kategoria:
Wątek zamknięty
[#61] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@krzysiekp41, post #60

no i ? bo nie wiem po co ten post
Mamy 2022 i zajebisty imho WHDload, który pokonał JST
W sumie chyba mam gdzieś dysk 700MB z grami w Whdload i JST z <2000 roku. To taka graniczna data bo wziąłem ślub i wszystko się zmieniło
2
[#62] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@krzysiekp41, post #60

Czego ci brakuje ? Poklepanie po plecach ?

Tak. Whdload ma 26lat a nie tyle ile napisałeś .
Skąd teraz twoje stwierdzenie że dopiero od 2005, whdload jest sensowny?
Ktoś te instalki dla gier musiał napisać, a to trwa.
Chyba same się napisały w 1996.
[#63] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@Norbert, post #62

Skąd teraz twoje stwierdzenie że dopiero od 2005, whdload jest sensowny?

Jeszcze kilka lat temu Jim Power Whdload miał bugi, artefakty
graficzne. Ostatnie wersje to poprawiły.
Także Whdload, jak każde oprogramowanie, poprawiał się
wraz z czasem i pracą w niego włożoną.
Ktoś przyjmie, że od 2005, dla mnie od niedawna dopiero
whdload jest bardzo sensowny, przyjmuję, że od 2018r.
Wiele gier w ostatnich latach obsługuje 2 przyciski, czego
nie było dawniej.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 19:16:46 przez mmarcin2741
[#64] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@mmarcin2741, post #63

Widać że chyba mało kto rozumie zasadę działania WHDLoad. To, że Jim Power zaczął lepiej działać to bardziej zasługa slave, który do tej gry był wielokrotnie aktualizowany i poprawiany a nie samego WHDLoad. Oczywiście pewne nowe funkcje w WHDLoad sprawiają, że slave może być stworzony lepiej, ale to nadal slave odpowiada za wszystko to jak WHDLoad to zinterpretuje.
2
[#65] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@Norbert, post #62

Wcześniej korzystałem z WHDLoad w wersji 16.7 (wydany podobno w 2006), czyli po 2005. Ja napisałem po 2005 roku, a nie od 2005 roku (nie czepiaj się). Być może w 2004 została już wydana dobra wersja. Po 2005 roku może być także 2015 rok.
Nie testowałem wersji WHDLoad wydanych w latach 2000-2004, więc nie będę się wypowiadał.
Na tej wersji 16.7 uruchamia się ponad 90% gier na Amigę, bo prawie wszystkie przetestowałem. Pozostałe i nieliczne stare gry wymagają WHDLoad w wersji 17+ albo nawet 18+.
Spróbuj uruchomić dostępne gry na Amigę przez WHDLoad w wersjach wydanych pod koniec lat 90-tych, to przekonasz się jakie to były przydatne wersje. Nawet nie trzeba tego testować, aby domyślić się, że tamte wersje zawierały błędy i były niedopracowane.
Wcześniej myślałem, że pierwszy WHDLoad został wydany ok 2005 (nie sprawdzałem wcześniej na necie roku wydania pierwszej wersji).
Nie wiem z czego robisz problem. Nie wiem co ci nadal nie pasuje.
Wszyscy potrafią się tylko wymądrzać w internecie.
[#66] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@krzysiekp41, post #65

Wszyscy potrafią się tylko wymądrzać w internecie.

Jesteś jednym z nich.

W ogóle wiesz co to jest whdload ?
Na pewno testowałem te wszystkie gry na wersji zarejestrowanej, legalnej?
Bo jeśli swoja opinię bazujesz na pirackiej wersji, to "szacun"
Chyba zauważyłeś że .slave powstają powoli, maja też kilka wersji zanim zaczną "poprawnie" pracować.
2
[#67] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@Norbert, post #66

Mam tylko podstawowe pojęcie o WHDLoad.
Nie pamiętam czy korzystałem z wersji pirackiej czy legalnej, bo to wszystko było uruchamiane dawno temu ze starego dysku HDD.
Nie kłóćmy się.
Byłoby super, gdyby ktokolwiek tu na forum zrobił grę "Testament" typu 3D pod WHDLoad, aby na tych szybszych prockach (68040/68060) było słychać dźwięk podczas grania.
[#68] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@krzysiekp41, post #67

Mam tylko podstawowe pojęcie o WHDLoad

Nie masz w ogóle pojęcia, a rozprawiasz o rzeczasz których nie rozumiesz. Pokazałes to w kilku miejscach

Zalecam skończenie wątku, bo to o czym piszemy nie ma nic wspólnego z jego tematem.
5
[#69] Re: Czy gra "Darkseed" może wymagać nawet 30MB Fast RAM-u ?

@Norbert, post #68

Popieram. Wątek zamykam.
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem