[#241] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #238

Ale nędza. Klon Defendera "na uwięzi". Bez żadnych fajerwerków, w Amosie podobne coś bez wysiłku można zrobić. Fajnym akcentem jest wybór trybu muzyki między oryginałem z ST i amigowym. Szkoda tylko, że podczas gry nie ma muzyki (jest tylko w menu), więc nie wiem po co ten wybór


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 17:00:06 przez mailman
[#242] Re: Nowe gry

@mailman, post #241

To była gra dołączona gratis do gazety, więc poziomem nie zachwyca. Wyszła też wersja dla Spectrum (również dołączona do gazety) pt. Hyper Active. Zamiast pojazdu na linie lata się kosmonautą.
[#243] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #242

Tak, do pierwszego numeru magazynu Zero. Nie rozumiem po co spala się energię na robienie konwersji takich "słabych średniaków"? Nie ma innych wartych uwagi tytułów lub choćby "odświeżanie" istniejących, jak na przykład przeróbka na wersję AGA lub coś w ten deseń?
[#244] Re: Nowe gry

@mailman, post #243

No niestety trudno się z Toba nie zgodzić w tym przypadku.
Ta gra ma nawet gorsza mechanikę niż oryginalny Defender
[#245] Re: Nowe gry

@BULI, post #244

Chłopaki, jakie są waszym zdaniem najlepsze gry na Amigę, które wyszły w 2019 roku? Bridge Strike, ReShoot, Rygar AGA? Jakie jeszcze godne uwagi pełne wersje wyszły?
[#246] Re: Nowe gry

@RetroBorsuk, post #245

Black Dawn Rebirth
[#247] Re: Nowe gry

@RetroBorsuk, post #245

Były jeszcze Pong 4K, Black Dawn Rebirth...
[#248] Re: Nowe gry

@nostrum666, post #247

Aaa no tak.
[#249] Re: Nowe gry

@RetroBorsuk, post #245

SkillGrid, Vegetables, Zerosphere (odświeżona płatna edycja), River Raid Reloaded, Celtic Hearts, Trap Runner.
[#250] Re: Nowe gry

@RetroBorsuk, post #245

(...) ReShoot, Rygar AGA (...)


ReShoot R, jakby co. I dlaczego przy Rygar jest AGA (jakby była także inna wersja...) a przy ReShoot R nie?

Co do gier, na EAB będzie na pewno głosowanie więc będzie lista gier, które wyszły w 2019 roku.
[#251] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #250

Z pracy pisałem na szybko. O Skillgrid zapomniałem. To było dobre.
[#252] Re: Nowe gry

@RetroBorsuk, post #251

Może sensownie byloby zebrac wszystkie tytuły na klasyka do kupy i zrobic ankiete ?
[#253] Re: Nowe gry

@twardy, post #252

Bagman - klon gry arcade z 1982 roku. Przygotowany przez Jeana-François Fabre. Do działania wymaga szybkiej Amigi , co najmniej 68020, oraz chipset ECS. Dostępne są trzy wersje: obraz dyskietki, wersja HD oraz wersja HD wykorzystująca AHI do odtwarzania dźwięków i wymaga SDL.

Grałem chwilę i jest wooooolno. Pamiętam grę "Bag-It-Man" na C64, która była klonem "Bagmana" i grało mi się o wiele lepiej i szybciej.


Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 14:47:10 przez mailman
[#254] Re: Nowe gry

@mailman, post #253

Z tego co widzę poza wersją SDL jest też wersja "standardowa" która ma 50 fps i to jest właśnie ta wersja ADF :

Amiga OS 68k with GFX board (kinda slow except on emulated machines...)
Amiga OS 68k with only 2MB memory (50 fps, arcade perfect speed)
[#255] Re: Nowe gry

@twardy, post #254

W tego ADF grałem. Zwalnia jak diabli "arcade non-perfect speed".

P.S. Zmieniłem trochę poprzedniego posta, bo faktycznie niezbyt jasno z niego wynika co jest na SDL, a co nie.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 14:47:39 przez mailman
[#256] Re: Nowe gry

@mailman, post #253

Jeff zrobił tą wersje na podstawie automatu. Wersje na podstawie tej na C=64 też powstała.
[#257] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #256

Bigonia to robiła też gniotowate te konwersje...
[#258] Re: Nowe gry

@mailman, post #255

Zwiększ stos do minimum 30000, powinno pomóc.
[#259] Re: Nowe gry

@mailman, post #1

Pojawiła się pełna wersja (oraz demo) gry Rotator. A tutaj mały gameplay:
[#260] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #259

Pomysł na sterowanie ciekawy ale wygląda na to że nie jest to łatwe.
[#261] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #259

Mnie się dalej gra podoba- trzeba przetestować
[#262] Re: Nowe gry

@mailman, post #1

Eight Feet Under, czyli dodatek do gry Hibernated 1 jest od pewnego czasu dostępny za darmo na tej stronie.
Wcześniej był dostępny tylko razem z Hibernated 1 w wersji pudełkowej.
[#263] Re: Nowe gry

@PopoCop, post #262

Nie jest to co prawda nowa gra, ale wersja która powstała już jest.
Chodzi o grę Ancient Art of War, która na Amigę była dotychczas dostępna po hiszpańsku i francusku. Dzięki Jeffowi obecnie dostępna jest pod WHDLoad wersja angielska powstała na bazie wersji francuskiej, odpowiedni pakiet WHDLoad dostępny jest tutaj.

[#264] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #263

Nie wiedziałem gdzie tą informację umieścić a zarazem nie chciałem tworzyć nowego wątku, więc umieszczam ją tutaj.

Dostępne są już do zamówienia trzy "stare-nowe" gry od Mutation Software. Są to gry wspomniane w aktualnościach czyli "Castle Kingdoms", "Tin Toy Adventure" i "Tommy Gun".



Gry w stosunku do starych wydań są poprawione, więc są to nowsze wersje. Na całkowicie nową grę "Wiz: Quest for the Magic Lantern" trzeba jeszcze poczekać do czwartego kwartału.
[#265] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #264

Ciekawe czego dotyczą owe poprawki? To jakieś nowe etapy? Poprawione stare etapy? Czy po prostu poprawiony kod gier żeby działały stabilniej/szybciej?
[#266] Re: Nowe gry

@Gżegżółka, post #265

Raczej to ostatnie. Przykładem jest Tommy Gun gdzie sam autor się przyznał że stara wersja ma błąd przy bootowaniu co poprawił w tej wersji. Ale niewykluczone że coś więcej zostało zmienione.
[#267] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #266

Pierwsza partia gier (po 15 sztuk) już została sprzedana, wystarczyło kilkanaście godzin (w przypadku Tin Toy wystarczyły około 2-3 godziny). Dla tych co się nie załapali na pierwszą partię, następna będzie dostępna w kwietniu.

Edit: dla zainteresowanych jak to dokładnie wyszło względem sprzedania się gier, najszybciej sprzedało się Tin Toy, następne było Castle Kingdoms gdzie potrzeba było kilka godzin (około 5-6), najdłużej wyszło Tommy Gun które sprzedało się w kilkanaście godzin.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 12:01:22 przez Solo Kazuki
[#268] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #267

Została już ukończona i wydana gra Tiny Little Slug.



Więcej informacji dostępnych jest tutaj.
[#269] Re: Nowe gry

@mailman, post #1

Lemming880 wydał nową grę, do pobrania z Aminetu - Redpill Puzzle:
[#270] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #268

Gameplay "Tiny Little Slug"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem