[#61] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #60

Nie. HXC działa jak zwykła stacja. Nie zjada od niej więcej pamięci jeśli o to pytasz.
[#62] Re: HXC SLIM

@Jacenty, post #61

lotharek nie odpowiada na maile i wiadomości , wysłałem jakiś czas temu i cisza.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 11:57:22 przez zorkadar
[#63] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #62

Powiedzcie mi czy muszę robić w floppy fixa aby na escomowej amidze działały produkty Lotharka ??

Jak to jest z tym escomem (nie mam fixa póki co)
mam nie działającą stację oryg jaka była w amidze od nowości, mam też kilka przerobionych sprawnych stacji pc, muszę robić fixa aby gry nondos chodziły czy nie ?
Czy lepiej stację DD wstawić ?? już się w tym pogubiłem
[#64] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #62

Lotharek odpowiada tylko na maile (adres na jego stronie). Cierpliwości, to zapracowany człowiek. Mi zwykle odpowiadał w ciągu tygodnia.
[#65] Re: HXC SLIM

@Jenot, post #64

Pytanie techniczne
Czy da się zainstalować HXC SLIM w A1200 desktop obok zwykłej stacji i używać ich jednocześnie lub na przemienię np. wyłączając zasilanie jednego urządzenia?
[#66] Re: HXC SLIM

@biolog77, post #65

Jak się sprawa ma z montażem HXC slim w miejsce oryginalnego floopa ?, Lotharek odpisał mi że nie ma w ofercie odapterów do montażu
[#67] Re: HXC SLIM

@zorkadar, post #66

HXC ma otwory pod śrubki. Można zaadoptować korpus flopa od PC i dorobić z blaszki odpowiednie mocowania. Można też pójść na łatwiznę ( jak Ja szeroki uśmiech) i zamontować na klej termiczny.
[#68] Re: HXC SLIM

@Jacenty, post #67

Wczoraj przyszedł ,sprzęcik pierwsza klasa OK
[#69] Re: HXC SLIM

@BlackTiger, post #63

Mam Escoma 1D4 i HxC Slima. Floppy fix jest wymagany aby działały NDOS-owe produkcje, m in boot manager od HxC.

Moim zdaniem ta informacja powinna znaleźć się na stronie kompatybilności HxC - jednak nie zareagowano na moje sugestie, ich zdaniem nie ma problemu.

Fix wygląda w ten sposób.
[#70] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #69

Panowie laickie pytanie.Ustawiłem 3 dyski Destert STrike.Gra zaczyna sie ładować i komp prosi INSERT DISK 2.Wciskam mikrostyk na HxC ale nic się nie dzieje.Jak to odpalić?
[#71] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #70

Jesteś na 100% pewien, że każda z tych dyskietek jest w osobnym slocie w HxC boot managerze? Myślę, że tylko tu mógł powstać jakiś problem. Jeśli po naciśnięciu mikrostyku słyszysz "beep" to raczej tylko kwestia złego obsadzenia slotów w hxC Boot Managerze. Algo te obrazy są trefne. Pod WB mógłbyś potwierdzić co ładuje się po naciśnięciu mikrostyku, polecam do tego jednak jakąś wielodyskietkową produkcję DOS-ową, żeby jednoznacznie to określić. Nie pamiętam czy Desert Strike jest DOS czy NDOS.
[#72] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #71

ładuje tak:
DRIVE B

Desert Strike Dysk 1 SLOT1
Desert Strike Dysk 2 SLOT2
Desert Strike Dysk 3 SLOT3
Po klikniciu mikrostyku słyszę Beep ale nic sie nie dzieje
[#73] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #72

Zrób testy pod WB z jakimiś DOS-owymi dyskietkami i sprawdź czy faktycznie ładuje co trzeba.
[#74] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #73

Nie mam WB.Zworki mam ustawione tak:
1,2,3,4 Off
5,6,7,8 On
może tu cos jest nie tak?
[#75] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #74

WB możesz mieć bez jakichkolwiek problemów z obrazu dyskietki. Internet stoi otworem.
Powiedz jeszcze co chciałeś osiągnąć tym ustawieniem zworek? Per drive (dlaczego B a nie A albo A+B?) powinieneś się raczej zdecydować na tylko jeden ID. Polecam przeczytać http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/Slim_SD_HxC_Floppy_Emulator_User_Manual_ENG.pdf rozdział 2.2.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 13:37:16 przez Sokok
[#76] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #75

Mój angielski techniczny jest marny.Mam zwykłą tasme (bez przeplotu) mam ustawić tylko 1 zworkę na ON?
[#77] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #76

Jeśli chcesz emulować tylko jeden napęd to tylko jedną zworkę. Jeśli dwa będziesz emulować to dwie zworki mają być w pozycji ON. Ale raczej nie więcej. No i musisz wybrać ID (DF0, DF1..) dla obu napędów aby nie były ze sobą w konflikcie ani żadnym innym napędem który możesz mieć w Amidze. Rysunek w rozdziale 2.2 chyba sporo wyjaśnia.
[#78] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #77

Dałem zworkę na 1 i 6 i o dziwo ruszyło.Możliwe?
[#79] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #78

To znaczy, że prawdopodobnie emulujesz teraz dwa napędy DF0 oraz DF1. Jak najbardziej możliwe, że był problem z ID napędu.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 02:47:23 przez Sokok
[#80] Re: HXC SLIM

@Sokok, post #79

Panowie próbuje podłączyć LCD 2x16 znaków pod HXC. Czy sygnały ze złącza J3 SDL i SCK trzeba podłączyć bezpośrednio do wyświetlacza LCD czy najpierw do konwertera i2c-lcd 44780?
[#81] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #80

Ma ktoś jakiś pomysł? Jak podłącze pod konwerter sygnały z HXC wyświetla mi się rząd kwadratów w górnej linii wyświetlacza? Czy sygnały z HXC (SDL i SCK) trzeba konwertować czy puszczać bezpośrednio pod LCD? Tzn czy są one już skonwerterowane na wyjsciu z płytki HXC?
[#82] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #81

Musisz konwertowac bo interfejs 1602 jest 8bitowy i nie da rady tak bezpośresnio.
[#83] Re: HXC SLIM

@Architect1200, post #82

Podłączam zgodnie z pinami na konwerterze i LCD a ciągle wyskakuje mi tylko rząd kwadratów na górnym wierszu.
[#84] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #83

Pokaż foto jak podłączyłeś.
[#85] Re: HXC SLIM

@Architect1200, post #84

Może opisze bo wszystko na pająku więc nie będzie czytelne.
Złącze J3 na HXC:
Linia SDL z HXC do wejścia SDL na konwerterze
Linia SCL z HXC do wejścia SCL na konwerterze
+5V z HXC do +zasilania konwertera
GND z HXC do GND na konwerterze

16 pinowe złącze konwertera na piny LCD (wszystkie zgodnie)

ok jest fotka
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6ed0c1997e7b6ce1



Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 22:46:18 przez KrystianPoland
[#86] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #85

To jeśli masz kontrast dobrze wyregulowany, to tam nie ma filozofii z podłączeniem.



Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:28:47 przez Architect1200
[#87] Re: HXC SLIM

@Architect1200, post #86

Jak widać u mnie na zdjęciu.Wykorzystałem to złącze.Poprawność połączeń 100%.Podstawiałem dwa różne LCD.Niestety całość nie rusza.Może zadam inne pytanie.Czy ktoś w ogóle podłączał pod tą wersję HXC wyświetlacz? Lub cokolwiek innego? Autor mówi w manualu jeszcze o front panelu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem