[#31] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@snajper, post #30

Ehh, blad. Mialo byc ze córka ma 8lat a nie ze gram tyle.
Dzis odpalalem Ugh, Prehistorik, PPHamer
[#32] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@softiron, post #19

Czym lepiej... niż klasykiem. Zgadzam się w 100%. Mój, prawie 5 letni starszy zaczął od Jimm'iego właśnie (nie odpalałem kompa przy nim wcześniej więc i pytań nie było). Potem był Lotus, Ruff´n´Tumble, Zool itd. Potem poszedł do szkoły i zaczął się Minecraft PE (pokolenie palca). Ale obecnie nie gra kiedy chce, bo jakby siedział tyle ile chce to by... mentalnie popłynął. Ale do Lotusa na szczęście chętnie wraca.
A młodszy? Nie byłem już tak uważny... a co by było gdyby?
[#33] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@don_rafito, post #32

Mój 5-cio latek ma ostatnio bzika na temat flag państw. Czy na Amigę gra w tym temacie była kiedyś wydana? (chociaż wątpię czy wersja PL).
W najgorszym przypadku jak nie będzie to nie pozostaje mi nic innego jak Amos itp. i spróbować taką grę edukacyjną napisać, obrazy flag skonwertować do formatu zjadliwego przez Amigę i podłożyć sample z nazwami państw.
[#34] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Adinfo, post #33

A może Scala by załatwiła sprawę?
[#35] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Norbert, post #34

W sumie lata temu to było i zapomniałem o Scali, nie pamiętam jak wyglądała tam obsługa klawiszy. Dzięki za podpowiedź, rozeznam sprawę.
[#36] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Adinfo, post #33

Jak sobie ta grę wyobrażasz? Pytanie pod kątem zastosowania Scali.
Czy to ma być quiz czy tylko zaznaczanie flagi i odtwarzanie sampla z nazwą?
Napisz jak to widzisz .
Może ktoś "podniesie rękawice "?

ps.
proponuje nowy wątek na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:14:21 przez Norbert
[#37] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Norbert, post #36

Ja mogę cuś takiego wyklepać, ale w Hollywood. ok, racja
[#38] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@recedent, post #37

Może być i "holiłud".
Ważne żeby dzieciak był zadowolony, a może skorzysta z tego więcej naszych pociech.
[#39] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Norbert, post #36

Nad nowym wątkiem myślałem również. Więc do dzieła: link
[#40] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Adinfo, post #33

[quote]Mój 5-cio latek ma ostatnio bzika na temat flag państw. Czy na Amigę gra w tym temacie była kiedyś wydana? (chociaż wątpię czy wersja PL).[/quote

No ja wydałem i to m.in. w wersji PL. Tyle że właśnie było to robione w Hollywood i tylko dla AmigaOS 4, więc jak przypuszczam taka informacja nic Ci nie daje.
[#41] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@MUFA-amigaone-pl, post #40

A nie wystarczy skompilowac dla m68k ?
[#42] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@Norbert, post #41

No w domyśle i tak wymagana byłaby karta graficzna, chyba ze skorzystałbym ze specjalnego pluginu (ale nigdy tego nie testowałem). Poniżej krótki filmik z najtrudniejszego poziomu trudności na geografii.

[#43] Re: Gry dla dziecka lat 3+ na Amigę :)

@MUFA-amigaone-pl, post #40

Dobrze wiedzieć, że coś takiego napisałeś. Bardziej myślałem o starszych systemach i na słabsze konfiguracje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem