[#181] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #175

Hallo,
kipper właśnie kończy kompletować zamówienia i zbiera wpłaty za wysyłkę. Jeśli tego nie zrobiliście, to rzućcie okiem na zbiorczą liste szczegółów zamówienia http://www.kipper2k.com/gb1000/gb1000orderlist.pdf czy wszystko się zgadza. Jeśli się nie zgadza, to napiszcie o tym do mnie i do kippera (do kippera chyba najlepiej pisać poprzez wątek na amibay - jakby częściej odpowiada). Dzisiaj płacę za wysyłkę i wysyłam od razu podsumowanie całości wysyłki w/g tego pdf zbiorczego. Nie chciałbym, aby okazało się już w Polsce, że czegoś brakuje. Zapisałem pdf i w/g niego będziemy się roliczać z zamówionych części - więc sprawdzcie to teraz :)
PS. To samo wysyłam na PPA i priv.
[#182] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #181

Wszystko jest OK. Dzięki za info :) Maila właśnie od Ciebie też odebrałem.
[#183] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #181

U mnie wszystko się zgadza. 1 płyta, TSOP, przesyłka idzie do wali7
[#184] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #181

Zapłaciłem za wysyłkę do Polski.
Jeśli urząd celny nas nie przetrzyma zbytnio i kipper wyśle szybko, to powinno być do trzech tygodni.
Szczegółowe info wysłałem wszystkim na priv.
[#185] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #184

Nasze płyty rozpoczęły właśnie swoją podróż do Europy. :)
http://www.kipper2k.com/gb1000/gb1000orderlist.pdf
[#186] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #185

No to rewelacja! OK
[#187] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #185

Piotrze, a kiedy możemy się spodziewać przesyłki?
[#188] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #187

A nie zamowił ktoś przypadkiem 2 sztuk i jednej nie potrzebuje?
[#189] Re: Zamówienia na GBA1000

@QUAD, post #188

Obserwuj AmiBay-a. Czasami pojawiają się ogłoszenia, że ludzie chcą się jednak wycofać z zamówienia.
Tutaj oficjalny wątek na temat zamówienia GBA 1000
[#190] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #187

Została wysłana 10 maja, z moich rachunków wynika, że powinna być u mnie najpóźniej 30 maja (gwarantowane 14 dni roboczych). Ale z pocztą (zwłaszcza Polską) nic nie wiadomo. Nie wiem, czy w ten podany czas jest wliczony czas na cło (chociaż ostatnio dwie moje przesyłki szły przez cło i dosyć szybko to poszło).
Póki co (15 maja) jest w Winnipeg (stolica prowincji Manitoba).
[#191] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #190

Śledzę wątki i ciesze się że już płyty są w drodze do Polski. Jestem ciekaw czy dostałeś odpowiedź co do układów GAL, Latice i wsadów do nich ? czy można je gdzieś pobrać ? Teraz to będzie najważniejsze.
[#192] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #191

Płyty juz są w Polsce (to dobra strona wiadomości) na cle (to ta gorsza strona.... ale ja się spodziewałem tego). Mam nadzieję, że będę je miał już w przyszłym tygodniu.
Co do GALi, to wszystko jest tu: http://www.gb97816.homepage.t-online.de/ (trzecia pozycja od dołu).
Pytałem o GALe, niestety nie dostałem żadnej jednoznacznej odpowiedzi. Myślę, że będziemy musieli zatroszczyć się o nie sami. Możemy też jakos załatwić to grupowo (zaprogramowałby ten, kto się na tym zna).

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 13:34:38 przez wali7
[#193] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #192

Przesyłkę odebrałem. Jak wrócę do domu, to przeglądnę zawartość.
Cło zapłaciliśmy, wyszło mniej więcej tyle, ile wyliczyłem - wieczorem dokładnie to sprawdzę.
[#194] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #193

Super ! 90% części już czeka na montaż. Może spadkobierca pozwoli trochę polutować.
[#195] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #194

Jak widzę na http://www.amibay.com/showthread.php?t=45651 , wystąpił problem - niektóre z elementów biernych rev 4 nie są opisane. Część da się znaleźć analizując schemat rev 0, ale ponoć trochę jeszcze zostaje bez opisu. Pozostanie albo pisać do autora projektu Georga Brauna - jego strona jest wył. po niemiecku, więc może ktoś kto zna ten język napisałby po niemiecku? Albo analizować schematy A1000, A500, A600 i A2000 celem znalezienia tych elementów.
PS. trochę mnie zdziwiło, że wybrano rev. 4 (no ale uznałem, że inni wiedzą lepiej). Ten Fin, którego wątek przytoczył sirLucas, zrobił rev 1. Mam nadzieję, że w przytoczonym wątku z AmiBay goście dojdą do jakiś konstruktywnych wniosków, w końcu trochę ludzi obeznanych z tym projektem tam się udziela.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 13:57:07 przez wali7
[#196] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #195

Płyty juz są, podsumowałem wszystkie koszty VATu i wysyłki. Info każdemu wysłałem na priv. Z uwagi na fakt, ze wszystko policzone jest według danych oficjalnie dostepnych na AmiBay (więc dane nie są prywatne), to pozwoliłem sobie wysłać kazdemu zainteresowanemu ten sam, zbiorczy dokument.
Zrobiłem fotkę jednej z płyt i kilku części, niestety jest ona dosyć kiepskiej jakości (odbijała mi się lampa na nich, musiałem robić pod kątem - stąd wszystko jest "krzywe"), może potem zrobie lepsze za dnia. Fotograf ze mnie jak z koziej d..py trąba :)
[#197] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #196

Wysłałem do wszystkich kilka informacji (np. zamówienia rezystorów) i pytań na prywatne maile. Proszę zwłaszcza sanda o odpowiedź, bo nie wiem jak mam wysłać płytę.
[#198] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #197

Skoro płyty są już w Polsce, a niedługo u zamawiających to może zamknąć ten wątek i rozpocząć nowy poświęcony budowie i uruchomieniu GBA1000 ?
[#199] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #198

PCB GBA1000 dotarło do mnie dziś 28.05.2013 po ok 5-cio miesięcznym oczekiwaniu. :D
[#200] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #199

Ja też już mam. Dla siebie i Sir_Lucasa :)
[#201] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #198

Tez tak myslę, zamknijcie ten wątek jak już każdy dostanie i potwierdzi przesyłkę. Mimo iż nie zamawiałem, bardzo interesuje mnie ten projekt.
Pozdrawiam i życzę sukcesu bez niemiłych niespodzianek...np. przy lutowaniu...OK
[#202] Re: Zamówienia na GBA1000

@Voyox, post #201

Zamkniemy... , będziemy powoli wygaszać wątek "wysyłkowy", tu rzeczywiście można zostawić potwierdzenia.
Póki co wysyłkę do sirLucasa, jenota i krisb możemy uznać za zamkniętą i zapłaconą (z pewną nadpłatą z uwagi na róznice w cenie wysyłki). Rozliczymy sie przy okazji rezystorów.
I właśnie... rezystory. Zamówiłem prawie wszystkie rezystory i kondensatory SMD z listy (tej co na Amibay krążyła). Zamówienia dokonałem w Sławmirze, wysyłka poszła do mnie dopiero dziś rano, pan z tejże firmy twierdził, że jest duża szansa, iz jutro będą na moim biurku. Zobaczymy, oby on okazał się realistą, a ja pesymistą ;)
Jak tylko zobaczę co do mnie przyszło... to były dwa zamówienia i do końca nie jestem pewien, ile kondensatorów 100nF sie tam znalazło, bo mieli jakiś brak w magazynie (do projektu GBA1000 potrzeba ich 106 sztuk), jeśli będzie ich ponad dwa razy tyle, to będę mógł komuś dorzucić do rezystorów (a jeśli trzy razy tyle... to dwóm osobom :) .
I uwaga..... sand...... odezwij się :) . Oczywiście, Twoja płyta nie zginie, ale wolałbym wiedzieć, czy będziesz miał możliwość odbioru osobistego, czy wysyłać.
PITB - też czekam na decyzję co dalej. Jesteś zainteresowany jakimiś rezystorami? (nie gwarantuję wszystkich, bo takiego 4k7 trzeba 26 sztuk - poza mną mogę obdzielić max dwie osoby). Ale w przypadku Sławmiru nawet te pojedyncze sztuki warto wziąć (a brakujące sobie dokupić na spółkę z kimś innym), bo SMD sprzedają najmniej po 100 sztuk każdego rodzaju. Więc nie będziecie musieli zamawiać 100 sztuk (bo juz zamówiłem :) ) przykładowo 2k7, którego do GBA1000 trzeba akurat jedną sztukę.
Jak rezystorki przyjdą, to otworzę nowy wątek, o budowie GBA. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 23:28:20 przez wali7
[#203] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #202

Razem z Jenotem bierzemy rezystory i kondensatory SMD od Ciebie. Im szybciej uda się skompletować listę części i części z listy tym lepiej ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 05:48:21 przez Sir_Lucas
[#204] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #202

już odpowiadam ! sorki perturbacje domowe.
[#205] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #203

Rezystory i kondensatory SMD juz mam. Mam też kilka GALi na zbyciu.
Jutro podsumuję to i podzielę.
Z tego co pamiętam, to tymi częściami zainteresowani są:
- sirLucas
- jenot
- krisba
- voyager
Jeśli kogoś pominąłem, albo niepotrzebnie zaliczyłem do zainteresowanych, to proszę o info. Najpierw "przydzielę" części dla siebie, potem z tego co zostanie obdzielę Was. To oczywiście nie są wszystkie potrzebne elementy smd, ale spora część jest :)
Już się zabrałem za lutowanie. Wlutowałem kilkanaście rezystorów, slot Zorro i podstawkę pod CPU. W tym tempie to zejdzie pewnie do Amizaduszek :)
[#206] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #205

Gale czy też Galów też bierzemy chętnie z Jenotem ;) Jeśli będziesz miał Piotrze w nadwyżce jakiekolwiek części do GBA to my z Jenotem bierzemy :D
[#207] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #205

Ja wezmę tylko komplet rezystorów na razie tylko to będę lutował, resztę załatwiam we własnym zakresie. Co do gali to czekam na amibay.com kipperek ma zbierać ponoć zamówienia na komplet układów gal i LSI czekam czy coś z tego będzie.
[#208] Re: Zamówienia na GBA1000

@tom256, post #1

Ponizej mozna zlozyc zamowienia na PCB do:
- karty graficznej Picasso II
- mini Thylacine
- karty procesorowej MC68060 ;D
http://www.amibay.com/showthread.php?61375-Project-of-a-mini-tylacine-PCBs-batch-for-the-GBA1000
[#209] Re: Zamówienia na GBA1000

@tom256, post #208

Od razu warto do Picasso kupić to: http://www.ebay.com/itm/CL-GD5428-80QC-A-Manu-CIRRUS-LOGIC-Encapsulation-QFP160-Video-DAC-with-Color-/370978152016?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5660055e50
Albo GD5434 od autora wątku.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 11:41:55 przez flops
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem