[#31] Re: Amibian

@Kustosz, post #30

No własnie ja też się zastanawiam nad zakupem, i od premiery RPi 4 czekam na jakieś testy tej malinki jako emulatora Amigi, kilka miesięcy minęło, i ciężko coś konkretnego znaleźć.. Z tego co się orientuję nadal nie wyszły oficjalne wersje Amibiana czy RetroPie na Pi 4.
Gość z blogu "malinowa Amiga" pochwalił się 9 wrzesnia, że zakupił RPI 4, ale jak do tej pory u niego cisza, więc chyba nie jest bezproblemowo...
A teraz właśnie sprawdziłem facebooka Amibiana, od 6 września wisi tam info, że pracują nad wersją dla Pi4, a kilka godzin temu pojawił się tekst : "Pi4 amibian coming along nicely. But the pi4 runs pretty warm.."
Więc pewnie niedługo coś pokażą.
[#32] Re: Amibian

@marskow, post #31

Ale po co kupować Pi4, skoro wersja 3 doskonale sobie radzi z większością zadań?
[#33] Re: Amibian

@Drakon, post #32

No jednak dużo więcej pamięci, szybszy proc, akurat ja zamierzam kupić sobie tak dla zabawy, nie tylko amigowej, zobaczyć jak się sprawdza też jako destop PC, a tu mocy nigdy za wiele... Poza tym jest RetroPie, oferujące też emulację konsol, co powinno lepiej działać na czwórce.
A jesli chodzi o amigowanie to zapewne na Pi4 osiągnę więcej klatek w Gloomie czy może amigowym Quake, więc będę miał więcej radochy z zabawy
[#34] Re: Amibian

@marskow, post #31

Właśnie upaliła mi się "trójka" (sama z siebie) i też się waham czy inwestować w "czwórkę" (nowy zasilacz + nowa obudowa)... Jest raczej pewne że wyjdzie wersja Amibiana na "4" tylko kiedy i czy będzie bardziej wydajna...
Żadnych dokładnych testów nie robiłem ale pamiętam jak przyniosłem moją "3" do roboty i robiliśmy turniej w Mortala na RetroPie i działała płynnie. Kumpel miał którąś poprzednią wersję i miał 2 fps. Więc różnica w wydajności jest duża ale pytanie czy między "3" i "4" będzie podobnie?
Na razie czekam.
[#35] Re: Amibian

@gerul, post #34

4 można jako desktop bez problemu używać, w uae4arm jest mniej więcej 3 razy więcej mips pod sys info, z amibianem to zapewne trzeba poczekać do nastepnego kernela bo wtedy support wyjeżdża dla 4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem