[#631] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Wankowicz, post #630

A są takie sterowniki?
Oficjalnie do Medka są sterowniki do kart Radeon 9000/ 9200/ 9250, ale bez obsługi Warp3D- TUTAJ
MM_CD_UP2.6
[#632] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #614

A. Nie, ani AOS4.x ani MOS PUP na tym nie pójdą, tylko WOS + Warp3D na AOS3.x
B. Na tą chwilę dział tylko Mediator.
Prometeus jest wstępnie przymierzany, ale w wersji FireBird, czyli reimplementacja Prometeusa i na płytach AA3000+
C. Jak już masz Mediatora w A4000 to jest całkiem dobrze, puki co najszybsza grafika pod zorro3, oraz wsparcie dla Warp3D (co na zorrro3 oferuje tylko CV3d i to w bardzo słabej jakości)przy Voodoo3, bez W3D masz łatwego do zdobycia Radeona9600, sieciówka i muzyczna karta, praktycznie za darmo.
Co do drogiego Sonneta, to wcale tak być nie musi.
Kartę z 128MB ram (można samemu sobie przylutować 256MB) i G4 450mhz można kupić (wciąż) za ok 100EUR.
Obecnie najdroższa staje się "przelotka" z PCM na PCi, którą jeszcze niedawno można było kupić za 50$ lub 100$, a obecnie stało się to co z 060 i goście wołają sobie minimum 200$ Cytuj


Tak napisałeś.
[#633] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Wankowicz, post #632

A widzisz, masz mnie!- mea culpa
Niestety, ale tak dobrze nie ma- to moja pomyłka, oficjalnie dostępne sterowniki to tak jak pisałem post wyżej:
Radeon 9000/ 9200/ 9250


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 14:31:53 przez BULI
[#634] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #633

Ok. Dzięki. Dobrze, że się wyjaśniło. Może moderacja by ten Twój post poprawiła albo dopisała w adnotacji iż to pomyłka. Tak dla potomnych?
[#635] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #631

Nowy film Hedeona jest ciekawy :)
[#636] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Trixster, post #635

To byłby gamechanger dla klasyków z PPC i Mediatorem.
[#637] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #636

To jest. to podwójna prędkość voodoo
[#638] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Trixster, post #637

to akurat nic, 32bity, voodoo3 ma malo kolorow w 3d
[#639] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Wankowicz, post #634

Tak, napisałem do nich i widzę, że poprawili w poście 614- dzięki Redakcjo PPA OK
[#640] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #638

Tak, tylko na tym filmiku wszystko chodzi na Radeonie, łącznie z obsługą Warp3D (a oficjalnie sterowników 3d do radeona dla Workbencha 3.x nie ma) OK

No i na końcu jest gra, która była zapowiadana dla Klasyka z PPC, ale też nigdy oficjalnie nie wyszłaOK
2
[#641] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #640

No to już są
[#642] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #641

No właśnie są, ale nie dla ludu, bo są umowy wiążące pomocne ręce..
[#643] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #640

Dlatego napisałem o 32bitach w 3D (voodoo3 tyle nie obsluguje, Radeon tak) i o gamechangerze (czyli w ogole o obsludze 3d na radeonach).

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 12:33:28 przez michal_zukowski
1
[#644] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #642

No właśnie są, ale nie dla ludu, bo są umowy wiążące pomocne ręce..


No ale czy autor w ogóle kontaktował się z Hyperionem? Bo może dałoby się to wydać jakoś oficjalnie zgodnie z umowami? Przecież po wielu wielu latach wyszedł Gorky 17, potem nowa wersja Shogo. Przypuszczam że jeśli licencja dalej obowiązuje, to Ben chętnie by ją zrealizował, choć zapewne obok wersji WOS nalegałby na kompilację dla AOS 4.
[#645] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #644

Od dwóch lat kody źródłowe Sin są dostępne na necie więc prędzej czy później i tak się pojawi pod amigową strzechą. Pytanie tylko czy Hyperion zarobi czy nie.
[#646] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #645

Załatwcie 3d dla Radeona można nawet zrobić jakąś zrzutkę i kupić.
[#647] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #644

A to nie ELBOX wyjechał z czołgami ostatnio na Ratte, jak chciał udostępnić reverse-engineered sterowniki Wrap3D do Radka pod Prometeusza?
[#648] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #647

To nie ma ktoś chociaż jednego CCMS Javelin dla kolegi Ratte?
1
[#649] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #647

Nie ma żadnych sterowników 3d dla Radeona pod os3.x
[#650] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #645

No dobra napisałem do Bena że jest taki port i czy Hyperion ma dalej licencję, a jeśli tak to czy byłby gotowy nawiązać współpracę z Hedeonem w celu legalnego wydania gry. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, to jeszcze trzeba będzie napisać do Hedeona.
1
[#651] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Wankowicz, post #649

Kto ma, to ma
[#652] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #640

Ja tam widzę 1 kwietnia .szeroki uśmiech
[#653] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Norbert, post #652

Oj coś mi się zdaje, że Norbert może mieć rację a Dennis Boom (szacuneczek dal tego Pana), zrobił sobie Prima Aprylis-owy żarcik
Tym bardziej, że filmik z YT:

Ma identyczne "straty energii" w tych samych miejscach co na filmiku Hadeona - chyba, że to jakieś Play DEMO z gry SIn, tak jak dema z Quake 1,2 etc
[#654] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #653

No ale jeśli by miał świętować primma aprilis, to chyba cały tydzień, bo Hedeon zupełnie nie pytany w kompletnie innym wątku, dotyczącym gry Wipeout 2097, w dniu 4 kwietnia też pochwalił się na Amigans.net że ma port Sin, tylko problemem są jakieś licencje.
[#655] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #654

Myślę podobnie, że problemem są jakieś licencje/ umowy, więc ten pretekst PrimaAprilisowy wydaje się takim zabezpieczeniem (pupo-chronem).
Co do sterownika 3D dla R200 dla Workbencha 3.x, to na pewno istnieje i jest w rękach Hyperinu/AEON (teraz się gubię już w czyich).
w dniu 4 kwietnia też pochwalił się na Amigans.net że ma port Sin

No to może jest jakaś nadzieja, daj znać czy twój kontakt w Hyperionie coś ma w kwestii licencji na SIN, z tego co kojarzę to Oni wydali to na Linux'a
[#656] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #655

No cóż, ja dwa maile swego czasu wysłałem w tej sprawie do Hyperionu odpowiedzi nie dostałem, aczkolwiek temat jeszcze nie umarł, lecz nic nie mogę na razie powiedzieć.

Mam natomiast inne pytanie, czy gdzieś istnieje jakaś lista gier 3D przeportowanych pod kontem Sonneta?
[#657] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #656

Cowcat (ten od dooma3 na morphosa) portuje. Poza tym nie pod wzgledem sonneta tylko normalnie dla WarpOSa/Warp3d (gdzie najlepsze SDK obecnie jest na MorphOSie).
1
[#658] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #657

Cowcat tak portuje żeby jego porty nie działały na AmigaOS 4. Raczej szukam portów Hedeona czy innych programistów, którzy nie są wrogo nastawieni do prawdziwej Amigi NG.
[#659] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@MUFA-amigaone-pl, post #658

Cowcat robi świetną robotę dla Amigi z PPC i "Sonnetem", ja wiem, że ze światkiem AmigaOs4 ma na pieńku z powodu Dooma3, ale to dzięki niemu mogę ogrywać Quake3, Hexen2, RTCW, Smokin' Guns, OpenArena, Diablo (świetna robota Artura Jarosika), Jedi Outcastok, racjaOK
Specjalnie pisanego softu pod Sonneta raczej nie ma i część z wyżej wymienionego softu da się odpalić na BlizardachPPC i CyberStormachPPC pod warunkiem, że mają odpowiednio dużo ramu i mocy obliczeniowej ok, racja
Jest też kilka portów Grelbfarlka (PrBoom, MiniMetalSlug, Bermuda Syndrome, Reminiscence port of Flashback engine, DosBOX, OpenBOR, MilkyTracker), Wranglera (Stratagus, DukemNukem) i Hedeona (ScummVM, Master Of Orion, Blood).OK
O wszystkim co się tyczy "Sonneta" można poczytać tu:
https://eab.abime.net/showthread.php?t=76633&page=258

Jest też lista kompatybilności (dawno nieaktualizowana) tutaj:
https://github.com/Sakura-IT/SonnetAmiga/wiki/Compatible-Software-%28PowerPC.library-version%29
4
[#660] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #659

O wszystkim co się tyczy "Sonneta" można poczytać tu:

Często czytam ten wątek (a raczej tłumaczę przez translator, gdyż mój angielski nie jest elo-pro) i widzę że jesteś tam aktywny. OK

EDYTA: A Cowcat? Chłop do rany przyłóż, od samego początku teściłem jego port Doom3 a i wcześniej zgłaszałem mu uwagi odnośnie SmokinGuns.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 15:06:28 przez waldiamiga
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem