Wątek zamknięty
[#1] ISHAR 3 Polska instrukcja
Witam

Czy ktoś posiada może polską instrukcję do gry ISHAR 3 i może się nią podzielić ?

Instrukcja PL istniała na 100%.





Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 10:02:49 przez Hubez
[#2] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

Niesety ale zadna firma polska nie wydala polskiej wersji ishara na Amige .. szukaj kolegow grzybiarzy
Ishar 3 manul byl jedynie w EN lub DE

Nie wiem czy wiesz ale jest stronak z wiekszoscia manuali w roznych jezykach gier na amige
link


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 10:52:29 przez HOŁDYS
[#3] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

Jakby to było Ishar 2 to mógłbym ci zeskanować, po mam pecetową wersję od Mirage i widzę po zrzutach że to prawie to samo. Ale konkretnie do Ishar 3 to niestety może być tak jak napisał HOŁDYS.
[#4] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

Ja mam BOXy IPS Group /klasyka gier komputerowych/ dla AMIGI z Delphine Software i tam są polskie instrukcje oraz książeczki kodowe:

flashback
operation stealth
future wars
cruise for a corpse

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:45:03 przez Amig_OS
[#5] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

A to nie jest z serii
Amiga opis gier ?

[#6] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

Hmm.... mam oryginał wydany w Polsce ale nie pamiętam czy go zabrałem z rodzinnego domu, muszę sprawdzić w moich szpargałach ale to dopiero po pracy.
[#7] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@HOŁDYS, post #2

ISHAR 3 - Wersja Polska na Amigę.

https://allegro.pl/oferta/ishar-3-amiga-wersja-box-dyskietkowa-10602022135

Jest też Polska instrukcja.
[#8] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #6

Mam to samo wydanie co kolega wyżej zapodał z alledrogo, niestety, zostało na drugim końcu Polski w domu więc nie pomogę.
[#9] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #8

OK, to jak dotrzesz kiedyś do miejsca gdzie jest Twój ISHAR 3 PL, to proszę o skan - odwdzięczę się.

Dziękuję.

PS. Chyba zrobiłem sprzedawcy trochę reklamę - cena podskoczyła trochę w górę przez ostatnie dwie godziny
[#10] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #9

Pogadam z ojcem, jeśli będzie w stanie znaleźć w moich szpargałach to pudełko to poproszę go o zrobienie zdjęć instrukcji i się odezwę ;) Pamiętam jak kupiłem tą grę i nie mogłem grać bo moja A500, mimo nowszego fat agnusa i przeróbki na 1MB Chip, nie przechodziła po intrze do menu gry, dopiero jak kupiłem przełącznik kickstartów to na 2.0 poszlo ;)
[#11] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #10

To ja też poproszę o skan. U mnie gra działała na A500 rev 6A, kick 1.3, a to za sprawą rozszerzenia Elboxu dającego w sumie 2.5MB. Nigdy nie zapomnę intra z gry, robiło wrażenieOK
Wiadomo dlaczego na Escomie gra nie będzie działać?
[#12] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@AD99, post #11

Chodzi chyba o dyskietki NDOS.
[#13] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #12

Moim zdaniem też chyba tak. Te Amigi chyba korzystały z typowych stacji od x86 wówczas(prawdopodobnie Escom, moim zdaniem chciał oszczędzić albo po prostu zabrakło stacji amigowych) , co chociaż dawało możliwość pracy pod systemem, to jednak powodowało problemy. Możliwe też, że gra ma jakieś zabezpieczenia wykorzystujące bezpośredni dostęp do stacji(?). Z drugiej strony chyba ktoś to obszedł bo jest instalator WHDLoad.
http://www.whdload.de/games/Ishar3.html
http://www.softpres.org/article:hard:fixing_the_amiga_technologies_a1200_fdd_connector
https://www.tsb.space/knowledge-base/amiga-1200-escom-floppy-fix/
[#14] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@pgru2, post #13

Jest WhdLoad i gram właśnie na A1200 w wersję z WhdLoad AGA.

Problemem jest zbugowanie gry... Notorycznie nie działające SAVE (nie zapisują się prawidłowo stany gry), no i występujące przekłamania grafiki... Grałem wczoraj:



Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 22:27:27 przez Hubez
[#15] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #12

Ishar 3 jest dosowy. Ma nawet installer
1
[#16] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #14

Musisz pamiętać, że jak grasz przez WHDL to musisz z gry wyjść klawiszem bodajże F10. Jak podczas gry zrobisz reset albo wyłączysz Amigę to sejwów nie będzie.
[#17] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #1

Wybaczcie obsuwę, musiałem się sam pofatygować na drugi koniec Polski żeby Wam skan zrobić ;)

Odnośnik usunięto

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 16:20:24 przez Madman

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 15:35:59 przez mailman
3
[#18] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #17

Nie trzeba grać, sama instrukcja wywołuje w człowieku
klimat retro. Chodzą słuchy, że najlepsza wersja była
na Atari ST. Trudno w to uwierzyć, bo 94r. i do tego gra
skrojona typowo pod pc.
[#19] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@mmarcin2741, post #18

Z tego co pamiętam Silmarils wszystkie swoje gry z końca lat 80. i do prawie połowy 90. tworzyło najpierw na Atari ST a następnie przenosiło/portowało na Amigę i PC a później ewentualnie na Macintosha.
[#20] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #17

Bardzo dziękuję - myślałem, że zapomniałeś już. Świetna instrukcja.

W ogóle jeśli chodzi o wykonanie, to gierka miecz - wszystko ręcznie malowane z dbałością o szczegóły. Gra świetnie pokazuje możliwości układów AGA. Szkoda ,że nie była dołączona do A1200.
[#21] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@mmarcin2741, post #18

Chodzą słuchy, że najlepsza wersja była
na Atari ST.


No właśnie jak niedawno patrzyłem na stream Larka i Borsuka z gier na Atari ST to stwierdziłem, że jednak grom na ST (a wydanych też na Amidze) jednak trochę brakuje, zwłaszcza w kwestii grafiki (bynajmniej nie mam na myśli wersji AGA), np. kolorystyki. Czy wiadomo zatem jakie tak naprawdę były te różnice w Isharze?
Tak w ogóle to seria Ishar (zwłaszcza część II) niegdyś pochłaniała większość mojego czasu. Żałuję, że nie mam tyle czasu teraz.
[#22] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #21

Mam taką prośbę na przyszłość... Jeśli ktoś komuś coś własnego udostępnia to proszę aby ten kto zamierza to puścić gdzieś dalej, zapytał chociaż o pozwolenie a nie, że teraz widzę ten mój skan na innych stronach amigowych...
[#23] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #22



Poprosiłem o instrukcje, bo gierka zacna, i prawie ją przeszedłem, i zrobił się niepotrzebny kwas.




Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 15:28:10 przez Hubez
[#24] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Hubez, post #23

Żaden kwas, luzik. Po prostu dzisiaj trafiłem na ten mój skan na innej, bardzo znanej stronie i to mnie lekko zirytowało, że ktoś to udostępnił bez podania nawet źródła czy zapytania mnie o zgodę.
[#25] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #24

A ty zapytałeś o zgodę na kopiowanie i rozpowszechnianie?

Nie lepiej jak instrukcja jest łatwiej dostępna dla tych, co jej szukają? Pomijam tutaj kwestie praw autorskich.
Ps. Ja jej nie udostępniałem. Nawet nie wiem czy ją mam, ale szybko szukając nie znalazłem teraz linku
4
[#26] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@snifferman, post #25

Nie zamierzam się tłumaczyć komuś kto kompletnie nie wie o czym pisze i nie rozumie o co poszło, zainteresowane osoby wiedzą i ta osoba która puściła dalej w świat link do mojego konta google drive również. Za instrukcję podziękowała słownie jedna osoba, jakoś inni nie kwapili się aby podziękować po ściągnięciu (bynajmniej to nie był powód całej sprawy) ale jak widać, dowalić się było komu... Sprawa jest zamknięta, instrukcja będzie dostępna ale już nie w tym wątku i proszę się wstrzymać od... niepotrzebnych komentarzy...

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 09:18:17 przez Madman

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 09:19:52 przez Madman
[#27] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #26

Chodzi o to, że instrukcję którą nielegalnie skopiowałeś i puściłeś dalej, ktoś bez pytania i podziękowania udostępnił światu, co spowodowało Twoje niezadowolenie?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 13:22:53 przez mastaszek
3
[#28] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #26

Mi nie chodzi o dowalanie się tylko napisałeś
Jeśli ktoś komuś coś własnego udostępnia

Doceniam i rozumiem twój trud zeskanowania i udostępnienia tej instrukcji, bo to jednak trochę czasu zajmuje. Mam jedynie wątpliwosci co do stwierdzenia "coś własnego".

Nie zamierzam się tłumaczyć komuś kto kompletnie nie wie o czym pisze i nie rozumie o co poszło, zainteresowane osoby wiedzą i ta osoba która puściła dalej w świat link do mojego konta google drive również.

No to po co piszesz o tym na publicznym forym, które mogą czytać nawet ludzie z Kotliny Konga?

Edit
I kieruję do ciebie oficjalne publiczne podziękowania, bo dzisiaj znalazłem ten skan u siebie. Też go sciągnołem.
Dziękuje OK

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 18:51:53 przez snifferman
1
[#29] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@snifferman, post #28

Brawo, czyli sam pobrałeś nielegalnie przecież udostępniony przeze mnie plik, co za hipokryzja...

Proszę moderatora o zamknięcie wątku.
[#30] Re: ISHAR 3 Polska instrukcja

@Madman, post #29

nielegalnie

Jaką podstawę prawną masz na myśli i w jakim kraju?
Skąd wiesz, że nie mam oryginału?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem