kategorie: Amithlon, E-UAE, WinFellow, WinUAE
[#1] Emulacja A1200/600
Witam. Jaka jest waszym zdaniem najlepsza emulacja Amigi? Taka najbardziej realna. Czyli zaczynając od początku. Start z dyskietki Install. Potem instalacja systemu. Itp. Itd. Nie chodzi mi o gotowiec w stylu ClassicWB tylko o samodzielne przygotowanie systemu jak najbardziej zbliżone do prawdziwej Amigi.
[#2] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #1

A ClassicWB to co niby? Nie prawdziwa Amiga?
[#3] Re: Emulacja A1200/600

@Pinto, post #2

Ale gotowiec, a mi chodzi o Amigę od początku zrobioną samemu.
[#4] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #1

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi w pytaniu? Najpierw piszesz o emulacji
Amigi a poźniej o tworzeniu dystrybucji Workbencha. pomysł
[wyróżniony] [#5] Re: Emulacja A1200/600

@_arti, post #4

Proste.

Chce emulować Amigę i zainstalować gołego Workbencha na HDF nie korzystając z gotowych rozwiązań w postaci ClassicWb.
Podpowiadam - goły Workbench 3.0, potem pakiet MagicWb z MUI, niezbędne LIBS, jak chcesz to wszystkie łatki i śmigaj. Na gołej A1200 z 4MB Fast taki pakiet jak znalazł (miałem tak w 1998).

Dodam, że warto też skorzystać DeamonTools.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 19:07:12 przez amper
[#6] Re: Emulacja A1200/600

@amper, post #5

A emulacja Picasso? Pamietam, że wtedy można było uruchomić system w wyższych rozdzielczościach.
[#7] Re: Emulacja A1200/600

@amper, post #5

[#8] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #6

Pewnie, że można i nawet pięknie wygląda. W 2001 roku nagrałem sobie na płytkę (nagrywarka x4) WB3.9, który hulał sobie na PPC (mojej ówczesnej konfiguracji) i na P96 pod wUae też sobie ładnie latał. Niestety nie pamiętam co w Uae trzeba zaznaczyć - P96mode czy coś w ten deseń i oczywiście trzeba mieć ten pakiet zainstalowany?
[#9] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #6

Dlaczego używasz słowa "emulacja" w kontekście "instalacji" oprogramowania?
[#10] Re: Emulacja A1200/600

@_arti, post #9

Mam zamysł stworzenia czegoś w rodzaju platformy do celów edukacyjnych na PC. I tudzież chodzi mi o jak najbardziej wierne emulowanie Amigi. I czy można uruchomić WinUae z parametrami które bezpośrednio uruchomią emulator i emulowaną Amigę?
[#11] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #10

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Konfigurujesz uae wg potrzeb i zaposujesz konfigurację ot co.
[#12] Re: Emulacja A1200/600

@mikecios, post #11

To coś musi wystartować UAE bezpośrednio po wczytaniu WIN jeśli dobrze myślę...a to jest ograniczone bo drunk
[#13] Re: Emulacja A1200/600

@chicago, post #10

To jest to czego szukasz Amilator.

[#14] Re: Emulacja A1200/600

@TechNineWonder, post #13

Super sprawa, muszę to sprawdzić i zabrać do pracy 😀
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem