kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#61] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

To ja się też piszę - na 2 kości.
A jest ktoś chętny, kto przygotowałby gotowy ROM dla Amigi 3000? Chodzi mi o słynny Kickstart 3.9. Sam nie mam na to czasu ani umiejętności.
[#62] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

A ja mam małe pytanie. Zawsze ładowałem moduły typu nowe scsi.device za pomocą Blizkicka lub RemApollo, a przypomniałem sobie że istnieje taki fajny program na Aminecie jak GrabKick którego używałem 10 lat temu. Ten program ma dwie komendy, grabkick która "ściąga" rom z romu oraz grabkickram, która ściąga rom z ramu (o ile rom jest zmapowany do ramu). Załadowałem więc nowe scsi.device i zmapowałem rom z ramu za pomocą grabkickram.
Świetnie, mam już rom z nowym scsi.device, jednak działa on na Blizkick, natomiast RemApollo twierdzi że rom nie jest obsługiwany.

Czy na takim kicku Amiga odpali się poprawnie? A jeżeli nie, to jakim programem przygotować rom tak, aby wysłać go do "wrzucenia" do kości które zamawiamy?

PS. czy nowe scsi.device wymaga nowszych bibliotek które muszą być załadowane do zmodyfikowanego rom? Jeszcze nie stworzyłem gołego systemu aby to przetestować.
[#63] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

Info dla wszystkich zainteresowanych!! Każdy, kto pomoże tworzyć custom kickstart zwolniony będzie z dodatkowej opłaty za programowanie kości!!!
Link do pomocy:
http://www.mfilos.com/2010/12/guide-create-and-burn-custom-kickstart.html
http://lilliput.amiga-projects.net/ROM_modules.htm
[#64] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Andrzej Drozd, post #62

Remus i testy pod UAE, jeśli OK to powrót do Remus'a i zapisanie romu pod konkretną Amigę czyli w jeden układ lub split na dwa + ByteSwap
Poradników nie brakuje, tutaj wersja obrazkowa
Problem z podmianą/dodawaniem bibliotek jest taki, że nie wszystkie są dopracowane i odpowiednio przetestowane... mając zaprogramowany taki custom ks ktoś kto nie dysponuje programatorem może mieć potem problem, bo coś tam nie chalo z jakąś np. intuition.library czy inna w jakichś tam okolicznościach przyrody
[#65] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Kilos, post #64

Prosze nie dzielic kicka na dwie czesci! To juz zrobie sam i byte swap tez!
[#66] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Kilos, post #64

A tak BTW to po chomikach krazy takie cus np: Amiga Kickstart 3.5 (44.001) () (AmigaInt) (2001). Ktos wie co to za cudo?
[#67] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

Witam, jest nowy w temacie, a o wymianach kickstartu wiem nie wiele, mam amigę 1200+8mb ram, czy dla takiej konfiguracji jest sens zabawy , co zyskuję,
Dzięki za info
[#68] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@glichtanski, post #61

O czym mowa, bo niezbyt kojarzę? Wtedy może też bym go wziął zamiast 3.1. Superkickstart na pewno zostaje.
[#69] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Rafał A-3000, post #68

Tzw. "customowy" kickstart. Najnowsze wersje bibliote, m.in scsi.device, icon.library itp, itd.
Nie trzeba potem dogrywać nowszych.
Mi właściwie chodzi o ten scsi.device najbardziej, ale jak znajdzie się ktoś, kto poskłada taki kickstart z wszystkich bibliotek, jakie są zaktualizowane, to biorę kości z takim customowym kickstartem.
[#70] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@glichtanski, post #69

Na taki customowy kickstart do A1200 tez bym sie zapisał, ale niestety sam go nie przygotuje...
[#71] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@vojo, post #70

Jest z tym masa roboty, jeśli ktoś taki jak ja nie wie co z czym. Trzeba wgrać odpowiednie biblioteki dla każdego modelu Amigi.
[#72] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@glichtanski, post #71

Ale sam scsi.device ponoć jest tak duży, że kickstart nie zmieści się w zadanych 512kB i trzeba wtedy coś z niego usuwać...
[#73] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Rafał A-3000, post #72

Kickstart jest wypchany po brzegi i wtedy trzeba robić kickstart 1MB jak chce się umieszczać poprawione biblioteki. Jednym ze sposobów zdaje się jest wywalenie workbench.library i umieszczenie jej na dysku, a w romie natomiast wstawia się findwb jak w A4000(?). Ma to swoje wady.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 23:37:30 przez sanjyuubi
[#74] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@sanjyuubi, post #73

Czy da się zmusić A1200/A4000 do działania z 1MB Kickiem?
[#75] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@hsimpson, post #74

W A1200/A600/A500 (płyta od A500+) działa bez problemu, w A3000/A4000 trzeba dokonać pewnych modyfikacji.
[#76] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@sanjyuubi, post #75

To super wiadomość. Fajnie, że moja A1200 ruszy od razu. Gorzej, że z A4000 trzeba się trochę namęczyć
[#77] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@sanjyuubi, post #75

Ciekawe, czy by zadziałał w A3000 na superkickstarcie - wtedy kickstart i tak jest wczytywany z devs: i remapowany. Ma ktoś taki kick 3.9? U siebie najwyższy jaki znalazłem to v.3.5 ale także ma długość 512kB. Jak wypnę Mediatora to mógłbym to sprawdzić.
Ew. WinUAE jeszcze zostaje do wstępnego przetestowania. Superkickstart działa w nim analogicznie jak w A3000. Konfig - A3000 030/25 2MB Chip + 8MB Fast, Rom 1.4, FDD1-superkickstartdisk, FDD2-np. WB3.1. Z emulacją HDD nie próbowałem ale gdyby dodać WB_2.x: i devs:kickstart, to myślę że też powinno zadziałać.
[#78] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

No i co tam w temacie? Robimy ta zbiorke?
[#79] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@lysyzastary, post #78

Proszę się dopisać do poniższej listy, potwierdzenie, ew. usunięcie:
1. dez3 6szt.
2. lysyzastary 2szt.
3.zmiennik 2szt.
4.hsimpson 4szt.
5.QUAD 2szt.
6.Andrzej Drozd 2szt.
7.simi77 2szt.
8.vovager 5szt.
9.glitchański 2szt.
10.vojo 2szt.?




Lista będzie zamknięta w sobotę wieczorem a w niedzielę wyślę szczegóły na priv.
[#80] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

Mnie proszę usunąć. Na razie nie będę zmieniał kickstartu.
[#81] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

My już jesteśmy umówieni ale się potwierdzę:
11. Rafał A-3000 - 1szt. (pliki te co wysłałem (1.4 i 3.1)
[#82] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

Potwierdzam.
[#83] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

dez3 - ja chętnie bym wziął kości z custom-kickstart A1200, ale nie spełnie niestety warunku o dostarczeniu wsadu, nawet nie wiem w jakim formacie to jest. Więc chyba pozostaje wykreślenie z listy :(
[#84] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

ja zanim potwierdzę chciałbym usłyszeć klarowną odpowiedź czy da się w tych kościach podmienić scsi.device na nowszy, żeby później bez żadnego kombinowania podmienić kości i hula? Czy to się zmieści na tych 512kb?
Jeżeli to jest kickstart typu plug and play z aktualizowanymi rzeczami typu scisi.device + coś tam jeszcze to chętnie.
a jak zwykły, standardowy kick 3.1 to odpadam, bo głównie przesyłka mnie zje do UK.
[#85] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@zmiennik, post #84

...chciałem ci napisać że sam chcę tylko zmodyfikować scsi.device w 3.1 i chętnie podesłąłbym ci mój ROM gdy już go zrobię...ale gdy doczytałem że mieszkasz w UK, że zarabiasz 5x więcej niż ja i że żyłujesz się na jakiejś wysyłce, to mam dla Ciebie tylko - splat

OKOKOKOKOKpomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#86] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Andrzej Drozd, post #85

to nie tak, że żyłuję na wysyłce. Po prostu nie wiem czy da się poprzerabiać ten rom tak żeby działał typu plug & play, jak się da to ok.
Poza tym skąd wiesz, że zarabiam 5x tyle, może jestem bezrobotny lub pracuję na part time, a może tu życie kosztuje 5x tyle? ok, racja
[#87] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@zmiennik, post #86

Tak czy inaczej wyślę ci go za jakieś 250 zł. Jakby co to podam ci konto. Wysyłka do Polski 0zł.
[#88] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Andrzej Drozd, post #87

Andrzej lej po pół piwo
[#89] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

Potwierdzam zamówienie na 4 szt.
[#90] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #79

Potwierdzam zamówienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem