kategoria: A4000
[#61] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@Blendor, post #55

powietrze nie rozchodzi sie na boki tylko jak wiadomo idzie w gore jedyne ujscie ma od przodu


Faktem jest, że ciepło nie rozchodzi sie tylko po powietrzu, w sumie powietrze kiepsko przewodzi ciepło, blacha do której jest przykręcony dysk odbiera więcej ciepła niz wentylatorek, a po drugiej stronie blachy powietrze stoi i się kisi, tak więc troche prawdy jest w tym co mówi adoslawa.
[#62] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@faza, post #61

nie jest przykrecony tylko lezy na samym dole obudowy bo spod ma caly gumowy :) jest nizej jak plyta glowna
[#63] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@RadoslawF, post #27

Można jeszcze zrobić inaczej. Ja w swojej A4000D jak już miałem wszystko zatkane (4 karty Zorro, CSPPC, CDROM i 3 dyski twarde), to czułem jak wentylator wydmuchuje wrzątek. Najbardziej grzały się dwa dyski UWSCSI. Baracuda miała 70 stopni celsjusza.
Wtedy wpadłem na szalony pomysł i obróciłem wentylator w zasilaczu tak aby on wdmuchiwał zimne powietrze. Na prawdę to działało. Ogólnie temperatura w A4000D spadła i obudowa przestała być gorąca.
Potem i tak kupiłem Mediatora A4000 wraz z obudową Mirage. Od tamtej pory jest zimno w A4000. A kart przybyło.
[#64] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@kmilota, post #63

kmilota to popelniles wielki blad ! bo w tym momencie zrujnowal bys sobie PSU wiatrak w PSU nie sluzy tylko do wyciagania cieploty z komputera lecz sluzy do ogolnego przedmuchu podzespolow w PSU ktory tez sie grzeje
[#65] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@Blendor, post #64

druga sprawa ktora bym pominol to chlodzenie amigi 4000 wyglada tak ze otworkami od storny zorro wlatuje swieze powietrze ktore przelatuje za daughterboard nastepnie idzie w strone cpu gdzie nastepnie zostaje wyciagniete przez wiatrak psu
tym sposobem u ciebie po takiej zmianie owdrotnosci przedmuchu nastapilo totalne przegrzewanie maszyny bo ta cieplota nie miala gdzie sie podziac i krazyla w srodku nie bylo wymiany ciepla
[#66] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@jarob, post #32

A to plagiator z Cosmosa ;-p ma takie same ścięte radiatorki na CSPPC jak ja ;-p Nieźle się namęczyłem żeby je tak wyprofilować.
[#67] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@Blendor, post #64

Chyba nie przemyślałeś swoją wypowiedź. Przecież jeśli obróciłem ciąg powietrza w zasilaczu na taki co zamiast wydmuchiwać powietrze, wciągał je do środka, to zasilacz jeszcze lepiej był chłodzony. Przecież w tym wypadku powietrze najpierw chłodziło podzespoły zasilacza, a następnie dmuchało na CSPPC i twardziele. W oryginalnym wypadku w A4000D cały "żar" ze środka przechodzi przez zasilacz.
[#68] Re: Chlodzenie Amigi 4000

@Blendor, post #65

Przecież A4000D to nie balon i powietrze wdmuchiwane do środka nie krążyło w środku, tylko właśnie wylatywało na zewnątrz tymi otworkami. A to że w okolicach Zorro było cieplej, to nie przeszkadzało CV64, Toccacie i VLabMotion. Najważniejsze że w części A4000 gdzie były twardziele i CSPPC było chłodno.
Ten sposób chłodzenia porzuciłem w mojej A4000D, kiedy dorwałem na targach wydajny i cichy (na łożyskach) wentylator do zasilaczy. Jak go zamontowałem, to jedynie hałasowały twardziele.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem