[#601] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #599

OK
[#602] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #599

[#603] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #602

Sprawdziłem i umnie nie działa.
[#604] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@mwb113, post #603

Podmieniłem pliki i u mnie działa- wydaje się, że nawet ciut żwawiej ok, racja
[#605] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #604

Demko Sulaco grupy Encore- sorki za jakość- taki "kamera-smartfon"

Są fajne FPSy (~50) szeroki uśmiech
[#606] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #605

Dzisiaj to oglądałem chodzi extra.
[#607] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@jimiche, post #606

Dzisiaj to oglądałem chodzi extra.


Nie wiem, czy tą wersję, bo w starej jest bardzo cicho dźwięk, tu jest lepiej.
Tak, jest frajda to oglądać i słuchać ok, racja OK
[#608] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #605

Szybkie toto!
[#609] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #605

Coś z Aliena i 50 FPS = OK
[#610] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #605

Rzeczywiście świetnie się ogląda i dla mnie muzyka mocno buduje klimat!
Czy ten pierwszy tunel z wielonożnym obiektem to ma takie jasne tekstury, czy to kwesia gammy monitora?
Troszkę kolory wydają mi się nie płynne, ale to drobiazg..
Ogólnie fajnie było wreszcie obejrzeć w całości bo jareckiemu wiecznie się wieszało w połowie, no i blizzard tak szybko nie liczył.OK
[#611] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Mikrobi, post #610

"Sulaco" czy "By Night" autorstwa Encore można bez spiny obejrzeć na dowolnej maszynie z MorphOSem i Radeonem max 9200. Nie trzeba sprzedawać nerki żeby kupić Sonneta. ok, racja
[#612] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #611

"Sulaco" czy "By Night" autorstwa Encore można bez spiny obejrzeć na dowolnej maszynie z MorphOSem i Radeonem max 9200. Nie trzeba sprzedawać nerki żeby kupić Sonneta.

My to wiemy, ale przecież nie o racjonalizm tu chodzi- dla tego tu wszyscy jesteśmy szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 07:42:53 przez BULI
[#613] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #612

Dobra... watek jest dlugi jak "Moda na sukces" i nie dam rady obejrzec calosci. Zatem na skroty podpytam.
A. Czy te karty, jakkolwiek nielatwe do dostania, daja mozliwosc postawienia na nich systemu 4+ ?
B. Rozumiem ze w a4k trzeba zamienic daughterboard na mediatora? Czy z prometheusem tez takie sonnety chodza?
C. Czy ktos, kto zetknal sie i z mediatorem i prometheusem bylby w stanie okreslic sensownosc tych rozwiazan, bo widze , ze do a4k ciezko o karty na "juz" i mostki moga byc alternatywa. Sonnet jest z pewnoscia fajna opcja akceptowalnie drogiego akceleratora ppc
[#614] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@arturB, post #613

A. Nie, ani AOS4.x ani MOS PUP na tym nie pójdą, tylko WOS + Warp3D na AOS3.x
B. Na tą chwilę dział tylko Mediator.
Prometeus jest wstępnie przymierzany, ale w wersji FireBird, czyli reimplementacja Prometeusa i na płytach AA3000+
C. Jak już masz Mediatora w A4000 to jest całkiem dobrze, puki co najszybsza grafika pod zorro3, oraz wsparcie dla Warp3D (co na zorrro3 oferuje tylko CV3d i to w bardzo słabej jakości)przy Voodoo3, bez W3D masz łatwego do zdobycia Radeona9200(9000/9250), sieciówka i muzyczna karta, praktycznie za darmo.
Co do drogiego Sonneta, to wcale tak być nie musi.
Kartę z 128MB ram (można samemu sobie przylutować 256MB) i G4 450mhz można kupić (wciąż) za ok 100EUR.
Obecnie najdroższa staje się "przelotka" z PCM na PCi, którą jeszcze niedawno można było kupić za 50$ lub 100$, a obecnie stało się to co z 060 i goście wołają sobie minimum 200$

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 17:49:15 przez mailman
[#615] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #614

Gdzie te tanie karty z g4? Cały czas szukam czegokolwiek dla swojego mediatora i zawsze wszystko za drogie.Killer k1 sie nie pojawia, Sonnety drogie za 800zł.
[#616] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #614

Firebird obecnie występuje także w wersji dla A4000. Jest na Allegro gość, który sprzedaje je po 1200 zł. Jest to jednak dziwne, gdyż autor Firebirda (hese) nie upublicznił (w rozumieniu sprzedaży, bo hese nie publikuje dokumentacji for free, tylko sprzedaje na sztuki pcb z dokumentacją) wersji dla A4000. Może jednak sprzedał coś na boku temu gościowi.... nie wiem.
Nie traktujcie tego jako reklamę dla gościa, który te karty oferuje. Nie znam go, nie widziałem tych kart na oczy, nie wiem czy istnieją, wyraziłem powyżej swoje wątpliwości. Jednak prezentuję fakt, każdy oceni sobie sam.
[#617] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@wali7, post #616

W sumie to jego troska. Wyglada na to, ze sprzedaje w porozumieniu z autorem. Czas oczekiwania wskazuje na to, ze karty sa przygotowywane na zamowienie wiec wyglada OK. Dlatego tez spytalem o prometheusa/firebirda bo projekt jest wspierany... natomiast nie wiem czy taki mostek bylby w stanie dzialac z sonnetopodobnymi "patentami" .
[#618] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@wali7, post #616

Jak dla mnie 1200 zł to chora cena. Mediator wychodzi taniej a mediator ma większe możliwości.
[#619] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #618

Może cenę podbija to prototypowe rozwiązanie.

Swoją drogą, czy można gdzieś coś o tym więcej poczytać?
[#620] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@baderman, post #619

Ciekawe, pytanie co tam jest obslugiwane. Te Radki lecą na Atombiosie ale z tego co pamiętam to po R500 już niewiele wsparcia dla akceleracji 2d zostało i nie licząc framebuffera trzeba korzystać z mozliwości 3d.
[#621] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #620

Tak na szybko zajrzalem, to medki sa drozsze o jakies 200zl na dziendobry. Chyba ze zle paczam. Tu jeszcze dostaje extra karte usb do firebirda. Pytanie jak jest faktycznie z perspektywicznoscia tego sprzetu
[#622] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@arturB, post #621

https://retroami.com.pl/index.php?id_product=21&controller=product&id_lang=6

120 zł drożej, dodatkowo można wziąć fakturę vat więc wychodzi dużo taniej dla osób posiadających firmę
[#623] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #602

Jest nowa [url=Jedi Outcast Warpos ]Beta5 Jedi Outcast Warpos[/url] OK
[#624] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #623

Jest już działającąca (wersja beta) sonnet.library z FireBirdem (ewlucja/implementacja Prometeusza) ok, racja OK
[#625] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #624

No fajnie chodzi.
Szkoda tylko że nie działają karty z mediatorami w A1200
[#626] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@mwb113, post #625

Ponieważ ostatnio stwierdziłem, że przydał by się cyfrowej jakości obraz z mojej Amigi a i VRAMu czasem zaczyna brakować dla aplikacji/gier z sprzętowym 3D przy ekranie Workbencha w 1920x1200.
Postanowiłem więc ożenić Voodoo3 z Radeonem 9250 w Mediatorze z PPC G3 (Ragnarok) + audio FormteMedia.

Się udało, czyli plusy:
+ Workbench natywnie przez DVI
+ 32MB VRAMu (radeon) + 16VRAMu (Voodoo3)
+ Warp3D (Voodoo3)
+ tryby OVERLAY działają na obu kartach

Minusy:
- mniej ramu dla PPC w przypadku Ragnarok, czyli 256MB zamiast 384MB
7
[#627] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #626

No fajnie fajnie.
[#628] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@mwb113, post #627

Tutaj test z tanim graberem HDMI na USB:
2
[#629] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #628

Return To Castle Wolfenstein w akcji na Ragnarok z zremsterowanym INTRO
[#630] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #614

Gdzie można znaleźć sterowniki dla Mediatora do Radeona 9600?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem