kategoria: WinUAE
[#31] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@robertos231, post #29

Każdy Pentium 4 to ma.OK
[#32] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@HOŁDYS, post #30

na pewno po śmierci będę twierdził że najlepsza Amiga to prawdziwa amiga


Tylko że wtedy mało kto będzie Ciebie słuchał, a już zwłaszcza na naszym portalu
[#33] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #22

Mam Asusa N75S z i7 2670QM 2.2 GHz. Najważniejsza sprawa to CPU. Emuluję na nim klasyka z prędkością równą mniej więcej PPC 180-200 MHz. Dużo lepiej wyglądają rzeczy typu odtwarzanie filmów gdyż tam gdzie liczy się szybkość pamięci i układów graficznych emulacja wygrywa z wolnymi SIMMkami i układami GPU z klasyka. Doścignąć znów PPC 400 MHz z A4000 się nie da na takim Intelu. Wydajne 3D niestety jest póki co nieemulowalne. Tylko Picasso. W okolicach 1,5-1,7k można wyhaczyć takiego lapka poleasingowego.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 10:04:04 przez pong777
[#34] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #22

a jego rozwiązanie za coś oczywistego


Dlatego przed wszystkim na początku przed rozpoczęciem Amigowania dobrze jest poczytać Forum tak z pół roku i wtedy dużo niejasności się rozwiewa.

Książka, książką bardziej to jest Ci potrzebny ten pakiet oprogramowania link.

OS 4.1 jeden możesz sobie sprawdzić w przeglądarce Tutaj. WB 1.3 Tutaj



@pong777 będą dostępne same DVD AF2016 bez 4.1 czy tylko w pakiecie?
[#35] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@HOŁDYS, post #30


Myśle że moj koleżka da radę.

HOŁDYS
...na pewno po śmierci będę twierdził że najlepsza Amiga to prawdziwa amiga nie zadne emulatory czy pseudo postamigowe popluczynki.

I tu 100% moge się z Toba zgodzic. Emulacha jest na rozruch, zapoznanie i nauke - a tak naprawde to na zbicie czasu oczekiwania na prawidziwy sprzet - ktorego zakup jest nieunikniony :]

TechNineWonder
Dlatego przed wszystkim na początku przed rozpoczęciem Amigowania dobrze jest poczytać Forum tak z pół roku i wtedy dużo niejasności się rozwiewa.


Właśnie staram się to wszystko ogarnąć...a trochę tego jest.

Książka, książką bardziej to jest Ci potrzebny ten pakiet oprogramowania link.

Książka to poniekąd źródło informacji i sposób podziękowania w jednym. Po przesłuchaniu całego podcastu (w 5 dni!) dowiedziałem się więcej o systemie i stanie Amigi niż przez ostatnie 20 lat :D
Amiga Forever - jak najbardziej. 29 Euro to niedużo...zwłaszcza że nie mam potrzeby zakupu lapka - po prostu pobawię się na swojej maszynie. Dopóki sprzęt nie pojawi się na horyzoncie i nie przesiądę się na prawdziwy kredens :]

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Wracam do czytania pomysł
[#36] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #35

A Kakuś to już od 10 lat kupuje AmigeOne.
[#37] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #35

A ten prawdziwy sprzęt oczywiście podłączysz do prawdziwego bańkowego CRT aby faktycznie widzieć to co oferuje prawdziwa Amiga?

Są tu ludzie podłączający Ami do LCD... no dobra, jak tak robią to nie ludzie tylko barany, ale to co chciałem powiedzieć to że szczególnie Amiga ze względu na płynne scrolle w grach i demach musi być podłączona do telewizora CRT, inaczej nie wywoła się absolutnie żadnego efektu, chyba że taki że te czasy były całkiem do kitu...

Jeśli chcieć używać z LCD bo np. brak miejsca w domu to olej prawdziwą Amigę bo i tak prawdziwej Amigi nie doşwiadczysz i używaj WinUAE co możesz uczynić od zaraz. Jeśli UAE Cię nie rajcuje to używanie prawdziwego sprzętu też nie będzie, ot fajnie będzie to rozpakować, podłączyć, pomacać, może rozebrać zobaczyć co jest w środku ale grać i klikać w systemie już nie będziesz.

To wygląda tak że kupuje się akceleratory, karty graficzne i inne głupoty aby mieć motywację aby włączyć Amigę... ot taki się robią wyrzuty sumienia i dokupowanie gratów pomaga je chwilowo uciszyć po czym po wydaniu kilku tysięcy jest jeszcze gorzej. Prawdziwi Amigowcy dawno wyginęli i dzisiaj masz tylko zombie, fanów retro oraz pure kolekcjonerzy czyli lubujący się w prywatnych muzeach. sam wiesz że to nie może i nie ma sensu.

I tak co Cię przyciągneło to aspekt społeczny Amigi, to że inni ludzie się tym interesują, a nie sama Amiga. Jest to fajne że ciągnie nas do zainteresowań innych ludzi ale nie ma tu miejsca na Amigę. No chyba że przesiedzisz nad nią wiele miesięcy, każdą wolną chwilę, zarwiesz wiele nocy przy jej faktycznym używaniu a nie czekaniu aż przyjdzie czy to sama Amiga czy jakiś do niej klamot...

Czy już używasz Amigi w UAE w każdej wolnej chwili? Jeśli nie bo czekasz aż przyjdzie real sprzęt to nie jesteş i nie będziesz real amigowcem nigdy. Tacy jeszcze na tym świecie istnieją ale ich liczba nijak się ma do wszystkich pseudo-amigowców jakich możesz spotkać na ppa. najbardziej zatwardziali kiedyś amigowcy też zdają sobie sprawę że wyrośli trochę z komputerów w takiej formie i przestały ich dawno bawić, jedynie nostalgia została która działa od święta. Skoro jak twierdzisz nie masz nostalgii to jaki z Ciebie Amigowiec?

Oczywiście nic nie odradzam jeśli chodzi o zakupy i używanie, ot. polecam zmienić samozwańczy tytuł i podejść do tematu poważnie. Same pytanie o lapa do UAE nie ma sensu. Tak jakbyś nie mógł sprawdzić tego u siebie, jakby nie było dokumentacji, benchmarków w necie itp. Samo to pokazuje jakąś albo ściemę albo prawie zerowe zainteresowanie tematem
[#38] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Są tu ludzie podłączający Ami do LCD... no dobra, jak tak robią to nie ludzie tylko barany


Może na początek nie zaczynał bym od wyzwisk innych ludzi bo każdy robi co mu się podoba

Prawdziwi Amigowcy dawno wyginęli i dzisiaj masz tylko zombie, fanów retro oraz pure kolekcjonerzy


Nie każdy jest kolekcjonerem i nie należy wrzucać wszystkich do 1 worka ja posiadam A1200 od 1998 roku i cały czas jest używana i posiadam tylko 1 sztukę więc proszę hamować ze słowami, bo w tym momencie czuję się obrażany bezpodstawnie.

I tak co Cię przyciągneło to aspekt społeczny Amigi, to że inni ludzie się tym interesują, a nie sama Amiga. Jest to fajne że ciągnie nas do zainteresowań innych ludzi ale nie ma tu miejsca na Amigę.


W tej kwestii powinieneś chyba uszanować to że ktoś zaczął się interesować tym sprzętem zauważ że mamy teraz takie społeczeństwo co niektórzy nawet nie słyszeli o Amidze -> za późno się urodzili, albo byli obsypywani blaszakami, konsolami...

Kolega chce pomocy a nie zostać zwyzywany od baranów czy zombie... takim sposobem mu nie pomożesz...!
[#39] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Be-e-e-e-e!

Nie zapomniaj że są też niedzielni amigowcy, którym LCD kompletnie wystarcza. Szybkich scrollów i tak nie nadążam czytać, więc akurat to dla mnie jest zbędne. A gry są grywalne na LCD i tak, zajmują mniej miejsca. ;)

Prawdziwy HW włączyłem dopiero tydzień temu na godzinkę po 4 miesiącach przerwy, ale nie przeszkadza mi to w przerwie między zajęciami odpalić UAE i klepać kod na Ami. Także swoje opinie przez pryzmat Amigowca-prawdziwka miej, ale miej też na względzie że da się inaczej, bo inaczej Twoje wypowiedzi to jeden wielki elitaryzm.

Nostalgicznych amigowców będzie coraz mniej, bo już większość osób mających ten sprzęt w dzieciństwie albo to porzuciła na dobre albo do tego wróciła. Idzie nowa fala, dla których stare sprzęty są ciekawostką. I co w tym złego? ;)
[#40] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Paul149, post #38

Ale Xor dobrze opisał tą systuację, ponieważ facet w rajtuzach postanowił sobie zacząć amigować od pupy strony, czyli od AOS4 na emulatorze. Może chciał się pochwalić laptopem z i7?OK
Tak czy inaczej Ratuźnik wypisuje strasznie brednie, tak jakby był na fazie.OK
Wygląda to na głupią, kakusiową prowokację.
[#41] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@teh_KaiN, post #39

Ja tam wolę LCD chociaż by ze względu na oczy i że mniej miejsca zajmuje na biurku które i tak jest zagracone
[#42] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Są tu ludzie podłączający Ami do LCD... no dobra, jak tak robią to nie ludzie tylko barany, ale to co chciałem powiedzieć to że szczególnie Amiga ze względu na płynne scrolle w grach i demach musi być podłączona do telewizora CRT, inaczej nie wywoła się absolutnie żadnego efektu, chyba że taki że te czasy były całkiem do kitu...

Ja sobie nie wyobrażam żeby mój 3 latek grał w MickeysABC na 1084. Szkoda mi jego oczu. Wystarczy że papcio nosi okulary.
[#43] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Andrzej Drozd, post #40

Jeżeli facet chce zacząć przygodę z Amigą to powinien sobie uświadomić że jest to drogie hobby, tak też powinien wyskoczyć z kasy i kupić sobie sprzęt i lekkimi krokami poznawać jego możliwości z ewentualnym upgrade.

A że jest wielkie zainteresowanie Amigą to sprawa YT bo ludzie oglądają, kupują i nagrywają głównie też dla kasy $$$$ żeby podreperować swój budżet na YT

Prawdziwych Amigowców jest garstka niestety to prawa a pseudo fanów coraz więcej
[#44] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Czy gdzieś jest oficjalna definicja "Amigowca"?
Twoje wąskie rozumienie nie zgadze się z moim, więc niezawodnie się mylisz 😉
[#45] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Paul149, post #43

Są trzy warianty.
1. A500, A600, A1200 dla AOS3 oraz trochę fastu. Koszt około 1200. Lepiej wypróbować jednak WinUAE przed zakupem sprzętu.
2. Sam dla AOS4. Koszt około 3.5 tyś. WinUAE PPC odpada ze względu na słabiutką prędkość. Można się tylko zniechęcić do AOS4. A to właśnie chce sobie zrobić kolega w rajtuzach. Może nie ma dla siebie litości?
3. Mac PPC dla MOSa. Koszt około 1000 zł.

Ja bym nie dotykał opcji 2 i 3, zanim nie poznałbym szczegółowo opcji 1.
Dlatego uważam że chłopiec w rajtuzach jest prowokatorem.OK
[#46] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Są tu ludzie podłączający Ami do LCD... no dobra, jak tak robią to nie ludzie tylko barany, ale to co chciałem powiedzieć to że szczególnie Amiga ze względu na płynne scrolle w grach i demach musi być podłączona do telewizora CRT, inaczej nie wywoła się absolutnie żadnego efektu, chyba że taki że te czasy były całkiem do kitu...

sam jesteś baran. to czego nie lubię w CRT to to że zajmują dużo miejsca i oferują słabą jakość obrazu w porównaniu do LCD. Wole ostre krawędzie niż rozmyty obraz i mam wyjebane na scrolle które wg mnie wyglądają tak samo jak CRT.
[#47] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #37

Cenie każda odpowiedź i każda formę wypowiedzi dlatego wypada ustosunkować się i do Twojej XoR'rze.
A ten prawdziwy sprzęt oczywiście podłączysz do prawdziwego bańkowego CRT aby faktycznie widzieć to co oferuje prawdziwa Amiga?

Rozważałem i taką opcje. Na pewno pożyczę/kupie (bo sa za śmieszne pieniądze) by podłączyć i sprawdzić osobiście. Choćby po to by mieć własne zdanie w tym temacie.

I tak co Cię przyciągneło to aspekt społeczny Amigi, to że inni ludzie się tym interesują, a nie sama Amiga. Jest to fajne że ciągnie nas do zainteresowań innych ludzi ale nie ma tu miejsca na Amigę. No chyba że przesiedzisz nad nią wiele miesięcy, każdą wolną chwilę, zarwiesz wiele nocy przy jej faktycznym używaniu a nie czekaniu aż przyjdzie czy to sama Amiga czy jakiś do niej klamot...
Czy już używasz Amigi w UAE w każdej wolnej chwili? Jeśli nie bo czekasz aż przyjdzie real sprzęt to nie jesteş i nie będziesz real amigowcem nigdy. Tacy jeszcze na tym świecie istnieją ale ich liczba nijak się ma do wszystkich pseudo-amigowców jakich możesz spotkać na ppa. najbardziej zatwardziali kiedyś amigowcy też zdają sobie sprawę że wyrośli trochę z komputerów w takiej formie i przestały ich dawno bawić, jedynie nostalgia została która działa od święta. Skoro jak twierdzisz nie masz nostalgii to jaki z Ciebie Amigowiec?

XoR'ze wnosze że jeśli wypowiadasz się o Amidze w aspekcie społecznym to doskonale zdajesz sobie sprawę że większa cześć ludzi traktuje Amigę jako hobby. Mając własne życie i wiążące się z nim bonusy w postaci zony, dzieci, domu, pracy etc. ludziom coraz ciężej jest wygospodarować czas na hobby. Wydaje mi się że według ciebie można być albo prawdziwym AMIGOWCEM z krwi i kości (wyciskającym z bazowej 500tki ile się da, spędzającym całe noce przy ciepłym monitorku crt, jeżdżącym na drugi koniec polski z dyskietkami lub dyskiem by wymienić się stuffem etc) lub nikim. Amigowcem nie jestem - to na bank. Ale człowiekiem otwartym na inne rzeczy i ciekawym 'nowosci' to na pewno. Myśle że hobby - w aspekcie klasycznych platform - jest jak najbardziej dla wszystkich - nie tylko dla AMIGOWEJ ELITY, która wygania każdy plebs mający odwagę zapukać do starych spróchniałych wrót twierdzy PPA.

Tak jakbyś nie mógł sprawdzić tego u siebie, jakby nie było dokumentacji, benchmarków w necie itp.

Zapytałem tutaj, bo miałem nadzieje że ludzie po prostu wypiszą na jakim sprzęcie odpalili to u siebie (dzieki pong777, TechNineWonder,Andrzej Drozd,) i na tym się temat skończy.

Andrzej Drozd
Są trzy warianty.
1. A500, A600, A1200 dla AOS3 oraz trochę fastu. Koszt około 1200. Lepiej wypróbować jednak WinUAE przed zakupem sprzętu.

Tak, wlasnie robie.
Dlatego uważam że chłopiec w rajtuzach jest prowokatorem

Czy zawsze doszukujecie się konspiracji i prowokacji na każdym kroku?

PS: Myślałem że to tylko 'miejskie legendy' ale widzę że łatwo na tym forum dochodzi do wykolejania tematów na boczne tory. Troszeczkę więcej luzu Panowie. Pamiętajmy że po drugiej stronie monitora też siedzą ludzie zajęci własnym życiem a to iż znaleźli się akurat w tym samym miejscu i czasie na PPA powinno budować a nie niszczyć. Szanujmy się i bądźmy ludźmi.
Pozdrawiam i uważam temat za zamknięty - dostałem wystarczająco informacji na start. A nawet udało mi się lekko poczuć 'bukiet zapachowy charakterów' działający na PPA. OK

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 12:15:20 przez Rajtuz
[#48] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #47

.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 17:44:40 przez Rax7777
[#49] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Rajtuz, post #47

Czy zawsze doszukujecie się konspiracji i prowokacji na każdym kroku?
Tak, są na forum dwie czy trzy nadaktywne osoby, które każdego nowego użytkownika uważają za prowokację, konspirę i multikonto.
[#50] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@QkiZ, post #46

Dla mnie wartością komputera jest tylko i wyłącznie jego oprogramowanie i jego prezentacja. Sprzęt to w sumie kawałek taniego pożółkłego plastiku + trochę PCB.

Aby nie było dla zapokojenia innych potrzeb estetycznych mam A600, STe, C64, Atari 130XE i do tego CRT 15KHz. Ale tutaj zaspokajam te potrzeby w 100%. Cokolwiek włączę to wygląda 100% pod każdym względem tak jak powinno. Dema wyglądają 100% zajebiście tak jak powinny.

Naprawdę jakiś Commodore 1084 zajmuje wam tyle miejsca?
Warto robić taki kompromis na jakości i autentyczności doznań?
[#51] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #50

Ty myślisz tylko i wyłącznie o jakich prostych gierkach i demkach ;) niestety kolego jesteś w błednym kole ;) podłączyłem Ami do LCD żeby szanować oczy, bo za chwile twój pożółknięty CRt commodore 1084s wypali ci oczy i ślepy będziesz tak zajebiście będą wyglądały że więcej ich nie zobaczysz ;)
[#52] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@XoR, post #50

Podpiąłem dzisiaj z ciekawości CRT-ka po IndiECS. I może się nie liczyć bo nie mam monitor 15kHz od C=.

Na CRT są płynne scrole.
Ale na LCD jest szybszy czas reakcji, czyli monitor LCD wyświetla szybciej obraz niż CRT. Wczoraj oglądałem to samo demo na LCD.

Plus do tego delikatne glitche na V2 i efekt jest ciekawy.

Po za tym gdybym miał dać 100-200 złotych za zwykły monitor od C= a 300 w górę za coś Multi to nie dam tyle.


Do tego do V2 mam podpięty monitor 23 cale i wyświetla mi 1280x800 i pobiera 20 wat. CRT pobierał by z 160 wat. I czy w ogóle dały by się podpiąć. I kosztował 300 złotych.

Co innego do Mac-a podpiłem przed chwilą i jak nie ma regulacji Clocke i Phase to sobie można darować. CRT spoko ale mały 14 cali grzeje się oszczędzam go Podpiąłem pod Eizo 19 cali i ustawiłem że jest nawet OK. Mam do Mac-a sprawdzonego Philipsa. Ale go teraz nie mam.

Tak że jak tak od czasu do czasu jakieś demo czy zagrać to CRT może być spoko. Ale do częstszego używania i większych rozdziałek się nie nadaje. Przecież Amiga już od dawna wyświetla coś więcej niż PAL 15Khz.

Amiga na czymś mniejszym niż 1280x800 to jest masakra przecież jakaś

Nawet myślałem aby podpiąć tą V2 pod jakiegoś CRT jak by się dało, ale po co.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 21:50:23 przez TechNineWonder
[#53] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@TechNineWonder, post #52

Nie koniecznie trzeba kupować monitor za 200-300zł wystarczy dobrze poszukać i kupić taniej.

Ja swojego dell 2001 fp kupiłem za parę groszy bo sprzedający mi wysłał 2 takie monitory za cenę 80zł więc można się skusić na taki monitorek. po za tym na allegro czy olx są takie dell'e za smieszne pieniądze.

Monitor posiada wejścia VGA, DVI, s-video, kompozytowe i normalnie na nim pal łapie a kosztuje ze 100zł chociaż widziałem nawet za 50 i 80 więc nie ma sensu niszczyć wzroku na jakimś przechodzonym CRT.
[#54] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@TechNineWonder, post #52

Ale na LCD jest szybszy czas reakcji, czyli monitor LCD wyświetla szybciej obraz niż CRT


Co ty znowu za bzdury wypisujesz?!!!
[#55] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@BULI, post #54

Tzn. że monitor LCD wyświetla obraz szybciej niż CRT RTFM!
[#56] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@TechNineWonder, post #55

Czy szybciej to nie wiem ale wiem że nie mruga przynajmniej ten obraz i oczy nie cierpią po 1 godzinie grania

Kupujcie monitory Commodore 1084s Okulista też musi mieć pracę ;)
[#57] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Paul149, post #53

Nie używam tego monitora do łapania PAL-u tylko do V2 przez hdmi<>dvi i PC przez dp dp. I jest to Fujitsu B23T-6 i z SAGA_c radzi sobie dobrze na 1280x800 po przestawieniu freqwency na 59.94 kHz.
[#58] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Andrzej Drozd, post #45

@ Andrzej Drozd
3. Mac PPC dla MOSa. Koszt około 1000 zł.


To już chyba z rejestracją systemu policzyłeś, bo jak chciałby tylko wypróbować, to wystarczy z 100-200zł na jakiegoś mocnego Power Maca lub eMaca.
[#59] Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc

@Paul149, post #56

No jeśli scrole szarpią to znaczy że się szybko pojawiają i szybko znikają. Ale zaraz koledzy z pegiera będą twierdzić że jest inaczej.

Do tego było już kilka tematów o Indi i wydaje mi się że ktoś już o tym pisał.
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Laptop - emulacja/wymagania classic-ppc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem