[#91] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #90

Bardziej mi chodzi o to z której Amigi wygrzebać, żeby pasowało. I czy są jakieś zamienniki.
[#92] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #89

O ile mnie pamięć nie myli, to chipy specjalizowane występujące w A500, 500+,2000, i 3000 są są sobą nożkozgodne. Jedynym wyjątkiem jest Agnus, który w wersji 8375 ma zmieniony częściowo rozkład nóżek. Wymienianie 8375 ze starymi Agnusami jest więc niemożliwe - Ami nie wstaje (chyba że ktoś zrobi sobie przelotkę). 8375 ma ten plus, że wszystkie jego wersje obsługują 2 MB ChipRAM. W przypadku starszych wersji tylko 8372AB i 8372B obsługują 2 MB, można je spotkać praktycznie wyłącznie w A3000. Za to 8375 jest bardziej rozpowszechniony, występuje w A500+, najnowszych wersjach A500 (tych na płycie od A500+ - czyli rev8 ), oraz w A600 (tyle że wlutowany). GBA1000 rev 4 zdaje się ma zworkę którą ustawiamy wersję Agnusa którą dysponujemy.
Co do reszty układów to raczej nie ma problemów, możliwe że trzeba upolować te ostatnie wersje - czyli pluski i 500 rev8. Warto obadać http://www.amiga-hardware.com/showcat.cgi?CATID=40

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 00:51:59 przez wali7
[#93] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #92

zrobiłem rekonesans w swych zbiorach znalazłem działającą płytę od A500+ na której wylała bateria i elektrolit zaczął żreć ścieżki - będzie jak znalazł na dawcę, procek znalazłem 030 ale 16MHz nie wiem czy się nada i taki też koprocesor w wersji PLCC. Tylko co z tego jak nadal nie mogę się zarejestrować na forum i wpisać na listę, a ta z ppa.pl nie wiadomo czy dojdzie do skutku. A czas leci. Czy udało się komuś tam w ostatnim czasie zarejestrować - Amibay ?
[#94] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #93

Co do procka jak jest w wersji MC to może zadziałać. Najlepiej załatwić podstawkę i w razie czego się przełoży. Układ Amber niekoniecznie trzeba wyszarpać z A3000, były chyba również stosowane w AGA ScanDoublerze. Będzie tych układów kilkanaście sztuk więcej, a taką kartę w granicy 150-300pln się kupi.
[#95] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #92

Według Wiki i niektórych użytkowników 8375-16 obsługuje tylko 1MB. Nie wiem czy to jest prawda, może to ktoś potwierdzić? Mam taki układzik leżący na półce...
[#96] Re: Zamówienia na GBA1000

@flops, post #95

Możliwe. Ja bazowałem na informacjach z Big Book Amiga Hardware - tam pisali, że każdy 8375 może obsłużyć 2 MB chip RAM, jednak informacje w Wikipedii wyglądają solidnie.
Jeżeli Agnus jest wyciągany z A500+ to powinien obsługiwać 2 MB, gdyż tę Amigę standardowo rozszerza się do 2 MB chip ram za pomocą rozszerzenia "pod klapką".
Ja mam A500 na płycie od pluski - rev8A i tam jest Agnus 8375 (390544-01). Może ten starszy 318069-16 to jakiś model testowy, informacji o nim nie podaje Big Book of Amiga Hardware. Dziwne jest to, że płyty rev6 mają pinout pod starego Agnusa, według tego samego artykułu w Wiki wszystkie 8375 mają już zmieniony pinout, więc raczej nie powinny działać w płycie rev6 i być wymienne z 8372. Dziwne. Tak czy inaczej, można uznać tego 318069-16 za model niepewny i go unikać. Tym bardziej, ze userzy potwierdzają, że nie obsługuje on 2 MB.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 08:30:16 przez wali7
[#97] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #93

Kolejny dzień bez kodu do rejestracji na Amibay ? Komuś się udało ?
[#98] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #97

Pisz mailem do adminów miałem ten sam problem.
[#99] Re: Zamówienia na GBA1000

@Dark_luke, post #98

a jak to zrobić nie widzę żadnej zakładki do kontaktu ?
[#100] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #97

trzeba się skontaktowac z adminem ( Merlin ),bo amibay ma bardzo restrykcyjny system antyspamowy
[#101] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #97

Jestem już na oficjalnej liście chętnych na płytę GBA1000. Trzymam kciuki żeby to się udało. Zamówienie jest już na ponad 100 płyt.
[#102] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #101

To dzialamy jakos wspolnie ? Czy nie ? :)
[#103] Re: Zamówienia na GBA1000

@QUAD, post #102

Muszę przyznać że fajowe to jest. Taki prywatny klon Amigi,,, i jak to nazwać ?
Ja się nie piszę, nie mam teraz kasy, pozatym wolałbym kupić komplet z prockiem 060.ok, racjaOK
[#104] Re: Zamówienia na GBA1000

@QUAD, post #102

myślę że warto się dogadać żeby wspólnie ciągnąc ten projekt. Nawet wspólna przesyłka płyt do polski obniży koszty nie mówiąc o komponentach choć pewnie większość da się zdobyć na miejscu. Poza tym płytę trzeba będzie uruchomić co nie będzie proste. wspólna wymiana informacji jak najbardziej potrzebna tylko w ten sposób można ten projekt doprowadzić do szczęśliwego końca.
[#105] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #104

Popieram wspólne działanie. Też udało mi się zapisać na sztukę na oficjalnej liście. Ze swojej strony mogę zaproponować zaprogramowanie GALi, bo gdzieś mi mignęły na zdjęciach ale mogę się mylić.
[#106] Re: Zamówienia na GBA1000

@pitb, post #105

Tak są tam układy GAL i to sporo. O to chyba najbardziej się obawiam: programowanie i wsady do nich. Pomoc się przyda.
[#107] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #106

Zamówienia na GBA 1000 będą zbierane do 24 lutego. Wkrótce ma się pojawić informacja na temat płatności. Jak widzę większość chętnych z ppa.pl już się zapisała.
[#108] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #107

Jak ktoś jest chętny na podział kosztów wysyłki płyt do polski to warto to omówić. Nie wiem ile te koszty wyniosą dokładnie ale z pewnością taniej będzie wspólnie do jednej osoby wysłać pakiet i potem ta osoba roześle do poszczególnych zainteresowanych. Jakie jest wasze zdanie ?
[#109] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #108

@KrisbA Tak myślę, że organizowanie teraz wspólnej wysyłki gdy wszyscy zainteresowani są już na oficjalnej liście spowodowałoby tylko zamieszanie. I nie wiadomo, czy wysyłający by się na to zgodził.
[#110] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #109

Wysyłający jak czytałem w wątku na amibay właśnie wskazał taki sposób na obniżenie kosztów wysyłki. Jeden pakiet do danego kraju i dalej od niego do innych zainteresowanych w danym kraju
[#111] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #110

Ha, nie śledzę wątku... jeśli tak to nie widzę problemu. :)
[#112] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #109

Myślę, że skoro wszyscy (chyba) z pl się zapisali, to nie ma co komplikować sprawy. Każdy sobie załatwi wysyłkę na własną rękę, za to stworzymy w ramach PPA własny wątek poświęcony postępom w budowie GBA1000. Będziemy wymieniać się informacjami w sprawie dostępności chipów, programowania GALi, ew. zainteresowani znajdą kolegów lepiej zaznajomionych z lutowaniem....
Moja lista zainteresowanych projektem:
1. krisba
2. wali7
3. quad
4. jenot
5. sirlucas
6. radoslawf
7. dorian3d
8. dorian3d
9. fazior
10. shredder
11. potomac
12. itu
[#113] Amber

@wali7, post #112

To zacznę od nurtującego mnie pytania:
czy ktoś ma dostęp/wie skąd można dostać układy Amber?

... wiem, że do działania GBA1000 Amber nie jest niezbędny (na szczęście), ale miło byłoby mieć SC/FF na płycie
[#114] Re: Amber

@wali7, post #113

Tak Amber to będzie problem, możliwe że Kipperek znajdzie dostawce tego układu lub jakieś leżaki magazynowe. Na szczęście faktycznie ten układ nie jest nie zbędny. Ja akurat mam monitor do Amigi więc ten temat mogę sobie odpuścić - na razie. Pewnie z czasem znajdzie się rozwiązanie. Mnie Za to nurtuje problem układów GAL i tego dużego Latice ? Czy będzie dostęp do wsadów i znajdzie się chętny do jego zaprogramowania. Do programowania układów GAL zadeklarował sie już użytkownik.
[#115] Re: Amber

@wali7, post #113

Ja widzę tylko dwa wyjścia:

Albo pokiereszowana A3000(T), albo "...A2320 flicker fixer expansion for the A2000..."
Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Chyba, że ktoś ma zapas leżaków magazynowych. Często na terenie Niemiec takie skarby można spotkać ;)
[#116] Re: Amber

@Sir_Lucas, post #115

Ceny tego sprzętu pójdą znacząc w górę :D. Ja spodziewam się obejścia tematu poprzez jakiś układ zastępczy lub zamiennik.
[#117] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #112

13. V0yager
[#118] Re: Amber

@KrisbA, post #114

Tak Amber to będzie problem, możliwe że Kipperek znajdzie dostawce tego układu lub jakieś leżaki magazynowe.


Z tego co pamiętam to ludzie którzy sobie GBA polutowali Ambera brali np. z Software Hut'u.
[#119] Re: Amber

@konrad_0x42, post #118

Zobaczymy. Złożyłem zamówienie w Software Hut. Żadnej płatności nie zażądało, więc to pewnie jakiś preorder.
[#120] Re: Amber

@wali7, post #119

Czekam na informacje czy go dostaniesz jeśli tak to trzeba będzie zamówić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem