[#571] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Dorian3d, post #569

Unreal 1998. Nie piszcie, że to komercyjna gra, bo można zrobić ściepie i kupić prawa, a jakby tak kupić prawa do wersji PPC to jeszcze oszczędziłoby to pracy-optymalizacji.
[#572] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #570

Podobnie jak na linuxie to ciekawostka, bo przeciez mozna grac na Windowsie, ale jednak ludzie grają. Jak ktos ma Amige to raczej zagra w to a nie z shit z backbone.
[#573] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #570

tu na Pi q3
[#574] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #570

Czy ciekawostka?
Można tak do tego podejść, tak jak do Quake3, RTCW, Diablo, OpenArena, Hexen2 itd
Tylko, że wszystkie wymienione wyżej tytuły są jak najbardziej grywalne na moje Amidze z PPC i dają mi sporo frajdy np granie w Quake3 po sieci/serverach.
W niektóre nie miałem okazji wcześniej zagrać jak np Diablo, więc dla niektórych to nie tylko ciekawostka ale i możliwość pogrania na Amidze w całkiem niezłe tytuły nawet w obecnych czasach.

Co do tych 14fpsów, to wartość rzeczywiście wydaje się "śmieszna", aczkolwiek liczniki FPSów, szczególnie w przypadku portów pod WOS- Sonnet czasami wydają się nie do końca wiarygodne (i to w obie strony).
Przykładem jest RTCW, gdzie frame-rate również wydaje się dość niski, ale gra jest, tak jak napisał autor cytowanego wątku: smooth

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:02:52 przez BULI
[#575] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #574

Jak wyjdzie Jedi Academy gdzie Kril'dor (Bespin a like) będzie "smooth" bez redukcji detali i rozdzielczości to powiem wow.
Teraz co do grania pod linuksem które Michał Żukowski wrzucił - rzecz jest taka, że sporo rzeczy ma wersje (bezpośrednio od producenta) lub porty linuksowe więc w środowisku działają natywnie (jak właśnie port OpenJK czy swego czasu np. Neverwinter Nights) i z reguły ze zbliżoną prędkością co na windowsie. Te, które są stricte windowsowe w dużej mierze odpalają na wine i działają dość poprawnie tracąc jednocześnie dość niewiele z płynności (w stosunku do portu JK na Amidze). I ta lista grywalnych tytułów z windowsa na linuksie jest tysiące razy większa niż tytułów z windowsa na AOS4/MorphOS. Kogoś może kręcić pełnoletni tytuł z PC odpalony na Amidze. Jeśli do tej pory nie miał ani przeciętnego PC, ani konsoli, ani SBC to owszem, na jego Amidze klasycznej z Sonnetem czy na PowerMacu, czy na AmigaOne w końcu będzie mógł pograć w Jedi Knight. Spoko. Baldur's Gate na stabilnym GemRB jednak pojawił się wcześniej. Ciekaw jestem kiedy pojawi się Heroes 3 z VCMI na Amidze. Tylko wszystko powyższe to są ciekawostki. Każdy z tych tytułów ograłem na PC. Może dla was to jakieś niewiadomo jakie osiągnięcie, ale baldura można ograć w wersji rozszerzonej na tablecie czy smartfonie.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:41:57 przez abcdef
[#576] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #575

Dziwię ci się, bo piszesz tak jakbyś nie znał realiów amigowych.
Musisz sobie uświadomić kilka kwestii:

1. To jest wątek o Amidze a nie o tabletach, samratfonach i ARMach etc- na forum amigowym!
2. Wiem jak wyglądają (i wyglądały) mniej-więcej realia konsolowe, MACowe, LINXowe itp, więc nie ma sensu uświadamianie mnie, bo to jest wątek o czymś innym- patrz punkt nr.1
3. Wszystkie te gry są mi znane, w niektóre grałem w inne nie, ale wyobraź sobie, że lubię używać Amigi, dla tego piszę o tym tutaj, bo spójrz punkt 1.
4. Co do oceny jakości sensowności portów, to warto dodać w swoim wywodzie- "moim zdaniem" i to najlepiej w właściwym wątku albo na właściwym forum, bo w tutaj nikt nie dyskutuje czy lepiej zagrać w to na PC, czy tablecie, ponieważ patrz punkt 1.
5. Słowem, nie ma sensu w kółko pisać o tabletach, ARMach i PC ze śmietnika, daj ludziom ex-cytować się swoim hobby i uszanuj to że: patrz punk 1 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 15:17:40 przez BULI
[#577] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #576

Dziwię ci się, bo piszesz tak jakbyś nie znał realiów amigowych

Mogę mieć inne zdanie na ten temat i nie piać z zachwytu nad kolejnym portem starego pecetowego tytułu. Już większy sens miał dla mnie proof of concept doom-like na gołej A500. Sens mają też porty nowych gier stylizowanych na retro (jak właśnie Tower 57) bo działa całkiem dobrze i pasuje klimatem do amigi. Takich perełek mogłoby być więcej, albo gier tego pokroju projektowanych od razu z myślą o amidze. Rozbudowywanie amigi o pecetowe sloty z pecetową grafiką, turbo z macintosha by móc ostatecznie zagrać w pecetowy tytuł to nie jest ta częścia amiświatka z którą się utożsamiam, mogę się z nią nie utożsamiać i powinienem nie czuć przez to lęku przed ukamienowaniem gdy wyrażę swoją opinię na ten temat. Nie spamuję pisząc jaki to klasyk be, jaki to klasyk ppc be, jaki to pegasos be i amigaone be. Wyraziłem opinię na temat tego co oferuje port OpenJK na amidze, a oferuje niewiele. Wyraziłem też wątpliwości co do sensowności takich portów na co odpowiedziano mi, że linuksowcom to nie przeszkadza. To jak gry windowsowe (i nie 20 letnie, ale nawet dość świeże) działają na linuksie względem windowsa można łatwo sprawdzić bo takich filmików jest pełno na YT, a zdarzają się też zestawienia z tabelkami, może Phoronix? I sytuacja na linuksie wygląda zupełnie inaczej, jest przepaść nie tylko między linux a aos3.9 z ppc na klasyku, ale nawet na 4.2 z NG ona nadal będzie głęboka i szeroka. Może dla kogoś kwintesencją amigowania jest pokazywanie, że na amidze da się odpalić coś z PC. Dla mnie 100x fajniejsze będzie pokazanie, że da się zrobić coś innego, nawet jak to nie będzie 4k 3d directx12 a rzut izometryczny, czy nawet po prostu 2D, ale ciekawe i unikalne.
[#578] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #577

Ale zastanów się w jakim świecie żyjesz. Myślisz, że ktoś poświęci długie lata swojego życia, żeby zrobić na Amigę "coś innego"? Może pchełki w stylu Jump! albo VergeWorld (z tym że ta druga gra akurat powstaje na cały szereg platform, licząc na to że uda się uzbierać wystarczające fundusze żeby pokryły koszty tworzenia tytułu), ale taki prawdziwy, pełnokrwisty produkt w stylu Tower57 (super gra - nie powiem, ale z niewykorzystanym potencjałem na dużo lepszy tytuł i - powiedzmy sobie szczerze - bez szans na powtórkę, po tym jak finansowo nie zwróciła się twórcom)?
[#579] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #578

Ktoś poświęcił długie lata swojego życia by wydać taki sprzęt jak Vampire (v2, v4) i spora grupa użytkowników to kupiła, efekt jest taki że sprzęt jest, ale soft który by to rzeczywiście dobrze wykorzystywał to... port PC.
Ktoś poświęcił długie lata swojego życia by opracować takiego X5000 i spora grupa użytkowników to kupiła. Ktoś dla tego typu maszyn opracował system i nawet sterowniki do dość współczesnych kart graficznych. Ktoś to sprzedał więc ktoś to chciał kupić.
Ile się sprzedało napalma? Dało się? Tower57 - jeśli dobra gra się nie sprzedaje to oznacza tylko tyle że community ma w d... zakup dobrej gry. Idąc tym tokiem myślenia amigowcy do końca życia skazani będą na małe pchełki i okazjonalnie porty z PC. No nic, budujące w cholerę...


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 16:55:58 przez abcdef
[#580] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #579

Fakt jest taki, że amigowcy dużo chętniej łapią za portfele przy zakupie sprzętu niż softu. Życie. ¯\_(ツ)_/¯
[#581] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #579

Pomysl. Każda gra PCtowa ma katalogi z plikami, gfx, sound itp.
No jest główny exec.
Każdemu programiście, jeśli ma źródła łatwiej jest kopać tylko przy konwersji tegoż execa, niż tworzyć wszystko od nowa.
Dla mnie to już jest szacun za naukę i wysiłek, że komuś się w ogóle chce robić port.
A niby skad taki programista ma czerpać jak nie z PC?
Dlatego dla mnie popieram każdy port gry. Nieważne z jakiej platformy.
Grunt że się chciało, i jest nowe coś co działa pod Amigo/Morph OS itp.
[#582] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@WojtekX, post #581

Fajnie, że się komuś chciało i fajnie że się mu udało. Tyle na temat. Koszta? Legalnie by w to zagrać i tak potrzebujesz całą tą otoczkę z oryginalnego tytułu, dokładnie w ten sam sposób jak binarka vcmi potrzebuje bibliotek i artwork 3do, jak binarka gemrb potrzebuje .2da, .biff, .tlk i chittin.key z oryginalnej gry black isle. Jeśli więc amigowcy nie piracą to muszą tego jedi knight: jedi outcast kupić (steam ~30pln, gog ~40), tak czy siak trzeba wydać kasę. Mając silnik i narzędzia jest zdecydowanie łatwiej i szybciej zrobić coś co nie będzie niczym wtórnym.
[#583] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #579

To co piszesz to kwestie z którymi można, a nawet trzeba polemizować, czyli idealna podstawa do dyskusji!
Pod warunkiem- że dyskutujemy o tym pierwszy raz, albo drugi, albo nawet dwudziesty, ale jeśli jest to po raz 'n!' i zawsze na te same argumenty (!?), to już robi się niesmaczne deja vu i zaczyna boleć jak myśl o poranku po dobrze zakrapianej imprezie wymiotuje

Zanim zacząłeś pisać o PC z śmietnika i tabletach, przyszło mi do głowy, żeby prewencyjnie zastrzec, że nie o taką dyskusję tu chodzi, ale stwierdziłem, że realia Amigi i PPA znasz i że nie jesteś jednym z tych Troli, dla których każdy nowy wątek to kolejne narodziny: twardy reset, czyszczenie pamięci (zamiennie- demencja starcza) i restart programu.. pomyliłem się

Ale wracając do Amigi.
Tak, Tower57- świetna gra, szkoda, że nie poszedł za tym przyzwoity wynik finansowy..
[#584] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze
[#585] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #582

Czasami mnie rozśmieszasz, z tą legalnością.
Mam 3 wielkie pudła z ORYGINALNYMI PCtowymi i nie tylko grami.
Nie policzylem tytułow. Więc nie każdy musi sięgać na Steam czy Gog.
Jeszcze używam CD/DVD, a klucze do gier są na pudełkach.
Wiec jak ktoś robi port, to pierwsze co idę kopać w owych pudłach.
A we wtórne rzeczy lubię zagrać. I nie tylko ja zapewne.
[#586] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@WojtekX, post #585

No to Ty masz, nie można założyć, że CD z Jedi Outcast ma każdy ściągający amigowy port OpenJK ... Sam port (dla NG zresztą) jest dość stary, tutaj do pokazania było to, że może to działać na klasyku pod WarpOS.
A we wtórne rzeczy lubię zagrać

A masz te pudełka z grami, bo... nie masz bądź nie miałeś PC na którym byś w to zagrał z 30fps lub więcej?
Czasami mnie rozśmieszasz, z tą legalnością.

Niby czemu? To nie abandonware ani freeware. Jak kogoś stać na mostek pci i sonneta to na legalną kopię gry też powinno.
[#587] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #586



To co, jest nas dwóch - ja i WojtekX?

P.S. Ani w Jedi Knight II: Jedi Outcast ani Jedi Academy (mam na płycie, służę zdjęciem jakby co) nie grałem na PC.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 23:51:07 przez recedent
[#588] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #587

No nie grałeś na PC bo zapewne grałeś na power mac, zresztą oba tytuły miały również wersję na MacOSX, a mało prawdopodobne, że kupiłeś box JA wersji PC między 2003 a 2013r. licząc, że kiedyś ktoś udostępni źrodła i powstanie OpenJK, którego można będzie odpalić na MOSie czy AOS. Ale ok, mało prawdopodobne, ale możliwe. Prove me wrong.
[#589] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #566

I mały filmik od autora:


PS
Ja też już mam kilka tytułów na Steamie, których bym nie kupił gdyby nie porty na Amigę OK

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:01:03 przez BULI
[#590] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #588

Nie, kupiłem płytę (używkę) z JA na Allegro dopiero jak powstał port na MorphOSa.
[#591] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #589

Autor uruchamia swój port na MorphOSie zamiast na prawilnej Amidze? Po co, skoro MorphOS ma własny port Jedi Outcast?

Czy jest tak, że on robi deweloperkę pod MorphOSem i potem robi myk z MOS2WOS? Może nawet sam Sonneta nie posiada?
[#592] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #591

Wszystko się zgadzaok, racja

Z tego co pamiętam to posiada/ł BlizzardaPPC bo zaczęło się od poprawienia źródeł BlitzQuakeWOS ok, racja
[#593] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #591

Chyba wszystkie porty pod WarpOsa są robione na MorphOSie. To chyba logiczne zważywszy na najsensowniejsze SDK i koszty maszyny/systemu.
[#594] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #590

Sprawdziłem też na ebay UK, ceny Legalnych używek od 2 funtów.
Jak będę w Cex to też sprawdzę, bo mogi być po 50 pensów.
Tam czasami kupuje starocie na krocie i wrzucam do pudła.
[#595] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #589

super !
[#596] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #589

[#597] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #596

Dzisiaj może jak czas pozwoli to z ciekawości zobaczę u siebie. Jaki będzie slide show.
[#598] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@mwb113, post #597

Odpaliłem na Ragnarok'u i jest całkiem ok, jak na 5 min grania.

Trzeba odpalać z updejtami, tak, zeby w katalogu base mieć 4 packi (0, 1, 2, 5) ok, racja
[#599] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #598

Tutaj szybki filmik z beta1 (pojawiał się już beta2) ok, racja


Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:25:33 przez BULI
[#600] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #599

No bardzo fajnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem