[#61] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@recedent, post #59

Lał, jest szybsza od mojej a3000 z 030/25 i 16MB Fastu
[#62] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #52

się spóźniłem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 14:12:37 przez BULI
[#63] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #60

Pytanie kiedy ruszą grupowe zapisy i czy na obecnym etapie są one możliwe.
[#64] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@glichtanski, post #61

No to cię nie pocieszę, bo tamto zdjęcie jest stare i nieaktualne, obecne zdjęcie z sysinfo jest tutaj, proszę nie zjeżdżać z tematu tego wątku :)
[#65] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #64

Fajna ta karta Made In Poland, ale fajniejsza by była gdyby nie A600 a A1200 była kompem docelowym. No i z 060ką. O dużych Amigach już nie marzę, bo mało ich przez co sprzedaż byłaby mniejsza.

Co do tego, że Jens kupił prawa do Apollo. Nie jestem elektronikiem, ale jak pisali już tutaj niektórzy jakiś interes musiał w tym mieć. Może pracował nad swoimi kartami i obawiał się, że ktoś wykupi tę dokumentację i zacznie trzaskać swoje karty, odbierając mu jakiś kawałek rynku? Może wykupił po to aby podejrzeć pewnie rozwiązania, skorzystać z nich? Stare układy chyba można zastąpić jakimiś nowymi, które pełnią podobne funkcje? Zostają domysły. Wydaje mi się , że zawsze lepiej mieć dokumentację urządzenia które już było wyprodukowane i funkcjonowało, właśnie po to aby samemu nie przebijać się od zera z problemami. No, ale to takie moje dumanie.
[#66] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #65

@Deftronic

gdyby nie A600 a A1200 była kompem docelowym. No i z 060ką.


Błagam...
1. 68EC020 można (jeszcze) kupić nowe za grosze. 68060 nie można już nawet kupić nowego.
2. Złącza do A600 nie są potrzebne, wystarczy prosty socket PLCC. Do A1200 potrzebne jest złącze, które trudno dostać i jest drogie.

Musimy to przerabiać po raz kolejny?

Stare układy chyba można zastąpić jakimiś nowymi, które pełnią podobne funkcje?


Tak stare układy CPLD można zastąpić nowymi układami CPLD albo FPGA, ale co z tego skoro wsady trzeba napisać od nowa. Nie czytałeś dlaczego Thomas Dellert chciał wyrzucać monitor przez okno?

Wydaje mi się , że zawsze lepiej mieć dokumentację urządzenia które już było wyprodukowane i funkcjonowało, właśnie po to aby samemu nie przebijać się od zera z problemami.


Wg. mnie przydatność tej dokumentacji jest praktycznie zerowa dla wyprodukowana nowej karty. Ta dokumentacja teraz ma wartość tylko archeologiczną (i tylko z tego punktu widzenia warto byłoby ją mieć, żeby zobaczyć jak starożytni amigowcy robili turbiny). Żadnej nowej karty bezpośrednio na tym bazować się nie da.

@amper

Nie wiem, zapytaj Rafała :P.


Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 19:17:45 przez strim_
[#67] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #66

No OK, kumam. Nie ma praktycznie żadnych szans na nowe turbo z 060ką. Szkoda. :( Zostaje cieszyć się tymi 060kami co mam.

Niestety słabsze karty turbo dla mnie odpadają.
[#68] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #67

A jeszcze może mi ktoś powiedzieć co to jest?

MC68060RC75

To jest ściema tak? Oszustwo? Czy jednak faktycznie może to być 75Mhz jak podaje Wiki:

The 68060 was introduced at 50 MHz on Motorola's 0.6 ľm manufacturing process. A few years later it was shrunk to 0.42 ľm and clock speed raised to 66 MHz and 75 MHz.

--------------

OK, dokopałem się na sieci, że to fake.


Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 20:59:57 przez Deftronic/...
[#69] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #65

ale fajniejsza by była gdyby nie A600 a A1200 była kompem docelowym


Ale nie jest :) A1200 nawet nie była brana pod uwagę. A600 rulez


Co do tego, że Jens kupił prawa do Apollo. Nie jestem elektronikiem, ale jak pisali już tutaj niektórzy jakiś interes musiał w tym mieć. Może pracował nad swoimi kartami i obawiał się, że ktoś wykupi tę dokumentację i zacznie trzaskać swoje karty, odbierając mu jakiś kawałek rynku?


Prawdziwy powód siedzi w głowie Jensa i tylko on potrafi na to odpowiedzieć. trzeba w ogóle zacząć od tego, kogo innego byłoby stać na tą dokumentację i uruchomienie produkcji, bo na pewno nie hobbystę.


Stare układy chyba można zastąpić jakimiś nowymi, które pełnią podobne funkcje?


Takie układy pewnie posiada elbox, bo zdaje mi się chyba kiedyś ktoś wspominał, że kupili 2 wagony machów, więc tylko takie firmy mogłyby odtworzyć kartę z dokumentacji. Mając źródła można zastąpić te układy nowszymi, Abel jest już wymierającym gatunkiem, więc jeśli źródła były napisane właśnie w nim, to trzeba by je przepisać, bo nie wszystkie środowiska developerskie dla FPGA/CPLD będą go obsługiwać. Scalenie wszystkiego w jeden układ też byłoby możliwe, ale wymaga zaangażowania, poza tym trzeba wziąć pod uwagę problemy z timingami, z powodu różnic propagacji pomiędzy nowymi układami CPLD a starymi. Przede wszystkim, trzeba zrozumieć zasadę działania takiej karty, jeśli chce się dokonywać głębokich przeróbek.

Wydaje mi się , że zawsze lepiej mieć dokumentację urządzenia które już było wyprodukowane i funkcjonowało, właśnie po to aby samemu nie przebijać się od zera z problemami.


Do wglądy tak, zwłaszcza jeśli sa komentarze w źródłach.

No OK, kumam. Nie ma praktycznie żadnych szans na nowe turbo z 060ką. Szkoda. :( Zostaje cieszyć się tymi 060kami co mam.


Szanse są, po to był założony ten wątek, ale jak widać nikt nie chce się tym zająć, a temat na magisterkę w sam raz. Poza tym pojęcie nowe, jest tutaj mocną abstrakcją, chyba, że ktoś chce naprawdę kupować nowe 060.



Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 21:12:49 przez sanjyuubi
[#70] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #68

O ile mi wiadomo to były 060 w wersji 75MHz, ale nie pełne tylko bez FPU (LC) i MMU (EC).
[#71] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #70

No tak, ale w przypadku Ami tylko pełna wersja procesora ma sens.
[#72] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #71

To chyba zależy do czego, wskazane jest posiadanie MMU, w przypadku Zorro nawet wymagane, ale FPU do działania systemu i programów, które nie wykonują działań na liczbach zmiennoprzecinkowych, nie jest potrzebne, więc nie wiem, skąd ten onanizm sprzętowy :)
[#73] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #71

Wersje LC bez FPU też byłyby akceptowalne do budowy nowej karty. Te jeszcze są dostępne po ok. 1175 zł za szt . Oczywiście niektóre dema wymagają FPU. Wśród programów użytkowych i gier raczej nie ma takich wymagań (zwykle użycie FPU jest opcjonalne, jeśli w ogóle jest potrzebne).

W końcu 68040 w wersji LC było użyte w np. niektórych A3640 oraz najtańszych Blizzardach PPC.
[#74] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #73

Panowie, marzymy tutaj sobie o karcie z najmocniejszym prockiem lini 68xxx i to taktowanym znacząco szybciej niż dostepne obecnie dopalacze z 060ką. A wam chodzi już po głowach, żeby ładować tam wykastrowane wersję 060ki, bo system będzie działać i większość programów. Zapewne. Zapewne nie będzie też działać sporo produkcji scenowych a także sporo softu użytkowego gdzie koprocesor się przydaje. W moim przypadku byłby niedosyt. Niby mam fajną, szybką kartę ale co z tego skoro nie mogę uruchomić tego dema, tego intra, ani tego programu w wersji na koprocha? Czyli tak naprawdę, nie mogę korzystać z maksymalnie zoptymalizowanej, szybkiej Amigi klasycznej. :) Maksymalnie uniwersalnej jeśli chodzi o uruchamianie softu pod klasycznym systemem.

Biblioteki dedykowane 060ce w ogóle uwzględniają brak koprocesora albo MMU? Wersje softu pod 040kę i 060kę? Kiedyś - wieki temu -, gdzieś czytałem, że ktoś zasadził niepełną 060kę i była masa z tym problemów. Większość softu mu się wieszała.

Oczywiście optymalnie by było gdyby powstała karta - w końcu to i tak byłaby prawie manufaktura, mało seryjna produkcja karty - i klient mógł sobie wybrać wykastrowaną albo pełną wersję 060ki (nawet jeśli była by wolniejsza niż wersja bez MMU czy koprocha, ale za to w pełni funkcjonalna).
Ale to musiałby ten ktoś produkujący kartę, gdzieś wyhaczyć dajmy na to - 100 procków w wersji pełnej i 200 bez FPU I MMU. Czy ile tam potrzeba aby mała produkcja miała sens ekonomiczny.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 18:56:11 przez Deftronic/...
[#75] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #74

Czyli twoim problemem nie jest brak nowych kart, tylko brak szybszych kart, a to inna sprawa, tematem wątku jest jakikolwiek akcelerator z 060, a nie ocierający się o granicę miedzy snem a jawą. Podejrzewam, że i tak ktoś by wolał szybką 060 bardziej niż 030.

gdzieś czytałem, że ktoś zasadził niepełną 060kę i była masa z tym problemów. Większość softu mu się wieszała.


Warto byłoby DOCZYTAĆ, jaka to była wersja i zweryfikować ile w tym prawdy, mogę się tylko domyślać, że zawiechy były spowodowane brakiem mmu i kartą, która nie była przystosowana do pracy z inną wersją procesora.

Panowie, marzymy tutaj sobie o karcie z najmocniejszym prockiem lini 68xxx i to taktowanym znacząco szybciej niż dostępne obecnie dopalacze z 060ką.


Nie ująłbym tego lepiej - marzymy.
[#76] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #74

A wam chodzi już po głowach, żeby ładować tam wykastrowane wersję 060ki


Po pierwsze, to tak se gdybamy niezobowiązująco, cały ten wątek to jedno wielkie gdybanie. Różnica jest tylko taka, że my gdybamy w ramach istniejących możliwości, a nie w warstwie marzeń sennych.

Po drugie też nie byłbym fanem tego rozwiązania, ale chyba rozumiesz, że nowych procesorów 68060 nie ma i już nie będzie. Z tego co słyszałem ostatnie zamówienia Freescale przyjmuje do końca tego roku, ale musisz zamówić minimum 10000 szt., a cena wynosi ok 2000 PLN/szt. Więc jak ktoś tyle potrzebuje i ma $ to może se kupić paletę 68060.

Podczas gdy proce LC niektórzy dystrybutorzy jeszcze mają, np. w Farnellu są jak widać po te 1175 i trzeba kupić min 66 szt :P. Hmm. 66*1175 = 77550. Chyba i tak nie mam takiego kapitału początkowego... :/ A nie ma gwarancji że jeszcze jutro te procki tam będą, biorąc pod uwagę zakończenie produkcji przez Freescale. Więc tak czy inaczej, nie ma sensu przez rok projektować karty do której nie będzie proca można kupić.

Biblioteki dedykowane 060ce w ogóle uwzględniają brak koprocesora albo MMU?


Pewnie niektóre biblioteki uwzględniają brak koproca (przynajmniej 68040.library z C= i P5). Tak czy inaczej biblioteki dla nowej karty trzeba by napisać (werble) na nowo. Ale zrobienie bibliotek to jest pikuś przy całej skali tego przedsięwzięcia.

Braku MMU to raczej nie uwzględnia żadna istniejąca biblioteka. Z uwagi na konstrukcję Amigi, branie proca 68040 lub 68060 bez MMU prawdopodobnie stworzyłoby więcej problemów konstrukcyjnych (kwestie cache'owania), więc o tym wariancie wg. mnie można zapomnieć. Poza tym nie mógłbym uruchomić mojego ulubionego systemu NetBSD :P.

Pisząc w tym wątku mam co raz większe poczucie nieodwracalnie straconego czasu.
[#77] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #76

Tak może nie do końca w temacie, ale jak oni wykalkulowali cenę 2000zł za sztukę? Ktoś mi rozjaśni skąd taka kasa za stary (technologicznie) procesor?
[#78] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #75

Czyli twoim problemem nie jest brak nowych kart, tylko brak szybszych kart, a to inna sprawa, tematem wątku jest jakikolwiek akcelerator z 060, a nie ocierający się o granicę miedzy snem a jawą.


Znaczy się, mam 3 Amigi obsadzone 060ką, ale do pozostałych dwóch chętnie bym kupił dwie kolejne karty. A jeśli ktoś by już zrobił taką kartę z wersją z niepełną 060ką, to... też bym ją kupił chocby po to aby własnym sumptem dorwać pełną 060kę i ją tam wsadzić. :)

Warto byłoby DOCZYTAĆ, jaka to była wersja i zweryfikować ile w tym prawdy, mogę się tylko domyślać, że zawiechy były spowodowane brakiem mmu i kartą, która nie była przystosowana do pracy z inną wersją procesora.


Ja to czytałem lata temu. Serio. Ale może są na sieci jakieś informacje, może ktoś zrobił taki eksperyment i potestował jak to fukcjonuje podczas normalnego używania programów i systemu a nie tylko odpalił jakieś SysInfo czy coś. Poszukam sobie, może coś jest.

Po drugie też nie byłbym fanem tego rozwiązania, ale chyba rozumiesz, że nowych procesorów 68060 nie ma i już nie będzie. Z tego co słyszałem ostatnie zamówienia Freescale przyjmuje do końca tego roku, ale musisz zamówić minimum 10000 szt., a cena wynosi ok 2000 PLN/szt. Więc jak ktoś tyle potrzebuje i ma $ to może se kupić paletę 68060.


Kumam, kumam, ale tak sobie tutaj rozmawiamy, marzymy i wymieniamy się pomysłami. Dlaczego ten procek jest taki drogi?

w Farnellu są jak widać po te 1175 i trzeba kupić min 66 szt :P. Hmm. 66*1175 = 77550. Chyba i tak nie mam takiego kapitału początkowego...


Kapitał można zdobyć, ale najpierw trzeba by obliczyć mniej więcej koszty produkcji karty. Bardziej więcej niż mniej, znając życie i zrobić sondę jakie jest zainteresowanie tematem. Znaczy się taką kartą. Wiesz, wywalić blisko 80tyś... To nie jest mała kwota. Co jeśli jedna z osób projektujących kartę nagle się wycofa bo będzie miała zły dzień? Trzeba by to jakoś zaplanować żeby cała ta sprawa miała ręce i nogi.

Wyżej napisano odnośnie dokumentacji do Apollo, że hobbysta nie wywaliłby takiej kasy. Znam takich "dziwnych" hobbystów. :)

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 19:57:37 przez Deftronic/...
[#79] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #78

Dlaczego ten procek jest taki drogi?


Dlatego, że w niczym nie jest stosowany, został zastąpiony przez FPGA, custom ASIC albo takie wynalazki jak PIC32 albo ARM, o wiele bardziej popularnym procesorem jest prosty 68SEC000, mało osób dzisiaj konstruuje komputer od podstaw i zazwyczaj nie pakuje się w takie skomplikowane jednostki jak 060, teraz kupuje się SoCi.

Wyżej napisano odnośnie dokumentacji do Apollo, że hobbysta nie wywaliłby takiej kasy. Znam takich "dziwnych" hobbystów. :)


No to chyba tylko kolekcjoner, albo obrzydliwie bogaty jegomość, dla którego taka sumka jest jak wyrzucenie niedojedzonego hot-doga do kosza.
[#80] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@strim_, post #76

To najpierw wylicz ile by kosztowaly pozostale elementy dla takiej karty, bo nawet Czuba sprzedaje
karte z 68060 za okolo 300 Euro, tylko on ma swojego dostarczyciela 68060 ze Stanow. Wiec te ceny sa mocno przesadzone. Procesor sam kazdy moze sobie kupic, albo jak woli to doplaci te 2000 PLN do karty za procesor. Ja bede pewnie kupowal 68060 za okolo 80-150 USD, bo to jest w miare rozsadna cena jesli chodzi o rev6, ale najwiecej tu zalezy od wersji 68060.

BTW. Tutaj jest link do tej karty 68060 ze schematami:
http://www.gb97816.homepage.t-online.de/
Überarbeitung der Turbokarte für das GBA1000 Mainboard. Unterstützung der MC68040 und MC68060 CPU. 64-128 MB SDRAM on Board.
[#81] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@Deftronic/..., post #78

A jeśli ktoś by już zrobił taką kartę z wersją z niepełną 060ką, to... też bym ją kupił chocby po to aby własnym sumptem dorwać pełną 060kę i ją tam wsadzić. :)


Po co kupować z procesorem, jak można bez :)
[#82] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #81

Tak, szczegolnie, ze procesor ~85Mhz, mozna sobie kupic troche taniej niz za 2000PLN:
http://www.ebay.de/itm/MOTOROLA-MC68060RC50-ACCELERATOR-CHIP-NEU-/181373414641?_trksid=p2054897.l5659
[#83] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #81

Po co kupować z procesorem, jak można bez :)


Fakt. Wystarczy taka opcja. :)
[#84] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #79

W tej dokumentacji są już jakieś źródła, szkoda tylko, że w ABELu (tu starsi elektronicy powinni dać sobie radę) i po niemiecku.
[#85] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #84

Ta karta jest bazowana na Apollo i wiedzy Jensa, wiec ma pewnie te same wady co Apollo, byc moze sa to zmodyfikowane zrodla kart Apollo. Na pewno osiagami ta karta nie ma sie co rownac do CT63.
[#86] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #84

A dlaczego nie można władować do karty jakiegoś nowoczesnego procka (lub dać samą podstawkę) i dorobić warstwę emulacji 68k? Przecież nowe procki są na tyle szybkie, że spokojnie zaemulują szybkiego 68k, a dla użytkownika ważne żeby działało. Wiem, że dla wielu byłaby to profanacja, ale skoro i tak nie ma jak kupić starych Morotolek to za parę lat już nie będzie w ogole na czym działać. A to rozwiązałoby problem. Wolę szybką Amigę na "niekoszernym" procku niż bez żadnego. Wystarczyłoby opracować kartę + wsad do emulacji, a potem go udoskonalać i flashować na nowsze wersje.

Czy w ogóle dałoby się zrobić coś w tym stylu w miarę tanim kosztem?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 19:44:13 przez tOMashBe
[#87] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@tOMashBe, post #86

Można by i też o tym kiedyś myślałem, ale tutaj trzeba być dobrym programistą i dobrym elektronikiem, z dobrą wiedzą o Amidze. Trzeba by zbudować coś w stylu minikomputera jak RaspberryPI.



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 19:53:26 przez sanjyuubi
[#88] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #87

No ja rozumiem, ale czy to mimo wszystko nie byłoby bardziej opłacalne i łatwiejsze niż "ogarnięcie" 040/060, których i tak zaraz nie będzie w ogóle? To może się okazać za niedługo jedyną możliwością rozbudowy klasyków.

Czy nie można wykorzystać już istniejącego minikomputera?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 19:58:24 przez tOMashBe
[#89] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@tOMashBe, post #88

Opłacalne, być może, czy łatwiejsze, to niekoniecznie, bo docelowy procesor trzeba i tak tak samo poznać od strony technicznej jak 060, aby go obudować elektroniką, no i jeszcze trzeba zrobić bootrom i tu może być problem, jeśli będzie trzeba sięgać do assemblera i386 (obecnie mało osób bawi się assemblerem na i386). Zestaw developerski powinien się składać z PC i jakiejś szybkiej karty na PCI-E z FPGA na pokładzie do niskopoziomowej symulacji podstawowych cykli.
[#90] Re: SRAM na PCMCIA pierwszym krokiem, a ziarenkiem nadziei na akcelerator 68060?

@sanjyuubi, post #89

Mi się wydaje, że bardziej opłacalne, bo przyszłościowe. W końcu procki są zgodne wstecz (przynajmniej w większości instrukcji), czy się mylę? Jaki może być koszt takiej karty PCI-X? Bo z punktu widzenia tych kosztów, które pisaliście wcześniej to chyba byłoby duuużo tańsze razem.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 20:04:49 przez tOMashBe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem