[#1] Exodus na 030 i AGA
Zastanawiam się nad kupnem gry "Exodus" i w związku z tym chciałbym zapytać amigraczy, jak 'Exodus" działa na 030/50Mhz, AGA, 16MB Fast?

[#2] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Uruchomi się. Ale tylko się uruchomi. O grze zapomnij. Ta gra wymaga grafy. Na 040/40 też się za bardzo nie dało pograć. Trzeba było sie przełączać w low resa jakimś tam klawiszem. Ale wtedy było widać bardzo mało terenu. 030 i gfx dadzą radę płynnie pociągnąć Exodusa.


Gre tak czy siak warto kupić ładnie wygląda na półce i oryginał kosztuje grosze.





Benedykt Dziubałtowski.

[#3] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

O grze w hires nawet nie myślałem. Jak się gra w loresie?

[#4] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Słabo - to są wymagania minimalne (68030 i 16MB dla AGA), które są naprawdę minimalne. Gdzieś na PPA leży łata na Exodusa poprawiająca błędy i przyśpieszająca grę, ale była to łata tylko dla GFX.

[#5] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #3

Pole gry jest stanowczo za małe.

[#6] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Jak w napalma dało się grać na samym 40/40 to exodus powinień działać na 30/50. Jest tam opcja ustawienia grafiki > oszczędne - i wtedy zauważamy znaczącą poprawę szybkości.
IMO te 20 parę zeta można wydać za orginał; a Bugajny pozbędzie się następnej szt.

[#7] Re: Exodus na 030 i AGA

@11MASTEr, post #6

A gdzie można kupić grę za 20 zeta? Bo widziałem ofertę Efunzine za 45 zł.

[#8] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Widziałem demo Exodusa i z grubsza rzecz biorąc bazuje on na silniku gry Napalm, działał mi na Blizzard IV 030/50MHz, oczywiście w Loresie.

[#9] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #7

Ostatnio widzialem exodusa w cenie ok 20 zl plus przesylka na Allegro (Alledrogo)

[#10] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Sam grałem długo w Exodusa (i niewątpię, że warto było kupić tą grę) na Blizzardzie IV 030/50MHz ale z 64MB FAST, nie wiem więc jak chodzi to to na 16MB. W każdym bądź razie w LoRes dało się nawet sympatycznie pograć, zwalniało przy większej ilości pojazdów, no ale muzyki nie cięło, w końcu odgrywana była z CDDA :). Polecam odpalić demo i wszystko będzie jasne.
OK

[#11] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Coś się Wam pokićkało. Na 68030/50 MHz spokojnie da się pograć w Exodusa. Co prawda nie jest to hiper prędkość, ale działa tak ze dwa razy szybciej niż Napalm. Exodus ma też funkcję zmiany rozdzielczości w trakcie gry (co prawda zmienia się wtedy okno rozgrywki i wycinek mapy jest mniejszy). PopoCop - bierz i nawet się nie zastanawiaj. W hires też idzie w tę grę grać i jest całkiem znośnie (Napalm to ślimak). Co prawda martwi mnie te 16 MB (ja miałem na takiej karcie 32 MB), ale procek na pewno wystarczy.

[#12] Re: Exodus na 030 i AGA

@Minniat, post #8

Widziałem demo Exodusa i z grubsza rzecz biorąc bazuje on na silniku gry Napalm

Nie jest to prawda.

[#13] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #7

Tak jak napisał Koyot na alleceny; sam autor sprzedaje.

[#14] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #3

W loresie chodzi dobrze, grałem na 030/40 MHz. Z tym że późniejsze misje są bardzo trudne - za mało na ekranie widać.
[#15] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #1

Ja gralem w Exodusa na 040/40 16mb AGA, dawalo sie cos tam obejrzec ale grac sie nie dalo wogole. Na karcie CV643D, wygladalo lepiej, chodzilo plynnie ale sssstraaaaasssszzzznieee wolno. Mocno mnie to zniechecilo i pomimo fajnej grafiki odstawilem gre/demo i wiecej do niej nie wracalem.

Za to napalm w loresie chodzil znosnie i przechodzilem nawet kilka misji, potem na CV643D, tez bylo lepiej ale i tak woooolllnnnoo. Wiec sobie darowalem juz RTSy.

[#16] Re: Exodus na 030 i AGA

@Koyot1222, post #15

A nie odwrotnie przypadkiem?

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz. Patrzcie na RTS-y z punktu widzenia amigowca. Dla nas 12-13 klatek na sekundę to demon prędkości. My ich nie musimy liczyć na dziesiątki. :)

[#17] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #16

Napalm chodzi(ł) mi OK na 030/50MHz AGA (w Loresie) niezależnie od liczby jednostek na ekranie (nawet 12 Cheyenne nie sprawiało problemu). Grało się wyśmienicie. Uwaga: wymaga co najmniej 16 MB Fast RAM.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2009 20:57:46
[#18] Re: Exodus na 030 i AGA

@Minniat, post #17

Na takim konfigu ja grałem w hires. Było wolno, ale czerpałem z tego przyjemność. W lores nie wyobrażałem sobie gry.

[#19] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #12

Hmm... OK. Jakoś tak styl grafiki mi pasował i sposób konstrukcji budynków...

Czytałem, że do Exodusa załączony jest dokument jak napisać grę strategiczną samodzielnie. Czy to prawda?

[#20] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #18

W Loresie trzeba dużo skrolować ale można się przyzwyczaić...



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2009 21:05:48
[#21] Re: Exodus na 030 i AGA

@Minniat, post #19

Hmm... OK. Jakoś tak styl grafiki mi pasował i sposób konstrukcji budynków...

To, że grafik się na czymś wzorował nie oznacza, że gra jest na tym samym silniku.

Czytałem, że do Exodusa załączony jest dokument jak napisać grę strategiczną samodzielnie. Czy to prawda?

Tak, to prawda. Choć to stwierdzenie jest bardzo na wyrost.

[#22] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #16

Nie, zdecydowanie na agacie lepiej chodzil mi Napalm, z drugiej strony mialem CV643D wsadzona na ZII i to byl z tego co sie niedawno dowiedzialem wielki blad. Coz bylo minelo...

[#23] Re: Exodus na 030 i AGA

@Koyot1222, post #22

Widzę, że opinie są dość różne :)

BTW: na Allegro Exodusa aktualnie nikt nie sprzedaje...

[#24] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #11

Hyba obydwoje mamy racje. Ja z tego co pamiętam grałem na 040/40 ale multiscan. Dzisiaj odpalę gierkę w palu na blizku 030 dam znać jak poszło.




Benedykt Dziubałtowski

[#25] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #23

Spokojnie, na razie nie ma, ale od czasu do czasu sie pokazuje, z tego co pamietam to chyba nawet sprzedawala te rzeczy ta sama osoba.

Niedawno ktos sprzedawal exodusa: http://www.allegro.pl/item529197911_exodus_the_last_war_ver_kolekcjonerska.html

Nie pamietam czy czasem nie bylo gdzies informacji o tym ze mozna zakupic gre bezposrednio od autorow.

[#26] Re: Exodus na 030 i AGA

@Koyot1222, post #25

Ten co sprzedaje jest autorem tej gry. Robiłem z nim wywiad :D






Benedykt Dziubałtowski

[#27] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #26

No i po sprawie :D OLE!

[#28] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #24

Ja odpalam Napalma w MultiScan (AGA) lub CyberVisionPPC (karta graficzna). Gra chodzi miodzio.



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2009 17:10:43
[#29] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #26

Czy wywiad jest na PPA?

[#30] Re: Exodus na 030 i AGA

@Koyot1222, post #25

Witajcie!

Exodus byl sprzedawany ostatnio na Allegro. Oto link - widać kto kupił :P

http://www.allegro.pl/item553087317_exodus_the_last_war_ver_kolekcjonerska.html

Pozdrawiam

Azzorek

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem