kategoria: A4000
[#31] Re: Prośba o wycenę A4000

@flops, post #30

Niby tak, ale kolejna osoba, która zainteresowała się Amigą z mojego otoczenia odpadła i zwyczajnie mi żal..

1000 zł / 0 zł = ???

To też nie jest tak, że emulator pójdzie dobrze na każdym pececie. Z doświadczenia wiem, że jak ma naprawdę dobrze działać (50 Hz itd) to też trzeba coś tam zmienić. Tylko że koszty są mniejsze.
[#32] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #29

Nie jestem pewien, czy nie demonizujesz sprawy. Nie dalej jak kwartal sam kupilem na gieldzie PPA Amige 500 w swietnym stanie za 60zl z wysylka. Jestem gleboko przekonany, ze jesli sie postarasz, jestes w stanie zakupic zestaw A500+zasilacz+joystick+troche dyskietek w przedziale 120-150zl. Relatywnie sa to 3 wyjscia do kina lub 2 do restauracji.
[#33] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #28

Majatek nie, ale choroba psychiczna owszem. 200zl za sama A500, sure!

Kolejny raz diagnozujesz chorobe psychiczna nie majac do tego podstaw i uprawnien.
Myslenie ze 200 zl to majatek jest charakterystyczne dla gimbusow ktorzy dostaja 10 zl kieszonkowego i wszystko powyzej 100 zl jest dla nich hotendalnie drogie. A Amigi to w ogole powinny byc rozdawane za darmo.
Dobry sprzet kosztuje i bedzie coraz drozszy. A jak kogos nie stac to coz - taki "lajf". To nie jest towar pierwszej potrzeby i nie ma co tu wylewac frustracji z powodu braku pieniedzy.
Jak to mowia - Czemuś biedny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś biedny!
[#34] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #32

"jestes w stanie zakupić zestaw A500+zasilacz+joystick+troche dyskietek w przedziale 120-150zl." Owszem można ale trzeba sie dobrze naszukać... "Zwyczajny" człowiek otwiera alledrogo wpisuje "Amiga zestaw" i mu wychodzi a500 za 200 zł "prawdopodobnie sprawny" bez myszki. Potem się okazuje że żeby jakoś obraz wyglądał i w cokolwiek pograć musi wybulić jeszcze 100zł (kabel scart + null modem+joy). Za 300 zł ma tablet który bije na głowę osiągami najbardziej "dopalone" amigi.. :(
[#35] Re: Prośba o wycenę A4000

@lekarz_med, post #33

Szanowny kolego po fachu, nie wierze, ze przerosla Cie prosta metafora. Taki offtopic jest bez sensu.
[#36] Re: Prośba o wycenę A4000

@sunater, post #34

Sam uzywam SCARTa z RGB na wielkoformatowym LCD i nie mam problemow z jakoscia obrazu. Zrobienie takiego kabla to kwestia 15zl, zas zakup ok. 25-30zl.
[#37] Re: Prośba o wycenę A4000

@RadoslawF, post #21

Czy ja wiem link
[#38] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #36

Na allegro ok 45 zł najczęściej... Wiadomo że jeśli "nowy" nie boi się lutownicy to ogarnie temat duużo taniej :) Chodzi mi o coś innego - ktoś zainteresuje się Amigą, wyda niemało kasy i dostanie produkt "upośledzony" do którego musi władować jeszcze więcej kasy by chociaż ZACZĄĆ zabawę... To zniechęca. Nie każdy ma dość samozaparcia na to...
[#39] Re: Prośba o wycenę A4000

@sunater, post #34

To kup sobie ten tablet i przestań marudzić
[#40] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #25

Chuck Norris umie dzielić przez zero. Ja nie.
[#41] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #29

Wiesz, praktycznie każda komfortowa zabawa ze starym komputerem wiąże się z kosztami. Np. do ZX-Spectrum (którego taniej niż 100zł ciężko jest kupić) trzeba najczęściej dokupić folię klawiatury. Do tego jakiś interfejs DivIDE, żeby nie wczytywać z gier z magnetofonu czy mp3... w sumie wychodzi ze 3 stówki. Z Atari podobnie - warto kupić przynajmniej Sio2SD, itp, itd. Jak ktoś jest wygodny i woli emulator - jego sprawa.
[#42] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #32

Nie jestem pewien, czy nie demonizujesz sprawy.

Ja po prostu obserwuję zachowania moich znajomych, niestety takie są realia.

w przedziale 120-150zl.

Ok, tylko dodaj do tego jakiś wyświetlacz i coś do przenoszenia danych. Fajnie by było, gdyby realia zachęcały ludzi, a niestety jest odwrotnie.
[#43] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #35

Ani my koledzy ani tym bardziej po fachu bo do tego musialbys byc lekarzem a po twoich wypowiedziach jednoznacznie widac ze wiedze fachowa czerpiesz z google i wikipedii.
Metafora jest taka jaka miala byc.

A tak w ogole to dziwie sie autorowi watku - wartosc sprzetu jest taka jaka kupujacy chce zaplacic sprzedajacemu i jaka sprzedajacy akceptuje. Ustala sie ja miedzy stronami umowy a nie w formie plebiscytu na forum.
Juz byly inicjatywy ustalania jedynie slusznego cennika amig. I jak dobrze ktos zauwazyl kojarzy sie to jednoznacznie z miniona epoka.
[#44] Re: Prośba o wycenę A4000

@gorzyga, post #41

Jak ktoś jest wygodny i woli emulator - jego sprawa.

Jasne, tylko za kilka lat zostaną tylko ludzie grzebiący w emulatorach. I skończy się retro-komputerowanie.

Pytanie z innej beczki: czy nie można zrobić sprzętowego emulatora powiedzmy za 500zł (jak Minimig), ale żeby emulował przyzwoicie podstawowe platformy 8- i 16-bitowe? Tak jak rozmawiam ze znajomymi to wydaje mi się, że takie rozwiązanie przekonałoby wiele osób. Takie "all-in-one" i żeby pracowało jako oddzielne urządzenie.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 12:30:35 przez tOMashBe
[#45] Re: Prośba o wycenę A4000

@Dorian3d, post #37

Dwie sprawy:
1. Trzeba bu odróżnić pojazd po kompletnej rekonstrukcji która musi kosztować i to wpływa na cenę końcową, od dobrze zachowanego klasyka gdzie właściciel tylko mechanikę własnoręcznie poprawiał.
Syrena w tym programie była z drugiej grupy i miała nawet oryginalny lakier.
2. Nie siedzę w temacie syren ale spotkałem się już dwa razy z opinią że ten odcinek programu przyciągną dodatkową ilość "handlarzyn" próbujących na szybko zarobić i ceny w ofertach ina aukcjach poszły w górę.
Nie potwierdzę tych zmian cen bo nigdy nie śledziłem cen starych samochodów, określenie "handlarzyna" jest cytatem i pokazuje że nie tylko w naszym środowisku działania pewnych grup nie cieszą się specjalnym szacunkiem wszystkich pozostałych.


Pozdrawiam
[#46] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #42

Fajnie by było, gdyby realia zachęcały ludzi, a niestety jest odwrotnie.

Ale to masz zal, ze Twoich znajomych nie stac badz nie chca wydac na Amigi czy o to, ze wartosc rynkowa Amig jest taka a nie inna?
Taka pretensja do garbatego ze ma proste dzieci.
To stworz inicjatywe skupowania Amig np 500 w odpowiedniej konfiguracji do grania i wypozyczaj je (moze nawet odplatnie - pomysl na biznes, nie musisz dziekowac) zainteresowanym, ktorzy chca jakis czas pograc a nie chca wydawac na sprzet. Zgodnie z zasada ze jak ktos chce jablko to nie musi od razu kupowac calego sadu.
[#47] Re: Prośba o wycenę A4000

@lekarz_med, post #46

Nie mam żalu do ludzi, tylko żałuję, że rezygnują z amigowania. Potrafię ich zrozumieć i patrząc w perspektywie do przodu wychodzi na to, że niedługo temat się skończy. Fajnie by było jakoś zachować nasze hobby dla potomnych.
[#48] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #44

Wprawdzie to nie jest 500zł, a 200euro, ale jest : KLIK. Z tego co widziałem, działa już core emulujący Atari XL/XE wraz z rozszerzeniami. Nie jestem pewien, ale chyba to otwarty projekt - jeżeli tak jest, to pewnie ze złożeniem można by było się zmieścić w 500zł :)

@F7sus4 & lekarz_med: nie wiem jakiej specjalizacji jesteście lekarzami, ale mam nadzieję, że nigdy się w pracy nie spotkacie ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 12:39:20 przez gorzyga
[#49] Re: Prośba o wycenę A4000

@lekarz_med, post #46

wartosc sprzetu jest taka jaka kupujacy chce zaplacic sprzedajacemu i jaka sprzedajacy akceptuje

Po czym:

wartosc rynkowa Amig jest taka a nie inna

Zdecyduj sie wiec.
[#50] Re: Prośba o wycenę A4000

@gorzyga, post #48

Mist Lotharka znam, ale nie wiedziałem, że jest więcej wsadów do niego. Idę poczytać

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 12:49:55 przez tOMashBe
[#51] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #47

Się offtop zrobił :P Co do zachowania hobby dla potomnych - retro komputery mają wartość (sentymentalną) chyba tylko dla tych którzy w młodości/dzieciństwie na nich "urzędowali" albo choć marzyli o nich a nie było ich stać (sam kupiłbym gdybym miał kase model zx spectrum 3+ o który mi sie śnił po nocach :P: ) Ludzi "z ulicy" musiałoby coś naprawdę "natchnąć" żeby się tym zainteresowali... A może się mylę(fajnie by było :) ) - Ide pograć w superfroga na mojej 500stce i nie marudzę już XD
[#52] Re: Prośba o wycenę A4000

@F7sus4, post #49

Ale w czym rzecz przecież to samo
[#53] Re: Prośba o wycenę A4000

@flops, post #30

Taką Amigę nie kupuję co miesiąc, tylko raz na parę lat.
Dlatego 1000 czy 1500 zł to zakup na lata i na pewno się na nim nie straci, jak się amiga znudzi.
[#54] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #31

Co do emulatora to są gry, które emulator nie potrafi poprawnie uruchomić: są problemy z dźwiękiem.
Pc może być petarda, ale nie ma emulatora amigi doskonałego .
[#55] Re: Prośba o wycenę A4000

@sebbb, post #52

Chyba jednak nie to samo.
Wartość rynkowa to cena na jakiej towar się sprzeda na licytacji.
Ceny z sufitu podane przez sprzedającego, kupującego czy dyskutantów nie maja przeważnie nic wspólnego z ceną rynkową.
Dodatkowo istnieje jeszcze cena krajowa i zagraniczna, często się różnią stąd sprzedawca krytykowany za przesadzenie z ceną broni się że na ebayu za tyle chodzą. Pytanie dlaczego nie wystawił tego właśnie tam zostaje bez odpowiedzi.


Pozdrawiam
[#56] Re: Prośba o wycenę A4000

@Dorian3d, post #54

Dobrze wiem o tym, że emulatory nie są doskonałe. Ale np. gdzie można kupić A600 lub A1200 w normalnej cenie? Bo na allegro oscylują w granicach 300-400 i 500-600 zł za gołe konfiguracje, co jest dla mnie trochę chore. Sam jak mam nadprogramowe Amigi i nie chcę, żeby leżały nieużywane to sprzedaję je za ok. połowę tych kwot i to raczej w jakimś zestawie.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 14:05:16 przez tOMashBe
[#57] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #56

e tam gadanie
link
link

link
[#58] Re: Prośba o wycenę A4000

@Dorian3d, post #57

Spoko to są dobre ceny, tylko jak nie masz konta na allegro to nie możesz brać udziału w licytacjach. A nikt się nie zarejestruje dla jednego zakupu (sam bym tego nie zrobił).
Zobacz kwoty "Kup teraz", są dużo wyższe.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 14:08:00 przez tOMashBe
[#59] Re: Prośba o wycenę A4000

@Dorian3d, post #53

Nie zawsze jest to prawdą.
Ja czy ty znamy realną wartość i nie kupimy od pierwszego oferenta z brzegu tylko wybierzmy dobrą (czytaj tanią) ofertę.
Ktoś kto chce wrócić do Amigi po latach przerwy nie zna cen, do tego się śpieszy i kupi za tzw. cenę handlarza do tego dokupi jeszcze trochę dodatków a jak mu się za miesiąc czy trzy odwidzi to okaże się że sprzedać zestaw może za połowę poniesionych kosztów.


Taki przykład
[#60] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #56

Jak można mówić, że ceny są chore, skoro po pierwsze, są zróżnicowane - na szybko trzeba się przygotować na duży wydatek ale z drugiej strony można coś upolować za śmieszną kwotę (w tę drugą stronę) - wystarczy poszukać i poczekać - sam kupiłem PPC do A4000 za około 3k, co było w tym czasie super ceną (średnia z Amibay/eBay to 1200 Euro). Dwa - 2-3k za fajną, naprawdę zadbaną Amigę z kartami Zorro, to wcale nie dużo. Fakt, dla kogoś może to być dużo w sensie kwoty ale to wcale ani nie jest chora ani śmieszna cena. Po prostu. To tak, jakbym nabijał się z mojego kolegi, że kupuje noże (Noże!) za 10.000 PLN sztuka... Ot. Lubi. Noże jak noże ale taki jest rynek. Ktoś płaci, ktoś kupuje



Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 14:37:35 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem