kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#31] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #29

Dzięki, przelew poszedł :)
[#32] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #19

Poczytałem i to jest na licencji freeware i można sobie zrobić do użytku prywatnego. Możemy ewentualnie zorganizować akcję zakupu modułów USB VDIP1 żeby koszty wysyłki były niższe (cena modułu to trochę ponad 23 euro), i zakupu płytek drukowanych (przy większym zamówieniu będzie taniej, ale z soldermaską pewnie jakieś 12-15zł/szt.). Reszta to grosze. Ja sobie pewnie w wolnym czasie taki interfejs pokleję (just for fun) ale robić na sprzedaż nie zamierzam - szanuję licencję.
[#33] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #32

Ale co jeśli by napisać Licencje "Devo-Freeware-Evelope". Na zasadzie tej licencji będzie można składać rzeczy które są na licencji freeware.

Czyli ludzie płacili by za poskładanie tego na zamówienie. Tylko trzeba ustalić jakiś procent.


Tak jak nagrywanie kickstaru na zamówienie. Czy coś, rozumiesz?


Czyli jeśli cena podzespołów wyniesie 100 złotych to sprzedawać za 110 lub 120 z wysyłką. Czyli jak by to robić charytatywny to nikt by się chyba nie obraził. Pewnie jęśli by naliczyć 100 lub 200 % marży to wtedy mogło by to nie przejść.



Kiedy będziesz zamawiał elementy? to mógłbyś zamówić dla mnie Kit-a. Bo i tak pewnie będziesz wszystko kupował to mógł byś skompletować dla mnie i jeden zestaw?


Albo właśnie sprzedawać pod postacią Kit-u i dorzucać lutownice na USB plus cyne i topnik i też by było.
[#34] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #33

Jak zamknę tą serię Plipboksa. Czyli prawdopodobnie w połowie lipca. Chciałbym sobie na Amiparty jedną sztukę zrobić. Jak się zbiorę to policzę ile będą kosztowały elementy i się odezwę. Drobnicę będę kupował w lokalnym sklepie z elektroniką, płytki zamówię tam gdzie zwykle (może jakiś rabat dostanę), moduł USB przez Internet.
[#35] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #34

Spoko, to jak coś to daj znać.
[#36] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #33

Cos nisko wyceniles prace Jenota!Oj nie ladnie!
[#37] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #36

Ale co nisko, przecież miało być charytatywnie.


//A jak już jesteśmy przy cenach, to mógłbyś napisać coś na temat tego kicka?

"Kickstart Diagnostyczny, działa z każdą AMIGĄ - 1000zł"


Tutaj widać po cenie że programator ładnie się musiał grzać jak go programowałeś.

Do tego sam mi mówiłaś że na kolegach z Forum się nie zarabia.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 20:06:24 przez amizet
[#38] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #37

//A jak już jesteśmy przy cenach, to mógłbyś napisać coś na temat tego kicka?

"Kickstart Diagnostyczny, działa z każdą AMIGĄ - 1000zł"


jedno zero dałem za dużo, mój błąd, nie chce mi się tego poprawiać..
na taki rarytas nie każdego stać...

Tutaj widać po cenie że programator ładnie się musiał grzać jak go programowałeś.

Do tego sam mi mówiłaś że na kolegach z Forum się nie zarabia.


zabolało? wybaczysz mi kiedyś?

Do tego sam mi mówiłaś że na kolegach z Forum się nie zarabia.


mnie nikt nic nie dał za darmo, wiedza, czas, praca kosztuję poza tym mam tylko kilku kolegów na forum
[#39] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #38

Ale co mnie miało zaboleć to przecież Ciebie "zabolało".


Cos nisko wyceniles prace Jenota!Oj nie ladnie!




zabolało? wybaczysz mi kiedyś?



Ale co mam Ci, wybaczać? ja nie jestem od wybaczania tylko od obrażania się.
[#40] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #39

To dlaczego zacytowales tresc mojego ogloszenia i tresc rozmowy ze mna?

Wiem ile Jenota kosztuje zabawa z plipboxami i jak widze ze piszesz o wolontariacie to scyzoryk w kieszeni otwiera sie!

Sa ludzie honorowi co maja swiadomosc poniesionych kosztow i bez proszenia gratyfikuja i tacy co zeruja!
[#41] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #33

Nie ma czegoś takiego jak 100% ani tym bardziej 200% marży.
Narzut a marża to zupełnie coś innego.
Marża NIGDY nie osiągnie 100% bo wtedy narzut i tym samym cena sprzedaży jest nieskończona :P
[#42] Re: Plipox - trzecia seria start

@Vato, post #41

Można się jeszcze dopisać do kolejki? Jeżeli tak to poproszę 1szt:)
[#43] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #40

@Dez3, Vato, amizet: spokojnie, plipboksów za darmo nie robię ale to co mi zostaje trudno nazwać zyskiem (zwłaszcza jeśli uwzględnię wybrakowane moduły, reklamacje itp.). Nie można też tego nazwać wolontariatem czy pracą społeczną. ;) To po prostu realizacja pewnych pasji z malutkim bonusem finansowym.
Z modułami USB jest tak, że gdybym chciał mieć cokolwiek za robienie tego to cena byłaby taka, że sam za tyle bym nie kupił więc nawet zakładając, że dogadałbym się z autorem projektu (oczywiście pewnie jakiś odsyp byłby dla niego) to myślę, że za dużo kosztowałaby cała organizacja (i nie, nie pieniędzy, a czasu) dla kilku osób.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 15:57:33 przez Jenot
[#44] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #40

To dlaczego


Dla tego.

Cos nisko wyceniles prace Jenota!Oj nie ladnie!



Bo Ty pisząc to, myślałeś o tym:
/a ja wiedziałem o tym już wcześniej/

Wiem ile Jenota kosztuje zabawa z plipboxami i jak widze ze piszesz o wolontariacie to scyzoryk w kieszeni otwiera sie!



Czy już wiedziałem że nie wiesz o czym piszesz, bo chodziło o USB i nie o wolontariat tylko licencja na której to USB jest udostępnione.

Do tego tak jak, Ty zapomniałeś odjąć zera ja zapomniałem dodać procent.


cena podzespołów wyniesie 100 złotych to sprzedawać za 110 lub 120 z wysyłką


Czyli powinno być tak:

cena podzespołów wyniesie 100 złotych to sprzedawać za 110% lub 120% z wysyłką



Czyli jeśli by dokonać drobnych zmian w licencjach, każdy nawet Ty mógłby sobie to robić na llegalu.

Czyli przyjąć że do pewnej kwoty podzespołów, cena za usługę poskładania wyniesie np: 10 euro. Czyli pisząc żargon zrobić licencję "śmieciową" coś w stylu... "umów śmieciowych" duża część ludzi w Polsce pracuje na takich umowach. Tylko się nie obraź o nazwę licencji, można zmienić na crap license. Do tego mogła by powstać licencja "złomowa" która by pozwala na składanie, "nowych modułów" na częściach ze złomu czyli junk license.

Pisałeś coś wczoraj o ZX, to też ma trochę wspólnego z tym.

A co do ZX Spectrum, to chyba wiesz dlaczego Scena 8bit, wygląda trochę inaczej niż pozostałe. Bo Komputery z Rodziny do której zalicza się ZX, powstawały zapewne na innych licencjach lub też choć, gdy by te były podobne. Do tych za czasów świetności Amig. To i tak twórcy w czasach gdy, "telegazeta" to był szał nie przykładali tak wielkiej uwagi do licencji tylko robili to co im grało w duszy. W świeci Amigi, "śpiew duszy" kończy się w polu widzenia Amigowca. Bo czegoś nie wolno, bo to jest Piractwo, bo nie ma Praw, bo Kickstart nie jest uwolniony, itp.

A i zapomnę, przynajmniej w mojej opcji, pewną część tego co wiem czerpię z Internetu, i od Ciebie też się czegoś nauczyłem. Czyszczenie złącz krawędziowych w Amidze gumką, ostatnio czyściłem, daje rade tylko dobrze jest to robić w skos nie wzdłużnie.
[#45] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #44

A i zapomnę, przynajmniej w mojej opcji, pewną część tego co wiem czerpię z Internetu, i od Ciebie też się czegoś nauczyłem. Czyszczenie złącz krawędziowych w Amidze gumką, ostatnio czyściłem, daje rade tylko dobrze jest to robić w skos nie wzdłużnie.


używam innych gumek niż ty i to dlategopomysł jest jeszcze jedna różnica między nami, tj. nie muszę liczyć każdego grosza i wybrzydzać jak ty.
[#46] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #45

Spoko jak nie musisz, tylko napisz to może do ludzi w Afryce którzy nie mają wody.


Też byś im napisał żeby nie liczyli każdej kropli wody, bo przecież ty nie musisz.
[#47] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #46

Afryka to inny temat i nie ma nic wspólnego z tym co napisałem. To, że jesteś centusiem to nic złego, dzięki temu szybciej dorobisz się w Angli. PowodzeniaOK

Ps. i pamiętaj żeby nie oszczędzać gumki do czyszczenia złącza i żeby wyczyścić potem izopropanolem jak chcesz mieć dobry kontakt, pewnie tego nie było na filmie i nie zrobiłeś...



Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 22:34:11 przez dez3
[#48] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #47

dorobisz się w Angli


No masz racje w Polsce dla ludzi z moim potencjałem, nie ma możliwości. Ale wolał bym chyba Babiczke Rosję. Pojeździł bym z Władimir-em na niedźwiedziach po stepach, postrzelali byśmy trochę z bazuki, fajnie by było pewnie. No kto wie może kiedyś wyemigruje.

Albo nawet nigdzie nie będę musiał się ruszać, Anglia sama przyjedzie do mnie.


Mam izopropanol a Amigę poznałem nie dzięki PPA tylko miałem ją wcześniej niż miałem Internet.
[#49] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #48

PowodzeniaOK
[#50] Re: Plipox - trzecia seria start

@dez3, post #47

Ps. i pamiętaj żeby nie oszczędzać gumki do czyszczenia złącza i żeby wyczyścić potem izopropanolem jak chcesz mieć dobry kontakt


Oczywiście chodzi o wyczyszczenie styków, nie gumki? Z resztą, gumki są jednorazowe, ale w Afryce mogą o tym nie wiedzieć

PS. Bardzo drobnym drukiem - to nie do ciebie ta aluzja

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 23:18:10 przez SuperBuster11
[#51] Re: Plipox - trzecia seria start

@SuperBuster11, post #50


Oczywiście chodzi o wyczyszczenie styków, nie gumki? Z resztą, gumki są jednorazowe, ale w Afryce mogą o tym nie wiedzieć


widzisz, przez oszczędności w Afryce panuje aids......
[#52] Re: Plipox - trzecia seria start

@amizet, post #33

OK, zamówiłem 10szt. płytek. 4szt. zostawiam sobie, 6 mogę odsprzedać po kosztach czyli 7,60zł + ewentualne koszty przesyłki (polecony priorytet + koperta), powiedzmy 15zł za sztukę z przesyłką. Przy odbiorze osobistym na AEM, Amiparty czy Retrokompie oczywiście 7,60 za szt. Na razie nie mam zamiaru tego sobie składać więc części niech sobie każdy na własną rękę zamawia - lista jest w pliku do ściągnięcia ze strony projektu. Jakby co pisać na PM.
[#53] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #52

Dzisiaj przyszedł mail, że moduły ethernetowe do plipboksów zostały wysłane przez Chińczyków. Płytki powinienem mieć jeszcze w tym tygodniu, gniazda LPT i Arduino już przyszły.
[#54] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #53

Tym razem przesyłka z Chin trochę się spóźnia ale mam info, że dzisiaj ruszyła w drogę - jak ktoś chce sobie śledzić to nr: RK253068288CN
[#55] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #54

Przesyłka z modułami ethernetowymi jest już w Warszawie. Natomiast przy próbie zaprogramowania Arduino okazało się że połowa to trupy. Wszystkie odesłane do sprzedawcy. Zamówiłem na ebayu następne 15szt. i czekam na przesyłkę. O postępach będę informował. Jak przyjdą moduły sieciowe to wszystko polutuję i przygotuję. Jedyne co pozostanie to zaprogramowanie i włożenie Arduino. Przepraszam za zwłokę...

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 12:22:37 przez Jenot
[#56] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #55

Moduły ethernetowe dzisiaj listonosz przyniósł. Biorę się do roboty i czekam na Arduino.
[#57] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #56

Jeśli będzie następna edycja piszę się na 15 sztuk.
[#58] Re: Plipox - trzecia seria start

@pong777, post #57

Cholera... jeśli tak to będzie następna seria ;) Ale już po Amiparty.
[#59] Re: Plipox - trzecia seria start

@Sir_Lucas, post #30

Ostatnia paczka wyleciała z Shenzhen do Polski. Spodziewam się, że jeszcze w tym tygodniu przyjdzie. Jeśli tak to wariant optymistyczny jest taki, że w przyszłym tygodniu wysyłam plipboksy.
[#60] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #59

Paczka przyszła i trafił mnie szlag... zamiast 15szt przyszło 5 (http://chal.pl/ebay/ard3.png). W weekend polutuję co mam, a teraz zamówię u jakiegoś sprawdzonego dostawcy w Polsce brakującą ilość. Przepraszam za zwłokę - siła wyższa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem