kategoria: A2000/A3000
[#61] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@glichtanski, post #60

Dzisiaj dotarły do mnie pamięci ZIP Static Column. Niestety wg SysInfo wychodzi, że nie działają one w tym trybie. Wynik prędkości wynosi 0.88-0.91 względem Amigi 3000@25.
Ciekawe, bo gdy testowałem pamięci DIP 1 MB, wynik wyniósł 1.00. Co więcej, SetRamsey twierdzi, że tryb Static Column jest włączony, jednak tak samo twierdził, gdy miałem włożone pamięci Page Mode. Próba wyłączenia opcji kończy się zamrożeniem programu.
Po włożeniu Ramsey -04 SetRamsey wskazuje, że tryb Static Column jest wyłączony, a próba zmiany trybu SC, burst i wrap kończy się zamrożeniem systemu.
Na Ramsey-07 nie mogę nawet włączyć trybu 60ns chociaż pamięci mają taką prędkość.
[#62] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@glichtanski, post #61

Dziwna sprawa. Może setramsey ma jakiś błąd?
[#63] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@Rafał A-3000, post #62

Czytałem, że ma, ktoś napisał własny program, ramsey, ale z nim też są problemy. Jest też SystemPrefs i on również powoduje reset i żółty ekran, po zaznaczeniu opcji 60ns. No i SpeedRamsey - ten sam efekt co w przypadku SystemPrefs
[#64] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@glichtanski, post #63

Więc nie ma działającego programu do wprowadzania takich zmian? :D
[#65] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@Rafał A-3000, post #64

Najwyraźniej nie ma
[#66] Re: Ramsey 07 i Super DMAC 04

@Davka, post #30

Teraz już wiem, że jest bug w Sysinfo. Po przełączeniu zworki na NTSC Sysinfo wskazuje wynik 1.00 na karcie A3640@25 względem testowej A4000, nie sprawdzałem jeszcze na 030@25. Przy zworce ustawionej na PAL, wynik to 0.98. Testy robione z pamięcią Static Column. Napisałem do gościa, który udostępnił wersję 4.0 i będzie próbował to poprawić.
Prawdopodobnie jest błąd w wykrywaniu PAL/NTSC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem