[#31] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #30

widać kto kupił

Gratulacje OK Życzę przyjemnej gry.



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2009 18:45:55
[#32] Re: Exodus na 030 i AGA

@Minniat, post #29

Wywiad jest od dwóch lat.



Gra w palu działa znośnie. Widać istotną Równicę między 16 a 32 mb. W multiscanie niegrywalna na 040/40. Sądzę, że mając jakąkolwiek trzydziestke na pokładzie+ gfx da się grać sensownie.



Benedykt Dziubałtowski

[#33] Re: Exodus na 030 i AGA

@Benedykt Dziubałtowski, post #32

Gra w palu działa znośnie - rozumiem, że chodzi o PAL na 030/50Mhz? I lores czy hires?

[i]Widać istotną Równicę między 16 a 32 mb
- tzn. co? Wolniej działa na 16MB? Wiesza się?

[#34] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #33

Hejka wszystkim!

1.) Własnie dotarł do mnie wczoraj Exodus ;). Jest jednak pewien problem z uruchomieniem. Próbowaliśmy z Madmanem wczoraj coś wykombinowac i niby podejrzenie pada na atapi.device (którego nie mam bo system korzysta z tego w romie chyba scsi.device, albo jakoś tak :). Tak czy siak, gra się instaluje z polskiego instalatora bez problemu. Autorzy radza skonfigurować plik setup przed uruchomieniem gry i tu jest problem. Gra notorycznie pyta o cdda device.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/133681a7e93960ad.html

Kurczę nie moge sobie z tym poradzić, bo co bym nie zrobił to cały czas jest to samo. Nawet skopiowałem jakiś atapi.device, który gdzieś miałem na dyskietce, ale wskazanie na niego nie pomogło. Jakieś pomysły?

Mam system AmigaOS3.9 z bb2, a CDROM (jako slave) na IDE zaczytywał płyty bez problemu (również te nagrywane przeze mnie na PC).

2.) Pokorespondowałem przy okazji zakupu z Panem Andrzejem Bugajnym (pozdrawiam serdecznie). Mam nadzieję, że nie będzie mu przykro jeśli ujawnię krótką rozmowę emailową ;) między nami:



Azzorek pisze:
> Dziękuję bardzo czekam na przesyłkę. Z tego co mi wiadomo to Pan
jest współtwórcą tej gry. Szkoda, że nie ma już takich ludzi, którym
chciałoby się zrobić coś na Amigę i to nie koniecznie z kartami turbo.
Ja osobiście kupiłbym każda nową pozycję dla Amigi o ile moja Amiga by
ją obsłużyła prawidłowo. Ile kopii gry musiałby Pan sprzedać aby
coś na tym zarobić (pytam aby wybadać rynek)? Zapraszam również
gorąco na party Amigowe, które odbędzie się 28.02.2009r w
Siemianowicach Śląskich. Szczegóły tu:
>
> http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=19&i=854&t=854
>
> A relacja TV (ekipa filmowa lokalnej telewizji odwiedziła ostatnią
styczniową imprezę) do obejrzenia tutaj:
>
> http://www.youtube.com/watch?v=ojDl8NS8aSM
>
> Pozdrawiam serdecznie
>
Azzorek
>
> P.S.
>
> Mieszkałem w Łodzi 19 lat także pozdrawiam!
Obecnie miszkam na Śląsku jak już zdążył się Pan zorientować.


Witam,

dzięki za miłe słowa, ale ja już się Amigą od dawna nie zajmuję.
Ostatnio co robiłem na Amidze to była wersja Exodusa dla MorphOSa.
Prawdopodobnie Pan otrzymał ostatnią pudełkową sztukę tej gry.
Przyznaję, że
mam ogromny sentyment dla Amigi i gdyby jakimś cudem Amiga znowu
zaczęła się liczyć na rynku IT to niewątpliwie wsparłbym ten
komputer
swoim oprogramowaniem.

Dzięki za zaproszenie, jednak skorzystać nie mogę z powodu bardzo
ograniczonego czasu wolnego (rodzina, praca, studia, etc.).

Pozdrawiam,
Andrzej Bugajny



Pozdrowienia dla wszystkich i proszę o pomoc w uruchomieniu Exodusa (może ktoś miał podobny problem?).

[#35] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #34

W setupie, w polu cdda device i wpisz z palucha nazwę sterownika CD-Romu, z którego korzystasz w systemie (pewnie jest to atapi.device)

[#36] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #35

No właśnie w Devs/Dosdrivers nie mam żadnego device do obsługi CDROMu, czyli co mam wpisać scsi.device z ROMu?

Pozdrawiam

Azzorek

[#37] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #36

Nie masz? To dziwne. Ale wpisz atapi.device albo scsi.device. Nie zapomnij o unicie (pewnie będzie to 1).

[#38] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #37

Nie pomaga ani atapi.device, ani scsi.device ani unit 1 i unit 0. W ogóle to mnie wukrza to, że jak zapisze sobie zmiany w ustawieniach setupu, to po ponownym jego uruchomieniu wszystkie zmiany dotyczące cd są skasowane :/ . Nie wiem o co tu chodzi... .

Edit.

Mam jeszcze na jednej dyskietce takie pliki adide_atapi.device , ad_atapi.device , buddha_atapi.device . MOże któryś z nich skopiowac do Devs?


Edit2.

Ja mam takie pytanie. Czy system może obsługiwać CDROM bez żadnego sterownika typu scsi.device lub atapi device w katalogu Devs? Bo ja nie mam tam żadnego sterownika, a w katalogu Devs/Dosdrivers mam tylko cd0.
Natomiast w katalogu systemowym L mam pliki związane z obsługą cdromu, tj. CDfilesystem i CacheCDFS. Jak więc (na jakiej zasadzie) u mnie działa cdrom?


Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 13:43:04



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 14:36:29
[#39] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #38

A zainstalowałeś grę na HD w ogóle? Musi dać się zapisać. Może plik Exodus.prefs przekopiował się z płyty i ma ustawiony bit protekcji na niezapisywalny?

Co do sterownika CD-ROM, sprawdź z jakiego korzysta Twój system. Odpal na przykład Scouta i wejdź w zakładkę Mounted Devs. Zobacz jaki sterownik jest przypisany do CD0:.

[#40] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #39

INstalka oczywiście jest na HD, zresztą plik setup odpalam z katalogu gry na HD. "Scout", jeśli to jest coś czego standardowo AmigaOS3.9 nie ma to nie posiadam :( (przeszukałem cały HD Amigi programem "Find" w katalogu "System") .

Pozdrawiam

Azzorek

[#41] Re: Exodus na 030 i AGA

@PopoCop, post #33

Hej. Tak pal low res. choć w hires pal dziala i tak szybciej niz 040/40 multisync.

na 32mb działa szybciej niz na 16 mb. Kiedyś autor gry mówił mi ze da się exodusa zmusić do pracy na 8 mb. Jego znajomy tak grał na karcie mtec. Jak to działało? Pewnie tragicznie.




Benedykt Dziubałtowski

[#42] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #40

Na Aminet marsz!

[#43] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #42

Dzięki Mailman ;) . Pobrałem, skopiowałem na Ami i odpaliłem. Teraz konkret. U mnie jest:

CD0: | Heads=1|Filesystem= CD01|Device= scsi.device|Unit= 1|dol_Handler= L:CacheCDFS| .

No i co teraz?

Edit.

Najlepsze jest to że scsi.device nigdzie nie ma na dysku twardym OIO . TO gdzie jest ten device co mam? W ROMie?

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 16:37:31
[#44] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #43

I teraz w setup wpisz w pole CDDA

scsi.device

A w pole UNIT

1

Daj zapisz i sprawdź czy w katalogu z grą utworzył się plik Exodus.prefs.

1. Jeżeli tak, to działać musi (możesz podejrzeć zawartość tego pliku i sprawdzić czy na pewno się tam wpisało to, co podałem).

2. Jeżeli nie ma takiego wpisu (patrz 1) w pliku to usuń ten plik i daj zapisz jeszcze raz.

3. Jeżeli nie tworzy Ci się ten plik, to przegraj go z płyty z grą.

4. Jak nadal nic z tego, to Ci podeślę ten plik.

[#45] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #44

tam byl tylko jeden wpis w wierszu: atapi.device. Usunąłem go ręcznie (bo nie chcial się nadpisać w setup) i wpsiałem analogicznie samo scsi.device. Zapisałem i dalej to samo... Jakie powinny byc tam wwpisy?

[#46] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #45

Takie jak podałem. Sprawdź dokładnie krok po kroku co napisałem.

1. Czy jest plik Exodus.prefs przed uruchomieniem programu konfiguracji?

Jak nie ma, to weź go z płyty albo Ci podrzucę, jak jest to go usuń i zapisz jeszcze raz konfigurację.

[#47] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #46

Jest ten plik, skasowałem go i utworzyl się nowy po ustawieniu konfiguracji. Jest sam wpis scsi.device i nic więcej. Natomiast jak otwieram setup, żeby sprawdzić czy sa te ustawienia to zawsze kręci mi ciś z Unitem (zamiast 1 ustawia -98 ) :(.

Edit.

Dobra udało się! Okazało się, że nie zatwierdxzałem enterem gdy wpisywałem 1 w Unit :D . Taka głupotka, a tyle zamieszania .

Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 16:55:57



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 17:01:11
[#48] Re: Exodus na 030 i AGA

@Azzorek, post #47

No stary ;) Bez entera ;)

[#49] Re: Exodus na 030 i AGA

@mailman, post #48

Mailman gierka jest zarąbista. Demko super, siedziałem i popijałem Leżajskiem ze zdziwienia.
Mam jednak problem z konfiguracją ekranu. Mój konfig jak w stopce, ale nie da się grać na lowres i Multiscan productivity (gra jest w okienku 1/4 ekranu lewy górny róg), a z kolei na hires Multiscan Productivity gra jest zmumifikowanym, sparaliżowanym ślimakiem starcem. Czy można jakoś ustawić parametry obrazu (jakie) aby grało się w Pal (tylko na całym ekranie)?

Edit.

Znalazłem rozwiązanie. Hires grafika i Pal High res laced monitor.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 17:54:13



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 17:57:30



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 18:08:26
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem