kategoria: A4000
[#91] Re: Prośba o wycenę A4000

@amizet, post #88

Ja nie mówię, że ktoś jest zły czy dobry. Ale przyznasz, że jest wiele ofert "od czapy". Mnie wkurza, że ktoś uważa, że emulatorem zastąpi Amigę czy C64. Ale biorąc pod uwagę oferty na allegro nie dziwię się, że ludzie się zrażają. I to uważam za problem.
[#92] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #91

Spoko rozumie, wydaje mi się że i tak wszyscy odeszli od tematu wyceny amigi nie sądzisz. W ogóle to przyrobiłem dzisiaj trochę fejmu / jedna osoba przestała mnie ignorować/
[#93] Re: Prośba o wycenę A4000

@amizet, post #92

Dobre Ogólnie zrobił się mały offtop, ale jaki owocny. I do tego obyło się bez banów Ogólnie ja i tak będę krzyczał, że Amiga Rulez
[#94] Re: Prośba o wycenę A4000

@Ender, post #81

Dokładnie nie pamiętam, a w Allegro starszych niż około miesiąc aukcji nie ma, był Mtec albo Elbox 1230 z 8MB za ~320pln, dodam że sprawny. Jak się chce i posiedzi na portalach aukcyjnych i ze starymi sprzętami, to się dorwie coś tanio i czasem ładnego.

A teraz przewodnik dla kupujących Amigę...
Chcesz ładną Amigę i stuff do niej, poczekaj do wakacji, żony, dziewczyny, kochanki albo rodzice zaczynają truć o wyjazdach wakacyjnych, ludzie wychodzą na zew. a nie myślą o kompach i jak się chce szukać, to się znajdzie wymarzonego kompa za połowę ceny rynkowej z okresu grzewczego. That's it folks.
Kasę za złotą radę, możecie słać na moje konto szeroki uśmiech 50pln zaoszczędzone, to możecie wysłać mi 10pln podzięki LOL.

Ludzi nawet nie powinno się zachęcać, bo nie będą to "dobrzy Amigowcy". Można pokazać, że jest, pokazać swój entuzjazm i albo tej osobie się to też spodoba, albo po prostu nie pasuje, w życiu kręci ją coś innego (np. pieniądze, "gąski" (nie mogłem się powstrzymać, usłyszałem i prawie się popłakałem z poziomu TV) rower, sex, drugs, rock&roll itd.).

Normalne Amigi kosztują grosze i jak ktoś nie chce kupić za 100pln A500, to znaczy, że mu ta Amiga nie jest potrzebna i niech jej nie kupuje, bo trafi za miesiąc do kosza (a jak wydał 100pln, to wystawi, jak kupi za 20pln, to stwierdzi, że szkoda zachodu z wystawianiem i śmietnik). TV niech przejdzie po znajomych, oddadzą za darmo, bo jak sobie ludzie przypomną o TV CRT, to ląduje na elektro śmietniku.
Wypasione konfigi kosztują krocie, bo sprzętu jest mniej, niż chętnych na niego, więc o wykruszenie Amigowania nie ma się co martwić. Można się bardziej martwić o to, że jak mi wysiądzie CSPPC, to drugiego nie kupie, bo jest ich coraz mniej (i tylko przez to są coraz droższe) i nie pozostanie mi nic innego jak się zapłakać na śmierć (albo czekać na realizacje jakiegoś fajnego projektu FPGA Arcade, Natami, super nowe karty do Ami itd.).

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 00:05:06 przez flops
[#95] Re: Prośba o wycenę A4000

@flops, post #94

Cieszę się, że tak owocnie dyskusja przebiega. Jeszcze nim założyłem ten temat na forum podałem sprzedającemu cenę 900 zł ale w razie W będąc gotowym na wydatek rzędu 1100-1300 zł. Nie zgodził się ale zaproponowałem mu aby podał własną cenę. Chyba go tym wystraszyłem bo 0 odpowiedzi do dziś. Pozostaje śledzić giełdę PPA, Allegro, E-bay, Amibay.
[#96] Re: Prośba o wycenę A4000

@tOMashBe, post #79

czyli w grę wchodzi telewizor lub stary monitor + Amiga i osprzęt. I teraz policz ile to razem wyjdzie.


Używany TV CRT to koszt ~40zł, A500 to jakieś 150 zeta, problemem to może być zabawa w nagrywanie dyskietek z adf'ów.
[#97] Re: Prośba o wycenę A4000

@pong777, post #95

Zwracam publicznie honor Sprzedającemu. Odezwał się i doszliśmy do porozumienia. Mam nadzieję, że niedługo rozpocznę przygodę z Big Ami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem