37

GRA
DOWNLOAD


Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 18:15:59 przez OSH
[#39] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #38

Teraz dopiero zauważyłem, że ta gra nie jest taka trudna do znalezienia, bo wszyscy wpisywali CHEOPS zamiast CHEOP. Hasło "Amiga CHEOP" i jest ta gra na pierwszym miejscu. Heh!
[#40] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #38

Trza teraz oprzeć sprawę o bufet! Nima letko! :P
[#41] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #39

Ano właśnie, a ja założyłem, że Koleżanka dobrze pamiętała.
[#42] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #39

Uwierz mi, że wpisywałam też CHEOP ale nie wiem, chyba na niewłaściwych stronach!!! Człowieku właśnie uczyniłeś me życie bardziej kompletnym OK :D Wielkie dzięki, właśnie o tę grę chodziło!!!! pomysł :))))) Ale mi się micha cieszy - idę grać choć już prawie północ!!! Cóż, temat do zamknięcia, ślicznie dziękuję KAŻDEMU kto udzielił się w temacie i chciał pomóc, żeby na wszystkich forach byli tak pomocni ludzie to internety byłyby piękniejszym miejscem :D
[#43] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #42

Kolega OSH znalazł pierwszy i uświadomił mi, że wpisywałem CHEOPS zamiast CHEOP, na pewno sama wpisywałaś CHEOPS albo CHEOP bez słowa Amiga, podejrzewam, że większość osób przeczytała słowo CHEOP jako CHEOPS i tak samo szukała.

ślicznie dziękuję KAŻDEMU kto udzielił się w temacie i chciał pomóc, żeby na wszystkich forach byli tak pomocni ludzie to internety byłyby piękniejszym miejscem :D


No cóż, panuje posucha na kobiety i są one traktowane z góry lepiej. Czuję się dyskryminowany

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 23:48:01 przez sanjyuubi
[#44] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #38

Ta nawiasem mówiąc grę Pork-A-Pork która jest w tej paczce z grami też miałam :)
[#45] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #44

Jesteś jakimś tajemniczym obiektem astralnym zrodzonym z materii Public Domain. Rzadko kto pyta się o gry z tej niszowej kategorii, a tym bardziej aż o trzy.
[#46] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #43

No dobra teraz niestety problem - plik jest w paczuszce *.dms która nie chce współdziałać z WinUAE tzn. odpala się, daje mi możliwość wyboru spośród trzech gier które tam są, wybieram więc CHEOP 2.0 ale nic się nie dzieje, zostaje w workbench i nie łąduje się. Próbowałam już ADF Opus 1.2 żeby to skonwertować do pliku *.ADF ale dzieje się dokłądnie to samo... :(

Pojawia się taki komunikat:

CHEOP
Program failed (error #8000000B)
Wait for disk activity to finish

I u dałou są dwie opcje SUSPEND i REBOOT. Żadna z nich nic nie daje... ;( Szukam jakiegoś innego źródła ale to chyba bardzo rzadki plik....

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 00:12:32 przez LadyDragunov
[#47] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #46

OK odpalił ale na konfiguracji Amiga 500 ukazał się tylko ekran startowy - potem błąd:

CHEOP failed returncode 12590622....

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 00:23:44 przez LadyDragunov
[#48] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #47

Ano, bo to DMS. Czekaj, popatrzę, co się da zrobić.
[#49] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #47

Widzę, że to stara i źle napisana gra (jak nie ma pamięci slow to w ogóle się zawiesza zanim pojawi się ekran tytułowy).

Nie wciskaj myszy na ekranie tytułowym tylko fire.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 00:36:04 przez sanjyuubi
[#50] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #49

Cholercia nie wpadłabym na to :D Teraz działa!!! Jeszcze raz wielkie dzięki :)
[#51] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #49

sanjyuubi ma rację. Zamiast przycisku myszy naciśnij 5 na klawiaturze numerycznej (standardowo tak jest skonfigurowany joystick).

A szukanie gier to moja specjalność.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 00:42:24 przez OSH
[#52] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #51

Jesteście niezastąpieni :) OK Jak sobie przypomnę kolejnego klina to Wam zapodam :D Ale i tak moją uliubioną grą wszechczasów na Amigę jest Traps 'n' Treasures (wersja ENG oczywiście) :)
[#53] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@LadyDragunov, post #52

Chętnie zobaczę jak przechodzisz ją w całości bez kodów, a klinami niech się zajmie OSH.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 00:50:17 przez sanjyuubi
[#54] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #53

A może nie o grę chodzi? :D
[#55] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #54

A może nie o grę chodzi? :D


Nawet i w tym przypadku chodzi o grę. Trzeba odróżniać grę od gry, bo można je obie pomylić z grą.

Nie ma pełni, przemiana w człekołaka niemożliwa.

Każdy kto przejdzie za jednym razem Traps'n'Treasures zasługuje na odrobinę szacunku, sam autor gry był zdziwiony, że ktoś przeszedł ta grę i wrzucił filmik na youtube.



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:02:04 przez sanjyuubi
[#56] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #55

Jak to nie ma? U mnie w NH jest.
Ech... tak to jest zawsze, gdy się pojawia na tym forum dziewczyna, bo to są unikaty. Faceci dostają małpiego rozumu.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:09:33 przez OSH
[#57] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #56

A kto nie dostaje małpiego rozumu po północy? Pierwszy dałeś upust swoim kosmatym myślom, myślę, że czas wsiadać na rower i gonić ET po niebie, chociaż trochę przeszkadzają linie wysokiego napięcia. OK



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:10:18 przez sanjyuubi
[#58] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #57

Ja tam nie mam żadnych kosmatych myśli. I tak jak się pojawi dziewczyna, to albo zajęta, albo odległa o co najmniej 400 km.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:12:15 przez OSH
[#59] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@OSH, post #58

Ja tam nie mam żadnych kosmatych myśli. I tak jak się pojawi dziewczyna, to albo zajęta, albo odległa od co najmniej 400 km.




Jeszcze tego brakowało, żeby zaglądały tu zdesperowane niewiasty szukające chłopaka pod przykrywką Amigowania i testujące kandydatów trudnymi do znalezienia grami. Test zdałeś celująco, znalazłeś grę nie do odnalezienia leżącą bezczelnie na "widoku" i śmiejącą się w twarz, ale...
Amiga to Twoja prawdziwa przyjaciółka, potrafiłbyś pomyśleć o innej?


Amiga Longplay Traps 'n' Treasures



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:19:41 przez sanjyuubi
[#60] Re: Nie pamiętam tytułu gry! Pomóżcie :)

@sanjyuubi, post #59

Śmiej się, śmiej, ale moją pierwszą trafiłem na c64power.
Amisia wybaczy.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 01:25:36 przez OSH
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem