[#2011] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Ralpheeck, post #2010

Po przejściu Battle Isle Moons of Chromos, zacząłem troche łupać w History Line. Niestety graficznie jest gorzej od BI, i nawet na crt troche wszystko się miesza. Co dziwne Lepiej wygląda na LCD nic crt. Grafika w BI byl mega przyjemna na crt. Dodam że w latach 90 dzięki Informacjom historycznym oras ciekawostkach w History Line dostawaliśmy 5 z historii. ;)

Troche odkrywam ponownie Alen breed Tower Assault zawsze mam ciary od muzyki z menu. Mega. Strasznie przyjemnie się chodzi po tych korytarzach z Civilian Zone . No a ze czlowiek lepiej zna angielski niż za dzieciaka to więcej rozumie co i jak i klimacik lepszy
2
[#2012] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mateusz_s, post #2011

Terminator 2: The Arcade Game

Solidny celowniczek. Muzyczka ok, ale szkoda, że nie ma wtedy żadnych efektów dźwiękowych. Aż żałowałem, że nie mam drugiej sprawnej myszy i nie pyknę z młodym. Niby można na joysticku, ale szczerze nie polecam.
[#2013] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #2012

W duchowego następcę Jaguara.
Może nie do końca amigowego ale przynajmniej ze świetnym remixem najwspanialszego utworu Martina Ivesona "Moody Breeze"



(Speedy Breeeze Remix by Coups z #Amigaremix)
[#2014] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@michalmarek77, post #2013

Settle The World
link

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 17:44:57 przez mwb113
1
[#2015] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mwb113, post #2014

Amigowe Puyo-Puyo czyli Minskies Furballs.

Jakby nigdy nic odpaliłem niedawno i namówiłem młodego na sparring. I teraz od kilku dni mamy co najmniej jeden meczyk dziennie.
[#2016] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #2015

Catch em.
Dyna Blaster.
Troddlers

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 14:25:32 przez mwb113
[#2017] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mwb113, post #2016

Turbo santa dx22
tubular worlds aga
moonshine racers
minskies the abduction aga
pinball brain damage
gunbee f99
uridium II
Super Street Fighter II AGA
[#2018] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@twardy, post #2017

Top Gera 2 (CD32) - jestem teraz we Francji, powoli do przodu
Breathless - zostały mi ostatnie 2 poziomy w ostatnim świecie, świetna gra, jak na amigowe standardy oczywiście
PREY: An Alien Encounter (CD32) - fajnie wykonana z tym że bardzo krótka i łatwa według mnie, ale i tak przyjamnie się gra
[#2019] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2018

Warzone!
2
[#2020] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2019

Właśnie obczajam Global Effect niby w wersji PL, niby bo po za komunikatami w grze wszystko jest po angielsku, w 'epoce" miałem to w oryginale i wydaje mi się że wszystko było tłumaczone włącznie z opisem misji.
1
[#2021] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mike100, post #2020

Ostatnio sobie usiadłem i ciągiem przeszedłem 30 leveli "Fun" w Lemmings.
Muza robi robotę. Po wszystkim zassałem sobie Amigowy soundtrack na fona. Ba! Zassałem nawet wersję PC AdLib - też świetne brzmienie! Polecam zapoznać się z "konkurencją"
4
[#2022] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ja od kilku gry przemierzam szlaki handlowe w Aquabyss i ta gra mi przypasowała jak mało która. Dawno już dla gry nie byłem w stanie poświęcić tyle wolnego czasu, a mam go niewiele. Jak ktoś lubi handlówki to warto się nad nią zastanowić. High-score online wpływa motywująco. Im więcej mocy obliczeniowej w Amidze, tym gra będzie płynniej i szybciej działać. Ma to znaczenie podczas przemierzania bezkresów oceanu.
3
[#2023] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@ITU, post #2022

North & South.

Robię taki numer, że grająć Unią rozwalam najpierw K. ale zostawiam jedną jednostkę np. z jednym żołnierzem, który ucieka z pola walki. Odcinam im kolei, a sam rozbudowuję swoją armię. Ustawiam ją na górze mapy - wszystkie stany. Potem wycofuję się z południa, pozwalając aby odzyskali kolej, zdobyli mój fort, port itd. I bronię się ile się da na samej północy, bez kolei i posiłków.

Udało mi się max. do 1870 roku ! 84 miesiące w planszy końcowej :)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 00:47:36 przez aMifan

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 00:48:05 przez aMifan
7
[#2024] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2023

Coś takiego jak na tym zdjęciu. I bronimy się ile się da :)

https://zapodaj.net/dffc464cc762c.jpg.html
2
[#2025] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2024

Fury of the Furries. W końcu mogę odpalić grę w NTSC i cieszyć się nie tylko większą dynamiką rozgrywki ale przede wszystkim muzyką (a właściwie prędkością odtwarzania) jaką pamiętam za szczenięcych lat ok, racja
[#2026] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@szczupi26, post #2025

Ooo ciekawe, też muszę ją odkurzyć :) Ta muzyka, ten klimat :)
[#2027] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Slamtilt ! :)
[#2028] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@aMifan, post #2027

Port Sindicate RTG - nawet chodzi spoko
[#2029] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mwb113, post #2028

Wczoraj zacząłem a dzisiaj skończyłem Labirynth of Time dla CD32. Całkiem fajna i ciekawa. Pomieszałem na końcu z tymi dźwigniami w ziguracie i musiałem tam wracać więcej razy niż bym chciał ale w końcu udało się.
[#2030] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2029

Wczoraj :

Chaos Engine , Alien Breed , Project X na A 500 mini , bo Amiga 500 spoczywa w pudelku i czeka na downgrade , czyli powrotny montaż stacji dyskietek i status zabytku szeroki uśmiech
1
[#2031] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Merlin_PL, post #2030

Atomix (dziś skończyłem) i Arkanoid.
[#2032] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2031

Port Sindicate pod WOS chodzi bardzo dobrze polecam
Potrzebne do gry pliki z PC ver. Dos
[#2033] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mwb113, post #2032

Dzisiaj dla odmiany przeszedłem Inherit the Earth Quest for the Orb także na CD32. Nie mogłem zapisać z braku miejsca w pamięci więc musiałem siedzieć i przejść całe za jednym razem.
[#2034] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2033

Dzisiaj dla odmiany przeszedłem Inherit the Earth Quest for the Orb także na CD32. Nie mogłem zapisać z braku miejsca w pamięci więc musiałem siedzieć i przejść całe za jednym razem


Szacun. Mnie ta gra rozłożyła tym dreptaniem tam i z powrotem.
[#2035] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kempy, post #2034

Dreptania jest dużo ale do zamku psów. Później jest z górki. Najgorzej było w tej cholernej wiosce. Ile ja tam się nalazilem zanim znalazłem to ich miejsce spotkań loży i wszechwiedzącego orba.

Jeszcze tak na marginesie to CD32 nawet z Fastem jest trochę za słaba na tę grę bo miejscami zdarzało się jej nieco zwolnić. Widziałem kiedyś gdzieś, chyba na YT, taki adapter za pomocą którego można było podpiąć kartę turbo z 1200 do CD32. Chętnie bym takie cudo włożył razem z moją ACA1221 aby poprawić osiągi CD32. Wiem że można łatwiej za pomocą TF330 ale mimo wszystko chętnie bym to wypróbował.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 01:01:50 przez nostrum666
[#2036] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2035

Dzisiaj podjąłem się przejścia Darkseed CD32 ale chyba coś spartolilem bo po wyjściu z więzienia prawnik, który miał się ze mną spotkać za domem niestety nie czekał tam na mnie. Nie było go też na jego posesji więc chyba muszę zacząć drugi dzień od nowa. Na szczęście zapisałem grę na koniec pierwszego dnia gdzie wszystko raczej zrobiłem jak trzeba więc jutro spróbuję raz jeszcze.

Jeszcze tak rekreacyjnie przeszedłem sobie Moonstone, także na CD32.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 19:57:46 przez nostrum666
1
[#2037] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2036

Jeszcze tak rekreacyjnie przeszedłem sobie Moonstone, także na CD32.




OK
[#2038] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Dokończyłem Arkanoid i zacząłem grać w Arkanoid: Revenge of Doh. O ile pierwsza gra jest bardzo dobrą konwersją, to druga wypada słabo: mniejsza wysokość ekranu i niższa dynamika gry. Całe szczęście, że pierwszego Arkanoida nie robiła na Amigę firma Imagine.
[#2039] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@PopoCop, post #2038

Właśnie skończyłem Darkseed, CD32 oczywiście. Okazuje się że niczego wczoraj nie zepsułem, po prostu nie czekałem dostatecznie długo na prawnika, który zjawia się o 18. Tak czy inaczej poszło całkiem sprawnie. Ładna gra ale wyglądała by lepiej w większej ilości kolorów.
Następny chyba będzie Heimdall 2 także na CD32, zobaczy się.
1
[#2040] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@nostrum666, post #2039

nie czekałem dostatecznie długo na prawnika, który zjawia się o 18


W grze można przyspieszyć upływ czasu klawiszem "T".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem