[#1] Sokoban na Amigę
Witam.
Nie wiem czy dobry dział wybrałem. Pytanie moje do programistów. Czy ktoś by się skusił o port Sokobana z PC-DOS na Amigę? Myślę że Amiga 500 nawet da radę. Grafika CGA, gra z 1984 roku. Oto link do gameplay'u: link
Myślę że byłaby to ciekawa pozycja jeśli ktoś zna tą wersję Sokobana.
[#2] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #1

Juz mamy taka gre !!
Informacje gdzie ja sciagnac, znajdziesz tutaj >>>klik<<<
[#3] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #1

A mało to Sokobanów na Amidze?
Wiem wiem, mniej takich portów niż na Spectrum.
Ale czy właśnie tego Amigowcom brakuje do szczęścia?
[#4] Re: Sokoban na Amigę

@selur, post #2

Nie, to nie to samo. Tamten to oryginal zrobiony przez Spectrum Holobyte. Firme specjaliste od gier logicznych. A to jest tylko klon.
[#5] Re: Sokoban na Amigę

@Don_Adan, post #4

Gry Spectrum HoloByte też nie nazwałbym oryginałem: link

Na Amigę jest już fajny Soko-Ban: link oraz Push 'N' Shove: link

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 02:09:23 przez AmiClassic
[#6] Re: Sokoban na Amigę

@AmiClassic, post #5

To jest oryginal, opublikowany w USA. Zreszta, zalezy co kto rozumie pod okresleniem "oryginal".

In 1988 Sokoban was published in US by Spectrum HoloByte for the Commodore 64, IBM-PC and Apple II series as Soko-Ban. Sokoban was a hit in Japan, and had sold over 400,000 units in that country by the time Spectrum HoloByte imported it to the United States.[
[#7] Re: Sokoban na Amigę

@Don_Adan, post #6

Dla mnie oryginał jest tylko jeden:
Sokoban was created in 1981 by Hiroyuki Imabayashi. It was published in December 1982 for NEC PC-8801 by Thinking Rabbit...

Zreszta, zalezy co kto rozumie pod okresleniem "oryginal".
Tu się z Tobą zgodzę, bo każdy ma zapewne swój pogląd na to i nie jest to aż tak istotne w tym wątku
[#8] Re: Sokoban na Amigę

@AmiClassic, post #5

Najlepszy graficznie jest jak dla mnie jest X-it
http://hol.abime.net/1609

[#9] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #1

Szczerze? To wygląda strasznie (szczególnie ta paleta)
Moim zdaniem szkoda czasu na portowanie czegoś takiego (poniżej Amigi, czy nawet C64), tym bardziej, że klonów Skobana znacznie lepszych na Amidze (patrz przykłady kolegów powyżej) jest całe mnóstwo (łącznie z obsługującymi Warpa3D) szeroki uśmiech
[#10] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #1

Tak, bez wątpienia tego co nam w świecie klasycznej Amigi potrzeba najbardziej to pięćdziesiąty port klasycznego Sokobana. Jeszcze w wersji PC-CGA, czyli znacznie gorszej niż wersje z komputerów 8-bitowych (np. "Master Head" z Atari XL/XE).
[#11] Re: Sokoban na Amigę

@MDW, post #10

Tak tylko dałem propozycję. Z chęcią zerknę na tytuły sokobanów na Amigę które wymieniliście. Pewnie któryś mi przypadnie do gustu.
[#12] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #11

A moim zdaniem zawsze jest miejsce na jeszcze lepiej zrobioną klasykę. Mówienie że już wystarczy Tetrisów, Skokobanów jest bez sensu. Gdyby zrobić cudną grafikę, muzykę to nowa wersja zmiata poprzednie, aż do... jeszcze nowszej i lepszej wersji. I dlatego tyle ich jest.
[#13] Re: Sokoban na Amigę

@Ralpheeck, post #12

Bzdurzysz, ze az boli....
[#14] Re: Sokoban na Amigę

@tukinem, post #1

Tu masz proof of concept link.
[#15] Re: Sokoban na Amigę

@Ralpheeck, post #12

jakby ktoś szukał tytułu, to mam jeden dobry: Sukkuban Wtedy gracz będzie sterował ładną panią i ona będzie w przerywnikach międzylewelowych robić różne rzeczy, bo w końcu tytuł musi być czymś uzasadniony!



Poza tym, o ile mi wiadomo, bardzo mało jest klonów Sokobana z paniami. Dlatego należy jednego zrobić, w celu zapobieżenia oskarżeniom o dyskryminację. sędzia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 01:16:25 przez snajper
[#16] Re: Sokoban na Amigę

@snajper, post #15

jak bede mial wiecej czasu to sklepie jakiegos sokobana
[#17] Re: Sokoban na Amigę

@snajper, post #15

Zawsze można dorobić jeszcze magazynierkę.
[#18] Re: Sokoban na Amigę

@snajper, post #15

sukkuban fajne. To jest to !
[#19] Re: Sokoban na Amigę

@MDW, post #10

Ja najlepiej wspominam właśnie wersje PC CGA.
Pierwsza wersja Sokobona w którą grałem.
[#20] Re: Sokoban na Amigę

@selur, post #16

To bedzie bardziej oczekiwana przez mnie gra niz Magazyn od hexa, i w koncu bedzie mozna docenic super grafike Amigowa z minimum 64 kolorami na ekranie dla wersji ECS.
[#21] Re: Sokoban na Amigę

@swinkamor12, post #19

Właśnie dlatego założyłem ten temat. Jako łebek miałem pieca z DOSem a koledzy Amigowcy z klasy przychodzili do mnie i mówili które gry mają u siebie na Amigach. Magazyniera nie mieli heh akurat. Wiem że technika poszła do przodu i pewnie szkoda czasu na tworzenie poetów tak starych gier. Na pewno ładniej wyglądałby na Amidze jeszcze dokładając muzykę z modułów typu Pinball Dreams :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem