[#1] Wspolpraca w tworzeniu gry.
Tak ostatnio sobie pomyslalem, ze od dawna marzylem o tym zeby stworzyc jakas gre na amige. Slowo jakas zostalo tu celowo uzyte poniewaz tak naprawde nie sprecyzowalem jeszcze tego czegos nad czym chcialbym pracowac. Wiec o co mi chodzi? Ano... wyjasnie po krotce.

Wspolpracowalem przy tworzeniu grafiki gry pod morphosa action RPG pt "EVE". Dawalo mi to sporo radosci bo stworzylem troszeczke grafiki, problem w tym ze autor chyba zarzucil na razie projekt wiec projektowanie czegos nowego skonczylo sie.

Aktualnie zajalem sie scena, nie jako osoba ale wspoltworca w grupie Amnesty. Czuje ze z moimi mozliwosciami 2D raczej nie nadazam za pedem w 3D grupy. Wystawialem troche grafik na scene.pl, ale starzy wyjadacze jakos po macoszemu mnie traktuja i nie bardzo wiem w ktora strone moglbym pojsc. Wiec troche sie zniechecam...

Do rzeczy... Mam troche wyuczonych mozliwosci jesli chodzi o grafike/animacje bitmapowa, troche pixeluje, sporo robie grafiki wektorowej, chcialem stworzyc gre, moim marzeniem jest platformowka 2D z prawdziwego zdarzenia lub bijatyka, shooter z samolotem bo podobno to proste jest... Tu jest problem nie umiem wogole kodowac, moje przygody z gamemakerem skonczyly sie po kilku nieprzespanych nocach...

Z tad moje pytanie. Moze ktos chcialby, tworzy cos 2D i chcialby ze mna wspolpracowac. Moze ktos ma jakis engine z ktorym moglbym sobie poradzic. Powrzucac kilka spriteow, poedytowac plansze itp. Nie chodzi mi o jakas kase, projekt absolutnie free, bo raczej nie zakladam tu zadnych terminow.
No jak ktos ma jakies przemyslenia to chetnie poslucham, poczytam...



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 19:38:52
[#2] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #1

Phibrizzo robi Change It.
Rzokol zaczyna robić pinballa.
Thilo Kohler robi Voyage of the Wonderer...

Przy AROSie znalazłaby się robota dla grafika.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 20:03:37
[#3] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@APC74, post #2

rzookol to wogóle ma różne projekty pozaczynane :)

kolejne coś:

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/debug.lha

tym razem z exekiem dla mosa i windowsa (wymagana SDL.dll)

wstępny projekt napisania gry a'la Scenario z C64. W sumie napisany jest engine znajdowania pola na które się kliknęło (w oparciu o wektorowy obrys) ale resztę można by bylo dopisać no i oczywiscie grafikę zmienić :)

[#4] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@rzookol, post #3

Wow !!!
Scenario to jedna z moich ulubionych gier na C64 :) Remake byłby super!!!!
OK

[#5] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@APC74, post #2

Nie raz odwiedzalem stronke Arosa, jest tam zakladka "kto moglby sie przysluzyc", na razie nie widzialem czegos w czym moglbym porysowac. Projekt bardzo mnie interesowal, powstaly nawet projekty mojej interpretacji "Kitty" autorstwa ubostwianego przezemnie E. Schwartsa.

Ten pinball o ktorym mowisz to moglby byc ciekawy pomysl, bardzo lubie tego typu gry.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 20:41:54
[#6] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@rzookol, post #3

heh, sciagnalem, niestety nie udalo mi sie na razie odpalic, ale przejrzalem grafike, moglbym w tym przypadku pomoc.

Co do bledu http://img19.imageshack.us/my.php?image=bladm.jpg
Moze to wina mojego W64XP.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 20:54:16
[#7] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #6

potrzeba jeszcze sdl_image.dll i sdl_tff.dll wraz z bibliotekami dodatkowymi (są w archiwum z wwymienionymi)

hmm, wedlug screenshota to faktcycznie moze byc wina 64bitów w windzie



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 21:02:45
[#8] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@rzookol, post #7

Ale spoko, moge popracowac nad tym co jest.
Znalazlem malo informacji na temat tej gry, strategie to wogole nie moj konik, wiec nie bardzo widze ciuranie w oryginal pod emu C64.
Moze moglbym cos zrobic na poczatek, w jakim formacie to przygotowac i rozdzielczosci? Chyba ze za podstawe wezme te pliki co sa i potem tylko je podmienisz.

"moze byc wina 64bitów w windzie"
Nio... uzywam sprzetu tylko do pracy, system ma sporo wad, ale tez i zalet przy 4gb ramu.



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 21:33:09
[#9] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #1

Szukam ostatnio kogoś do narysowania grafiki do gry z tym, że dla iPhone ale wersja na Amigę też mogłaby być
[#10] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #8

http://video.google.com/videoplay?docid=4549478899741577265

na razie jeszcze nie, napiszę rozklad gry z podzialem na co to ma sie w niej znaleźć tutaj na forum, to sie bedziemy zastanawiać jaką grafę tam umiescic :)



Ostatnia modyfikacja: 12.03.2009 22:01:44
[#11] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@smith, post #9

Zaczynalem juz 2 gry na iphona, jakos chyba nie mam szczescia do tych produkcji, pomimo checi z mojej strony nic z tego nie wyszlo. :/

[#12] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@rzookol, post #10

ok, moj mail nadal aktualny, gdybym cos przespal ;)

[#13] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #1

Jeśli jesteś zainteresowany mógłbyś pomóc mi w rozwijaniu Robbo dla Amisi. Potrzebuję grafika do grafy 2D oraz tworzenia plansz. Jeśli nie wiesz co to Robbo (a któż nie wie ?) gra polega na zbieraniu śrubek z planszy (w moim wypadku są to owoce jak grejpfrut czy wiśnie). Jednak na drodze stanie wiele przeszkód. Będą to skrzynie, które trzeba przesuwać by utorować sobie drogę, gruz, który trzeba likwidować za pomocą broni, działka i lasery, które trzeba unikać, nietoperze i tym podobne stwory, które trzeba ustrzelić lub ominąć, bomby, które trzeba zdetonować i w końcu drzwi, do których należy znaleźć klucze. Mapy to zbiór tych elementów. W każdej mapie liczy się kreatywność w tworzeniu zagadek, np. odpowiednim ustawieniu skrzynek, określeniu punktów gdzie trzeba umieścić ładunki wybuchowe, dodaniu przeszkód itp. Swego czasu gdy grałem w Robbo dla Atari robiłem mnóstwo plansz. Ostatnio jednak kreatywność nie dopisuje i mapy robię powoli. Jeszcze raz jeśli jesteś zainteresowany to napisz. Jutro postaram się zamieścić tutaj najnowszą wersję Robbo - karta graficzna jest zalecana ale na AGA też pójdzie.

Drugi mój projekt to gra strategiczna pokroju Dune 2. Potrzebuję mnóstwo grafiki 2D w tym jednostki jak czołgi, piechota, budynki, ukształtowanie terenu. Każda pomoc byłaby nieoceniona. Kodem zajmę się ja, ewentualnie z jakimś drugim koderem, który zaprojektuje niezbędne algorytmy.

Jeśli ktoś ma pomysł gry to niech go zamieści w tym wątku. Ja jestem otwarty na takie pomysły i mógłbym przystąpić do realizacji jakiegoś projektu, a współpraca byłaby mile widziana. Wiele osób na tym forum pragnie coś stworzyć, więc wspólnymi siłami moglibyśmy stworzyć coś jakościowego. Potrzeba tylko dobrego koordynatora prac.

[#14] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Minniat, post #13

Swietnie to ujales Minniat... "pragnie coś stworzyć" tyle, ze na pragnieniach to wszystko sie zakonczy
[#15] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@selur, post #14

Jak powiedział mądry filozof Platon "Najważnieszy w każdym działaniu jest początek", więc gdy rozpocznie się prace jest duże prawdopodobieństwo jego ukończenia.

[#16] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Minniat, post #13

Hetnie pomogl bym ci przy Robbo, pomysl znam, mechanika kojarzy mi sie z gra przezemnie uwielbiana na nes "Adventures of Lolo". Podeslij paczke ze spriteami i gre. Powoli moge pomoc ci w podkreceniu grafiki, zwlaszcza ze z tego co piszesz gra juz dziala i mozna zobaczyc to w akcji.

Co do Dune, na razie zacznijmy Amirobbo, a potem sie zobaczy :) Nie mowie ze nie pomoge.

[#17] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Koyot1222, post #16

Zapraszam do tego wątku. Znajdziesz tam postępy w rozbudowie gry oraz gotową grę do ściągnięcia.

Tutaj zobacz najnowszy zrzut ekranu.

Widzę, że masz kości AGA. Tak się przyczepiłem do karty graficznej, że moja gra w obecnej wersji działa poprawnie tylko w trybie CyberVision... Jednak mam plan rozbudowy również wersji AGA w krótkim czasie.

[#18] Re: Wspolpraca w tworzeniu gry.

@Minniat, post #17

Nie ma problemu, odpale gre pod winuae.
Sciagnalem archiwum, powiedz mi tylko jak dobrac sie do grafiki?



Ostatnia modyfikacja: 13.03.2009 09:17:17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem