[#1] Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?
1) Hmm a jaki sprzęt minimum trzeba mieć na dzisiaj (C2d/i5/APU grafika najlepiej to nVidia, AMD), żeby sobie emulować 1200/4000 z 060/100 mhz? Da się w ogóle, czy tylko standardowe zegary z turbin (060/50)?
2) Kiedyś pobawiłem się WinUAE i ciut dużo zabawy w konfigurację, ale gdybym chciał sobie poświęcić jakiegoś PC i udawać Amigę 68k, AGA +GFX, ale tak żeby od startu udawało Amigę, a nie Windows/Linux i odpalanie emu, to czy da się, czy szukać takich rozwiązań na FS UAE?
[#2] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #1

Ja na C2d E8600 bez JIT ustawiając procesor 68k 040 mam 42 mipsy w sysinfo . Z JIT to już 1500 mipsów , karta grafiki może być zintegrowana . W moim pececie jest intelowska GMA4500 MHD.
[#3] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #1

Cokolwiek droższe niż 300PLN i będziesz miał 060/100MHz
[#4] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@_arti, post #3

Pisząc powyżej chciałem zaznaczyć że na mojej konfiguracji PC emulator ustawiony jest na jak najwierniejszej emulacji Amigi. Wystarczy odznaczyć kilka opcji i emulator przyśpiesza 3-krotnie, oczywiście wszystko bez JIT.
[#5] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #1

WinUAE chyba nie używa GPU do czegokolwiek (?) więc w sumie najważniejszy jest procesor, tak jak djpiotrs mówił.
[#6] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #1

ale tak żeby od startu udawało Amigę,


Podobno Amiga Forever 7 ma taką opcję , nigdy nie próbowałem , sam jestem ciekawy.... .szeroki uśmiech
[#7] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@teh_KaiN, post #5

To jest niezaprzeczalny fakt , wcześniej miałem w tym PC kartę grafiki Geforce gtx460 i nie wpływała na jakość i szybkość emulacji Winuae.
[#8] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@djpiotrs, post #7

Dzięki wszystkim za szybka odpowiedź, czyli gdybym przytulil uzywane i5 ze zintegrowana grafiką miałbym to czego potrzebuję. No to teraz jeszcze jak zmusić grzyba do udawania Amigi bez ww pakietu.
[#9] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #8

Amikit X spróbujOK
[#10] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #8

Zarzuć okiem na EAB http://eab.abime.net/showthread.php?t=88315&page=2 tam ktoś przejął rozwój Amilatora bazującej na FS-UAE i debianie dystrybucji auto uruchamiającej przyzwoity emulator na klonie.
[#11] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@polutuje, post #9

Ale on chce bezpłatnie.
[#12] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@adam_mierzwa, post #11

[#13] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@adam_mierzwa, post #11

Niekoniecznie, niczego takiego nie pisałem. Ma być stabilne jak skała i proste jak papier toaletowy, żeby nie wymagało zakładania 100 wątków w stylu (nie działa mi po zainstalowaniu, przestało mi działać itd.). Docelowo myślałem, żeby uzyć jakiegos BetterWB czy coś (recka w papierowym PPA) lub golutkiego 3.1. Jakoś po lekturze problemów Amiga OS 3.9 przeszła mi ochota na zabawę z tym systemem. Ja chcę usiąść w weekend pograć lub pobawić się na udawanej Amidze, po wszystkim wyłączyć i znów za jakiś czas bez stresu odpalić i się pobawić. Komputer będzie poleasingowy z zintegrowaną grafiką jak tu radzicie. A a czy pady/joye/mysz/klawiatura USB jakoś wybredne są przy udawaniu Amigi na PC, czy działa wszystko jak leci?
[#14] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #13

Zerknij na Batocera / Recalbox, do tego pad PS3/XBOX 360pomysł
[#15] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@polutuje, post #14

Dzięki za info, to jednak miał byc ClassicWB a nie BetterWb moja wina/pomyłka.
[#16] Re: Odpalam PC, a tu Amiga 68k jak to zrobić?

@KM, post #1

Robiłem tak dawno temu na XP, ale i na Win7 da się to zrobić spokojnie.
Kluczem (nomen omen) będzie znalezienie odpowiedniej nazwy klucza w rejestrze systemowym:
"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon".
DISCLAIMER - musisz wiedzieć co robisz a ja nie biorę za takie akcje żadnej odpowiedzialności.
ps. Uprzedzając pytania: tak, sprawdzałem (choć chyba jeszcze przed Win7SP1 zatem było to parę lat temu), tak działało :).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem