[#121] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #57

Ja mam pytanie - czy ktoś kto kupił wtedy co ja 68030 na Allegro dostał już procek? Jeśli tak, to kiedy otrzymał przesyłkę?
Moja lokalna poczta pracuje ostatnio fatalnie, już od dawna nie przynieśli mi do domu jakiekolwiek przesyłki (nawet w zwykłej kopercie). Zawsze jest awizo z firmową adnotacją że "Doręczyciel nie zastał nikogo w domu". Mimo że w domu ZAWSZE ktoś jest. Ew. wymówka na poczcie, że "było ciężkie". Stąd pytam, bo nie wiem czy już robić awanturę na poczcie.
PS. jak tylko jest taka opcja, to zamawiam wysyłkę do paczkomatu - taniej, idzie do dwóch dni i odbieram przesyłkę kiedy chcę bez stania w długiej kolejce na poczcie. Bo listonosz do domu mi jej i tak nie przyniesie.
[#122] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #121

Adresuj na firmę i daj swoje nazwisko. Ja zacząłem tak robić i skończyły się problemy z kurierami i awizami z poczty. Płacę z góry, wpisuje swoje nazwisko, adres szkoły i wszystko jest jak trzeba.
[#123] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #121

Ja dostałem następnego dnia i byłem w szoku
[#124] Re: Zamówienia na GBA1000

@tom256, post #1

No to panowie... akcja zapisów na PCB GBA1000 się skończyła, teraz czas na wpłatę pieniędzy. Czy ktoś wie jak to zrobić? Ja się jakoś nie dopatrzyłem jasnej instrukcji, komu płacimy, PJM czy Kipperowi?
Ostatnia sprawa, koszty wysyłki do Polski będą dosyć spore, czy ktoś się pisze na wspólną wysyłkę ze mną?
[#125] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #124

Myślę, że ja na pewno. Zapytam jeszcze Jenota, ale myślę, że też będzie chętny.

Zaraz obadam temat zapłaty.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 20:39:05 przez Sir_Lucas
[#126] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #125

Ja też się piszę na wspólną wysyłkę. Kto organizuje akcję? Na razie nie ma danych do płatności, więc jeszcze czekamy.
[#127] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #126

Napisałem na AmiBay-u zapytanie komu mamy zapłacić za płyty. Chłopaki pewnie zaraz odpowiedzą :)
[#128] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #121

Ja już dostałem. Około 1, 5 tygodnia temu.
[#129] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #127

Jak tak to ja z wami mogę pisać na wysyłkę w jednej paczce. To odbiorę z Chełma.
[#130] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #128

Co do CPU, to ja też dostałem - CPU był na mojej poczcie także następnego dnia od wysyłki... oczywiście awizonosz (zwany niesłusznie listonoszem) nie zostawił nawet awiza w skrzynce. Od pewnego czasu (zdaje się ze od odejścia na emeryturę poprzedniego listonosza) dostajemy tylko awizo z informacją że "nikogo nie było w domu" - chociaż zawsze ktoś jest. Parę razy zaczailiśmy się na cwaniaczka i przyłapaliśmy go na wrzucaniu awiza... tłumaczył że "paczka była za ciężka" (a na poczcie okazywało się, że to był jakiś druk w małej kopercie). Teraz się wziął na sposób, i albo nic nie wrzuca, albo wrzuca nasze awiza do skrzynki sąsiada. Trzeba sobie w życiu radzić. Ja sobie też poradzę, i chyba napiszę oficjalne zażalenie na organizację pracy w mojej lokalnej placówce pocztowej. A póki co, jak tylko mogę, to korzystam z Inposta i paczkomatów.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 21:23:14 przez wali7
[#131] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #124

Informacja o płatności ma się pojawić po 1 marca od tego czasu będzie zbierana kasa. Ja tez chętnie się dopiszę na wspólna wysyłkę koszty będą mniejsze niż w przypadku jednej płyty.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 09:37:15 przez KrisbA
[#132] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #130

Mój brat jest listonoszem. Jak się dowiem, że tak robi to mu facjatę obiję.
[#133] Re: Zamówienia na GBA1000

@TomcioPaluszek, post #132

Jak wspomniałeś, twój brat jest listonoszem, a nie awizonoszem, więc tak nie robi
[#134] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #127

[#135] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #134

Dzięki. Czyli wypłacany a co do wysyłki umawiamy się pózniej.
[#136] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #135

Ja też się piszę na wspólną wysyłkę z Wami, bo ta cena wysyłki jest trochę kosmiczna. Nie doczytałem na początku, dopiero niedawno odkryłem, że wysyłka ma być z USA... myślałem wcześniej że z UK.
[#137] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #136

Tylko pamiętajcie, żeby dodać pieniądze za cło, żeby osoba która odbierze paczkę nie zdziwiła się jak pan z poczty zawoła kilka kilo za cło.
[#138] Re: Zamówienia na GBA1000

@flops, post #137

Właśnie. Czy ktoś odbierał paczki z USA i wie jak to wygląda z cłem ? Może ktoś wie jak to policzyć i jaka przesyłka wyjdzie taniej - dla pojedynczej płyty czy wspólna ?
[#139] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #138

Zależy, czy taką wspólną przesyłkę potraktują jako komercyjną, czy na własne potrzeby.
[#140] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #138

Ja kilka razy dostawałem przesyłki z USA. Zdecydowanie najlepiej, gdy wysyłający wyśle jako Gift. Wtedy ryzyko opłat jest najniższe (ale niezerowe). To znaczy urząd może paczkę sprawdzić w przypadku jakiejś przesiewowej kontroli.
Raz kupowałem na eBay dysk SSD i był opisany jako zakupiony przedmiot, wartości dokładnie określonej w dokumentach (dokładnie była to cena zakupu). Przy odbiorze przesyłki na poczcie dostałem dokument z polskiego urzędu celnego i musiałem na miejscu zapłacić VAT (czyli dokładnie 23% wartości z dokumentów). Żadnych ceł i innych opłat dodatkowych nie płaciłem.
Kilka innych razy kupowałem też na eBay, wysyłka też z USA, i wysyłający opisywał to jako Gift i nic nie płaciłem. Pytałem o to listonosza, powiedział, że dokumenty z cła zawsze idą razem z paczką. Jeżeli dostajemy paczkę pocztą bez dokumentów celnych, to znaczy, że żadnych dokumentów celnych nie dostaniemy później, czyli nic nie płacimy.
To jest taka mała loteria :)
Koszty wysyłki są wysokie w naszym przypadku, więc chyba można połączyć wysyłkę. Jeśli zapłacimy VAT, to on wyniesie jakieś 10$ na płytę, koszty wysyłki najtaniej to 18$, a lepiej byłoby wysłać z trackingiem, czyli 47$. Jak kipper będzie miał te płyty, to będzie mógł dokładnie podać ich masę.
Urząd musi mieć jakiś dokument z deklaracją wartości, nie wiem co robią w przypadku kontroli gdy nie ma takiego dokumentu. Na pewno warto poprosić o adnotację Gift albo Sample product.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 12:48:04 przez wali7
[#141] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #140

Zapłacone. Kto będzie organizował wysyłkę?
[#142] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #141

Termin przedpłat na pcb GBA1000 mija jutro. Jeszcze trochę czasu jest, ale już warto się zastanowić nad formą wysyłki do Polski.
Ja mogę zorganizować przesyłkę tzn. przyszłoby to do mnie. Jeśli byłoby cło, to bym je zapłacił. Oczywiście byłoby miło, gdybym dostał wcześniej jakieś przedpłaty, ale w sumie mogę założyć za kogoś... a rozliczylibyśmy się po odbiorze. Płyty moznaby potem rozesłać do ludzi DHLem, albo innym kurierem. Obawiam się trochę Poczty Polskiej - pcb są delikatne i mogliby je np. złamać. Cena do Pl jest chyba podobna jak do UK (sprawdzałem na amerykańskim USPS i wyszło circa about podobnie). Każda płyta waży 360 g, więc trzy-pięć płyt to już ponad 1 kg, wysyłka około 70$ plus koszt wysyłki w Polsce. DHL to około 40 zł - może ktoś zna innych, sprawdzonych i tanich kurierów?
Opłaty celne to byłby VAT, czyli najprawdopodobniej 23% tego, co Kipper zadeklarowałby jako wartość. Chyba że byłby Gift - ale wtedy paczka jest nieubezpieczona (no i 100% gwarancji że VATu nie będzie nie ma).
Najtańsza przesyłka bezpośrednio do domu to wg Kippera 18$, ale nie ma ubezpieczenia i trackingu. Z trackingiem 47$ (paczka 0.5 kg - tylko jedna płyta się mieści w tej masie!).
Co sądzicie zatem o wspólnej wysyłce? Z ubezpieczeniem, czy bez, jak z trackingiem? Ja byłbym za trackingiem, a z ubezpieczeniem sam nie wiem...
Kto ew. decyduje się na wysyłkę tylko dla siebie?
[#143] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #142

Jestem za grupową przesyłką do Ciebie. Widać, że kilka razy już to robiłeś.
Zgadzam się na tracking.

Daj znać co, kiedy i ile przesłać na konto do Ciebie.
[#144] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #142

OK, ja też się piszę na wspólną wysyłkę. Tylko trzeba wszystko ustalić z Brianem, Wali - jak już się wszyscy chętni zgłoszą, prześlij mu listę, każdy z nas potwierdzi, że przesyłka ma iść do Ciebie, napiszesz ile Ci zapłacić i po zabiegu. No i zapisz sobie co komu. Ja zapłaciłem za lutowanie TSOP i nie chciałbym dostać gołej PCB. Sir_Lucas pewnie też. ;)
[#145] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #144

Oczywiście, że też wolałbym dostać z przylutowanym TSOP ;) Oszczędność czasu i nerwów :D
[#146] Re: Zamówienia na GBA1000

@Jenot, post #144

Też zapłaciłem za TSOP i na liście jest to odnotowane: http://www.kipper2k.com/gb1000.html

Czyli obecnie byśmy mieli wspólną wysyłkę trzech płyt (wszystkie z TSOP):
wali7
sirLucas
jenot

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 15:32:28 przez wali7
[#147] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #146

Wali - podam tak jak powinienem figurować u Briana - Jenot/amibay
[#148] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #146

A daloby sie 4szt.? Przed chwila poszedl przelew, wiec nie wiem, czy sie zalapie ale wspolna przesylka by mi pasowala.

Pozdrawiam
pitb
[#149] Re: Zamówienia na GBA1000

@pitb, post #148

Jeżeli tylko załapiesz się na listę Kippera (czyli pcb zostanie dla Ciebie wyprodukowane), to do wysyłki jeszcze kilka tygodni zostało: najpierw czas na produkcję po złożeniu zamówienia, a potem wysyłka z Chin do Kanady. Potem Kipper ma jeszcze lutować TSOPy dla chętnych i dopiero wtedy będzie wysyłka do Europy.
A do naszej wspólnej wysyłki oczywiście - na każdym chetnym zyskujemy, bo wysyłka rozłoży się na więcej osób.
Wciągam Cię na listę wysyłkową i czekam aż pojawisz się na liście Kippera.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 21:20:21 przez wali7
[#150] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #149

lista do wspólnej wysyłki:
wali7
sirLucas
jenot
pitb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem