[#31] Re: Najlepsze RPG na Amigć

@franciszek, post #30

A zapomnieliście o dwóch częsciach MIGHT & MAGIC - GATES TO ANOTHER WORLD i ISLES OF TERRA - a przecież to też cykl-gigant!!!
No i jeszcze WIZARDRY VI, nie grzeszy grafiką, ale prequel wspaniałego WIZARDRY VII, który miał wyjść na Amigę, ale gdzieś się zagubił....

Jeszcze trochę starych skarbów:BARD'S TALE (cykl) POOL OF RADIANCE, CURSE OF AZURE BONDS,SECRET OF SILVER BLADES, POOLS OF DARKNESS (AD&D), cał cykl KRYNNU, GATEWAY TO SAVAGE FRONTIER i TREASURES, HILLSFAR, ULTIMA IV,V,VI.

PS.A tak poza tym to dlaczego jeszcze nikt nie przerobił EYE OF BEHOLDER III na Amigę? Albo LANDS OF LORE w wersji AGA... :D

[#32] Re: Najlepsze RPG na Amigć

@TenMatys, post #31

Może będzie. Jak na razie jest EOB 1 i 2 mający grafikę z PC.

http://eob.wikispaces.com/EOB1+AGA+GAME
http://eob.wikispaces.com/EOB2+AGA+GAME
[#33] Re: Najlepsze RPG na Amigę

@Hubez, post #1

Polecam starą, ale fajną grę public domain RPG MechFight (recenzja w którymś ACS). Jest ona zawarta na Aminecie (pochodzi z dysku Freda Fisha). Jest naprawdę bardzo ciekawa i wciągająca. Niestety wersja źle działa na Amidze 1200 (wczytywanie znaków jest za szybkie).

Jako że autor zamieścił częściowy kod źródłowy gry udało mi się pewien czas temu napisać port tej gry dla Amigi 1200. Działa rewelacyjnie, ale jest nie dokończony.

Oto archiwum z moim portem (tylko plik wykonywalny): MechFight20.lha
Oto wymagane archiwum z grą MechFight.lha

[#34] Re: Najlepsze RPG na Amigę

@Minniat, post #33

Jak dla mnie Diablo to hack&slash :P
Ale wg Mobygames to:
Genre
Action, Role-Playing (RPG)

:P

Co do rpg'ów to mnie się bardzo podoba Hired Guns :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem