[#1] Retro Konsole Muzyka Komputery Video
Postanowiłem wrzucić linka do nowo utworzonej grupy fb:
https://www.facebook.com/groups/retromuz/

Wielu z nas ma różne zainteresowania, nie tylko Amiga ale też np. muzyka, posiada retro konsole czy też obecne ps4/xone/switch/..., siedzi w temacie edycji video czy też poszerza swoje horyzonty o inne platformy...... tego jest nieskończona ilość zagadnień a może po prostu chciałby polecić płytę CD wartą zakupu itd...
Wiem że tego jest mnóstwo w bardziej tematycznych grupach ale może taki mix by się sprawdził w jakimś stopniu a tym bardziej z gronem osób z PPA ( i nie tylko oczywiście).
Jakieś ciekawostki zawsze można wrzucić co nie zawsze nadaje się np. do newsa na PPA a na grupie swoboda zamieszczania, poza tym nie wszyscy wchodzą na PPA i dzięki temu ktoś się natknie przypadkowo na temat związany z czymś ciekawym.

Nie wiem czy to ok pomysł ale zapytać można. Jak nie ma sensu to nie ma tematu ale chciałem się z tym podzielić i zapraszam serdecznie.

Osobiście zajmuję się również twórczością muzyczną i np chętnie się podzielę linkiem do mojego ostatniego kawałka do którego zmontowałem proste video:
https://www.youtube.com/watch?v=sWLE4IYWqhQ

Jako że wychowałem się na atari i amidze i naoglądałem się dem więc może komuś się spodoba ;)

Nie chciałbym być też jedynym administratorem grupy na fb bo nie o to mi chodzi, jak nic więcej to może chociaż fajna grupa by powstała.
Pozdrawiam i czekam na dołączanie do grupy i oczywiście komentarze na forum co o tym myślicie
[#2] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

ostatniego kawałka


fajne OK
.
[#3] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Muzyka całkiem niezła, choć nie moje klimaty i głuchy jestem jak pień ;)

A grupę można sprawdzić- sam osobiście siedzę bardziej w konsolach głównie PSX.
[#4] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Muzyka fajna klimatyczna ale za wolna do tego co leci w tle.
Co nie zmienia faktu muza naprawdę dobra .

Ogólnie demo pierwsza klasa 1
OK



Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 11:26:56 przez Dorian3d
[#5] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Dorian3d, post #4

Dzięki że się podoba
Może rzeczywiście w niektórych miejscach mogłem jeszcze bardziej spowolnić obraz, chciałem aby było dynamicznie i z energią...
[#6] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Mi kawałek podoba się bardzo. Zbliżony stylowo do ostatniej twórczości TD. Gratuluję!
[#7] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@virago, post #6

Dzięki że się podoba szeroki uśmiech

Jak komuś podoba się music i ma konto spotify to zapraszam:
https://open.spotify.com/album/79Ngo7JIh78q37U4nFEUmg

Oczywiście jestem tez w sklepach itunes / google play...:
https://itunes.apple.com/pl/album/positive-value-single/1324223709?l=pl

https://play.google.com/store/music/album?id=B5ljlhvlszkckyih5zsflbl2yt4&tid=song-T6dgmne4enm42rv33whxskt2vvq

Wkrótce będzie tego więcej w postaci nowych singli i kompletnych albumów, również kawałek Atarmiga który zamieściłem w konkursie muzycznym PPA

Więcej na:
http://atarens.art.pl
[#8] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #7

Wprawdzie mam tylko pierwszy stopień umuzykalnienia (rozróżniam kiedy grają a kiedy nie) to utwory bardzo mi się podobają. Publikuj następne OK
[#9] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Muzyka na wypasie :)
[#10] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Denver, post #9

Nie ma mowy o spaniu, noc zarwana, wczoraj zacząłem, dzisiaj skończyłem, może komuś przypadnie do gustu.
Wrzucone na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=KH8lEbvm_nY
[#11] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #10

Bardzo dobre. Co prawda słuchając z YT miałem troszkę nieprzyjemnych trzasków w nagraniu. Być może to wina mojego sprzętu, chociaż z innymi nagraniami radzi sobie dobrze. Jeżeli wysyłasz materiał na YT albo kompresujesz do formatów stratnych warto zostawić jakieś 0.5 dB miejsca przy normalizacji, żeby uniknąć chwilowych przesterowań.
[#12] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Krashan, post #11

A tu mnie zaskoczyłeś. Czysty wave bez kompresji w montażu video dałem. Ja często używam przesterowanych barw, lekko zaszumionych, nawet w tle.. ale o trzaskach nie ma być mowy (chyba że powstały przy wrzutce na yt w co wątpię). Bardzo specyficznie użyłem perkusję i parę barw w tym utworze i może masz wrażenie że są trzaski.... ale zaraz sobie to sprawdzę
[#13] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #12

Obejrzałem to sobie w Audacity i owszem – to nie jest problem przesterowania. Prawdopodobnie efekt specyficznego nałożenia się dźwięków. Ten „trzask” to w powiększeniu około 30 próbek szybkich oscylacji o sporej amplitudzie w pasmie powyżej 10 kHz. I jest powiązany z jednym z brzmień perkusji. W zależności od tła dźwiękowego może zabrzmieć normalnie, albo odbiera się je jako trzask.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 12:20:06 przez Krashan
[#14] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #10

Infinite Mind brzmi naprawdę świetnie. Taka klasyczna, polska EL Muzyka z domieszką czegoś świeżego . Nie myślałeś może żeby wysłać te nagrania do Trójkowego Studia-EL ? Fajnie by było ich posłuchać w eterze.
[#15] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@MarX, post #14

Tu nie ma co myśleć, trzeba słać szeroki uśmiech
Pan Jerzy Kordowicz na bank to umieści w swojej audycji i lepiej się streszczać z decyzją zanim jakiś idiota/idiotka znów zdejmie "Studio el – muzyki" z ramówki.
[#16] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@MarX, post #14

Ależ oczywiście! Byłem już grany w radiu el-muzyki, radiu non-profit, w komercyjnych powinienem w 2018 roku się pojawić ale tutaj jak zapewne wiecie jest kwestia zaiksu, radio z każdego dnia wysyła listę co było grane i muszą płacić zaiksowi, to nie jest tak że sobie tylko puszczą i jest fajnie ;)

Nie mam ciśnienia na nic, malutkimi kroczkami po prostu idę do przodu, muzyka to moja pasja ale oczywiście nie zaprzeczam że fajnie by było mieć też z tego jakieś większe profity ;)
Generalnie już jestem w sklepach cyfrowych a w 2018 roku dopiero się rozkręcę ;))
[#17] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #10

Muszę przyznać- bardzo zajefajny klimat OK
[#18] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Kto śpi ten śpi, przymusowe wolne ale nie będę zainteresowany dzisiejszym śledzeniem kilku magów więc spożytkowałem czas na muzykę, posiedziało się przy syntezatorach.
Właśnie wrzuciłem na youtube, miło jak się spodoba:
https://youtu.be/snDttUcmJsU
[#19] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #18

Utwór jest świetny kompozycyjnie i słuchałoby się go znakomicie, ale mam dwie uwagi. Po pierwsze brzmi jakby cały był przefiltrowany, żeby obciąć górę. Czy to celowe? Po drugie w 2:38 pojawia się taki przeciągły dźwięk, ten akurat nie jest przefiltrowany i dla mnie był wręcz fizycznie przykry. Słuchałem w słuchawkach, dość głośno i musiałem natychmiast przyciszyć, a nieprzyjemne uczucie pozostało przez kilka minut. Ten dźwięk później powtarza się jeszcze raz w utworze.
[#20] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #18

B.ciekawy utwór!
Dobrze słyszałem syntezator MOOG-a w głosie wiodącym?
To chyba ten legendarny "moog-flute" tak przeszkadza Kraszowi...


Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 11:11:02 przez Mikrobi
[#21] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Krashan, post #19

Świetny OK
Co do 2:38, przesłuchałem ten fragment z pięć razy, nie miałem pojęcia o czym piszesz, póki nie założyłem lepszych słuchawek i podkręciłem volume :)
A "filtrowanie" mnie kojarzy się klimatem wczesnych analogowych syntezatorów, nagrywałem wtedy na kaseciaku i wszystko tak brzmiało
.
[#22] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Zapraszam do odsłuchu najnowszego kawałka, przed chwilą ukończyłem i wrzuciłem na yt:

https://www.youtube.com/watch?v=dZooJUIpB5s
[#23] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #22

[#24] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #22

Przyjemne, spokojne, relaksujące. Animacje video też robisz sam?
[#25] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Krashan, post #24

Montaż robię sam, jeśli chodzi o materiały to czerpię je z tak zwanych (stety albo niestety) z video stock free.
Skupiam się na muzyce ale uznałem że przyjemniej będzie się jej słuchać oglądając po prostu jakieś proste video zamiast statycznego obrazka.
To miłe że się podoba, dziękuję
[#26] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #1

Bardzo przyjemne OK aż napisałem Ci priv'a z pytaniem
[#27] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #22

Miło się słucha :)
[#28] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #22

Teraz dopiero odczytałem ten temat. Widzę Daniel i co najważniejsze słyszę, że wziąłeś się do roboty :) . Muza jest fajna, miło się tego słucha, generalnie moje klimaty (sam gram podobną ;) ). Pytanie... . Perka z VSTi czy z syntha jechałeś? Twórz dalej i niech ci nie braknie ani czasu ani ochoty. Weny twórczej i inspiracji życzę OK .

Może wpadniesz na najbliższy SACP w lutym? Pogadalibyśmy o muzie. Ja w tym roku to chyba nic ambitnego nie spłodzę, chyba że jakiś MOD na Amiparty w sierpniu. Zawodowo i naukowo jestem zarypany na dwa lata do przodu :( .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 19:12:35 przez Azzorek
[#29] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@Azzorek, post #28

Witaj, może w końcu kiedyś uda się spotkać ;)

Nie używam VST, nie używam komputera tak naprawdę, tak jak napisałem na yt użyłem tylko rolanda i nic więcej tak więc wszystko jest przeze mnie wklepane na klawiaturze na czym bardzo mi zależy, nie lubię gotowców. Audio z masteringiem też zrobiłem i zresamplowałem w samym rolandzie. Na sam koniec podpiąłem kablem usb lapka do rolanda i skopiowałem już gotowego wave ;)
Ciężko z czasem ale też nie mówię nie, może akurat się uda na SACP.
Też mnie bierze ochota machnąć jakiegoś MODa na amidze ;)

pzdr
[#30] Re: Retro Konsole Muzyka Komputery Video

@atarens, post #29

Czyli wszystko nagrywasz na żywca bez edycji, ustawień dynamiki, kwantyzacji? No to szacunek stary, szacunek. Ja zawsze korzystam z korekty dynamiki w DAWie dla poszczególnych ścieżek. Jest to spowodowane tym, że gdy sampluję nagrywam każdy instrument w tym perkusję max głośno bez wyjścia poza zakres. Dzięki temu nie mam problemu z tym, że coś gra za cicho. Dodatkowo łatwiej mi kontrolować efekt płynnego zgłaśniania i zciszania poszczególnych ścieżek w trakcie utworu co lepiej buduje scenę. Co ja tu będę się produkował, wpadaj na SACP to pogadamy ;) .

Azz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem