[#211] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mailman, post #208

MEA CULPA! zorientowałem się jak juz było za pozno , tak to jest jak na jednym forum są dwa wątki poswięcone podobnym grom o podobnych tytułach
1
[#212] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #209

A wydawca po 3 latach zamieszcza obszerny egzystencjalny wpis o przeprowadzce i remoncie


Nie śledzę specjalnie tego tematu (chociaż w pewien sposób jestem/byłem zaangażowany), ale śmieszy mnie to, jak ludzie funkcjonują. Zawsze tłumaczą się w taki sposób, jakby ich własne decyzje ktoś im narzucił. To jak w dowcipie "owszem, wysoki sądzie, zabiłem rodziców, ale proszę o łagodny wymiar kary, bo jestem biednym sierotą".

Czytając pobieżnie można stwierdzić, że życie takiego wydawcy to nie jest bajka. Ot, podjęli z żoną decyzję o przeprowadzce, bo strasznie im było ciasno, zrobili generalny remont, bo strasznie było wszystko stare, pomagają dzieciom, bo straszne z nich pierdoły i same sobie nie poradzą w integracji z nową społecznością, a do tego wszystkiego jeszcze trzeba zapier... w pracy, żeby była kasa, więc na taką niby-pracę wydawcy to już czasu nie ma. Jest jeszcze pies i kot oraz jakaś kura na zdjęciu. No jak można pracować, skoro kura siedzi na kolanach? Lekko na pewno nie jest (mimo, że kura nie waży aż tak dużo).

Trzymajmy kciuki za Kefira, żeby mu wydawca tym razem nie powiedział, że potrzebuje dwóch kolejnych lat na renowację Rolls-Royce'a, bo przecież dzieci muszą do szkoły czymś dojeżdżać. :)
17
[#213] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@XTD, post #212

Uśmiałem się, Dobre. Dobrze napisane XTD, że chłop wrócił to może Yoomp od Zbycha wyjdzie.
1
[#214] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@XTD, post #212

XTD powinien pisac wstępniaki do jakies poczytnej gazety :)
5
[#215] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@XTD, post #212

Widzę, że - o zgrozo - przeczytałeś tamte wypociny o wiele dokładniej niż ja

Egzotyczne zachowanie wydawcy to jedno, a nieobwarowanie umowy klauzulą z nieprzekraczalnym terminem wydania to drugie. Ale może autorowi gry jest wszystko jedno, logował się na PPA ostatnio pod koniec stycznia... 2023

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 09:47:30 przez Jacques
[#216] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@HOŁDYS, post #214

Czasy diskmagów się skończyły, na forach pisze się krótko i bezpłciowo, czasem brakuje po prostu NTB. :)
6
[#217] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@XTD, post #216

1
[#218] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #209

A kto to wydaje? Mam nadzieję, że nie jest to kolejny interes kogoś z tego forum, kto raz już popłynął na biznesie.
[#219] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@KM_Ender, post #218

[#220] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #219

mam nadzieję że gościu ( czyli wydawca ) będzie bardzo pazerny na kasę i będzie chciał szybko zarobić, dlatego wyda jak najszybciej hit- pewniaka czyli Yoompa
1
[#221] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #220

No na pewno błyskawicznie, nie potrzebował przecież pieniędzy na remont domu
[#222] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Jacques, post #215

Nie loguje się, ale zerkam od czasu do czasu na forum. Jak będę miał jakieś informacje to na pewno napiszę. Teraz mogę dodać tylko tyle że mimo że wydawca napisał na blogu że "wrócił do życia" to i tak nie odpisał mi na maila którego wysłałem kilka dni temu, więc możecie się domyślić co o tym sądzę. Nie chce się stresować...
4
[#223] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #222

trzymamy kciuki... i kasę w pogotowiu
[#224] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #222

No nic, jeszcze w marcu wydawca sobie żartował w swoim wpisie z niewydania Yoompa, oby w końcu przeszedł do czynu.
[#225] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #222

A dlaczego nie wrzucisz projektu na itch.io i udostępnisz do pobrania za 5 euro? Jeżeli chodzi o fizyczne wydanie, to zagadaj z twórcą gry Boxx albo z APC&TPC.
1
[#226] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@mailman, post #225

Dlatego że część grafik, wydawca załatwił sam i zapłacił za to ze swojej kieszeni, do tego przygotował instrukcję i jej projekt graficzny (teź to komuś zlecił, nie wiem czy to go coś kosztowało), więc w takiej sytuacji gdybym wydał to na własną rękę to mogło by się po jakimś czasie okazać że ktoś rości sobie o to do mnie jakieś prawa/pretensje, więc na razie chciałem tego uniknąć.
1
[#227] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #226

To raczej musialbys te grafike zmienic na swoja i bez tej instrukcji.
A wydac jako wersje v1.1 w wersji digital tylko.
Tak mi sie przynajmniej wydaje.
1
[#228] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #226

tak jak pisze powyżej don_adan.

dużo tej grafiki było?
można skrzyknąć kilku grafików z tego forum (albo selura spoza forum ;) ) i zrobić nową grafikę. grę nazwać hoomp i wydać cyfrowo. jako muzyki użyć jeszcze tego co zrobił XTD do jumpa i gra gotowa. problem rozwiązany.
ja deklaruję zrobienie np grafiki tytułowej jesli ktoś dołączy i zrobi pozostałe elementy grafiki? koyot?
2
[#229] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Don_Adan, post #227

Tutaj masz przyklad takiej gry.

link

Tylko to byly inne czasy przedinternetowe w zasadzie.
Ale sprawa podobna.
Sprzedali gre amerykanskiemu wydawcy, a nie dostali za nia kasy.
Wiec wypuscili wersje PD jako Hoi Remix, troche przerobiona graficznie.
[#230] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@c64portal, post #228

Dzięki za ofertę pomocy, jeszcze wstrzymam się jakiś czas z decyzją co zrobić, w końcu wydawca dopiero co wrócił do żywych więc dam mu jeszcze troche czasu.
1
[#231] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #230

Z tego co pamiętam z wydaniem na C64 też się dłużyło aż w końcu gra wyszła;)
[#232] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@mikecios, post #231

No tak było :) wtedy był problem z sytuacją rodzinną, a teraz jest problem z sytuacją mieszkaniową
[#233] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #232

No to przenoszę się do odpowiedniego wątkuszeroki uśmiech:
A możesz powiedzieć, kiedy wydawca ma zamiar wydać grę?
Może warto jednak zmienić grafikę lub znaleźć kogoś nawet tu na forum, kto zrobi, niż czekać na "świętego nigdy". No chyba, że nie zależy Ci na czasie. Ja gotowy produkt chętnie zakupięOK
1
[#234] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@Zbych, post #232

Dogadaj się z Retronics i wydaj jumpa po polsku. A ten co ma za dużo kur w domu może wydać po angielsku kiedyś.
6
[#235] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@micromax, post #234

Jakkolwiek, choćby wydać cyfrowo na początek, skoro na wydawcy siedzi kura i nie ma się jak ruszyć.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 15:13:33 przez Jacques
1
[#236] Re: A może by tak Yoomp! OCS

@c64portal, post #228

ja deklaruję zrobienie np grafiki tytułowej jesli ktoś dołączy i zrobi pozostałe elementy grafiki? koyot?

Bardzo fajny pomysł. OK
Niestety. Aktualnie tonę w robocie i nie mogę nawet dokończyć konceptu kowbojów. Najszybciej coś w czerwcu mógłbym pomóc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem