kategorie: A1200, Sprzęt
[#181] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dragon_x, post #180

Jeden z dysków, które są w tej Amidze na allegro stoi 999zł :)
Co nie zmienia faktu, że... to wszystko parodia
[#182] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@dragon_x, post #180

Ten przykład przewijał się już w tym wątku kilka razy. Sprzęt wisi już na aukcji od kilku miesięcy. Odnośnie cen jakie mają obecnie podzespoły do Amigi, to ich absurd nie jest większy od cen kamieni szlachetnych czy nawet biżuterii. Ich wartość też jest umowna, a zastosowanie w praktyce bliskie zeru! Podkreślam że bliskie zeru, aby ktoś się nie przyczepił, że równe zeru. W tym przypadku wyjątkowo pasuje powiedzenie, że "Nie wszystko złoto, co się świeci". OK
[#183] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

AmiSkarpetki za 500 ojro. Nie mam pytań.
[#184] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@waldiamiga, post #183

Chyba ze złota są...
[#185] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@waldiamiga, post #183

Kupuj i zabłyśniesz na jakimś party zlocie
[#186] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@waldiamiga, post #183

AmiSkarpetki


Są tak gustowne, że powinny być sprzedawane wyłącznie w komplecie z klapkami i bermudami.


.
[#187] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@rePeter, post #186

Myślę, że to Petro sonduje rynek. Znalazł pewnie w opuszczonym magazynie Escomu w Saarbrucken zapomniany kontener z amiskarpetkami.
[#188] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@rePeter, post #186

Ale tylko z klapkami KUBOTA.
[#189] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Krashan, post #188

.. a w wersji biznesowej: skarpety + bogato inkrustowane mokasyny z frędzlami...
.
[#190] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@rePeter, post #189

Ciekawe jaką mają wersję KICKstartu te socksy. Mają pewnie też FAST w standardzie
[#191] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@waldiamiga, post #183

Za małe, noszę rozmiar 45 1/3 :D
[#192] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@waldiamiga, post #191

Wczoraj po południu na tablicy pojawiło się kilka ogłoszeń od jednej osoby (Amiga 600, Amiga 500+, CDTV, Atari 65XE i nie wiem czy coś jeszcze).
Jeżeli ktoś się na coś z tego umówił i będzie wpłacał kasę niech uważa. Od wczoraj już ze sprzedającym nie mam kontaktu, mimo tego, że chciałem osobiście podjechać kupić coś (mam podobno do niego kilka km z pracy) nie odbiera telefonu, skrzynka przepełniona. Na olx próbuję się umówić, ponieważ podobno mam odłożone cdtv. Wogóle jak pierwszy raz zadzwoniłem to miałem informację, że nie ma takiego numeru. Zdjęć do ogłoszeń nie było, a ogłoszeń już nie ma.
pzdr
ptr
[#193] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Pewnie w fabryce tak pięknie polutowali:
link
[#194] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@KrisbA, post #193

Gdyby nie to Amiga Rulez, to pomyślałbym, że to handlarz, który chce zedrzeć kasę

zasilacz
[#195] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Ender, post #194

napisał w opisie 5V-5A a na zasilaczu 3A.
[#196] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@damianx, post #195

http://allegro.pl/karton-po-a1200-licytacja-od-49-99-i5782697711.html
[#197] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #196

Kiedyś sprzedałem karton do A1200 za 150zł.
[#198] tak się nie robi Panie Stanisławie!

@JacK_Swidnik, post #1

Są lepsze tematy niż ciekawostki aukcyjne......



Witam,

Ogłoszenie dotyczy poszukiwania właściciela sprzętu, a nie sprzedaży...

Poszukuję właściciela sprzętu (konkretnie do A1200), który to właściciel zostawił mi go do naprawy i nie daje znaku życia od kilku lat.
Z Warszawy bądź okolic o ile dobrze pamiętam.

Ponieważ nie mam co z nim zrobić, to ogłaszam tutaj.
Jeżeli właściciel się nie zgłosi do końca listopada, to wystawiam na Allegro.


Jakim prawem chcesz sprzedać nie swoją rzecz na allegro? Postępuj uczciwie i czekaj ile trzeba aż właściciel odezwie się
[#199] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #198

Tak w skrócie link

Przesłanki konieczne do zasiedzenia rzeczy ruchomej:

nieprzerwane posiadanie samoistne,
upływ trzech lat,
dobra wiara posiadacza przez cały okres posiadania.

Jeśli koleś spełnia warunki, to możesz mu gwizdanie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 18:35:08 przez misiek2
[#200] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #198

Większość serwisów ma w regulaminie klauzule że sprzęt nieodebrany przez x czasu przepada/zostaje zutylizowany/itp. Tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana - wszystko zależy od ustnej/pisemnej umowy między kolegą stachu a jego klientem...
[#201] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@misiek2, post #199

Jeśli koleś spełnia warunki, to możesz mu gwizdanie

Tiruriru........... Mam nadzieję, że zależy mu bardziej na renomie niż na kasie i poczeka ile trzeba
[#202] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #201

Nadzieja matką głupich. Drążąc temat to powiedz co Twoim zdaniem miałby zrobić ten elektronik ze sprzętem za 5, 10, 20 czy 30 lat, bo skoro dotychczas właściciel miał w dalekim poważaniu swój sprzęt, to dlaczego miałby nagle się odnaleźć. Dodatkowo nie wiemy, ile czasu ten fachowiec ma u siebie ten sprzęt oddany do naprawy. Przypuszczam, że wiele lat. W takim przypadku z płytą może zrobić co chce. Jak podkreśla jeden z kolegów, obowiązuje ich umowa, której treści nie znamy i nie ma znaczenia czy była ustna czy pisemna.

A co do renomy ... to straci może jedynie w Twoich oczach. Dla mnie to nadal osoba anonimowa, a z uwagi na ochronę danych osobowych, to raczej tych danych nie podawaj.
[#203] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #198

Mocno niepoważna ta twoja wypowiedź, ktoś ma robić sobie z domu graciarnię bo właściciel łaskawie od paru lat sprzętu nie chce odebrać. Hmmm może Stachu niech nie wyrzuca tylko sobie za magazyn policzy, za naprawę, części i czas.
[#204] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #201

Coś się tak uwziął na Staszka? Postępuje jak najbardziej poprawnie z punktu widzenia prawnego, jak i społecznie poprawnego i uczciwego. Przypominam Ci również, że zostawiając coś u kogoś na dłuższy czas (np. w serwisie), osoba/instytucja ma prawo naliczyć koszty przetrzymywania takiej rzeczy i Cie nimi obciążyć.
[#205] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@tomko, post #198

5 lat to wystarczający czas (tak uważam). Mogę dać na przechowanie Tobie. Trzymaj jak długo chcesz.
[#206] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@stachu100, post #205

Tylko za 100 lat niech zostawi spadkobiercom, a nie zabiera ze sobą ...
[#207] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@stachu100, post #205

Staszek ja mam magazyn. Mogę przechować ta amige. Weź na amiparty do Chełma i po temacie. 😊
[#208] Re: tak się nie robi Panie Stanisławie!

@JacK_Swidnik, post #207

Ponieważ nie będzie mnie w lutym, to podaj proszę adres na priv. Wyślę.
[#209] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@JacK_Swidnik, post #1

Ładna kolekcja aukcja
[#210] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #209

Identyczny Scandoubler SCANDEX wysłałem kilka lat temu do jednego z userów PPA w celu naprawy. Do dziś go nie odzyskałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem