kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#151] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Kilos, post #149

Ja waśnie swojego Willema zrobiłem na tej gotowej płytce i działa do dzisiaj. Zamiast ZIF-a wstawiłem podstawkę precyzyjną bo w tamtych czasach (ok 15 lat temu może wcześniej) był to drogi element i przewyższał koszt programatora. No i był problem z dip-switch-em na 12 pozycji - chyba, nie pamiętam (wstawiłem 8+4). Jeżeli ktoś ma czas i chce się czegoś nauczyć to można się bawić w wytrawianie płytki pod programator bezerker&dziwak. Problem z tym programatorem jest taki że napisany jest pod win 98 i nie wiadomo czy to odpali na win xp/vista/7 w trybie zgodności z win 98. Lepiej chyba kupić gołą płytkę Willema plus elementy i to polutować i mieć możliwość programowania kilkudziesięciu układów lub kupić gotowy Willem z Chin za około 22 funty lub gotowy programator z Eliptora. Te dwa ostatnie chyba działają bez problemu pod win 7.

@amizet ten plik tekstowy jest identyczny jak u mnie, co do linku to sciągnołem zawartość zipa a potem podlinkowałem do tematu, ale okazuje się że plik już nie istnieje. Ale to chyba tak zawsze sie dzieje z rzeczami które nikt nie sciąga i są usuwane z serwerów.
[#152] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@janekdrukarz, post #151

Czy ten Willem będzie dobry? Czy są jakieś lepsze?
link+ adapter: 8. 27Cxxxx ( EPROM 16bit ,4-32Mbit ) Adapter ( DIP42)---10$

W sumie z adapterem i przesyłką 40 dolarów.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 11:00:36 przez robertos231
[#153] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@robertos231, post #152

w zupełności wystarczy tak samo jak i taka używka z adapterem eliptora za 10zł (jeśli chodzi o programowanie samych flash-y)

edit:
nie doczytałem, że człowiek pisze, że nie do końca sprawny, ale do 100zł co jakiś czas widuję używane willemy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 11:13:34 przez Kilos
[#154] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Kilos, post #149

Teraz rozumie, co do programatora jeszcze się zastanawiam. ale była by taka możliwość.

Sczytania reszty .rom z dyskietki, tak jak w Amiga 1000. Jako drugi rom. Można zrobić wtedy większy obraz?


//
W kości mógł by być system rozruchowy, na dyskietce możliwość? pozostawieni lub wgrania obrazu z Amigi. /wersja komercyjna/


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 14:11:47 przez amizet
[#155] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #141

Witam,

Jeśli jest tak jak piszesz to ja też chętnie zakupiłbym 2 takie kości 29F800 (Mam A1200 więc jak rozumiem kości muszą być dwie?). Czy to nie za późno na dopisanie się do listy ?
[#156] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #139

Na dniach wyszedł problem z działaniem kickstartu zaprogramowanego na kości 29f800, dzięki pomocy Eliptor, kolegi sanjyuubi i Kilos zostanie wprowadzona poprawka na PCB 29f800.
Pozostaje nam tylko czekać na info od strony Eliptora, że pamięci są gotowe i można zamawiać:)
[#157] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #156

mam pytanie
mam programator Willem wer 4.0 z gotronik podstawka jest 32 pin, przeleżał parę lat w szufladzie czy te kości będę mógł programować?
[#158] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@podolski_jp, post #157

potrzebna jest podstawka DIL42
[#159] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #158



a co z KickFlash?



Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 14:42:48 przez micromars
[#160] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #156

Właśnie dostałem informację od Eliptor, że w środę popołudniu ew. czwartek będą pierwsze prototypy naszych kości przed właściwą produkcją, ok 10szt, może kilka więcej. Co do kolejnych szt, to musimy jeszcze poczekać.
Dostałem też informację, że na stanie mają 30szt pamięci 29f800 a pozostałe mogą być 29f160(2x większa pamięć) żeby zachować cenę do której zeszliśmy.
Proszę już powoli przygotować swoje kickstarty!Żeby było uczciwie, to myślę żeby kolejka była wg kolejności zapisu na pamięć.
[#161] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #160

Mogę załatwić kości 27C160 po 15 zł/szt. Są do kupienia od ręki, bez proszenia i łaski sprzedawcy.
[#162] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #1

Troszke to trwalo, ale w koncu jest, kostki wsadzone do A1200, kick chodzi malinowo, wielkie dzieki Mr. Dez3 szeroki uśmiech
[#163] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@lysyzastary, post #162

Prawie jak dostawa z Chin;)
Dostałem info, że w przyszłym tygodniu pamięci będą dostępne. Jak dostane konkrety to dam stosowne info.
[#164] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #163

Witam
Jest jeszcze możliwość dopisania się do listy ?
jeżeli tak to poproszę zestaw do Amigi 1200

pozdrawiam
[#165] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@Harry Węsierski, post #164

Zamówiłem więcej tych pamięci i powinno zostać, w każdym bądź razie w pierwszej kolejności osoby z listy w wątku.
[#166] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #165

Panowie, bierzemy sie za robote i to ostro! dostalem info, ze kosci dotra do mnie w srode. Prosze przygotowac swoje kicki!
Wiecej info jak wroce do domu z delegacji.
[#167] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #166

3 miesiące czekania! Ładnie i szybko to zorganizowałeś. Z Chin by było 5x szybciej Smiech
To że 2x drożej wyjdzie po prostu przemilczę.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 21:44:46 przez 11111olo
[#168] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #167

Proponuję, żebyś sam coś takiego zorganizował, a jak nie, to może lepiej się nie odzywaj i wracaj do sprzedaży swoich słynnych kartów c64 i gotków 1.06 na allegro
[#169] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #167

Jeżeli potrafisz zrobić to szybciej i taniej, to w takim razie załatw pamięci z adapterem dil42 w cenie 11,5zł za sztukę. Ciekawe dlaczego oferowane przez Ciebie goteki nie są dwa razy tańsze? Filantrop się znalazł....... Zepsułem Tobie biznes ? jak mi przykro
Już nie mogę się doczekać akcji made by 11111olo 2x taniej 2x szybciej. Powodzenia
[#170] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #169

Potrafię i już to pisałem ale ludzie wolą przepłacać. Widocznie masz większe wzięcie ;)

Mi nie zepsułeś biznesu. Rynek się nasycił i tyle.
[#171] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #170

Olo, następnym razem po prostu weź i zorganizuj akcję. Malkontentów ci u nas pod dostatkiem. Nie potrzeba kolejnego OK
[#172] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@_arti, post #171

Olo-Trollo :)
[#173] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #170

Jak dla mnie to możesz mieć te pamięci po 1zł, tylko zrób akcje a nie pitolisz, że można taniej! Więc albo trolujesz albo obracasz słowa w czyn!
[#174] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #173

Tu nie chodzi o to czego nie zrobiłem (jak nie zrobiłem to nie jestem winny) ale co zrobiłeś swoim... Nie wiem komu ale na pewno nie kolegom czy znajomym, bo robienie ludzi w wuja to nic fajnego.
[#175] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #174

to tylko świadczy o tym, że nie masz dojścia do pamięci z adapterem w tak niskiej cenie i pierdzielisz co to nie jesteś za super biznesmen....
ceny podane są na stronie firmy Eliptor, każdy znał cenę i dobrowolnie przystąpił do akcji więc nie ma mowy o zrobieniu kogokolwiek z zamawiających w wuja jak to piszesz.
tylko olo111111 ma problem i jeden krzykacz na początku wątku.
Stawiam sprawę jasno!
Jeżeli ktokolwiek z listy zamawiających chce zrezygnować i kupić za 2x taniej od olo1111111, to zwracam kasę.
Jeżeli olo1111111 piszę prawdę i ma jaja to załatwi 2x taniej pamięci w przeciwnym razie można mówić o koledze link

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 22:03:12 przez dez3
[#176] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #175

to tylko świadczy o tym, że nie masz dojścia do pamięci z adapterem w tak niskiej cenie

Bo nie mam.
pierdzielisz co to nie jesteś za super biznesmen....

Mi by mailman za to dał bana ale tobie...
ceny podane są na stronie firmy Eliptor, każdy znał cenę i dobrowolnie przystąpił do akcji więc nie ma mowy o zrobieniu kogokolwiek z zamawiających w wuja jak to piszesz.

No tak tylko jak w jednym sklepie jest drożej niż w innym czemu wybrałeś drożej?
Jeżeli ktokolwiek z listy zamawiających chce zrezygnować i kupić za 2x taniej od olo1111111, to zwracam kasę.

Czy gdzieś napisałem że sprzedaję?
Jeżeli olo1111111 piszę prawdę i ma jaja to załatwi 2x taniej pamięci w przeciwnym razie można mówić o koledze Kapitan Bomba- Tępy Chuj

Chociaż jesteś szczery. Szkoda że tylko wobec mnie a nie tych biedaków których oskubałeś.
[#177] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #176

masz utrudniony kontakt z rzeczywistością i pewne fakty do Ciebie nigdy nie dotrą, więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Bo nie mam.

"..nieobecni nie mają racji"
dla mnie już Jesteś T.Ch.
[#178] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #177

Nie tyle utrudniony co nieograniczony.
Ty proponujesz adaptery które ciężko bez piłowania włożyć w płytę A1200. Nie dość że są problemy z włożeniem to jest drogo.
Sam proponuję zwyczajne epromy - nie ma adapterów i tych kombinacji.

Ale jak sam napisałeś że
masz utrudniony kontakt z rzeczywistością i pewne fakty do Ciebie nigdy nie dotrą

więc z całą pewnością
dalsza dyskusja nie ma sensu


Tyle w temacie. Gratuluję tobie i wszystkim którzy dali się naciągnąć.
[#179] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@dez3, post #177

Otóż to. Ja bym z tym gościem nie wytrzymał ani 5 minut, jakby mi truł takie smutki o oszukanych biedakach. Brakuje mu argumentów, to zaczyna gadać niby za kogoś, ale tak naprawdę pewnie boli go to, że ktoś zrobił taką akcję, ale to nie był ON. Śmiechu warty koleś.

A te jego EPROM'y to se może zachować dla siebie, bo to przeżytek. Ktoś będzie chciał sobie przeprogramować pamięć i będzie musiał kasować EPROM'a przez 1h. Nie wspominając o tym, że adapter ma zworki do łatwego przełączania Kickstartów. Każdy kto ma rozum wybiera droższy, ale o wiele bardziej funkcjonalny i praktyczny adapter DIL42 z pamięcią FLASH. Dziękuję za uwagę ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 22:37:48 przez RomanWorkshop
[#180] Re: Zbiorowe zamówienie pamięci 29F800 i programowanie kickstartu

@11111olo, post #178

Nieograniczony? raczej nieprzewidywalny albo niepoczytalny.
Wiedziałem, że zakłóciłem Twój biznes! To takie trudne się przyznać?
Różnica jest taka, że nawet jednego grosza na tym nie zarabiam.
Kolega lysyzastary może wypowiedzieć się czy pamięci pasują bez piłowania.

Masz rację, tyle w temacie nie rozmawiam z T.Ch
Poza tym ten wątek Ciebie nie dotyczy także wracaj tam skąd przyszedłeś

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 22:38:06 przez dez3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem