kategoria: Instalacja gier
[#1] Dune 2 kilka problemów I pytania
Hej. Kolejny tytuł, który muszę mieć na HDD to Dune 2 :). Oczywiście na 3.1.4 no installer nie działa w połowie 1 dyskietki na pliku german... Wyskakuje error i pokopiowane.
Niestety nie mam pojęcia czy to jest naprawdę wina 3.1.4 innego workbencha w oryginale nie mam.
Ponadto zastosowanie metody kopii całej gry na HDD w jednym miejscu nie działa jak w przypadku gry Franko. Ok podarowałem sobie Hdd I odpaliłem z dyskietek. Gra już przy 5 dyskietce zrobiła tak:

No ok. To jeszcze raz. Tym razem zdążyłem wykonać 15 sekund misji i to samo.
Czy na a1200 jest jakaś specjalna dune2? Czy to szukać problemu z hardware bardziej. Dodam że franko z 1h grałem i jest ok. Ufo enemy unknown to z 4h też bez problemu.
Może to winny jest ten nowy Kickstart od Hyperion? Albo za słaby zasilacz? 3A.
Trochę dużo niewiadomych.
[#2] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #1

Może to winny jest ten nowy Kickstart od Hyperion?


Tak pisał już ktoś o tym.



Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 16:21:54 przez Dorian3d
[#3] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #1

Zlota rada nie kupowac, nie instalowac, nie dotykac zadnych nowych produktow od Hyperionu OK
[#4] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@selur, post #3

A jaki jest godny polecenia? Taki żeby działało turbo viper oraz nie było problemu z PCMCIA :).
[#5] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #4

wywalic wszelakie PCMCIA ! i zastapic konwecjonalnymi rozwiazaniami OK
[#6] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #1

Może masz uszkodzone dyskietki (adf) z grą.
Podeślij obrazy. Sprawdzę u siebie.
Gra tez może nie "lubić " twojej karty turbo.
Czasami pomaga wyłączenie CACHE procesora ( bootmenu) lub komenda CPU nocache

Akurat Workbench nie jest potrzebny do odpalania gierek.
Wystarczą tylko pliki jakie dostarczane są na dyskietkach.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 18:35:24 przez Norbert
[#7] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@Norbert, post #6

Gra odpalana z dyskietek była . Spod workbencha od razu mam taki komunikat tylko z opcjami suspend /reboot. Ten kickstart Hyperiona jest niedopracowany, nie tylko ja mam z nim cyrk, aczkolwiek sprawdzę jutro bez turbo.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 18:50:35 przez majstermsi

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 18:52:00 przez majstermsi
[#8] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #7

Ale dyskietki mogą być uszkodzone
Crackdemo przed grą może robić takie "szopki"
Podeślij obrazy dyskietek . Sprawdzę.

Wiem ze kick3.1.4 jest "inny", ale trzeba dać mu szansę.
[#9] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #7

Na A1200 z karta Apollo 030 przeszedlem DUNE 2 ze 100 razy wiec turbo nie ma tu nic do rzeczy.
[#10] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #1

link



Jield

W odpowiedzi na #169
Jeśli chodzi o giercowanie, to wydaje mi się, że pakiet WHDLoad rozwiązuje sprawę. Z tym, że sam się łapię na tym, że wolę czasem gierkę zainstalować ze zwykłego instalatora na dyskietce niż bawić się w WHDLoad.

Sam z 3.1.4 jestem zadowolony, ale to wszystko jeszcze jest świeże. Jak ktoś faktycznie chce pod gierki, to prędzej odpala na A500 z kickiem 1.3 gdzie kompatybilność jest niemal 100%. Sam wiem jak w latach 90 cześć gier mi nie działała na gołej A1200.
[#11] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@selur, post #9

Na A1200 z karta Apollo 030 przeszedlem DUNE 2 ze 100 razy wiec turbo nie ma tu nic do rzeczy.


Albo raczej Twoje turbo nie ma nic do rzeczy, ja grałem na gołej A1200, na A1200 z fastem i na A1200 z BlizzardemIV i też nie było problemu, czy potrzeby wyłączania CACHE CPU itd.

Karta karcie nierówna. Najlepiej sprawdzić te dyskietki.
[#12] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #1

Mi się wydaje, że zainstalowałem Dune 2 na kicku 3.1.4 i WB3.1.4 i z turbo. Problem miałem tylko pod odpaleniu gry.

Masz dysk talerzowy czy kartę CF?
[#13] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@Jield, post #12

Po powrocie do kicka 3.1 z wbclassic dune2 hula normalnie i z hdd i z dyskietek.
[#14] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #13

Kick 3.1 stary ale jary :>
[#15] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #13

Zmapowałes kick3.1 z pliku?
Workbench 3.1 z classicwb nie jest równoznaczny z posiadaniem kick3.1.
[#16] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@Norbert, post #15

Mam fizyczne kości z kickami 3.1 i 3.1.4(hyperion).
[#17] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@majstermsi, post #16

No tak .
W linku jaki ci podałem ( komentarz do artykułu o karcie mtec) do dyskietek dla jest komenda SetCPU, która umożliwi Ci zmapowac kick3.1, kick2.x, kick1.3. mając włożony kick hiperiona
[#18] Re: Dune 2 kilka problemów I pytania

@Norbert, post #17

Będę dziś testował. Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem