[#31] Re: lold. ⏰

@prz, post #30

W latach 90. gdy zaczynałem od A600 i WB2.05/2.1 z WFMH LocalePL, to WB1.x wydawał się brzydki i przestarzały.
Obecnie - jak już kilkukrotnie napisano - uważam że jak na swój czas jest w porządku i ten niebieski z pomarańczowym to był niezły zabieg marketingowy.
Ten system wyszedł niemal 40 lat temu razem z A1000, komputerem z aż 256kB pamięci - o tym też warto pamiętać oceniając ten (nie)profesjonalny wygląd.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 03:10:58 przez lord_spider
[#32] Re: lold. ⏰

@lord_spider, post #31

Ten system wyszedł niemal 40 lat temu razem z A1000, komputerem z aż 256kB pamięci - o tym też warto pamiętać oceniając ten (nie)profesjonalny wygląd.


Racja, ale ani wiek, ani ilość pamięci, nie zmieniają faktu że te kolory szło dobrać lepiej :)

Patrząc na ekrany kompów 8bit, które startowały od razu z edytorem Basica: Atari, C64, ZX Spectrum - nie biło po oczach niebieski + pomarańczowy. Wiem że tam były tylko 2 kolory na ekranie po uruchomieniu kompa, ale przynajmniej nie takie pstrokate :)

P.S. Pierwsza Amiga jaką miałem to A1200, teraz mam A500, i pierwsze co zrobiłem pod WB1.3, to zmieniłem kolory na szare, od razu lepiej :D
[#33] Re: lold. ⏰

@karolb, post #32

Patrząc na ekrany kompów 8bit, które startowały od razu z edytorem Basica: Atari, C64, ZX Spectrum - nie biło po oczach niebieski + pomarańczowy.

Pomaranczowy na pewno nie. Ale radze sobie przypomniec jakie byly kolroy w C64 i Atari zaraz na starcie.
[#34] Re: lold. ⏰

@Phibrizzo, post #33

Pamiętałem pisząc post ;)
[#35] Re: lold. ⏰

@prz, post #30

Nie chcę niszczyć marzeń, ale w czasie release AmigaOS 1.3 czyli 1988 Macintosh II miał od roku (1987) wbudowaną kartę graficzną 4 albo 8 bitową z pełnym kolorem 16,7 mln. Nawet Atari przegoniło Amigę z obsługą 8bitów koloru (w Atari TT)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 23:53:24 przez michal_zukowski
[#36] Re: lold. ⏰

@michal_zukowski, post #35

Hmm. Pisałem przecież wcześniej o roku 1985. Więc mówiąc o początkach Amigi oczywistą oczywistością jest, że chodziło nie o konkretną późną wersję WB 1.3, a rodzinę WB 1.X, która graficznie była praktycznie taka sama. Niepotrzebnie w treści nawiązałem do wersji WB 1.3 przez to, że o niej była wcześniej wzmianka w wątku. Ale to nie zmienia faktu na temat różnic pomiędzy możliwościami graficznymi Amigi i Maka w roku 1985. To, że Commodore w rozwoju stał w miejscu i 1988 sytuacja ta się odwróciła to temat na zupełnie inny i już wyeksploatowany nieco wątek.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem