kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Ciekawostki aukcyjne 2015
trochę późno bo rok się kończy a nie znalazłem podobnego
zakładam taki temat w nawiązaniu do tematu z speccy.pl który się przyjął i zakładany jest za każdy nowy rok
celem tego tematu jest podłączanie linków z portali aukcyjnych z ciekawymi bieżącymi aukcjami sprzętu amigowego i dyskusji na ich temat
[#2] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

http://allegro.pl/zabytkowy-komputer-amiga-a-1200-muzeum-i5719539493.html
o co chodzi z tą amigą że tak się wszyscy na to rzucili?
domyślam się że nie chodzi o te pozostałości z amigi ale o tą kartę turbo
co to jest za karta? jakaś 1260?
[#3] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #2

to jest Apollo 040
[#4] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #2

myślę, że to chyba Apollo 1240, ale nie miałem takiego czegoś przed oczyma więc podpieram się opiniami innych ;)
[#5] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Ten wątek to ma być jakaś prowokacja?
Czy naprawdę nie masz pojęcia co rozpoczynasz?
Jak nie masz pojęcia to zajrzyj do rzeźni.
Ten temat też tam powinien od razu wylądować.
[#6] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Tom Rain, post #4

To jest Apollo 040. Serio, ktoś w ciemno 1k daje za taki sprzęt? Co za czasy...
[#7] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@lekarz_med, post #5

jaka prowokacja, nie rozumiem?
normalny temat jak każdy inny amigowy
każdy z nas przegląda aukcje i jak coś ciekawego wyszuka to wkleja linka a inni informują czy warto licytować czy dać se spokój, czy to oszustwo czy nie czy coś ciekawego ze sprzętu, po co szukać na forum jak można mieć w jednym miejscu?
tak przynajmniej jest na na naszym wspólnym portalu speccy tz."tygrysa" ale ja nie wiem czy to się przyjmie tu u Was

sądząc po tej wypowiedzi to zaraz lament będzie że po co ja się pytam
[#8] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@DKL, post #6

już wiem że to 1240 dzięki
znalazłem że ta karta kosztuje na rynku sprawna 1550
http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=83&sid=2abd279f40bcc00292272ccf9ec00e4a
+ płyta od 1200 + dolna obudowa + fdd + jakiś kontroler scsi
jak to sprawne wszytko jest to mniej więcej do 1800 może dojść
ale jak uszkodzone to 1000 to sporo
ja nie licytuje i nie mam zamiaru ale jak ktoś ma kasę warto?
w tym roku nie było takiej aukcji jeszcze
[#9] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Jak dla mnie temat bez sensu. Później dziwimy sie ze ceny są jakie są. Forum dostepne dla każdego z zewnątrz. Nie rozumiem takich posunięć ku czemu to ma służyć ? Chyba jestes kolego na tyle w temacie Amigi że nie potrzebujesz dodatkowych informacji z podkladką aukcji.
[#10] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #8

W 2013 roku sprzedałem apollo za 719zł.

Mogłem zaczekać.

Na szczęście została mi jeszcze jedna taka....
[#11] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@lekarz_med, post #5

Taki wątek też jest np. na c64power. Jednakże osoby, które odwiedzają to forum, wiedzą dobrze, że niektórzy forumowicze radykalnie "odbiegli" od tematu, a ich "przemyśleń" niestety nie da się na trzeźwo przetrawić. Miejmy nadzieję, że poziom dyskusji nie osiągnie tamtego poziomu.

Wątek jak wątek. Osoby, których tematyka nie interesuje, nie muszą do niego zaglądać.

Są też osoby, które mają uprawnienia, żeby wątek zamknąć, gdyby coś miałoby naruszać zasady ppa.

Co do sprzętu, to czy w tej A1200 nie jest przypadkiem zamontowana stacja HD?
[#12] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Fiszer18, post #9

Idąc tym tokiem myślenia to może powinniśmy zamilknąć albo zamknąć forum, bo ktoś z zewnątrz coś przeczyta? Nigdy nie wiadomo co może mieć wpływ na cenę ...
[#13] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Fiszer18, post #9

"Nie rozumiem takich posunięć ku czemu to ma służyć ?'
określiłem się już zakładając ten wątek
proszę o wklejanie ciekawych aukcji, niekoniecznie muszą być to nasze krajowe również zagraniczne :)
[#14] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

To TU jest "ciekawa" oferta. Szkoda tylko, że tak smutno skończyła Amisia. Faceci w czerni ją wykończyli.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 21:40:29 przez jimmy
[#15] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1



Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 21:40:55 przez Dorian3d
[#16] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@jimmy, post #14

Ciekawe, czy ktoś z PPA będzie w stanie dać temu komputerowi tyle miłości, ile potrzebuje i na ile zasługuje... W sumie, reanimacja takiego sprzętu to nie lada wyzwanie i jeszcze większa zabawa niż zakup n-tej sprawnej sztuki.

Przyznać się - kto licytuje? Na części czy do potencjalnej reanimacji?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 21:59:31 przez teh_KaiN
[#17] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@jimmy, post #14

To jest A1200 edycja morska :)
[#18] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #7

każdy z nas przegląda aukcje i jak coś ciekawego wyszuka to wkleja linka a inni informują czy warto licytować czy dać se spokój, czy to oszustwo czy nie czy coś ciekawego ze sprzętu, po co szukać na forum jak można mieć w jednym miejscu?


spoko - temat w jednym miejscu.
Ja widzę kilka tego typu na forum.
Skoro ma być ład i porządek to może w końcu trzeba coś z tym zrobić.

Temat ma być swego rodzaju Wiki w temacie Amiga - kupię, czy warto kupić itd itp.
to niech będzie porządek OK
[#19] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #2

Gdybym był handlarzem-krętaczem, też bym tak zrobił ;)
20 zdjęć a 1200, obok na jednym w tle jakieś padnięte turbo, do tego udawać idiotę, że sprzęt znaleziony w Niemczech w skupie złomu kolorowego. Zogniskować aukcję na a1200, a fachowcy wypatrzą w kącie turbiszcze i się napalą jaki to interes życia będzie ;P Powodzenia!
[#20] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@pawelini, post #19

Dobre :)
Z poradnika handlarza:
Q: Jak dobrze sprzedać uwalone turbo do Amigi?
A: Znajdź zardzewiałą Amigę, oczywiście nie wiesz czy działa bo nie masz zasilacza, i koniecznie wspomnij że na płycie była jakaś karta (ale nie znasz sie i nie wiesz co to).
[#21] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@vojo, post #20

i sprzęt sprzedajesz jako uszkodzony, nie przyjmujesz zwrotów i tylko komentarz pozytywny
[#22] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@vojo, post #20

Q: Jak dobrze sprzedać uwalone turbo do Amigi?

tak z ciekawości - ile widziałeś "uwalonych turbo" w swojej kadencji? Szczególnie Apollo czy Blizzarda z górnej półki?
Wbrew pozorom praktycznie nie istnieją. Jak już to szybko są skupowane przez znanych magików :)

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 09:26:55 przez zmiennik
[#23] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@pawelini, post #19

Oj, już przestańcie lamentować jacy to handlarze są źli.
Sami napędzacie/napędzamy ten rynek (kupowanie złomu przywiezionego od Helmuta) bijąc się o każdy "kawałek" sprzętu, który jest deficytowy.
Patrząc na tą aukcję widać, że licytują osoby, których loginy zauważyć można w co drugiej/trzeciej aukcji z tego typu sprzętem.
Jak uda się kupić coś ciekawego za ułamek kwoty to radocha i banan na twarzy, że udało się przechytrzyć handlarza ale jak już okaże się, że A 1200 z Apollo 1240 jest uwalona to lament i skomlenie, że zwycięzca wydał "tysiunc pińćset, sto dziewinćset", a sprzęt nie działa. Będzie na handlarza, że nie sprawdził, mógł kupić TV i kabel, żeby sprawdzić przed wystawieniem, etc... etc...
Zazdrościcie handlarzom to wsiadać w auto i do Helmuta na zakupy.

Więcej pokory sępy dla siebie i szacunku dla tych, ktorzy sprowadzają i sprzedają - bez nich pozostałoby OLX z materiałami budowlanymi (OBI tak to robi ;) w paczce czy inny EB&y z kosmicznymi cenami.
Nie stać na ryzyko to NIE RYZYKOWAĆ!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 09:42:18 przez dominiqr
[#24] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #22

Wiele widziałem. Niektóre nadają się tylko na półkę i żaden magik ich nie naprawi, bo czasem to i nawet PCB jest tak zniszczone, że trzeba połowę przejść w warstwach drutować, a układy popalone.
[#25] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #22


tak z ciekawości - ile widziałeś "uwalonych turbo" w swojej kadencji? Szczególnie Apollo czy Blizzarda z górnej półki?
Wbrew pozorom praktycznie nie istnieją. Jak już to szybko są skupowane przez znanych magików :)


Ja ok. 100 sztuk.
Kiedyś cyknę fotkę części zbiorów.
[#26] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@flops, post #24

Swego czasu chodził po aukcjach egzemplarz BlizzardaPPC z uwaloną pcb, gdzie w którejś z wewnętrznych warstw był brak styku i karta chodziła tylko po zmrożeniu. Do czasu nagrzania :)
Ja kupiłem (daawno temu) kartę z 030, raczej z dolnej półki, od gościa mocno się wtedy udzielającego na forach amigowych, w tym na PPA. Kartę sprzedawał jako "gdy ją wyjąłem z Ami, to działała, potem była kilka lat w szufladzie, a teraz nia mam jak sprawdzić". To ostatnie mogło być prawdą, bo gość niedługo potem przestał sie pojawiać (raczej nie dlatego, że sprzedał mi uwaloną kartę). No i karta oczywiście nigdy nie wstała. Kiedyś się jej przyjrzałem z bliska i odkryłem sztukowane nogi na układzie PLL. W sumie to trzeba będzie kupić ten układ i sprawdzić... może ruszy.
Ale teza o praktycznym braku uszkodzonych kart na rynku jest ryzykowna. Tym bardziej, ze handlarz/zwykły użytkownik który naciął się na karcie za grubo ponad 1000 zł będzie chciał odzyskać kasę, więc raczej mało kto takie karty wyrzuca, raczej puszcza dalej. Jak będzie uczciwy, to najwyżej napisze zamiast "mieszkam na wsi gdzie elektrony w kablach zamarzają", raczej że "karta nie startuje, na części/do naprawy". Ale musi się liczyć ze stratą części pieniędzy.
A nie każdy wyniósł z domu przekonanie, że kilkaset złotych (easy come, easy go) jest mniej warte niż uczciwość......

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 09:59:45 przez wali7
[#27] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@stachu100, post #25

Ja ok. 100 sztuk.

hehe to teraz przyznaj się ile z tego postawiłeś na nogi
[#28] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #22

Z wyższej półki jakiś czas temu widziałem jednego B1240 - uwalony przez nieudolny overclocking.
[#29] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@zmiennik, post #22

Ja widziałem ze 2 blizzy 030 które w opisach miały że są uszkodzone (nie startują) ze 2 - 3 ppc a nietestowane różnych producentów to na allegro przewinęły się dziesiątki jak nie setki. Allegro pod względem amigi przeglądam może ze 2 lata


Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 18:46:40 przez mikser
[#30] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #29

C64 OKAZJA
Kup teraz i nie zastanawiaj się i jeszcze za kolejne pińcet poszukaj sobie zasilacza i magnetofonu!

Okazja PILNIE

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 20:40:43 przez Vato
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem