[#31] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@mailman, post #29

Tak jak pisałem, w którymś z wątków powyżej i także na samej stronie... gra jest w całości w Asemblerze.

Niestety nie wiem jak działa program WHDLoad, więc trudno jest mi się na ten temat autorytatywnie wypowiedzieć... ale gdyby ktoś chciał coś zrobić w pożądanym kierunku, to oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje (można również liczyć w tym względzie na moją współpracę) - sam jednak się tym nie mogę zająć ze względu na nawał pracy... :(

Przy okazji - zmieniłem nieco treść strony Vanderhaal'a mam nadzieję, że w obecnej wersji nie będzie ona budzić tylu (negatywnych) emocji... :) (chodzi o ROM)
[#32] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@mailman, post #29

Wydaje mi się, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby napisanie instalki WHDLoad, która nie tyle usunęłaby odwołania do DF0:, ale sprawiłaby, że gra wystartowałaby na lepszych procesorach bez konieczności stosowania degraderów lub uruchamiania komputera bez s-s. Ponadto byłoby wyjście z gry do systemu bez żadnego problemu.
zgadzam się, to jest o wiele lepsze rozwiązanie.

Asman, dałbyś radę się tym zająć?
Nie ma sprawy, włączam ją do kolejki oczekujących na instalkę. Niestety
kolejka jest dosyć długa, wciąż jest wiele pozycji (polskie też) do zrobienia.
Bardzo proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam

[#33] Re: VANDERHAAL cRPG - Uwolnienie źródeł

@Piotr Stolarski, post #30

VANDERHAAL - był pisany w całości w assemblerze, w dodatku od początku był planowany żeby chodzić także pod A500, stąd wyciska z Amisi wszystko co się da - usuwa nawet niepotrzebne części execa - bo nie chciał się mieścić na 1MB...
Czy mógłbyś rozwinąć co oznacza usuwa niepotrzebne części execa, bardzo mnie to insteresuje (ze względu na whdload też) ?

pozdrawiam

[#34] Re: VANDERHAAL cRPG - Uwolnienie źródeł

@asman, post #33

Dokładnie już nie pamiętam - bo pisałem to jakieś 6 lat temu (!?) - i musiałbym zajrzeć w kody... ale to było tak...

Plik Vanderhaal - jest loaderem - i jego zadaniem jest przygotowanie wszystkiego do uruchomienia kodu głównego.

Plik ProgFile00 - jest Kodem Głównym... i nie jest to zwykły program wykonywalny, tzn. jest ale nie odpalisz go z poziomu CLI - jest to kod zassemblowany na stały adres $ff100000 i zadaniem loadera jest (po zarezerwowaniu pamięci - poprzez exec) przealokowanie Kodu Głównego...

Trochę to brzmi skomplikowanie - ale jest w gruncie rzeczy proste... :)

No i jeszcze - po prostu loader po kolei przegląda listy tasków i chyba czegoś jeszcze - i zabija wszystko co nie jest konieczne do szczątkowego działania systemu... nie pamiętam już, ale jeżeli byłem wówczas dostatecznie mądry to pewnie usuwa to tylko wtedy jak nie może zaalokować dotatecznie dużo pamięci...

W każdym razie - zostawia tyle, żeby działał dos.library... tyle, że podczas samej gry (z wyjątkiem momentów gdy potrzebny jest dostęp do dysku) wyłączone są niektóre przerwania i DMA...


Więcej szczegółów nie pamiętam - musiałbym przeanalizować kody... póki co na to się nie zanosi..... :)
[#35] Re: VANDERHAAL cRPG - Uwolnienie źródeł

@Piotr Stolarski, post #34

Dzięki bardzo, myślę że te wskazówki się przydadzą. Cały czas mam nadzieje, że uwolnisz źródełka (albo komuś je przekażesz). Bo chciałbym popatrzeć jak taki crpg jest zrobiony - ot tak z ciekawości.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki - Twoje wskazówki z pewnością zmniejszą czas grzebania w kodzie.

[#36] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Piotr Stolarski, post #1

Disiaj przyszla pora na instalke tej gry i...i sobie nie pogralem. Gra jest w Palu, wiec probowalem ja zainstalowac na drugiej Ami (Blizzard 020/31MHz 4MB, AGA). Podmontowalem obrazy dyskietek pod fms.device. Instalator wywalil sie na pierwszej dyskietce. Sprobowalem instalki recznej, czyli wszystkie dyskietki przekopiowalem do jednego katalogu. Niestety gra nie odpalila sie - czarny ekaran i tyle. Dodatkowo (choc gra nie pytala), przypisalem diskimage1: itd. do tego katalogu, i tez nic.

PS. Byc moze, ze tak skonfigurowales instalator ze konieczne jest instalowanie z DF0
Tak czy siak odpalanie z dyskietek lub z WinUAE, nie "usmiecha mi sie"...
Mozna cos z tym zrobic?
[#37] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Andrzej Drozd, post #36

Gierka idzie z HD.
Trzeba zastosowac mały trick.
W kodzie pliku Vanderhaal zamien pierwsze DF0: na np: VAN:
Potem juz tylko odpowiedni ASSIGN i gierka "buja" sie z HDD.

ps.
Do testowania dobrze nadaje sie SnoopDOS odpalony na Amidze(Pegasosie, A1), a gra na emulowanej partycji na katalogu w UAE.
Wtedy nawet gierki ktore nie dzialają w multitaskingu mozna sprawdzic co wczytują do uruchomienia sie.



Ostatnia modyfikacja: 22.08.05 16:12
[#38] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Norbert, post #37

Dziala! Dzieki!

PS. Uzylem do tego Filemastera3.x :)
[#39] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Andrzej Drozd, post #38

No DLA TAKIEJ GIERCY warto było się pomęczyć... no nie !?
[#40] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Piotr Stolarski, post #39

Tak. RPG po Polsku. No to maly bugraport. Mimo ze ustawiam w BootMenu OCS, ECS, to na A1200 wystepuja przeklamania w grafice (galimatias), w czterech okienkach na srodku pod ekranem glownym. Chyba jednak bedzie potrzebna wersja WHDLoad. Aha, gra wiesza sie gdy odpale ja, gdy system 3.0 zostal odpalony z dyskietki (goly WB), natomiast gdy z HD to jest OK. Jest kilka nowszych plikow systemowych.
[#41] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Norbert, post #37

Stary ale jary ten trick. W ten sposób zmusiłem Ninja Mission by chodziło z hd. :) Zanim jeszcze zrobiłem wersje whd.

Pozdrawiam

[#42] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Andrzej Drozd, post #40

Witam

Jak powiedziałem wcześniej będe pracował nad wersją WHDLoad. Proszę o cierpliwość, zapinam na ostatni guzik sprawy prywatne.

Pozdrawiam

[#43] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Piotr Stolarski, post #1

Widzę że przegapiłem coś ciekawego.
Czy ktoś ma może kopię tej gry u siebie i mógłby ją udostępnić?
[#44] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@Gżegżółka, post #43

[#45] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@pp, post #44

Dziękuję :)
[#46] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@pp, post #44

Ma ktoś może ten plik:
http://web.archive.org/web/20101220041518/http://net.lecha.pl/piotr/Vanderhaal/Vanderhaal-Dokumentacja.zip
Niestety nie da się go pobrać z webarchive :(
[#47] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@rygar, post #46

Ja mam.
[#48] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@asman, post #47

Super. Mógłbyś podesłać albo gdzieś wrzucić?
[#49] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@rygar997, post #48

Poszło na mejla.
[#50] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@asman, post #49

Serdeczne dziekiOK
[#51] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@rygar, post #50

Działa wam ta gra ? U mnie po włożeniu drugiej dyskietki coś się zaczyna ładować i wisi w nieskończoność
[#52] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@druzil28, post #51

A gdzie można ją zassać? Jest gdzieś dostępna?
[#53] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@nostrum666, post #52

kiedys ktos udostepnil na forum ale jest to wczesna wersja 'beta' wiec nie za wiele procz chodzenia po lochach tam bylo. Gdzies to mam w archiwach ale ogolnie gra nie warta swieczki zeby tego szukac... i chyba nie dzialalo pod WINUAE.
[#54] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@selur, post #53

Ja to też gdzieś mam i mi udało się odpalić grę w WinUAE, ale nie potrafiłem wyjść z pierwszego pomieszczenia. Z tego co pamiętam mam wersję ostateczną sciągniętą ze strony autora przez archie.org
[#55] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@snifferman, post #54

Gra działa na 90% też mi ją kiedyś ktoś wysłał przez forum PPA. Działała pod winuae w zależności od wersji. Portrety bohaterów były skaszanione i źle się wyświetlały. Długo w tą grę nie grałem, pamiętam że najpierw trzeba zrobić zaklęcie oświetlające ciemności a potem czar otwierania drzwi. Gdzieś była zapisana kombinacja na wszystkie czary, chyba na starej stronie autorów.
[#56] Re: VANDERHAAL - Polski cRPG - za DARMO...

@nostrum666, post #52

Można pobrać przez archive.org
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem