[#1] Klon gry klasycznej, kto sie pisze?
Jest ktos chetny aby grac w klona robbo z podrasowna grafika nawet na nierozudowanej A500? Zakladajac ze pelna wersja gry bedzie wymagala platnej rejestracji (email,poczta). Probka bardzo wczesnej wer grafiki (teraz jest juz troche lepiej:))

http://img23.imageshack.us/img23/5294/plansza.jpg

(Wszedobyslkie zolte linie sa spowodowane uzyciem do skladu zupelnie nie odpowiedniego narzedzia, uzyte z powodu pracy na linkach, moge szybko podgladac jak to wyglada bez odpalania/podstawiania w programie, wiadomo ze ostatecznie ich nie bedzie)

Dlaczego to pisze?
1.Chcialem wiedziec ile na starcie osob deklaruje sie ze w taka gre chetnie by chcialo zagrac. Bylo by wiadomo czy bedzie odzew ze strony graczy, czy nie szkoda bedzie tego czasu ktory zainwestowalem/zainwestowalismy w produkcje. (Prosze nie wpisywac ze "chce inna gre", chodzi o konkretnie ten klon ten tytul, ale jesli sie nawet takie glosy pojawia to nie wykluczone ze w niedluuuuggggiej przyszlosci moglbym zrobic grafike do innego typu gry. Na wstepie zaznaczam ze nie robie w 3D, nie renderuje wiec w gre wchodza na razie tylko wczesno klasyczne rzeczy i tzw casuale. Na razie na pewno nie RTSy)

2.Chcialbym wiedziec czy chcieli byscie sponsorowac projekt "wydania" tej gry na klasyczna amige? Czy wydatek10-15zl za rejestracje jest do przeskoczenia. Dla mnie i dla programisty (kto wie czy moze i dzwiekowca) bylaby to fajna gratyfikacja, zwlaszcza kiedy osob bylo by wiecej. Z drugiej strony szybko dowiedzieli bysmy sie ile osob gra w taka gre i jakich oczekuje wzmian, udoskonalen.



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 10:45:07
[#2] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

spoko ja to moge zarejestrowac, a nawet zarejestruje jak bedzie taka opcja

[#3] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Ja się pisze :D
[#4] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@wube, post #3

Fajnie to juz sa 2 osoby :)
Zeby zachecic bardziej nastepne osoby, pokaze jak mniejwiecej poruszaja sie prace nad grafika:
1. (bylo tak,15.03.2009) http://img5.imageshack.us/my.php?image=robboshot.png
2. (potem,16.03.2009) http://img19.imageshack.us/my.php?image=plansza.gif
3. (nastepnie, 17.03.2009) http://img16.imageshack.us/my.php?image=002gview.png
4. (niedawno, 18.03.2009) http://img23.imageshack.us/img23/5294/plansza.jpg

Mam nadzieje ze bedzie wiecej chetnych :D Do pomocy rowniez :)



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 14:09:09
[#5] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #4

dyszke ci przeleje za to ze ci sie chce !!! :)

[#6] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Jeśli zamierzacie wydać grę na Amigę 500 i/lub nierozbudowaną A1200 to - całkiem poważnie - warto się zastanowić nad wersją pudełkową. Jest taki niepisany zwyczaj, że nowe gry na klasyczne platformy udostępnia się nieodpłatnie do pobrania z sieci, dając możliwość podziękowania za pobranie poprzez dobrowolne wpłacenie dowolnej lub sugerowanej kwoty, np. przez PayPal - i równolegle zbiera się zamówienia na wersję kolekcjonerską: w pudełku, na dyskietce, z instrukcjami itd. Jestem pewny, że wydanie w ten sposób nowej gry na A500 odbiłoby się szerokim echem na brytyjskich czy niemieckich stronkach o retrogamingu i Amidze (+ darmowa reklama w RetroGamerze gwarantowana) i sprzedalibyście w ten sposób całkiem sporo sztuk. Fortuny na tym nie zbijecie (chyba że wydając konwersję na iPhone'a), zresztą mam nadzieję że nie o to tutaj chodzi. Natomiast satysfakcja powinna być odpowiednio większa :)
Oczywiście logistycznie jest to przedsięwzięcie nieco skomplikowane, tutaj macie przykłady gier wydanych w ostatnich miesiącach na małe Atari:
http://gr8.atari.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=75&Itemid=28 (polecam przeskrolować w dół i zobaczyć fotki)
http://yoomp.atari.pl/
Może warto skontaktować się z ludźmi odpowiedzialnymi za wydanie tych produkcji i podpytanie, w jaki sposób zostało to przygotowane.
[#7] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@galu, post #6

Jak dla mnie pomysł genialny. Jakby coś to proszę o wiadomość na maila w sprawie płatności. trzymam mocno kciuki, powodzenia!
[#8] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Nie grałem w to nigdy, nie ciągną mnie te gry, ale finansowo mogę Cię wesprzeć tak jak moi przedmówcy.

Czyli jestem trzeci.

[#9] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Hubez, post #8

Ja jestem czwarty jakby co :) . Jakieś szczegóły proszę na email bo często jestem "w trasie", a emaila wieczorem zawsze odbieram.

azzorek@interia.pl

Pozdrawiam i życzę powodzenia!



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 19:51:46
[#10] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@galu, post #6

Jeśli zamierzacie wydać grę
No na razie mam/y zamiar skonczyc produkcje, narzucilem spore tempo, i wiele zmian graficznych ktore trzeba bedzie uwzglednic w kodzie, mam nadzieje ze Minniat znajdzie czas i chec na prace i ukonczenie dziela.

równolegle zbiera się zamówienia na wersję kolekcjonerską
Na razie chcialbym jak najbardziej dopracowac i skonczyc obecna wersje, ale tak na marginiesie to siedze w poligrafii i zlozenie profesjonalnych materialow do druku jak instrukcje i okladki ew pudelko nie bylo by problemem.
Napisalem Minniat owi ze min mozna by bylo zinwestowac w wytloczenie gry na Cdromie z wytloczonym obrazkiem. Zanim rzuca sie na mnie harpie z pytaniem "a po co"? A np min po to zeby dograc na plycie kilka utworow dobrej jakosci do sluchania podczas gry.

chyba że wydając konwersję na iPhone'a
Jak juz pisalem wczesniej, pomimo szczerej checi z mojej strony wszystkie produkcje jakie zaczynalem z kims spelzly na panewce. Moze jeszcze nie moj czas.

Może warto skontaktować się z ludźmi odpowiedzialnymi za wydanie tych produkcji
Jak napisalem wczesniej, pierwszorzednie zalezy mi na ukonczeniu gry (no z mojej strony stoi tylko grafika) i zebraniu opinii zarejestrowanych uzytkownikow, dzieki temu bedzie mozliwe w przyszlosci szybkie poprawienie/dopracowanie produktu. Po tej fazie chcialbym pokusic sie o wydanie kolekcjonerskie dzieki min zebranym pieniazkom z rejestracji. Priorytet to na razie ukonczenie gry.
Pojawia sie kolejne pytanie, bardzo wazne czy po tej fazie znajdzie sie ktos kto chcialby "ponownie" zakupic gre ale w pudelku, na CD??
Z mojej strony moge napisac ze jesli zonka nie odetnie mnie od pradu to bede pixlowal ile sie da. Mam jeszcze kilka innych pomyslow dot tej gry ale nie wiadomo czy sie uda/bedzie chec je przeniesc na kod. Tu potrzebna jest przedewszystkim motywacja ze strony potencjalnych odbiorcow.



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 20:43:27
[#11] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@HOŁDYS, post #5

Bardzo sie ciesze z takich spontanow :) oby wiecej takich :D

[#12] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #10

Spytajcie może na EAB ile osób byłoby zainteresowanych nabyciem takiego wydawnictwa (CD + dyskietka dla gołej A500) i na tej podstawie oceńcie, czy ten pomysł w ogóle warto rozważać (tylko dodajcie, że nie chodzi o AMOSa - amigowe gry Made in Poland nie mają zbyt dobrej opinii na świecie ;)). Oczywiście nie chodzi tutaj o żadne względy praktyczne, a czysto kolekcjonerskie (ze strony kupujących) - a z Waszej strony nie powinno chodzić o względy finansowe, bo jeśli tak - to spóźniliście się o jakieś 12-15 lat :) Ale Hobgoblina na cartdridge'u (swoją drogą bardzo słaba gra) sprzedawano z tego co pamiętam po 50 euro za sztukę.



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 20:58:44
[#13] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@galu, post #12

to spóźniliście się o jakieś 12-15 lat
To raczej wyklucza wzgledy finansowe :) Jestem realista i wiem ze na martwym rynku nie zbije fortuny, uczepilem sie na razie tego projektu, mam nadzieje ze dane bedzie mi go ukonczyc. Sa plany moze nie jakies dalekosiezne. Nie wykluczam ze bedzie to dla mnie poczatek i koniec na tym poletku. Chcialbym dolozyc staran zeby wyszlo z tego cos z klasa. W strasznej depresji ostatnio jestem.

[#14] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Witam,

Mam pytanie, bardziej techniczne.
Czy będzię scroll w tej grze, znaczy się czy mapy będą większe niż ekran ?

Pozdrawiam

[#15] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@asman, post #14

Będzie.

[#16] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Jestem chętny. Panowie gratuluję i cieszę się bardzo że coś powstaje OK

[#17] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #4

Kolejny update pokazujacy mozliwosci graficzne:
(stan na 20 03 2009) http://img15.imageshack.us/my.php?image=plansza2.jpg

[#18] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #17

całkiem całkiem :)

[#19] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

Jeśli gra zadziała na A1200 to ja jestem chętny :)

[#20] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #17

Grafika pierwsza klasa, pomysł (inspiracja) na grę tak samo - oby "production value" wypadło równie dobrze (dodanie animacji obiektów, soundtracku, menusów czy loadera, intro :) ). Trzymam kciuki! A jeśli rzeczywiście będzie zainteresowanie pudełkową wersją na A500/A1200 to przecież można ją potraktować jako zwieńczenie (za jakiś czas) Waszej pracy - wersję DeLuxe - i wtedy chyba nie musicie się z tym wszystkim śpieszyć już teraz :)

Luźna sugestia (moje prywatne zdanie): Jeśli levele będą mądrze pomyślane, to "jednoekranowy" (brak scrollingu) gameplay powinien się bardzo dobrze sprawdzać. Np. była kiedyś taka "malutka" gra na Atarynkę i 286 - swoją drogą współtworzona prze autora atarowskiego Robbo, p. Pelca - pt. "Heartlight", gdzie cały bajer polegał na tym, że etapy mieściły się w całości na jednym ekranie i główkowanie dotyczyło planszy którą mieliśmy przed oczami a nie gdzieś poza widzialnym obszarem. Tu można pograć przez przeglądarkę (Java): http://www.steike.com/games/heartlight/ Przykładów zastosowania tego rozwiązania jest cała masa - ktoś w innym wątku przypomniał np. "Adventures of Lolo" z NESa.



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 22:24:36
[#21] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@galu, post #20

przecież można ją potraktować jako zwieńczenie (za jakiś czas) Waszej pracy
Tak w planie jest wer takiego wydania, ale pod warunkiem ze zarejestrowani i osoby zaznajomione juz wczesniej z gra beda chcialy nabyc takie wydanie.

Jeśli levele będą mądrze pomyślane, to "jednoekranowy" (brak scrollingu) gameplay
Bedzie scrolling, pierwsza znana mi wer przekazana prez Minniat, zawierala juz takie plansze, aktualnie raczej pracujemy/skupiamy sie nad wymysleniem i dodaniem, usprawnieniem "ficzersow", oraz z mojej strony grafiki.

Fajnie ze jest jakis pozytywny odzew, postaram sie ozywiac watek nowymi "przeciekami". Milo ze jest juz 8 wyraznie zainteresowanych i jasno zadeklarowanych osob :)



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 23:12:13
[#22] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #1

1.Chcialem wiedziec ile na starcie osob deklaruje sie ze w taka gre chetnie by chcialo zagrac.

Ja! Robbo, Boulder Dashe itp. to jest to co tygrysy lubia najbardziej. Co do rejestracji to 10-15 zl jest ok. Wiecej nie dam. Zagraniczniakom z zachodu ciągnijcie 10 euro/zielonych. Ludziom ze wschodu odpowiednik naszych 10-15 zl. I tak coby gra oprocz fajnej grafiki miala takze wybor fajnych modulow! :)
Dzilala na kartach GFX i odpalala takze na aos4/mos. Kurcze Robbo to jest to! :)
[#23] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Andrzej Drozd, post #22

Mysle ze znajdzie sie nas duzo wiecej ( min. 50), tylko nalezaloby oglosic sie na EAB'ie lub Lemon'ie. Poza tym, robienie ankiety przed zakonczeniem prac na tez jakies takie.... dziwne jest. Po prostu dopracujcie gre i kropka.
Im lepsze pierwsze wrazenie zrobi tym wiecej chetnych sie znajdzie...
OK
[#24] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@selur, post #23

nalezaloby oglosic sie na EAB'ie lub Lemon'ie
Na razie nie mamy gotowego produktu, ani demonstracji ktora wykorzystywala by wszystkie "ficzersy". Mysle ze przyjdzie jeszcze czas, moze i na to :D

robienie ankiety przed zakonczeniem prac na tez jakies takie.... dziwne jest.
mysle ze ta ankieta jest jak najbardziej sluszna, na starcie juz wiemy ze odzew bedzie, ludzie pozytywnie reaguja na podstawie screenow ktore robimy w trakcie tworzenia. Co w tym dziwnego? Ty nie reagowal bys pozytywnie gdybys cos dlubal a ktos poklepal by cie po plecach i powiedzial "facet, to nie jest zle, pracuj dalej chetnie to zobacze w calosci"?

Po prostu dopracujcie gre i kropka.
Silnik powstaje od podstaw, nowy ktory obsluzy nowa grafike i da zupelnie nowe dodatkowe mozliwosci. Przedewszystkim animowane elementy dynamiczne i statyczne. Dlatego nie mozemy mowic tu o dopracowywaniu.

Im lepsze pierwsze wrazenie zrobi(...)
Oczywista oczywistosc, ale lepsze wymaga zawsze duuuzo pracy :)



Ostatnia modyfikacja: 21.03.2009 23:32:44
[#25] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Andrzej Drozd, post #22

Gra wyjdzie na zwykłą Amigę 1200, ale będą też porty pod kartę graficzną i OS4.0. Wspólnie z Krzyśkiem ustaliliśmy, że gra będzie taką mieszanką gatunków, odchodzimy od idei Robbo, czyli zwykłej gry logiczno-zręcznościowej. Nie wykluczone że gra będzie miała również elementy RPG. Silnik gry będzie znacznie bogatszy od tego co mogliście zobaczyć w mojej interpretacji Robbo.

[#26] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Minniat, post #25

Na klasyczną AMI (np. 500) piszecie w Assemblerze czy C++? Jeśli tak to w jakiej wersji? Gdzie można coś poczytać o tym jak pisać aplikacje w C++ wykorzystując SPIRTE'y, MODy, tryby graficzne itp? Są jakieś biblioteki do C++ na klasyczną AMI które umożliwiają łatwe programowanie gier czy koniecznie jest zagłębianie się w assembler?

[#27] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@pong777, post #26

Heh, nie jestem moderatorem, ale zalozylem ten post zeby ludzie mogli sie czegos dowiedziec o projekcie i ew wpisac na liste, a ty mi tu o programowaniu wyskakujesz :)
Zaloz watek w dziale "PROGRAMOWANIE", tu sami swojacy, na pewno ktos ci pomoze jak ma wiedze :)

[#28] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@galu, post #20

A propos gry Heartlight, to ta gra wyszła także na Amigę i z tego co można się dowiedzieć z wywiadu z autorami AmiTekstu, to oni są autorami wersji na Amigę.

[#29] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #27

(2009 04 13) http://img518.imageshack.us/img518/173/grafikadogry.jpg

Troche wiecej grafiki, min poprzednia wersja glownego bohatera.

[#30] Re: Klon gry klasycznej, kto sie pisze?

@Koyot1222, post #29

fajnie :) ja na pewno doloze cegielke !

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem