[#1] HXC SLIM
po 2-3 miesiacach nierownej walki, pelen sukces. EMUL kompatybilny chyba ze wszystkim do czego sie podlacza stacje dyskow. ponizej filmik z ST, na amidze dziala podobne.
cena - 180 pln ( w tym profit Jeffa), calosc smd

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bHx14xLwY78



















Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 11:40:30 przez lotharek

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 11:44:22 przez lotharek
[#2] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Zacne OK
[#3] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1




sukces >> success

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 12:15:16 przez Dorian3d
[#4] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Całkiem zgrabne. Czy wyjścia wyświetlacza i przycisków, zostały całkowicie usunięte z PCB?
[#5] Re: HXC SLIM

@rafgc, post #4

i tak i nie..

do komunikacji jest przewidzane i2c - LCD, przyciski sa na zlaczu programatora ( tak nieoficjalnie)
[#6] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #5

Piękne.OK
Czyżby rozstaw otworów w PCB pasował do rozstawu flopa?
[#7] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #5

Jak będzie można opcjonalnie podłączyć jakiś wyświetlacz i przyciski, to myślę, że się w końcu zdecyduję, płytka podoba mi się bardziej niż standardowa wersja (może dlatego, że jest w SMD - dałoby radę jeszcze bardziej pomniejszyć płytkę? :) ), cena 180zł wydaje się być całkiem atrakcyjną.

P.s w jakiej płytkarni robisz swoje PCB.


Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 14:00:53 przez rafgc
[#8] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #5

czyli da się, mam parę retro syntezatorów i nie wykluczone, że w przyszłości była by potrzeba podłączenia hxc z wyświetlaczem i przyciskami, a póki co cena jest dobra i zgrabne to to więc pewnie też się zdecyduję niebawem :)
[#9] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Wygląda conajmniej jakby miał pasować do A500 bez potrzeby rznięcia obudowy, co mi się podoba. OK
[#10] Re: HXC SLIM

@strim, post #9

co do montazu do srodka :

urzadzenie jest bardzo male, pcb nie zmniejsze - bo jest jednostronna a wiadomo ze najwiecej kosztuje dokumentacja oraz szablony do nakldania pasty. zaniedlugo w ofercie beda tanie metalowe adaptory zeby uzradzenie ladnie sie przykrecalo do poszczgolnych komputerów.

na pewno do alemigi, ST - taka jakby wewn. obudowa.

bedzie tez dostepna wersja zewn. w metalowej obudowie. wszytsko przede mna..

ps. 90mm * 60 mm, zlacze kart push`to pull Hirose http://pl.farnell.com/hrs-hirose/dm1aa-sf-pej-72/zlacze-sd-memory/dp/1764372
- jedyne z gwarancja producenta na 50tys cykli. ( najdrozszy part) ale jak pokazuje zycie i pierwsze 20 szt sd emulcow wersji F rozesłanych do betatesterow - to było najbardziej wrażliwe na uszkodzenia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 16:34:40 przez lotharek
[#11] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Piękne a miałem juz kupować wersję C. Ta będzie akurat do wpasowania pod oryginalnego flopa.
[#12] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #10

jednostronna?
[#13] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Czy planujesz wersję zewnętrzną jako DFx. Ja bym chciał sobie zostawić oryginalnego flopa dla klimatu w klasyku ale jako zewnętrzny flop fajnie by było coś takiego mieć.

Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: HXC SLIM

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

Czy planujesz wersję zewnętrzną jako DFx. Ja bym chciał sobie zostawić oryginalnego flopa dla klimatu w klasyku ale jako zewnętrzny flop fajnie by było coś takiego mieć.


A jest to w ogóle możliwe? Pytam z ciekawości...
[#15] Re: HXC SLIM

@Skiba, post #14

A w czym tu problem?
[#16] Re: HXC SLIM

@Dark_luke, post #15

Bo nie widziałem jeszcze takie cuda jako stacje DF1, dlatego sie pytam czy jest to mozliwe
[#17] Re: HXC SLIM

@Skiba, post #16

Jeśli ma wszystkie sygnały jako normalna stacja to czemu nie.
Ew. może być problem z napięciem 12V bo nie wkażdym zew. interfejsie stacji jest.
Bo nie wiem czy wystarczy 5V czy też 12V jest potrzebne.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 18:49:07 przez Dark_luke
[#18] Re: HXC SLIM

@Skiba, post #16

tak samo jak w przypadku normalnego zewnętrznego fdd potrzebny jest boot-selector żeby zrobić swap z df0, bo tak nie pograsz w ndos-owe gierki czyli w większość
[#19] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #1

Już się martwiłem, że nie załapałem się na HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4, a tu taka niespodzianka. Bo domyślam się, że:
1. Podana cena dotyczy zbiorowych zamówień?
2. Wkrótce prawdopodobnie zbierze się grupa chętnych na to urządzenie?
W każdym razie ja się już zgłaszam, gdyby takie zbiorowe zamówienie się miało pojawić.
[#20] Re: HXC SLIM

@seldon, post #19

Witam Serdecznie Wszystkich posiadaczy Amigi :)
Chcialem zapytac czy beda zapisy na zamowienie tego HXC Slima?Jestem zainteresowany zakupem tego urzadzenia:)
Pozdrawiam Wszystkich Zajawkowiczow Amig
[#21] Re: HXC SLIM

@NONinja, post #20

Pisz do Lotharka. Za 180 + wysyłka będzie Twój.
Mam takiego SLIMa. Dobry sprzęt. OK Nie ma się co zastanawiać.
[#22] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #10

Dajesz zdjęcie dwustronnego PCB a piszesz że jednostronne...

Na jednostronnym zworkologia była by kosmiczna ;)
[#23] Re: HXC SLIM

@11111olo, post #22

JEDNOSTRONNA - elem. z jednej strony.

ps. posluguje sie nomenkaltura produkcyjna, 2 warstwowa


Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 01:13:30 przez lotharek
[#24] Re: HXC SLIM

@lotharek, post #23

Czy oryginalna stacja zewn. od CDTV ma napięcie w środku +12V? Ktoś zmontował SLIMa z taką stacją? Pomijam fakt że NDOSy się nie bootują.
[#25] Re: HXC SLIM

@pong777, post #24

Stryker pisał, że do cdtv potrzebna jest "coś" i sugerował, że najłatwiej będzie podłączyc HXC w miejsce przerobionej na zewnętrzną stację ami, stację od PC. Może ktoś rozwinie, bo też się przymierzam.
[#26] Re: HXC SLIM

@avionik, post #25

Pytanie laika.W czym bije na głowę Gotka bo sam już nie wiem co kupić do mojej 500-tki.
[#27] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #26

Bezproblemowa możliwość zapisów Save'ów w grach. Gotek tego nie potrafi. Ale jeśli nie grasz to odpowiedz nasuwa się sama.OK

No i oczywiście projekt jest dalej rozwijany.OK

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:38:10 przez JaraB
[#28] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #26

Kompatybilnością. HxC rozwijany jest już od dawna i rozwijany jest dalej. ADF trzeba przekonwertować do formatu używanego przez HxC, dzięki czemu HxC możesz podłączyć praktycznie do wszystkiego, obsługuje zapis, wersja slim ponoć ma jakieś wyprowadzenia na wyświetlacz I2C.

Gotek jest tylko do Amigi, obsługuje bezpośrednio ADF, autor nie rozwija oprogramowania i wszelki błędy nie będą usuwane, a podobno zdarzają się problemy z zapisem.

Jeśli miałbym pieniądze to bym wybrał HxC.
[#29] Re: HXC SLIM

@sanjyuubi, post #28

W jaki sposób w HXC następuje przełączanie dyskietek? Gotek ma wyświetlacz LED
[#30] Re: HXC SLIM

@KrystianPoland, post #29

W slimie robisz to jednym przyciskiem. Obsługa HxC jest intuicyjna. Są filmiki na youtubie. Pooglądaj sobie.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem