[#31] Re: Pierwsza gra na Amidze

@waldiamiga, post #27

Niech ci bedzie, było to dawno, A600 była produkowana tylko rok, więc musiało to być na wiosnę 1993 roku, Pamiętnika nie piszę ,a szkoda....


[#32] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Amigę zakupiłem jakoś koło 2000 roku. Przez długi czas tylko leżała sobie na półce, czekając na twardziela. A gdy już wszystko działało, to pierwszą odpaloną grą mógł być oczywiście tylko Turrican 3 - przecież to właśnie dla niego kupiłem ten komputer.
W ogóle nie wiem czy to dobrze czy źle, ale można powiedzieć że ominął mnie cały szał dyskietkowania. HDD miałem od samego początku i zbierałem głównie gry pod WHDLoad. Gier na dyskietkach miałem kilka na krzyż, a to i tak tylko przejściowo, oczekując na installery. Zatem nostalgia zmieniania dyskietek w Mortalu 2 czy innym Steel Sky mnie nie dotyczy, choć oczywiście raz czy dwa doświadczyłem tej dyskoteki grając u kumpli jeszcze przed zakupem swojego sprzętu.



Ostatnia modyfikacja: 12.02.2011 03:07:50
[#33] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

To i ja się podzielę swoim wspomnieniem :)

Pewnego chłodnego dnia była chyba końcówka roku 95 ,zaniepokoiłem się bo kumpel od kilku ładnych dni nie dawał oznak życia ..i chodziły słuchy że ma jakiś nowy nabytek .Więc trzeba było udać się i zrobić rozeznanie . Wbiło mnie w fotel a oczy miałem jak 5 zł jak zobaczyłem co się dzieje na ekranie TV. Ktoś z domowników właśnie młócił w Microcosm . Oczywiście chwilę później i ja zagrałem ,to była moja 1 gra na Amidze , oraz myśl "muszę to coś mieć" chodzi oczywiście o Amigę CD32 :) .

Miesiąc może dwa później miałem już swoją konsolkę z Oscar/Diggers i Chaos engine .



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2011 20:17:37
[#34] Re: Pierwsza gra na Amidze

@rafgc, post #24

"pierwsza gra jaką kiedykolwiek zobaczyłem po raz pierwszy łącznie z Amigą to były Worms."


Pierwszą grą jaką widziałem na Amigę to był oczywiście "Super Frog" odpalony w sklepie komputerowym :) . Co to były za czasy widziałem jak dzieciarnia przychodzi z czystymi dyskietkami a za pare złociszy nagrywano na nie grę . A ja byłem tam głownie z powodu składanek "spod lady" na swoje C64 .Marzyła mi się A500 oj marzyła ..nic z tego nie wyszło :( .
[#35] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Hmm... pierwszą grą którą zobaczyłem na Amige był Pang. Było to około '92 w sklepie komputerowym żeby reklamować w nim Amigę na sprzedaż. Miałem wtedy C=64 i zaczęła mi się marzyć Amiga.

Pierwszą grą natomiast w którą zagrałem było Shadow of The Beast III jakieś pół roku później, jak bogatszy kolega dostał A600.

Natomiast moją pierwszą kupioną grą było Fire & Ice. Gdzieś koło roku '94 kiedy to dostałem A600.

[#36] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Minniat, post #25

Najpierwsiejszą grą, jaką odpaliłem na mojej własnej Amidze (CD-32) był Oskar. Szok.

[#37] Re: Pierwsza gra na Amidze

@OSH, post #36

Ja grałem w the settlers na a1200,amiga jeszcze kupiona za grosze bo byla uszkodzona.(zielony obraz był tylko;)
[#38] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Uuuu..ja dostałam Amisię (500 konkretnie) na komunię...
To był 1993 rok.
A pierwsza gra w jaką zagralam, to był Toki i Apidya ^^

@Tenchi: w dyskietkowaniu był pewien urok ;)



Ostatnia modyfikacja: 28.02.2011 01:51:47
[#39] Re: Pierwsza gra na Amidze

@_arti, post #13

Znowu zapomniałem tytułu. Szło się jakimś mnichem do góry ekranu, widok jak w "Warzone", rzucało kamienie, zaklęcia itd. Producentem był Infrogrames?

Mam! To był Mystical!!!!

http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=2098



Ostatnia modyfikacja: 06.03.2011 01:33:04
[#40] Re: Pierwsza gra na Amidze

@aMifan, post #39

Moje pierwsze spotkanie z kompem było u kumpla.Miał C-64 pierwszą grą w którą grałem był Bruce Lee i Comando potem Bulder Dash, ech co to były za czasy OK. Na amidze zagrałem parę lat później u innego kumpla była to A600, a gra to Skaut kwatermaster . Gdy miałem już swoją pierwszą A600 pierwszą zakupioną grą była Diuna 2 i ta gra zapisała mi się w podświadomości bo na pc też grałem w diunę i teraz mamA1200 i też gram w Diunę2. Mój pierwszy komp to C-64 kupowałem wtedy gry na kasetach były to tytuły: Władca ciemności, Miecze Valdgira, Gwiezdny kupiec, Najemnik,Hans Kloss,Q10 i wiele innych których już nie pamiętam. Cha to były czasy!

[#41] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Mój pierwszy kontakt z amigą to oczywiście Sensible Soccer ok roku 1992 u brata ciotecznego. Szczękę zbierałem z podłogi z wrażenia i odrazu wiedziałem jaki będzie mój następny komputer po c64. Ehh to były czasy OK

[#42] Re: Pierwsza gra na Amidze

@kutafon, post #41

Moja pierwsza Amiga to A500 kupiona w 1992 roku. Gra - Superfrog.

[#43] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Kot, post #42

Oj, caco, caco. Mam cie nie kocha czy jak?

Czy możemy ci jakoś pomóc?
[#44] Re: Pierwsza gra na Amidze

@kutafon, post #41

Witam

Moją pierwszą grą na Amidze był bodajże Barbarian. Pierwsza część.
W 1987r na mojej pierwszej 500. Pamiętam pudełko z cholernie cyctatą babką:)
Niestety - przepadło gdzieś w czasoprzestrzeni.
Wtedy nie miałem pojęcia z jakim sprzętem :)
Ale DPaint był boski :)


Swoją drogą- na Barbarianie II też widnieje ta babka :) Fajne pudełko....

Pozdrawiam

[#45] Re: Pierwsza gra na Amidze

@michalmarek77, post #44

Ponoc to laska od Barbariana to zona Davida Whittackera, autora muzyk do gier

Moja pierwsza gierca ktora zobaczylem na Amidze to Defender of the Crown, cholera wie ktory to byl rok ale mogl byc 1986, Gielda Bajtka, pokazywali to ludzie ktorzy pozniej prowadzili Serwis Amigi w Stodole. Dlugo nie bylo lepszej gry...

Swoja Amige A500 kupilem w 1990 pamietam bo nowością był Saint Dragon i to pierwsza gierca ktora u siebie odpalilem...



Ostatnia modyfikacja: 09.03.2011 08:31:36
[#46] Re: Pierwsza gra na Amidze

@aMifan, post #39

Taaaak... Mystical - moja pierwsza gra na A500 (styczeń 1992r) u kuzyna. Wracam do niej chętnie do tej pory :D Wtedy oszalałem na punkcie Amigi (miałem wcześniej klona Atari 2600 a potem C-64 z magnetofonem).

[#47] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Ancestor, post #45

Wychodzi na to, że to jednak nie jego żona co najwyżej młodsza siostra (księgowego) lub tylko zbieżność nazwisk- ona woli raperów..

Link do Maria W.



Ostatnia modyfikacja: 17.04.2011 10:22:51
[#48] Re: Pierwsza gra na Amidze

@BULI, post #47

O ja nie mogę, laskopedia



Ostatnia modyfikacja: 18.04.2011 19:30:37
[#49] Re: Pierwsza gra na Amidze

@OSH, post #48

Rok 99' lato.
Pojechalem do kumpla a on przywital mnie tekstem "grales w Walkera?" :)
3 miesiace pozniej odkupilem amige 500 od kumpla i odpalilem Super Frog-a :D

[#50] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Thergal, post #49

Wybacz, że się czepiam ale to jest dosyć często powielany błąd. Nie ma czegoś takiego jak Super Frog. Jest za to Superfrog. :)


Benedykt Dziubałtowski

[#51] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Benedykt Dziubałtowski, post #50

Kazdy popelnia bledy hehe :)
Ale o tym juz bede pamietal :)
Po Superfrog-u gralem w Amoeba Strip, takie kolko i krzyzyk z rozbieranymi laskami

[#52] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Swoją pierwszą Amigę kupiłem w roku 1992, a była to oczywiście Amiga 500 z 1MB RAM. (miała przełącznik konfiguracji rozszerzenia - 0,5MB CHIP/0,5 SLOW i 1MB CHIP RAM. Pierwszą grą jaką zagrałem na Ami (jednak nie na swojej, było to rok wcześniej u kuzyna) był Stunt Car Racer. Do tego były też Super Hang-On, Beach Volley, Sherman M4, Lemmings oraz Test Drive 2.

[#53] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Kaleid, post #52

pierwsza amiga 90 rok 500 pierwsza gra COLGATE
a c64 mialem kurde juz nie pamietam 87-89? jakos tak ale pierwszej gry nie moge sobie przypomniec mimo ze c64 byl moim pierwszym kompem to początki Amigi lepiej wspominam

zauważcie ze wiekszosc tutaj forumowiczów wychodzi na to jest podobnych roczników :)
ja moge podsumować to wszystko w ten sposób uroddzilismy i wychowalismy sie w najlepszym okresie początków ery komputerów
teraz dzieciaki oprocz internetu i windowsa 7 nic nie znaja a jeszcze lepiej jak pan serwisant informatyk przyjedzie do domu i naprawi windowsa bo przestal dzialac
tak panowie prawidziwi komputerowcy to roczniki 75-85 :) zal mi dzisiejszej mlodziezy ze nie zaznaja tych setek godzin przed lemmingami i super frogiem z kolegami na przerwie szkolnej mialem 100 m do szkoly potrafilismy na 15 minutowej przerwie przyleciec do domu i rypac rundke w mortala czy cannon foder




Ostatnia modyfikacja: 09.07.2011 13:06:26



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2011 13:09:30



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2011 13:12:30
[#54] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Kaleid, post #52

Moja pierwsza Amiga (500) miała pół mega, a po kilku miesiącach doszło rozszerzenie z 0,5 mega no i pierwsza moja gra odżyła na nowo (lotus2) ;) Pamiętam jak dziś, jak kupowałem z ojcem nowy komputer we wrocku ;) Gratis dostałem właśnie lotusa 2 ;) Ciekawe gdzie się teraz podziewa moja amiśka ;) W 1997 sprzedałem ją o ile dobrze pamiętam za ponad 500 zł ;)

[#55] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Sebus69, post #53

Konsolowcy znają i chętnie grają w klasykę. Warto sprawdzic Gameroom Microsoftu na 360/windows.
Dzis PC /komputery/ to niszowe sprzety do grania hobbystycznego. Majac iPad'a / PS3/ Wii / X360 z klasyka stykaja sie ludzie na co dzien i chetnie te klasyki kupuja!!

I to jest piekne!

[#56] Re: Pierwsza gra na Amidze

@michalmarek77, post #55

A czy jest to związane w jakiś sposób z tematem ? - nie wydaje mi się!

Dość mam już tego gównianego Konsolowania!!!

...i przy okazji : puszczenie pawia

[#57] Re: Pierwsza gra na Amidze

@(V)(I)mothe(P), post #56

a ja pamietam jak znajomy mojego ojca chciał się pozbyć atari 65XE i to był mój pierwszy komp a pierwsza gra to super cobra na atari, miodzik straszny, amigę nie pamiętam kiedy mi rodzice kupili ale dostałem w zestawie 2 gry, operation lemmings i jakiś inny gniot, oczywiście gry choć mega kiczowate, pamiętam że grałem w nie z bratem i się podniecaliśmy grafiką i muzyką, po przeskoku z atari wszystkie gry wyglądały wyśmienicie :) grało się nawet najgorszy SH*T, dopiero z biegiem czasu człowiek zrobił się wybredny :)



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2011 18:54:13
[#58] Re: Pierwsza gra na Amidze

@QUAD, post #57

Pinball Fantasies albo Pinbal Dreams! Już nie pamiętam! rainbow Islands rządził i Japes Pond 2: Name RoboCod! Body Blows kultowe i szef korporacji albo jakiś tam mafiozo a okularkach!



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2011 15:33:48
[#59] Re: Pierwsza gra na Amidze

@cemaxx, post #1

Ja na swoją Amigę musiałem sobie zapracować, prezentów takich nie dostawałem, kieszonkowego też nigdy nie widziałem. Pozostało mi oglądać tylko u kolegów. Jak już się dorobiłem, to uradowany wleciałem do sklepu z funduszami operacyjnymi, to stały 2 sztuki A500. Wybrałem tą lepszą - A500+ z 2.5MB RAM. Był to dopiero rok 1998. Ale co niektórzy i tak mi zazdrościli tej pamięci Pierwszą grą był Lotus III.

[#60] Re: Pierwsza gra na Amidze

@Esio, post #59

DO wszystkich. Proszę się trzymać tematu wątku. Na ppa jest inny temat w którym można podyskutować o swojej pierwszej Amidze i o swojej pierwszej grze.


Benedykt Dziubałtowski

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem