[#1] SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?
Kontynuacja zapoczątkowanej nie w tym wątku wypowiedzi nt akceleratora z 68060

tcz napisał:
Skoro pojawil sie projekt budowy takiej karty to mam kilka pytan. Jak projekt zadziala i karta bedzie super dzialac to moze is o kroczek (?) dalej? Wiekszosc z nas zapytana o wady kart Blizzard/Apollo 060 powie, ze najwieksza ich wada jest to, ze tych kart nie ma No i do rzeczy... czy jest mozliwe w domowych (?) warunkach (ale wysilkiem zbiorowym) zrobienie odpowiednika karty Blizzard/Apollo z procesorem 060? Jakie najwieksze problemy trzebaby rozwiazac?

sanjyuubi napisał:
To po pierwsze, a po drugie, przejście z karty SRAM do akceleratora opartego na 060 nie jest "krokiem dalej" tylko skokiem w przepaść (dosłownie jak przejście z produkcji rowerów na boeingi).

Don_Adan napisał:
Mocno przesadadziles z tym porownaniem, co najwyzej z rowerow na awionetki. Dokumentacja do A3640, Falcon CT63, A1000 Phoenix jest dostepna, Do A3640 da sie podlaczyc 68060 za pomoca przejsciowki. Da sie wiec stworzyc minimum A3660 w dosc prosty sposob (eliminujac przejsciowke). Zdolnemu elektronikowi zajmie to pewnie z 6 do 12 miesiecy. Grupa osob moze zrobic to szybciej.

tcz napisał:
Tak czy siak dla mnie temat budowy kerty turbo procesorem 060 jest interesujacy nawet gdybm musial w ciemno, z gory wylozycz troche $ na poczatek. Jezli ktos z Was jest zainteresowany tematem i elektronicy przyznaja, ze zadanie jest 'doable' to moze faktycznie zalozyc osobny watek?
[#2] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #1

Don_Adan napisał:
Mocno przesadadziles z tym porownaniem, co najwyzej z rowerow na awionetki. Dokumentacja do A3640, Falcon CT63, A1000 Phoenix jest dostepna, Do A3640 da sie podlaczyc 68060 za pomoca przejsciowki. Da sie wiec stworzyc minimum A3660 w dosc prosty sposob (eliminujac przejsciowke). Zdolnemu elektronikowi zajmie to pewnie z 6 do 12 miesiecy. Grupa osob moze zrobic to szybciej.


Nie przesadzam, bo kontroler kości SRAM (prostszy niż DRAM), a turbo z procesorem, który nie ma dynamicznej szyny danych (trzeba dorobić moduł, który został wykastrowany już z 040, jest to jedno z trudniejszych zadań), obsługuje tryby burst, ma inną tabelę trybu procesora, jest synchroniczny - a więc wskazany sdram i kontroler pamięci do niego, to całkiem inny poziom skomplikowania.

Do CT63 jest tylko schemat, a to daje tylko pewne wyobrażenie, jak mniej więcej ktoś sobie popodłączał procesor i pamięć do CPLD, które z kolei są czarnymi skrzynkami, bo nie ma źródeł (a przynajmniej może słabo szukałem). A3640 nie jest najlepszym przykładem, bo nie dość, że jest powolne, to jeszcze obsługuje arbitrację szyny, czyli DMA, a to komplikuje układ dwukrotnie. Na temat A1000 Phoenix nic nie wiem, więc się nie wypowiem.

Może i zdolny elektronik opanuje to w rok, a nawet krócej, ale to nie zmienia faktu, że to skomplikowany projekt (mogą zacząć dokuczać zjawiska falowe, a to kolejna dziedzina do opanowania) i ciężko będzie znaleźć zainteresowanych do takiego przedsięwzięcia.

Tutaj panowie od pamięci SRAM na PCMCIA jak sugerowano w innym wątku mogliby się wypowiedzieć jak się na to zapatrują na ten krok : Także inni nieśmiali elektronicy mogliby się w końcu ujawnić OK
[#3] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #1

SRAM na PCMCIA


Ale po co się tak bulwersować. Przecież nie musisz go używać
[#4] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Duracel, post #3

To nie bulwersacja, tylko jawna deklaracja fetyszyzmu :)

A na poważnie, to piszcie co myślicie na temat akceleratora 68060, jego realnego zbudowania, finansowania i ochotników, którzy mogliby się zaangażować w ten projekt. Ten temat pojawia się co jakiś czas, więc może czas go wyczerpać.
[#5] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #4

Znaczy się, ja byłbym zainteresowany zakupem takiej karty. Najlepiej żeby jak w przypadku ATARI Falcona, była ona popędzana dajmy na to 100Mhz albo i 120 Mhz. :) Nie wiem, czy w pełnej wersji 060ki to w ogóle możliwe (w dopałkach do Falcona chyba nie ma pełnych wersji 060ki bo koproch tam nie jest wykorzystywany tak bardzo jak w środowisku Amigi? Czy się mylę?).

Mniejszy zegar 60-80 Mhz można osiągnąć na obecnie dostępnych kartach z 060ką do Ami. Fakt, nie ma ich dużo a w sumie jest coraz mniej (ze swoich 3 kart z 060ką, tylko jedna jest przetaktowana, reszta działa na standardowych 50Mhz).

Dobrze zrobione turbo z 060ką zawsze by się sprzedało.
[#6] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #4

Po przeczytaniu Twojego poprzedniego posta widzę że to hardkorowa robota.
[#7] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #4

"Ten temat pojawia się co jakiś czas, więc może czas go wyczerpać."

Nie no trzeba zrobić Team, w którym będą ci co zaprogramują ci polutują i testerzy /ja mogę być testerem/ później spojrzeć na realia, przeliczyć koszty... A najlepiej może zacząć od wyczerpania tematu i wtedy się okaże na czym stoimyOKok, racja
[#8] Akelerator 68060 dla A1200 - bujanie w obłokach

@sanjyuubi, post #4

Dobrze, wyczerpmy temat, ale mam wrażenie, że nie przeszkodzi to kolejnym użytkownikom bujającym w obłokach wygrzebywać go co miesiąc. W większości Amigowcy są dobrzy w czekaniu na gwiazdkę z nieba, która odmeni ich smutny los. Obecnie istniejące rozwiązania nigdy nie są dobre. Może wówczas odeśle się ich po prostu do tego wątku :P.

Ja nie należę do ludzi, którzy z założenia mówiliby że się nie da, albo wynajdywali powody aby czegoś nie robić. Jednak propozycja zrobienia turbiny dla 1200 z 68060 w "domowych warunkach" świadczy tylko o ignorancji i kompletnej nieznajomości tematu.

Nie wiem czy chce mi się ten temat rozgrzebywać po raz setny, ale:
- Do zrobienia turbiny z 68060 dla A1200 potrzebne są procesory 68060. Są one trudno dostępne oraz bardzo drogie. Cena nowej 1 sztuki 68LC060 wynosi 1175 zł w Farnellu. Jak jeszcze mieli pełne 68060 to kosztowały coś koło 2000. A tak w ogóle to Freescale kończy ich sprzedaż, niebawem w ogóle nie będzie można kupić nowych.
- Do zrobienia turbiny dla A1200 potrzebne są gniazda trapdoor. Są one trudno dostępne oraz bardzo drogie. Ma je np. Jens ale chce fortunę.
- Pomijam już nawet kwestię skomplikowana technicznego tego projektu...

/ja mogę być testerem/


Oh dzięki stary. Szkoda tylko, że mamy morze "testerów", a ludzi chętnych do skomplikowanej roboty wcale.



Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 21:54:56 przez strim_
[#9] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #8

Czyli brakuje nam części, rozumiem że ten procesor "68060" ma coś w sobie czego nie mają inne procesory tzn. czyli taka trzydziestka albo czterdziestka nie ma tego w sobie. Nie dało by się użyć dwóch słabszych procesorów aby zrobić jeden mocniejszy a struktur którym im brakuje dorobić gdzieś z boku.

"Oh dzięki stary. Szkoda tylko, że mamy morze "testerów", a ludzi chętnych do skomplikowanej roboty wcale."


Zawsze was mogę podtrzymywać na duchu wpierać dobrym słowem i zadawać co tydzień pytanie "daleko jeszcze"

pisze na klawiaturze zrozumiałem ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 22:04:13 przez amizet
[#10] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@amizet, post #9

rozumie


rozumiem

Nie dało by się użyć dwóch słabszych procesorów aby zrobić jeden mocniejszy a struktur którym im brakuje dorobić gdzieś z boku.


cafe

Ciekawe co jeszcze ciekawego przeczytam w tym wątku...
[#11] Re: Akelerator 68060 dla A1200 - bujanie w obłokach

@strim_, post #8

Z cena tych procesorow to chyba Kolega przesadzil. Na ebayu mozna kupic je za ~250 PLN. Nie wnikam, czy wyprodukowano je w Chinach czy gdzies indziej, najwazniejsze aby byly sprawne.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 22:05:14 przez tcz
[#12] Re: Akelerator 68060 dla A1200 - bujanie w obłokach

@tcz, post #11

Na ebayu mozna kupic je za ~250 PLN


Ja pisałem o nowych procesorach, nie o złomie wprost spod chińskiej szlifierki.

Proponuje najpierw poczytać o temacie. Np:

http://www.amibay.com/showthread.php?t=50995
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=33&t=25523
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=31064&page=3

Itd. Przykłady można mnożyć. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupował CPU do produkcji nowych kart na ebayu.


Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 22:13:48 przez strim_
[#13] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #2

1. Masz zle podejscie do sprawy, bo jak ktos uwaza, ze cos jest niemozliwe
(vide Twoje porownanie), to wiekszosc osob zniecheca sie do danego projektu
juz na samym poczatku.
Rzeczy niemozliwych do zrobienia jest na pewno duzo mniej niz ludziom
sie wydaje. Ja np. uwazalem, ze da sie podlaczyc 68060 do A3640 za pomoca
przejsciowki, wiekszosc uwazala, ze to niemozliwe (poczytaj sobie PPA, powinny
chyba jeszcze byc jakies moje wpisy w tej sprawie sprzed paru lat, o ile
jeszcze sa).
To samo dotyczy zwiekszenia ilosci pamieci na plycie A4000 z 16 MB do 64MB
czy 128MB, tez sie da, a podobno mialo sie nie dac.
Tylko, ze ja nie jestem elektronikiem i nie mam podejscia, ze cos jest
niemozliwe, bo jak ktos jednak to zrobi to osoba, ktora twierdzila, ze
sie nie da, troche sie dewaluuje.

2. Taki projekt robi sie krok po kroku, a nie wszystko naraz, bo za duzo
bledow mozna zrobic po drodze, a debugowanie jest najmniej przyjemna
i najbardziej wkurzajaca czescia kazdego projektu.

3. Wedlug mnie pierwszym krokiem powinno byc podlacznie 68060 50 MHz do A3640.
Drugim podlaczenie pamieci SDRAM 512MB, trzecim podkrecenie 68060 do
100+ MHz, mozna sprobowac za pomoca podwajacza czestotliwosci (schemat
jest dostepny). Czwarty (opcjonalny) krok to slot na dobra karte graficzna
z PC-ta. Pierwszy krok juz Niemcy zrobili.

4. A3640 jest najlepszym przykladem do zrobienia karty z 68060, bo po
pierwsze jest i jest w miare tania (odpada tworzenie dosc drogiego
prototypu do testow).
Po drugie sa pelne schematy.
Po trzecie nie jest wolne, skoro dziala z 68060 75 MHz.
Po czwarte da sie podlaczyc pamiec do niej, kolejna kanapka, nazywa
sie X-Calibur (128MB).
Po piate przerobka/adaptacja istniejacej rzeczy jest prawie zawsze
duzo prostsza niz tworzenie czegos od poczatku. Ja rzadko kiedy
pisze nowe procedury, wole przerabiac te ktore juz kiedys napisalem,
bo to jest duzo szybsze i latwiejsze, do tego mniej bledow powstaje,
bo procedura byla juz w jakiejs czesci testowana.
Po szoste mozna poprawic oryginalne bledy lub ograniczenia w A3640.

5. Jak pisalem z Jensem, o nowej karcie z 68060 100+ MHz, to odpisal mi,
ze najwiekszym problemem w stworzeniu takiej karty dla niego jest
dobry kontroler pamieci z obsluga DMA.
Jak pisalem z kolei z Rodolphe Czuba, to on byl bardzo zadowolony
z kontrolera pamieci w CT63 i obslugi DMA w CT63.
Wiec odpisalem Jensowi, zeby sie skontaktowal z Czuba w sprawie
kontrolera pamieci i albo poprosil o zgode na uzycie jego wersji
albo zakupil licencje. Czy Jens dalej cos zrobil w tym temacie
tego to juz nie wiem.

6. Do CT63 jest dostepny schemat i wsad (plik jed czy jak to sie tam nazywa).
Zawsze mozna sie tez zapytac Czuby, jakby byly jakies problemy czy
niejasnosci, po to jest jezyk czy email.

7. Cena samej karty (bez procesora 68060) w granicach 1000 PLN, bylaby do
zaakceptowania dla wiekszosci.

8. Czas na odpoczynek od pisania, niech sie lepiej wypowiedza elektronicy,
tylko lepiej nie "fachowcy".
[#14] Re: Akelerator 68060 dla A1200 - bujanie w obłokach

@strim_, post #8

W sumie masz rację ale:
Nowe procesory są drogie i niedostępne, z używanymi może być i taniej i łatwiej.
Z gniazdami też nie widać sposbu do czasu aż ktoś to rozwiąże jak w przypadku chipu do A600, dobierze złącze zastępcze ale pasujące i łatwo dostępne.
Problem leży tylko aby tematem zainteresował się nie rozmówca teoretyk ale milczek i praktyk, nie będzie gadania a będą (mam nadzieję) efekty.


Pozdrawiam
[#15] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Don_Adan, post #13

Cena samej karty (bez procesora 68060) w granicach 1000 PLN, bylaby do
zaakceptowania dla wiekszosci.


A czy brak gwarancji na taką kartę byłby do zaakceptowania dla większości?
[#16] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Don_Adan, post #13

Gdzie ty się ta doczytałeś, że ja napisałem, że to niemożliwe, odpowiedziałem wprost jak to wygląda z punktu widzenia kogoś, kto zadaje tylko pytania. Kontroler pamięci SRAM jest tak prosty, że mógłby być zwykłym ćwiczeniem na lekcji w technikum elektronicznym. Procesor 68060 i przyjaciele, to wyższa szkoła jazdy i trzeba się do tego dobrze przygotować.

To samo dotyczy zwiekszenia ilosci pamieci na plycie A4000 z 16 MB do 64MB
czy 128MB, tez sie da, a podobno mialo sie nie dać.


Trzeba umieć rozróżnić rzeczy, których nie da rady zrobić (np. zwiększenie ilości rejestrów adresowych pamięci chip bez wymiany układu Agnus na jego reimplementację), od tych, na które nie ma chętnych (inżynieria wsteczna i mieszanie we wsadach Gali). Jeśli ktoś tego nie umie, to nie jest w stanie się obiektywnie wypowiadać na dany temat i jest potem obrażony, bo tam coś gdzieś zrobili, a mówili, że się nie da, to tutaj też nie zrobią? Problemem nie jest to, czy da się zrobić, ale jak to zrobić, a o co się nigdy nikt nie pyta. Nawet jak ktoś powie co trzeba zrobić, aby się dało, to i tak jest traktowany jakby nic nie napisał. Prosty przykład ze zwiększeniem ilości CHIPu w Amidze, Agnus ma ograniczoną ilość rejestrów adresowych pamięci chip i bez jego wymiany, nie ma możliwości zaadresowania więcej niż 2MB, ale ignoranci nie przyjmują tego do wiadomości i wierzą, że to nie prawda, stąd właśnie mylne przeświadczenie o "nie dawalności" w przypadku wielu projektów. A to, że ktoś podważył błędną "nie dawalność" jakiegoś przedsięwzięcia, nie oznacza automatycznie, ze cała reszta robi się "dawalna", jest to pusty argument, często używany przez ludzi nie przyswajających do siebie faktów. Niestety, 99% ludzi krzyczących że się da się zrobić, nie potrafi podeprzeć swojej teorii żadnymi argumentami na swoją obronę, poza przytaczanie innych przypadków, w których tak było.

Plik jed to nie źródło, tylko skompilowany wsad, nic z niego nie wyczytasz i nic nie zmodyfikujesz (to nie to samo co assembler). Z Czubą można się skontaktować, ale musi powstać chyba jakaś grupa, która się podejmie projektu, bo pytać od tak dla samej ciekawości po co?

Wsadzenie 68060 75MHz zamiast 68040 nie rozwiązuje problemu powolnego dostępu do pamięci na płycie głównej (chyba, że wsadzenie procesora z RAMem w miejsce 040).

Jens po prostu nie chce robić nic na 68060, bo w A1200 nie ma DMA (nie mówię tu o DMA na płycie głównej, tylko o arbitracji szyny), procesor cały czas pracuje jako MASTER, problem pojawiłby się dopiero przy dokładaniu urządzeń, które mają DMA.
[#17] Re: Akelerator 68060 dla A1200 - bujanie w obłokach

@RadoslawF, post #14

Te złącza nie są jeszcze aż takim problemem (patrz kipper i złącza do CD32), problem w tym, że można utopić sporo kasy i dojść donikąd.
[#18] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #1

A ja proponuję zająć się jakimś dobrze rozpoczętym projektem, który już istnieje w prototypie, nie marnowanie swojego czasu i produktywności na zakładanie bezsensownych wątków. Kolega ma pojęcie a MY czekamy...na nowe ale polskie turbo do A600. szeroki uśmiech
[#19] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #1

Taki akcelerator nie powstał nie bez przyczyny. Na pewno wiele firm - potencjalnych producentów - rozważało budowę takiego dopalacza. I z pewnością nie były to rozważania hobbystów lecz doświadczonych inżynierów. I co z tego wynikło?
Pewnie doszli do wniosku, że co prawda jest to możliwe, ale nie opłacalne. Grupa odpowiednich ludzi na pewno może wykonać taką kartę (kwestia czasu i dostępności części - głównie 68060), ale pod warunkiem że dysponuje budżetem, a nie kieszonkowym.
Podsumowując: jeśli ktoś wygra w totka, to może zacząć projektowanie, ale jeśli ktoś wygra, to nie będzie chciał budować takiej karty (za odpowiednią kwotę można mieć nawet Amigę 5000) ;)
[#20] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@recedent, post #15

Dla mnie gwarancja to sprawa trzecio/czwartorzedna. Co do innych to nie wiem, pewnie zalezy kto by ja wyprodukowal.
[#21] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@RomanWorkshop, post #19

Właśnie ująłeś sedno sprawy, tzn jest nim hobbysta i to same zło, bo wielu ma rodziny i inne prace i inne zajęcia, poświęcić czas na taki projekt mogłaby osoba, która jest zafascynowana tym projektem, lub która ma już odpowiednie zaplecze.

Nie sądzę, aby na sam prototyp, trzeba było wydać,aż takie kwoty, wystarczą ze dwa działające 68060 + (CPLD, FPGA) + jakies stare SDRAMY + wyrzeźbione złącze do A1200 (albo z odzysku) + koszt płytki prototypowej. Grunt to odpowiednie przygotowanie.

Jak do tej pory nie widać chętnych na pracę grupową, ale poczekamy.
[#22] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@RomanWorkshop, post #19

Ja się deklarowałem że taką kartę stworzę, ale nikt nie chciał mi zaplacić za moją pracę....
[#23] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@stachu100, post #22

To bardzo nie dobrze, czyli jednak pieniądze stanowią problem, tylko nikt nie chce się do tego przyznać.
[#24] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@stachu100, post #22

A okresliles swoje oczekiwania? Mowiac prawde zamiast wydawac $ na Blizzarda/Apollo wolalbym zaplacic Tobie...
[#25] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@stachu100, post #22

A ile sobie życzysz? Jaki mniej więcej byłby koszt zrobienia działającego prototypu? Znaczy się: "ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci?".

I jakie parametry miała by taka karta?
[#26] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #25

Heh... Jakoś nie mogę znaleźć teraz tego posta, ale coś mi się wydaje, że jak Stachu jeszcze raz poda swoją wycenę robocizny to wszystkim miny się mocno wydłużą... :)
[#27] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@recedent, post #26

Kwota jaką trzeba wyłożyć to kilkunastomiesięczna pensja ludzi których Stachu zatrudni do zaprojektowania takiej karty.
[#28] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@at0m, post #27

Panie i Panowie,

pozwolmy zabrac glos samemu Stachowi...
[#29] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@recedent, post #26

Chyba kręciło się coś koło miliona, tylko nie pamiętam już czy PLN, EUR czy $

Przykład choćby Natami pokazuje, że samo zamiłowanie do Amigi to czasem zbyt mało. Póki nie znajdzie się jakiś hobbysta milioner, to na nową dopałkę do Amigi klasycznej 040/060/PPC przyjdzie zapewne długo poczekać.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 14:34:44 przez ITU
[#30] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #16

Doczytalem sie miedzy wierszami.
Ale wracajac do tematu.
Oczywiscie, ze chodzi mi o wsadzenie procesora 68060 z RAM-em w miejsce
68040 w A3640, a nie o pamiec na plycie. Tylko to sie robi krok po kroku.
Co do Jensa, to ja sie go pytalem o turbo dla A3000/A4000, a nie o turbo
do A1200, bo to mnie interesuje. Choc jak widze zdaje sie, ze wiekszosc
woli turbo do A1200, albo wiekszosc zdolnych elektronikow posiada A1200.
A poniewaz pytalem sie jego z piec miesiecy temu, to nie przekreslalbym
Jensa, tym bardziej, ze nie slychac o jego nowych projektach. Ale zawsze
mozesz Ty albo ktos inny skontakowac sie z nim, i napisac ze stworzyles
bardzo dobry kontroler pamieci z DMA dla 68060 i czy nie zechcialby stworzyc
na jego bazie karty turbo do Amigi A3000/A4000?
Wtedy caly projekt z nowym i szybkim turbo do Amigi ma szanse na realizacje.
Czyli plan minimum to dobry kontroler pamieci dla 68060, moze zreszta
juz cos takiego istnieje w swiecie tylko jest malo znane.
Drugim prostym (?) rozwiazaniem jest stworzenie podwajacza czestotliwosci
dla 68060 z 50 MHz na 100 MHz oraz 55 MHz na 110 MHz moze tez 60 MHz na
120 MHz. I jezeli dany 68060 tyle wyciagnie to tanim (100-150 PLN) kosztem
ma sie dodatkowe MIPS'y w kazdej karcie turbo z 68060. Schemat jest
(a przynajmniej byl) dostepny, razem ze zdjeciami i spisem czesci, ale
wyglada, ze brak jest chetnych elektronikow do takigo projektu, choc na
moje oko amatora wyglada on dosc prosto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem